Η απάντηση της Εκκλησίας στο Harry Potter

nickmarvel

Νεοφερμένος

Ο nickmarvel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.


BTW... εσύ που έχεις μεγαλύτερο μέσον στον κ. Γιάννη... τι λένε? ακούγεται τπτ για 4ο βιβλίο? ;)
Μπα, δε νομίζω. Σε τέτοια εποχή κρίσης δεν πιστεύω να τολμήσουν κάτι τέτοιο. Έπειτα, δε λένε κιόλας. Βλέπω ότι τα βιβλία κινούνται πολύ καλά, ειδικά από ανθρώπους κοντά στην Εκκλησία, που καταλαβαίνουν τη μεγάλη παιδαγωγική τους αξία. Άνθρωποι εχθρικοί προς την Εκκλησία δύσκολα κατανοούν τις αλήθειες και την όλη προσπάθεια τη βλέπουν εχθρικά. Είναι τόσο έντονη η προκατάληψη κάποιες φορές που κι αν ακόμη τα διαβάσουν δεν εντυπωσιάζονται ούτε απ' την πλοκή, ούτε απ' το μυστήριο, ούτε κι απ' αυτή τη δυνατή περιέργεια, που σου δημιουργούν για το τι θα γίνει παρακάτω, κάτι που το ομολογούν όλοι με όσους έχω μέχρι σήμερα κουβεντιάσει. :)
Αλλά, γιατί πιστεύεις ότι εγώ έχω μεγαλύτερο μέσον στον κ. Γιάννη; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tatiani1990

Νεοφερμένος

Η tatiani1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αλλά, γιατί πιστεύεις ότι εγώ έχω μεγαλύτερο μέσον στον κ. Γιάννη; :redface:
Γιατί μ' αρέσει να σε πειράζω... χαζουλάκο :D
Λύσε μου μια απορία... Βρήκα στο
https://www.egolpion.net/nik_marvel_3.el.aspx
το αρχικό κείμενο του "Ο Νικ Μάρβελ και το νησί της Αφροδίτης".
Έχεις να μου πεις περισσότερα για τη "γιόγκα του γέλιου", όπως τουλάχιστον παρουσιάζεται εκεί? Στο έχω ανεβάσει κι αλλού... όπου το δεις, απαντάς. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickmarvel

Νεοφερμένος

Ο nickmarvel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Λύσε μου μια απορία...
Έχεις να μου πεις περισσότερα για τη "γιόγκα του γέλιου"? :)

Δεν ξέρω αν το παραπάνω σε πείθει; :whistle:
Τώρα, για τη Γιόγκα γενικά εκτός απ' όσα έχεις διαβάσει στο 3ο βιβλίο, υπάρχουν πολλά:
π.χ. https://www.oodegr.com/oode/anatolikes/budismos/gioga2.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top