Τα πάντα περι πεθερικών και πεθερόπληκτων!

Ποιά πρέπει να κυριαρχεί στην καρδιά ενός άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 54)
  • Ειμαι γυναίκα και λέω νύφη

    Ψήφοι: 23 42.6%
  • Ειμαι άνδρας και λέω νύφη

    Ψήφοι: 12 22.2%
  • Ειμαι γυναίκα και λέω μάνα

    Ψήφοι: 4 7.4%
  • Ειμαι άντρας και λέω μάνα

    Ψήφοι: 2 3.7%
  • Ποιος μπορεί να τα βάλει με αυτά τα δύο θηρία;

    Ψήφοι: 13 24.1%

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν θελω να μιλησω σε αυτο το θεμα ειλικρινα γιατι θα πεσω παλι κ μια χαρα ειμαι:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δεν θελω να μιλησω σε αυτο το θεμα ειλικρινα γιατι θα πεσω παλι κ μια χαρα ειμαι:alljumpy:


Χαχαχαχα και σύ τέκνον νύφη;:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Χαχαχαχα και σύ τέκνον νύφη;:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:


δυστυχως ολες νυφες ειμαστε:/:
η καλυτερη πεθερα ειναι αυτη που μενει...στο νεκροταφειο:hehe::hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Χαχαχαχα και σύ τέκνον νύφη;:hehe::hehe::hehe::hehe::hehe:


τι κανουμε δεν εχετε μονο εσεις πεθερες εχω κ εγω:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
δυστυχως ολες νυφες ειμαστε:/:
η καλυτερη πεθερα ειναι αυτη που μενει...στο νεκροταφειο:hehe::hehe::hehe::hehe:


Χτύπα ξύλο παιδάκι μου:worry: τρελάθηκες; όσο κακη και να είναι η πεθερα κανείς δεν το θέλει αυτό, απλά να είναι διακριτηκές θέλουμε όχι στον τάφο:worry::worry::worry:

τι κανουμε δεν εχετε μονο εσεις πεθερες εχω κ εγω:mad::P

Ωχ απο τώρα;:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ξερεις καποιες φορες απλα ειναι τοσο καλες που νιωθεις πιεση... κ ας την βλεπεις 2 φορες το χρονο με καταλαβενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
βρε καρεκλάκι...για 2 φορές το χρόνο, ας όψεται η πίεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
τι κανουμε δεν εχετε μονο εσεις πεθερες εχω κ εγω:mad::P

ελα μη γκρινιαζεις ....εσενα η πεθερα σου ειναι στην αλλη ακρη της ελλαδας:P
θα τη βλεπεις μια φορα το χρονο κι αν....;)
εμας ομως ειναι διπλα μας:P;)


Χτύπα ξύλο παιδάκι μου:worry: τρελάθηκες; όσο κακη και να είναι η πεθερα κανείς δεν το θέλει αυτό, απλά να είναι διακριτηκές θέλουμε όχι στον τάφο:worry::worry::worry:



Ωχ απο τώρα;:/:

ακου που σου λεω μανιαρι μου...αποκλειεται να γινει διακριτικη η πεθερα οσα χρονια κι αν περασουν. αρα...;) χωρις πεθερα...ζεις μια χαρα:hehe::hehe::hehe: εβγαλα και ασμα ωρε....ωπαααααααα:P:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Μπορω να πω οτι με καλυψε αρκετα η viki_thess.

Ο αντρας ειναι αυτος που πρεπει να θεσει τα ορια τοσο στην μητερα του οσο και στην γυναικα του ετσι ωστε να μην μπλεκεται η μια στα ποδια της αλλης!

Αλλα απο την αλλη αν ειναι και οι δυο τοσο χαζες που δεν μπορουν να καταλαβουν ποια πρεπει να ειναι η θεση τους... τι να πω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
βρε καρεκλάκι...για 2 φορές το χρόνο, ας όψεται η πίεση!
ναι το ξερω αλλα την τελευταια φορα την εννιωσα παραπολυ...
ισως επειδη ειμαι ακομα 22 χρονων κ δεν εχω στο μυαλο μου ακομα καποια πραγματα που εκεινη τα εχει δεδομενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
Μπορω να πω οτι με καλυψε αρκετα η viki_thess.

