Ο ρόλος της γυναίκας στη σημερινή οικογένεια

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
«Ο σύζυγος μου θα πρέπει να έχει μερικά χρονάκια και μισό κεφάλι, τουλάχιστο, πιο πολύ από μένα, και πιο πολλή εξυπνάδα». Και πράγματι, δεν είναι καθόλου παράξε*νο - είναι πολύ φυσικό - ο πιο ηλικιωμένος, ο πιο έξυ*πνος και ο πιο δυνατός να συντηρεί τον πιο νέο, τον πιο α*δύνατο και τον πιο κουτό.
Ester Vilar - Der dressierte Mann

'Αμα σου λέω δεν ξέρει τι της γίνεται, καλά στα λέω. Το λογικό θα'ταν, αν κάποια γυναίκα ήθελε να εκμεταλεύεται όπως λες τον άντρα, να τον ήθελε χαζό, όχι έξυπνο. Και μην παίρνεις όρκο ότι η δύναμη δεν θαυμάζει επίσης τη δύναμη αλλά επιζητά την αδυναμία ! Aυτή η μαντάμ περιγράφει αδύναμες γυναίκες που αναζητούν μαλάκες, όχι δυνατές γυναίκες, ούτε φεμινίστριες. 'Οσο για τα υπόλοιπα τί να σχολιάσω, όποιος έχει χιούμορ κατάλαβε τι εννοώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Dr. strangelove, αφού το θέτεις έτσι και εγω είμαι περισσοτερο εγωιστής απο εσένα και δεν με αφορούν οι σεξουαλικές σου προτιμήσεις είτε είσαι λεσβία είτε δεν είσαι είναι δικό σου θέμα!!!
Yποθέτω ότι έχεις αντιληφθεί ότι ο Dr.stangelove έχει δηλώσει ως φύλο άντρας ή η "χαρά" που βρήκες αυτό το απόσπασμα αυτού του βιβλίου σε έχει συνεπάρει και δεν δίνεις πλέον καμία σημασία στο συνομιλήτη σου παρά μόνο να πεις αυτό που θέλεις να πεις? (extra info: ο δογματικός μονόλογος δεν βοήθησε ποτέ και κανέναν σε κανένα θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
γατε θα σου πω το εξης..
αν εσυ δεν θες να βρεις μια γυναικα που να λεει τις φρασεις που παραθεσες πιο πανω ( δεν ξερω και να τις μεταφερω, ειμαι και ολιγον σκαρπας με τα κομπιουτερ οπως καταλαβατε!!:P) τοτε στο χερι σου ειναι να βρεις μια που να μην ειναι ετσι. αν και θελει πολυ μαγκια να την βρεις και να την κρατησεις ;)

γιατι εχω βαρεθει να ακουω τους αντρες να παραπονιουνται για τις γυναικες και αυτοι να κανουν τα ιδια.. ελεοςςςςςςςςς

εγω προτεινω το εξης. να ΣΩΠΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ και να ΠΡΑΞΟΥΜΕ

οταν λεω να σωπασουμε δεν εννοω να μην κανουμε διαλογο επι του θεματος αλλα βαρεθηκα να ακουω συζητησεις επι συζητησεων και οταν ερθει η ωρα η κρισιμη ολοι να ξεχναμε και τις ερευνες και τις φεμινιστριες και να συμπεριφερομαστε να μην πω πως....:mad:

θελουμε ολοι να ειναι ετσι να ειναι αλλιως.. μωρε ανθρωποι ειμαστε ολοι με τα καλα μας και τα κακα μας.... ας βρει ο καθενας αυτο που ψαχνει οσο μπορει πιο κοντα στα δεδομενα του και ας εχει τη μαγκια να το κρατησει ομως. γιατι καλα ειναι να θελεις αλλα πρεπει να ξερεις και να εκτιμας;) αυτο που εχεις...

συγνωμη παιδες αν ημουν αποτομη...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γάτος123

Νεοφερμένος

Ο Γάτος123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από moonlight:
γατε θα σου πω το εξης..
αν εσυ δεν θες να βρεις μια γυναικα που να λεει τις φρασεις που παραθεσες πιο πανω ( δεν ξερω και να τις μεταφερω, ειμαι και ολιγον σκαρπας με τα κομπιουτερ οπως καταλαβατε!!:P) τοτε στο χερι σου ειναι να βρεις μια που να μην ειναι ετσι. αν και θελει πολυ μαγκια να την βρεις και να την κρατησεις

Δεν γνωρίζω την έννοια της λέξης μαγκιά, νομίζω όμως οτι πρόκειται για την νεοελληνική εκδοση της έννοιας απάτη και αλητεία. Τα γράφει ο πολύ ωραίος Ευάγγελος Λεμπέσης στο υπέροχο πονημά του "Η κοινωνική σημασία των βλακών εν τω συγχρώνω κοινωνικώ βίω" παρόλο που έχει γραφτεί το 1941, εκεί θα βρείτε τι ακριβώς είναι η ΜΑΓΚΙΑ σας που τόσο την εκθιάζετε!!!

Όσο για σένα φίλε Dr. Strangelove, εάν είσαι όντως άνδρας τότε το σφάλμα σου είναι βαρύτερο καθ' οτι όταν κανεις προδίδει το φύλο του, πως τον λέμε στα ελληνικά;;;
Έτσι και μου πεις οτι τον λέμε ΙΟΥΔΑ κερδισες!!!

