• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ανθοΐαμα, ποιo και γιατί;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Με αυτα τα λιγα που αναφερεις, θα προτεινα ενα μιγμα απο :
Honeysuckle, Mustard και Walnut. Θα ηταν καλο αν ανεφερες πως το αντιμετωπιζει - αν δλδ αναφερεται συχνα σ'αυτην ή την αναπολει, κοιταει συχνα φωτος κτλ.

H αγωγη που εχει, μαλλον θα παιξει αρνητικο ρολο στη δραση των ανθοιαματων αλλα δεν θα τα αδρανοποιησει. Εξαρταται παντα κι απο τα φαρμακα.

Μέχρι πριν λίγο καιρό (πριν μάθει ότι είμαι έγκυος) έλεγε ότι η ζωή του δεν έχει πλέον νόημα, ότι είναι μαγκούφης, ότι καλύτερα να πεθάνει και αυτός σύντομα, πήγαινε κάθε μέρα στο νεκροταφείο κι έλιωνε στο κλάμα.
Πλέον δεν τα κάνει όλα αυτά αλλά υποψιάζομαι ότι απλά δε μου τα λέει επειδή είμαι έγκυος για να μη με στεναχωρήσει.
Δουλεύει περισσότερο, μένει μέρες άυπνος δουλεύοντας και το ρίχνει στην "ανάγκη της δουλειάς"
Όλα αυτά, λαμβάνοντας υπόψη ότι κανονικά θα έπρεπε να έχει βγει στη σύνταξη, με αρκετά ζητήματα υγείας όπως είπα και στην ηλικία των 70 ετών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Οκ, η αρχικη εκτιμηση ηταν σωστη κι ετσι πιστευω οτι τα Honeysuckle, Mustard και Walnut ειναι αρκετα.
Επισης, αν εχει κουραστει (και σωματικα, πχ αν παραπονιεται οτι κουραζεται ευκολα μετα απο λιγο περπατημα) τοτε μαλλον χρειαζεται και λιγο Olive.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Isiliel
Εφοσον γνωριζεις το αιτιο που προκαλει τον πονοκεφαλο, γιατι δεν εστιαζεις εκει? Το rescue σιγουρα μπορει να βοηθησει στο να απαλυνει τον πονο αλλα (οπως γραφω και πιο πριν) καλο ειναι να μην ξαναγυρνα καποιος στην κατασταση που του κανει κακο γιατι τα συμπτωματα θα επανερθουν πιο εντονα.
Επισης, θα προτεινα σταδιακη απεξαρτηση απο παυσιπονα (ακομα κι απο τα πιο απλα - ασπιρινες, depon κτλ) μολις δεις οτι το rescue απαλυνει τον πονο.

Edit, Isiliel ξαναδιαβασα (προσεκτικοτερα :redface:) αυτα που γραφεις και πιστευω ενα μιγμα απο Impatiens, Oak και Wild Oat θα βοηθουσε αν δεις οτι το rescue δεν ειναι αρκετο. Απ'οτι καταλαβα, μαλλον ενισχυεις εσυ η ιδια τον πονοκεφαλο σου με το να ανησυχεις εντονα μολις πρωτοεμφανιστουν τα συμπτωματα. (φυσικα το ποσοστο να κανω λαθος ειναι μεγαλο ε? :whistle:)

Η ερώτηση έγινε περισσότερο για να καταλάβω πως λειτουργούν τα ανθοϊάματα και λιγότερο για να καταπολεμήσω προσωπικούς μου πονοκεφάλους.

Απλά σκεφτόμουν: Ποιό είναι το πιο κοινό φάρμακο που παίρνει κάποιος? Η ασπιρίνη και τα αντιστοιχά της. Γιατί τα παίρνει: Συνήθως πονοκέφαλοι ή πυρετός. Γίνεται λοιπόν να καταργήσεις την ασπιρινούλα/depon/ponstan/panadol (που πειράζουν το σικώτι αν δε κάνω λάθος) με κάτι πιο φυσικό και εξίσου άμεσο για το πιο απλό που είναι ένας πονοκέφαλος?