Ο αντρας ειναι αυτος που πρεπει να θεσει τα ορια τοσο στην μητερα του οσο και στην γυναικα του ετσι ωστε να μην μπλεκεται η μια στα ποδια της αλλης!

Αλλα απο την αλλη αν ειναι και οι δυο τοσο χαζες που δεν μπορουν να καταλαβουν ποια πρεπει να ειναι η θεση τους... τι να πω!!!

πες τα βρε κοριτσαρα μου...:clapup:
εδω μιλαει ο παθων:P ξερω γω τι λεω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
πες τα βρε κοριτσαρα μου...:clapup:
εδω μιλαει ο παθων:P ξερω γω τι λεω...
με λες χαζη δηλ?????:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Πωωω παιδιά και η πόρωση, κάνεις παιδιά σου λέει τι τα κάνατε απο τώρα, δεν κάνεις λέει στον γιό ότι είσαι στήρα, λές ότι δεν θές ακόμα σου λέει έχεις γκόμενο, δεν μπορείς να την βρεις πουθενα, άσε που ή ζηλέυει την νύφη επιδή την κοιτάζουν ενώ την πεθερά όχι, όταν λένε όμορφη νύφη λέει ναι καλά ψάχνει γκόμενο, λένε άσχημη λέει γιαυτό ο γιόκας μου θα την παρατήσει, μένει μέσα λέει έφαγε με την κλεισούρα τον γιό μου βγαίνεις έξω λέει δεν κάνεις οικονομία....κλπκλπκλπ

Αρα 2 φορές τον χρόνο είναι φανταστικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
με λες χαζη δηλ?????:mad:

οχι καρεκλακι μου...ποιος ειπε κατι τετοιο;:worry:
απλα λεω οτι με 2 φορες το χρονο εισαι μια χαρα;)
εμεις τι να πουμε δλδ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Αλλα απο την αλλη αν ειναι και οι δυο τοσο χαζες που δεν μπορουν να καταλαβουν ποια πρεπει να ειναι η θεση τους... τι να πω!!!
για αυτο που συμφωνησες λεω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πωωω παιδιά και η πόρωση, κάνεις παιδιά σου λέει τι τα κάνατε απο τώρα, δεν κάνεις λέει στον γιό ότι είσαι στήρα, λές ότι δεν θές ακόμα σου λέει έχεις γκόμενο, δεν μπορείς να την βρεις πουθενα, άσε που ή ζηλέυει την νύφη επιδή την κοιτάζουν ενώ την πεθερά όχι, όταν λένε όμορφη νύφη λέει ναι καλά ψάχνει γκόμενο, λένε άσχημη λέει γιαυτό ο γιόκας μου θα την παρατήσει, μένει μέσα λέει έφαγε με την κλεισούρα τον γιό μου βγαίνεις έξω λέει δεν κάνεις οικονομία....κλπκλπκλπ

Αρα 2 φορές τον χρόνο είναι φανταστικά:)


Είσαι υπερβολική Μάνια, εγώ έχω γνωρίσει και πεθερές που δεν είναι έτσι. Είπαμε πεθερά όχι κατίνα. Γιατί αυτό καταντάει κατινιά. Πάντως τι να πω, μόνο στην οικογένειά μου είμαστε τόσο καλά? Η μητέρα του πατέρα μου ποτέ μα ποτέ δεν έχει φερθεί άσχημα στη μάνα μου, ούτε και στη θεία μου (γυναίκα του άλλου γιού της). Ίσα ίσα που τις σέβεται και τις δύο και ποτέ δεν έχω παρατηρήσει άσχημη συμπεριφορά. Ο πατέρας μου τις αγαπάει και τις δύο αλλά διαφορετικά. Η καρδιά ενός ανθρώπου μπορεί να αγαπήσει πολλούς κι όχι μόνο έναν άνθρωπο.

