Ένοπλη ληστεία στο σπίτι μου!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μετά από πίεση από φίλους, αποφάσισα να γράψω την ιστορία μου, κυρίως για την περίπτωση που βοηθήσει κάποιον αλλά και για να το μοιραστώ με όσους ξέρω από εδώ.

Τη Δευτέρα που μας πέρασε, κατά τις 6 παρά το πρωί ήμουν στο γραφείο (εντός του σπιτιού) και δούλευα. Ξαφνικά, άκουσα θόρυβο στο σαλόνι και κάτι που έμοιαζε με το θόρυβο που κάνει η μπαλκονόπορτα όταν ανοίγει. Αισιόδοξη όπως είμαι, δεν πήγε αμέσως το μυαλό μου στο κακό. Υπέθεσα ότι κάποιος φίλος μου που είχε κλειδιά ήθελε να μου κάνει έκπληξη, ότι ήρθε η μητέρα μου ή κάτι τέτοιο. Βγαίνω στο διάδρομο και φωνάζω "Είναι κανείς εκεί; Υπάρχει κάποιος εδώ;". Για λίγο ο θόρυβος σταμάτησε και άρχισα να σκέφτομαι ότι μάλλον ήταν ιδέα μου και θα ακούστηκε από πάνω. Σύντομα όμως, είδα κάποιον στην πόρτα του σαλονιού να με σημαδεύει με ένα όπλο και μου είπε κάτι του στυλ "Αν θες να ζήσεις, μείνε ήσυχη". Συμφώνησα λοιπόν ότι θα μείνω ήσυχη και είδα και τους άλλους 2 ληστές. Τους είπα "πάρτε ο,τι θέλετε, μόνο αφήστε μου το λαπτοπ σας παρακαλώ!". Ο ένας μου υποσχέθηκε ότι θα μου το αφήσουν. Με πήγαν στο υπνοδωμάτιο, έριξαν από πάνω μου ένα πουκάμισο και ένα σεντόνι για να μην τους βλέπω και με ρώτησαν που είναι τα λεφτά και ο,τι αν δεν τους πω, θα ψάξουν όλο το σπίτι. Τους απάντησα ότι δεν έχω χρήματα στο σπίτι αλλά μπορούν να πάρουν την τηλεόραση, είναι αρκετά ακριβή. Άρχισαν λοιπόν να ψάχνουν ενώ ένας είχε μείνει μαζί μου να με προσέχει μήπως κάνω κάτι.

Μετά από λίγη ώρα, ενώ είχα βγάλει τη μπέμπελη κουκουλωμένη με το σεντόνι και το πουκάμισο, του ζήτησα να με αφήσει να το βγάλω και υποσχέθηκα ότι δεν θα κοιτάω. Μου είπε να περιμένω, έκλεισε τα φώτα και με άφησε να το βγάλω. Πιάσαμε και κουβέντα, με ρώταγε για μένα, μου έλεγε ιστορίες από ληστείες… Με ρώτησε κιόλας αν θα έβγαινα ποτέ με ληστή (!)

Σε λίγο ήρθαν οι άλλοι 2, μου έφεραν το πορτοφόλι μου και με ρώταγαν ποιά κάρτα έχει χρήματα. Έβγαλα την κάρτα του λογαριασμού που χρησιμοποιούσα περισσότερο, με ρώτησαν πόσα έχει μέσα και με ανάγκασαν να τους δώσω το PIN. Έπειτα, ένας πήγε να σηκώσει τα χρήματα και οι άλλοι 2 περίμεναν. Με κέρασαν και ένα τσιγάρο μάλιστα ενώ περίμεναν, αφού δεν έβρισκαν τα δικά μου. Τους είπα "εδώ τόσα κλέψατε, δε θα με πείραζε να μου παίρνατε και 2 τσιγάρα" :P
Έφαγαν και κάτι μανταρίνια που είχα κανα μήνα, παρ'ότι τους προειδοποίησα ότι ήταν παλιά. "Το παλιό είναι και καλό" είπε ο ένας, και απάντησα ότι δε νομίζω να ισχύει και για τα φρούτα :P