Έτσι ξεκίνησα να ρωτήσω! :) Πιστεύω η απάντηση σου με κάλυψε αρκετά! :)
_____________​
Υ.Γ. Είχα παρακολουθήσει μαθήματα siatsu και μπορώ πάντα να εφαρμόσω συγκεκριμένες πιέσεις στο σώμα μου για τον πονοκέφαλο π.χ.

Δυστυχώς έχω όμως την εντύπωση πως το siatsu λειτουγεί καλύτερα όταν το εφαρμόζεις σε κάποιον άλλο και όχι στον εαυτό σου, γιατί έχει να κάνει και με ενέργειες.
(Εάν υπάρξουν αρκετές απαντήσεις σχετικές με το siatsu μη σας νοιάζει, θα κάνουμε split ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ξεχασα να πω οτι δεν χρειαζεται να αγοραστουν ολα τα ανθοιαματα που καποιος χρειαζεται.
Σε σταγονομετρικο 30ml μπουκαλακι, γεμιζεις το μισο με Metaxa 5* και το αλλο μισο νερο μεταλλικο (αν ειναι απο πηγη, ακομα καλυτερα) και προσθετεις 2 σταγονες απο το καθε πυκνο ανθοιαμα. (Μονο με το rescue χρειαζονται 10 σταγονες γιατι ειναι στην ουσια 5 ανθοιαματα).
Δλδ, μπορειτε να ζητησετε απ'αυτον που τα πουλαει να σας κανει το μιγμα οπως περιεγραψα κι οχι να σας δωσει 3-4-5 διαφορετικα μπουκαλακια απο ανθοιαματα...

Επισης, το κοστος για τα πυκνα ανθοιαματα ειναι περιπου 20 ευρω (και συνηθως κρατανε για 3-4 χρονια) ενω για τα αραιωμενα απο 6-15 ευρω (εξαρταται ποιος τα πουλαει ...οι φαρμακοποιοι ειναι συνηθως και οι πιο φτηνοι)

Ιsiliel, εννοειται οτι δεν κανεις siatsu στον εαυτο σου...
Προταση: Βαλε τον "δικο" σου να σε τριψει με αιθεριο ελαιο ylang-ylang (αραιωμενο εννοειται οκ?). Μαλλον θα ξεχασεις τους πονοκεφαλους σε 10-20 δευτερολεπτα...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Με ένα πονοκέφαλο το τρίμηνο άντε το δίμηνο? :hmm: Είμαι τόσο σοβαρά γιατρέ μου? :(

Να σου πω εγώ σε μένα τι τον προκαλεί: Ο κακός φωτισμός στη δουλειά, η κακή στάση μπροστά στο PC και οι non stop ώρες εργασίας που ρίχνω το χειμώνα... καμιά φορά φταίνε και οι "δύσκολες μέρες" ή δεν έχω αλλάξει τους φακούς μου.

Λοιπόν εσένα δεν σου χρειάζεται ανθοΐαμα αλλά μια καλή απόλυση και ένας χρόνος στο ταμείο ανεργίας θα σε στρώσουν:D

Isiliel
Εφοσον γνωριζεις το αιτιο που προκαλει τον πονοκεφαλο, γιατι δεν εστιαζεις εκει? Το rescue σιγουρα μπορει να βοηθησει στο να απαλυνει τον πονο αλλα (οπως γραφω και πιο πριν) καλο ειναι να μην ξαναγυρνα καποιος στην κατασταση που του κανει κακο γιατι τα συμπτωματα θα επανερθουν πιο εντονα.

Για του λόγου το αληθές, να και ο bis που επιβεβαιώνει την παραπάνω θέση μου!!:clapup:

Ιsiliel, εννοειται οτι δεν κανεις siatsu στον εαυτο σου...
Προταση: Βαλε τον "δικο" σου να σε τριψει με αιθεριο ελαιο ylang-ylang (αραιωμενο εννοειται οκ?). Μαλλον θα ξεχασεις τους πονοκεφαλους σε 10-20 δευτερολεπτα...;)