Υ.Γ. Ο λαός λέει "μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες", να σας δω μετά από χρόνια όταν θα έχετε κι εσείς αγοράκια της παντρειάς ;) Δε λέω υπάρχουν και πεθερές πραγματικά ανυπόφορες, αλλά ας μην είμαστε προκατειλημένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Είσαι υπερβολική Μάνια, εγώ έχω γνωρίσει και πεθερές που δεν είναι έτσι. Είπαμε πεθερά όχι κατίνα. Γιατί αυτό καταντάει κατινιά. Πάντως τι να πω, μόνο στην οικογένειά μου είμαστε τόσο καλά? Η μητέρα του πατέρα μου ποτέ μα ποτέ δεν έχει φερθεί άσχημα στη μάνα μου, ούτε και στη θεία μου (γυναίκα του άλλου γιού της). Ίσα ίσα που τις σέβεται και τις δύο και ποτέ δεν έχω παρατηρήσει άσχημη συμπεριφορά. Ο πατέρας μου τις αγαπάει και τις δύο αλλά διαφορετικά. Η καρδιά ενός ανθρώπου μπορεί να αγαπήσει πολλούς κι όχι μόνο έναν άνθρωπο.
Η μάνα του πατέρα μου βρήκε γκόμενα στον θείο μου επιδή λέει ότι η γυναίκα του θα πεθάνει επιδή είχε καρκίνο στο στήθος, στην μάνα μου δεν της μηλούσε επι 25 χρόνια επιδή λέει της πείρε τον γιό και επιδή ήταν αδύνατη λέει θα ήταν και "στέρφα" Η πεθερά μου με προσβάλει συνεχώς επιδή είμαι χοντρή και πάντα μπροστά σε άλους, όταν είμουν αδύνατη με έπερνε αγγαζε και έλεγε κοιτα σαν αδερφές είμαστε χαμογελώντας και όταν μέναμε μόνες μου έλεγε ότι το δέρμα μου είναι χάλια και ότι θα γεράσω γρηγορα και ότι δεν θα με θέλει σε λίγο ο άντρας μου, η μάνα του γαμπρού μου φροντήζει την κορούλα της της μεγάλωσε 4 παιδιά και επιδή μια μέρα υποχρεώθηκε η αδερφή μου να κρατήσει για ένα μεσημέρι τον γιό της της είπε ότι δεν είναι υποχρεωμένη και ότι δεν θέλει να τον ξανακρατήσει γιατί έχει και εγγόνια να δεί, λές και της αδερφής μου δεν είναι.... θές και άλλα εντώς οικογένειας; ή αυτα δεν είναι σιμαντικά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα...

"Δε λέω υπάρχουν και πεθερές πραγματικά ανυπόφορες, αλλά ας μην είμαστε προκατειλημένοι."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
για αυτο που συμφωνησες λεω..


τι λες καλε;:P
εγω συμφωνησα με την φιμπι γιατι συμφωνησε μαζι μου οχι γιατι ειπε αν ειναι και οι δυο τοσο χαζες κλπ. τελικα εισαι χαζουλι πολυ...θα σε ελεγα εγω χαζη;:worry:
πλακα κανεις;:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μάλλον δεν κατάλαβες τι έγραψα...

"Δε λέω υπάρχουν και πεθερές πραγματικά ανυπόφορες, αλλά ας μην είμαστε προκατειλημένοι."


Σόρυ:redface:

Πάντος άν δεν είναι η πεθερά είναι η νύφη, άσε γιατί άν αρχίσω και για αυτές δεν θα τελειώσω ποτέ, πάντος ποτέ δεν ξέρεις πότε θα φανεί η κακία, η αδερφή μου την λάτρευε αλλα μετά απο 9 χρόνια καλοσύνης άρχισαν τα προβλήματα, δεν είναι μόνο τα παιδιά είναι πολλά, κατα 95% είναι προβληματική σχέση το 5% πρέπει να γραψει τζόκερ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top