Μου έλεγε ο ένας και ότι ορισμένες γυναίκες ανάβουν από την όλη φάση και κάνουν σεξ μαζί τους επειδή τις ερεθίζει το ότι κατάφεραν να παραβιάσουν τις πόρτες. Του απάντησα "Σιγά το κατόρθωμα, ξεκλείδωτη ήταν η μπαλκονόπορτα", κάτι που έκανε τους άλλους 2 να βάλουν τα γέλια μαζί του (είχε επιστρέψει ο 3ος εν τω μεταξύ) :P

Στις 6:45 τελείωσε όλο το πατιρντί και έφυγαν. Προς το τέλος άρχισαν να το παίζουν ότι θα πάρουν το λάπτοπ και πανικοβλήθηκα ελαφρώς, αλλά τελικά αυτός που μου το είχε υποσχεθεί τους έπεισε (αν κατάλαβα καλά, γιατί μίλαγαν και άλλη γλώσσα μεταξύ τους) να το αφήσουν. Μου το έφεραν στο κρεβάτι και το πήρα αγκαλιά λες και ήταν boyfriend που έχω να δω κανα μήνα. :P Θυμάμαι μάλιστα ότι τους είπα "καλή συνέχεια!" όταν έφευγαν και με ευχαρίστησαν όμορφα και πολιτισμένα. :P

Τελικά, ο απολογισμός ήταν: τα 500 ευρώ, ένα παλιό laptop, το iPhone 3G μου, μια τσάντα για λάπτοπ, κάτι παλιά φτηνά κινητά που είχε αφήσει η μητέρα μου εδώ, το φορτιστή του MacBook και μία σακούλα αμύγδαλα (!). Είχαν μάλιστα και την καλοσύνη πριν πάρουν την τσάντα του λάπτοπ, να αδειάσουν ο,τι είχε μέσα. :P

Νομίζω ότι αυτό που με "έσωσε" και κατάφερα να μου αφήσουν το λάπτοπ, να μη με χτυπήσουν και να μη με παρενοχλήσουν σεξουαλικά* ήταν ότι τους αντιμετώπισα ψύχραιμα, χωρίς φωνές και κλάματα, αλλά και χωρίς να το παίζω υπερβολικά άνετη και υπεράνω. Τους αντιμετώπισα σαν ίσους, σαν ανθρώπους με καλή και κακή πλευρά όπως όλοι μας, και έκανα ο,τι μπορούσα να τους βγάλω την πρώτη. Το αυτό θα συνιστούσα και σε όποιον του συμβεί ποτέ κάτι παρόμοιο (πράγμα που απεύχομαι). Αν τους βλέπετε σαν τέρατα, θα το καταλάβουν και δεν πρόκειται να αντιδράσουν όμορφα. Εν γένει, με είχα για κότα, και πραγματικά εξέπληξα τον εαυτό μου για το πώς αντιμετώπισα την όλη φάση. Η πλάκα είναι ότι είδα σήμερα στο μπαλκόνι μια ακρίδα και πανικοβλήθηκα εντελώς, ενώ σε ένοπλη ληστεία ήμουν τόσο ψύχραιμη! Πολύ περίεργη η ανθρώπινη ψυχολογία...

* Ο ένας (ο ληστής-μαλάκας) μου έπιασε το βυζί σε κάποια φάση, αλλά οκ, could've been much worse. Το αντιμετώπισα με μια τελείως ξενέρωτη στάση, του στυλ "και τώρα δηλαδή τι κατάλαβες;" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Τα αμύγδαλα;
Μα τους παλιάνθρωπους!
Το βυζί; :redface:

Πέρα από τη πλάκα, ωραία αντέδρασες!
Κουράγιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Μα κι εγώ σε παρόμοια περίπτωση θα ήμουν πολύ ήσυχη. Δεν θα τους ενοχλούσα καθόλου

...αφού θα είχα λιποθυμήσει :stunned:
:P

Μεταξύ μας, καθόλου ίσοι δεν ήσασταν...εκείνοι είχαν και όπλο. Έπεσες σε ευγενικούς ληστές να λες. :yes:
Μπράβο σου πάντως για την τόση ψυχραιμία και το κουράγιο σου! :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μεταξύ μας, καθόλου ίσοι δεν ήσασταν...εκείνοι είχαν και όπλο. Έπεσες σε ευγενικούς ληστές να λες. :yes:

Είπα να τους αντιμετωπίσεις σαν ίσους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να κάνω την έξυπνη, το ηθικό δίδαγμα είναι πως βασικά ΔΕΝ αφήνουμε ξεκλείδωτες τις πόρτες για πολύ ώρα, ειδικά σε έναν χώρο στον οποίο δεν κινούμαστε! ..