Ναι πράγματι, μια καλή "εντριβή" (πριβέ-εντριβαί) ασχέτως αιθέριου ελαίου θεωρείται καλή θεραπεία διά πάσαν νόσον (και δια πάσαν μ@λ@κίαν). Σας το συνιστώ ανεπιφύλακτα, το έχω δοκιμάσει και τουλάχιστον την μ@λ@κίαν τη θεραπεύει, μπορώ να το βεβαιώσω :D :whistle:
Ελπίζω να μη σας πειράζει που κάνω λίγη πλακίτσα με την υγεία σας πουλάκια μου, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Κάθε άλλο Χαούλη το γέλιο κάνει καλό στην υγεία και μακραίνει τη ζωή! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Λεπόοοοοοοοοοοοοοοοον..
Το ξεθάβω γιατί, να είναι καλά ο άνθρωπος που μου το πρότεινε και μπήκε και στον κόπο να μου το στείλει χωρίς καν να το ζητήσω (ευχαριστώ αλήθεια πάρα πολύ :redface: :)), έχω περίπου μια εβδομάδα που χρησιμοποιώ το rescue remedy, τις πρώτες ημέρες πολύ συστηματικά, πλέον όποτε νιώθω πως το έχω ανάγκη. Ημουν σε άθλια συναισθηματική καταστάση, ένιωθα φοβερά πιεσμένη με την άδεια δικηγορίας, ένιωθα αφόρητα μόνη και όλα αυτά σε συνδυασμό με το ότι δεν μπορούσα να βγω όποτε ήθελα λογω διαβάσματος (αλλά και σχετικής έλλειψης άνθρωπων που να νιώθω αρκετά κοντά μου για να θέλω να βγω μαζί τους) και το ότι ένιωθα (και νιώθω) πως η ζωή μου έχει αλλάξει τραγικά τους τελευταίους μήνες (ακόμα αλλάζει και δεν ξέρω πότε και αν θα σταματήσει αυτό) κι εγώ κατά βάση απεχθάνομαι τις αλλαγές (όχι σίγουρο αυτό, ο παλιός μου εαυτός πάντως σίγουρα τις μισούσε! :D), είχα καταλήξει κάθε που νύχτωνε να κάθομαι μόνη μες στο σπίτι μου και να σπαράζω (αλλά κυριολεκτικά να σπαράζω) στο κλάμα, μιλώντας ταυτόχρονα και στο μσν και κάνοντας πλάκα, προκειμένου και καλά να ξεχαστώ και να σταματήσω! :blink: Από την πρώτη στιγμή ένιωσα καλύτερα, την δεύτερη μέρα δε άρχισα να έχω και τρελά κέφια, κέφια που σε γενικές γραμμές εξακολουθώ να έχω μέχρι σήμερα (ένα θα σας πω.. πλέον στο μσν είμαι η Νάνα Μπανάνα! :P)
Κι επειδή το μήνυμά μου δεν θα είναι πλήρες, αν δεν αναφέρω την άποψη μου για την λεγόμενη ολιστική ιατρική, έχω να πω πως αν και είμαι υπέρμαχος της και έχω ξαναβοηθηθεί από αυτή (μέσω της ρεφλεξολογίας), εντούτοις είχα σχετικές αμφιβολίες σχετικά με την δράση των ανθοϊαμάτων. Πλέον τα συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους, εκτός από το ότι όντως βοηθάνε, έχουν και υπέροχο άρωμα και γεύση! :) Μόνο που θέλει προσοχή από που θα τα προμηθευτείτε, αφού αγόρασα ένα τόσο δα μπουκαλάκι στην τιμή των 8 ευρώ από ένα φαρμακείο για τον πατέρα μου που επίσης δεν νιώθει πολύ καλά τελευταία, αλλά εκείνος δεν έχει βοηθηθεί όσο θα περίμενα και νομίζω πως, επειδή το δοκίμασα πριν του το δώσω, πως δεν είναι όπως ακριβώς θα έπρεπε (αλλά δεν έχω ιδέα τι έχει λάθος :redface:). Αυτά τα λέω με πάσα επιφύλαξη διότι ο πατέρας μου είναι άνθρωπος που πίνει καθημερινά τουλάχιστον 3, 4 ποτά και καπνίζει και δυόμισι πακέτα τσιγάρα και επειδή πολυ αμφιβάλλω πως δεν καπνίζει και δεν πίνει μισή ώρα μετά και δέκα λεπτά πριν όπως του είπα, ίσως φταίει κι αυτό για την έλλειψη δράσης που παρατηρώ.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καταλάβει από πού τα προμηθευόμαστε:redface:
Στη Θεσ/νίκη δεν έχω δει κανένα φαρμακείο που να γράφει "Ανθοϊάματα" ή κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ειδικά για Θεσσαλονίκη, θα σου πει ο θεματοθέτης μόλις το δει.
Πάντως συνήθως ρωτώντας σε φαρμακεία τα βρίσκεις. Ψάξε για κανένα να λέει "ομοιοπαθητικά φάρμακα" (όχι πως έχουν σχέση τα ανθοϊάματα μ' αυτά, απλά συνήθως όσοι έχουν τέτοια, έχουν και ανθοϊάματα, εγώ έτσι βρήκα φαρμακείο εδώ και πήρα! ;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει φαρμακείο με ανθοιάματα στην Πλατεία Σκρα στην Καλαμάρια ένα στενό πιο πάνω δίπλα στο σχολείο. ;)

