Τριών Ιεραρχών

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,056 μηνύματα.
Δεν ξερω αν κρινεις απο εσενα...σαφως δεν με χαλαει,αλλα ανετα θα χαραμιζα την αργια μου για τον διαχωρισμο κρατους και εκκλησιας.Μα δεν ξερεις ποσο ανετα θα την χαραμιζα φιλε μου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,851 μηνύματα.
Για μενα κατι τέτοιες αργίες μου ειναι εντελώς αχριστες
Πχ στο δημοτικό πας εκλλησια εκεινη την μερα θες δε θες στο γυμνάσιο λυκειο πηγαίναμε αν θέλαμε και δε πηγα ποτε.
Αυτο αν με κανει άθεο απαντώ οτι ειμαι καλύτερος απο κάποιους χριστιανούς που πανε εκκλησια καθε ανάσταση 5 λεπτα και φεύγουν ειμαι ηλικρινης με τον εαφτο μου. Για μενα χριστιανός δε συμαινει παω εκκλησια 3 φορες το χρονο και τις υπόλοιπες 362 μερες το ξεχνάω γιατι εχει και 1 τροπο ζωής και πολλα αλλα (τα οποια δε ξερω πολλα)
Και οχι ειμαι χριστιανός οποτε θελω και οποτε θελω το ξεχνώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
man πόσοι από δω μεσα νηστέψανε όλο το 15Αυγουστο για να κοινωνήσουν εχτές μάλλον μόνο εγώ (οι περισσότεροι δε πήγαν καν εκκλησία εχτές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,735 μηνύματα.
Δεν ξερω αν κρινεις απο εσενα...σαφως δεν με χαλαει,αλλα ανετα θα χαραμιζα την αργια μου για τον διαχωρισμο κρατους και εκκλησιας.Μα δεν ξερεις ποσο ανετα θα την χαραμιζα φιλε μου.:)
Ο μεγάλος χαμένος στο διαχωρισμό κράτους/εκκλησίας θα είναι το κράτος. Αυτό που θα χάσεις δεν θα είναι μια επιπλέον μέρα διακοπές αλλά αρκετά παραπάνω καθώς οι δαπάνες που γλυτώνει το κράτος από τη δράση της εκκλησίας είναι ανυπολόγιστής αξίας.

Αυτός είναι ο λόγος που ένας άθεος πρωθυπουργός με μια άθεη στην πλειοψηφία της κυβέρνηση δεν ψηφίζουν/εφαρμόζουν κανέναν νόμο εκτός από αυτούς που επιβάλονται από την Ε.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,851 μηνύματα.
man πόσοι από δω μεσα νηστέψανε όλο το 15Αυγουστο για να κοινωνήσουν εχτές μάλλον μόνο εγώ (οι περισσότεροι δε πήγαν καν εκκλησία εχτές).

Εγω δεν εκανα τιποτα το λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.

Rafael Atesian

Νεοφερμένος

Ο Rafael Atesian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Κοίτα εγώ ως Αρμένιος ανήκω στην Αρμενική Ορθόδοξη Εκκλησία της Ελλάδας!Ομως στην Αρμενία δεν υπάρχει χωρισμός κράτους εκκλησίας για εμάς τους Αρμένιους η θρησκεία είναι πιο σημαντική κι από την γλώσσα και τα άλλα πολιτισμικά στοιχεία!Ακόμα κσι οι νέοι πάνε τακτικά εκκλησία! Οι Ελληνες γιατί θέλουν χωρισμό κράτους εκκλησίας δε καταλαβαίνω! Η εκκλησία πρόσφερε πολλές φορές υπηρεσία στο ελληνικό κράτος οι άθεοι τι πρόσφεραν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rafael Atesian

Νεοφερμένος

Ο Rafael Atesian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ανεξιθρησκεία στην Ελλάδα υπάρχει δε σε υποχρεώνει κανείς να πιστεύεις
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top