Κατά τα άλλα λυπάμαι πολύ που το πέρασες όλο αυτό! :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να κάνω την έξυπνη, το ηθικό δίδαγμα είναι πως βασικά ΔΕΝ αφήνουμε ξεκλείδωτες τις πόρτες για πολύ ώρα, ειδικά σε έναν χώρο στον οποίο δεν κινούμαστε! ..

Και αυτό, αλλά αυτό είναι προφανές. Προφανώς πλέον θα κλειδώνω. Αλλά μη νομίζεις ότι κι έτσι είσαι 100% ασφαλής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε θα γίνει μια φασαρία, δεν θα μπορούν απλώς να ανοίξουν και να μπουν, οπότε ή θα καλέσεις αστυνομία ή θα ανάψεις τα φώτα έξω μπας και τρομάξουν ή θα ειδοποιήσεις τον γείτονα ή θα αρχίσεις να φωνάζεις "φωτιάααααααα" ή "Θρασύβουλαααααααααααααααααα, που είσαι μωρό μου; Θέλω πάλι σεξ!" ή θα φύγεις ή όλα τα παραπάνω μαζί. :lol:

ΥΓ: Επίσης βοηθάνε οι πύρροι στις μπαλκονόπορτες και ο συναγερμός ή έστω ένα αυτοκόλλητο σε προφανές σημείο πως και καλά ο χώρος φυλάσσεται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε θα γίνει μια φασαρία, δεν θα μπορούν απλώς να ανοίξουν και να μπουν, οπότε ή θα καλέσεις αστυνομία ή θα ανάψεις τα φώτα έξω μπας και τρομάξουν ή θα ειδοποιήσεις τον γείτονα ή θα αρχίσεις να φωνάζεις "φωτιάααααααα" ή "Θρασύβουλαααααααααααααααααα, που είσαι μωρό μου; Θέλω πάλι σεξ!" ή θα φύγεις ή όλα τα παραπάνω μαζί. :lol:

ΥΓ: Επίσης βοηθάνε οι πύρροι στις μπαλκονόπορτες και ο συναγερμός ή έστω ένα αυτοκόλλητο σε προφανές σημείο πως και καλά ο χώρος φυλάσσεται!
Έβαλα πύρρους, χτες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ή θα αρχίσεις να φωνάζεις "Θρασύβουλαααααααααααααααααα, που είσαι μωρό μου;"

Παρών!

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Tι είναι οι πύρροι;

Χαρά στο κουράγιο σου Λία!
Κάτι ειδικές διπλές κλειδαριές, που δεν φαίνονται απέξω (οπότε δεν ξέρει ο κλέφτης που να προσπαθήσει) και είναι πιο δυνατές από την κανονική της μπαλκονόπορτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αχμμ.,. εγώ ως πύρρους ξέρω εκείνα τα σιδεράκια που μπαίνουν στο πλάι της μπαλκονόπορτας από την μεριά του τοίχου ή επάνω και περνάνε σε όλα τα παράθυρα όταν είναι κλειστά (ή τουλάχιστον στο τζάμι), οπότε δυσκολεύεται κάποιος να τα ανοίξει (υπήρξε κλέφτης κάποτε στο σπίτι του μπαμπά μου ο οποίος χρησιμοποιούσε και ένα σωρό εργαλεία από την ..εργαλειοθήκη του που ως πανέξυπνος είχε αποθηκεύσει απέξω σε μια ξεκλείδωτη ντουλάπα (:P), ο οποίος όμως δεν κατάφερε τελικά να μπει λόγω αυτών).