Kajira χαίρομαι που είσαι καλύτερα. :) Έχω δοκιμάσει και εγώ και πιστεύω ότι είναι εξαγνιστικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ευχαριστώ κορίτσια:)
Να ρωτήσω και κάτι άλλο τον θεματοθέτη: Υπάρχει κάποιο ανθοϊαμα που θεραπεύει την ακμή; (κοινώς σπυράκια της εφηβείας σε μια γαϊδούρα 25 ετών);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο ανθοϊαμα που θεραπεύει την ακμή; (κοινώς σπυράκια της εφηβείας σε μια γαϊδούρα 25 ετών);

Δοκιμασε Crab Apple και Pine.
Αλλιως, δεν ειναι θεμα συναισθηματικο.
(Οπως ειπα, μην περιμενετε θαυματα. Τα ιαματα βοηθαν σε δυσκολες συναισθηματικες καταστασεις - που μπορει να εχουν και σωματικο αντικτυπο - αλλα οχι σωματικα. Δλδ αμα χτυπησεις το ποδι, μη περιμενεις απο ανθοιαμα να το γιατρεψει. Ισως βοηθησει στον πονο ή στο να μη πανικοβληθεις αλλα οχι να το γιατρεψει).



Επισης, στην Καλαμαρια εχει και στην Ποντου με Αιγαιου το φαρμακειο.
Στο κεντρο στη Σβωλου, εχει το Βοτανικα (σορυ, αλλα δεν το συνιστω) και καποια φαρμακεια στην Εγνατια - δε θυμαμαι νουμερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Ευχαριστώ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Μολις το δοκιμασεις,
γραψε μας και τι εγινε...
Ντα? (ρωσσικα στο κειμενο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Να ρωτήσω.. υπάρχει κάποιο ανθοϊαμα που να σου αυξάνει την αυτοπεποίθηση και την πίστη στον εαυτό σου; Να σου δίνει εσωτερική δύναμη δλδ.. Δες εδώ για να καταλάβεις το πρόβλημα. :redface:

Και πως μου είχες πει το άλλο που υποτίθεται πως σε κάνει να μη πεινάς τόσο πολύ; :) (είμαι ξεχασιάρα, νι :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Να σου πω την αληθεια,
πιστευω οτι μαλλον η μανα σου χρειαζεται ανθοιαμα.

Το rescue ειναι πολυ καλο αποτοξινωτικο.
Μαζι με Purity (αποσταγμα σπορων γκρειπφρουτ) θα βοηθησουν αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
:rofl: (για την μαμά μου)
Θενκς για την υπενθύμιση για το άλλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bisbirikos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και επαγγέλεται Μουσικός. Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Εχμ,
δεν κανω πλακα.
Αν θες, πες 2-3 πραγματακια για την μητερα σου.
(Η στειλε κανα μειλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποιο κόβει την όρεξη, ποιο κόβει την όρεξη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top