ΥΓ: Δεν βρίσκω και φώτο στο νετ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Λία, θεωρώ ότι ήσουν πολύ τυχερή!
:bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Χολι καου!!
Πλακα με κανεις!
Ειλικρινα αξιοθαυμαστη η ψυχραιμια σου...
Εγω στη θεση σου μια Libo Pad θα την ειχα αναγκη! :redface:
Μια απορια...το λαπ γιατι ηταν τοσο σημαντικο? Δεν ειχες κανει καποιο μπακαπ της δουλειας σου?!
Και δειχνοντας τους το ποσο σημαντικο ειναι για σενα, δε φοβηθηκες μηπως σου ζητουσαν καποιο ανταλλαγμα σεξουαλικου περιεχομενου, απο τη στιγμη που δεν τους βγηκε να το κανουν χρησιμοποιωντας βια??!

Ενιχαου, ειχε καλη καταληξη...μακρια απ ολους τετοιες εμπειριες...και κλειδωνετε πορτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Και δειχνοντας τους το ποσο σημαντικο ειναι για σενα, δε φοβηθηκες μηπως σου ζητουσαν καποιο ανταλλαγμα σεξουαλικου περιεχομενου, απο τη στιγμη που δεν τους βγηκε να το κανουν χρησιμοποιωντας βια??!

Χαχα, διάνα έπεσες. Όντως προς το τέλος, ο ένας (ο μαλάκας) αφού είδε κι αποείδε που δεν του καθόμουν, το είπε και αυτό (ή θα έπαιρναν το λαπτοπ ή σεξ). Δεν έδειξα ούτε καν να το σκέφτομαι, οπότε δεν το κράτησε πολύ.

Έχω backup της δουλειάς μου, αλλά έχω και άλλα αρχεία, λιγότερο σημαντικά, από τα οποία δεν έχω backup. Και είναι μεγάλος κόπος να ξαναστήσεις από την αρχή pc, για να μην αναφέρω ότι δεν έχω τα χρήματα να πάρω νέο λαπτοπ τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις.

Ήσουν τραγικά ήρεμη! Μπράβο σου! :)


Λίγο ακόμα και θα τους έκανες δείπνο ή θα τους έπαιρνες συνέντευξη σχετικά με το τι τους ώθησε στη ληστεία. :P

Στο σπίτι μου μια φορά μπήκαν και μάλιστα απουσίαζα και παρόλο αυτά μου πήρε αρκετό χρόνο να ξεπεράσω το φόβο μου για τους ληστές και να μπορέσω να μείνω μόνη στο σπίτι. Τώρα μετά από αυτό ταρακουνήθηκα λίγο. :/:


Μπορείς ΑΝΕΤΑ αυτή την ψυχραιμία να την κάνεις επάγγελμα. Εγώ σε προσλαμβάνω.:strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορείς ΑΝΕΤΑ αυτή την ψυχραιμία να την κάνεις επάγγελμα. Εγώ σε προσλαμβάνω.:strong:

Πληρώνουν γι'αυτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Α, αν θες τζάμπα δε με χαλάει. :P
Κάτι σαν security θα είσαι. Θα κοιμάμαι εγώ και εσύ θα με προσέχεις.
Μπορείς μάλιστα να συνεχίσεις και την τωρινή δουλειά, 2 σε 1. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Oh God, τι άλλο θα δούμε; :eek: Πώς δε σου είπαν να βγείτε και για καφέ καμιά μέρα. Υποδειγματική η ψυχραιμία σου, καλά σου λένε. :eek:

Δίδαγμα 1: Μαμά, μπράβο για το σφυρί και το σουγιά που έχεις στο κομοδίνο σου. Θα πάψω να σε κοροϊδεύω.
Δίδαγμα 2: Δεν είμαι εντελώς παράλογη που, όταν ακούω ύποπτο θόρυβο, εφοδιάζομαι με τηγάνι και το Μαρκ πριν πάω να δω τι είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Bασικά σε ένοπλη ληστεία δε νομίζω να είναι υπέρ σου το σφυρί και το σουγιά.
Δεν το έχουν σε τίποτα να σε πυροβολήσουν, έστω και στο τέλος, αν τους παιδέψεις.
Συνέβει σε συγγενείς μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top