P.S. Ευχαριστώ για το βίντεο, πάντως αν και δεν μου αρέσει η ελληνική μουσική παρ' όλα αυτά, όπως πολύ γράφει και ο Εμμανουήλ Ροϊδης, ο γάτος είναι το ομορφότερο, μετά τον άνθρωπο, πλάσμα της δημιουργίας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Να βλέπεις με τα μάτια σου κι όχι με το Εγώ σου λέει και μετά βλέπει τους άντρες ως γυναίκες και μάλιστα λεσβίες. Το τριχωτό στήθος του Δόκτορα το μόνο που κατάφερε ήταν να επιβεβαιώσει τις απόψεις του για εκείνες τις απαίσιες τριχωτές φεμινίστριες που κατασπαράζουν τους φουκαράδες ανυπεράσπιστους άνδρες.

Εφιάλτες με Ερυνίες, Λάμιες και Μέδουσες να μας περιμένουν πίσω από κάθε γωνία. Μοχθηρά Succubi να στοιχειώνουν τα όνειρά μας, ρουφώντας τη ζωτική μας ενέργεια. Πρέπει να είναι μαρτύριο πραγματικά.

Τον όρο "ομοφοβία" τον γνωρίζαμε. Ο όρος "γυναικοφοβία" υπάρχει στη διεθνή βιβλιογραφία ή μήπως εγώ μόλις τον ανακάλυψα και χτυπάω θέση προφέσσορα στο τμήμα ψυχολογίας; Ο όρος "Παράκρουση" είναι πάντως γνωστός και δεν κομίζω γλαύκαν εις Αθήνας...

Αφιερωμένο εξαιρετικά το άσμα που εκφράζει τον εξανέκαθεν γνήσιο καημό του Έλληνα άντρα. Δέκα χιλιάδες πιάτα!!!



:clapup: Μεγάλε ΛεΠά!!!

Edit: Δόκτωρ διάλεξε και πάρε: Είσαι λεσβία ή Ιούδας; Σε φαντάζομαι ήδη με κουκούλα, συνεργάτη του θηλυκού κατακτητή, να δίνεις στεγνά τους άντρες αγωνιστές σε γυναίκες με στολή των SS. Αρτέμης Μάτσας rulez!!

Εγώ πάντως ήμουν από μικρός οπαδός των Judas Priest...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
@Γάτος123 δυστυχώς όλοι κάποια στιγμή της ζωής μας ερχόμαστε αντιμέτωποι με άτομα που μας απογοητεύουν κι έπειτα αποδιδουμε τους χαρακτηρισμούς που αρμόζουν σε ένα πρόσωπο (ή έστω μια μικιρή μερίδα ατόμων) σε μιε ευρύτερη κατηγορία στην οποία ανηκει αυτό το πρόσωπο : γυναίκες (ας πούμε) . Είναι τόσο δύσκολο να βρεθεί άραγε η χρυσή τομή σε αυτές τις διαφορές; Εφόσον επίσης είπες ότι η σύγχρονη κοινωνία βαλτώνει, εσύ ως τμήμα της γιατί πιστεύεις ότι παραμένεις ανεπηρέαστος; Ίσως η πεποίθησή σου ότι το γυναικείο φύλο έχει πάρει την κατιούσα να είναι και η επίδραση της παρακμής πάνω σου. Οι γενικεύσεις είναι επικίνδυνες και μας αποτρέπουν από το να αναγνωρίσουμε πραγματικά την συμβολή ορισμένων ατόμων σε μια ύστατη προσπάθεια η παρακμή των ανθρώπινων ηθών να χαρακτηρίζει μόνο την μειοψηφία.
Ο ρόλος της γυναίκας στη σημερινή οικογένεια δεν έχει αλλάξει προς το χειρότερο, αλλά συμβαδίζει με τις σύγχρονες απαιτήσεις. Τα έξοδα μιας οικογένειας (μιας μέσης οικογένειας) δεν μπορούν να εξοφληθούν με την εργασία ενός μόνο ατόμου, άρα η γυναίκα μπήκε δυναμικά στην αγορά εργασίας. Αυτό θα πρέπει να της στερήσει την ικανοποίηση των δικών της αναγκών για ξεκούραση και την βοήθεια αό τον σύντροφό της; Δεν μιλάω για φαντασμένες νεόπλουτες ή για επίδοξες κυρίες πλούσιων κυρίων. Δεν εξετάζουμε τα άκρα όταν θέλουμε να βγάλουμε ένα γενικότερο συμπέρασμα βασιζόμενοι σε αληθινά γεγονότα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Κοινώς, το σεξ είναι το τίμημα που πληρώνουν οι γυναίκες για το γάμο κι ο γάμος είναι το τίμημα που πληρώνουν οι άντρες για το σεξ.

Τι να σας κάνουμε ω άντρες, χωρίς σεξ δε ζείτε. Αν μπορέσετε ποτέ να ζήσετε χωρίς σεξ, δε θα σας πιάνουμε πια κορόϊδα οι γυναίκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αστο γατος αμα ειναι να ψιριζουμε τις λεξεις οπως μας συμφερει δεν θα βγαλουμε συμπερασμα.. αλλο εννοουσα εγω αλλα αστο...

και εκτος αυτου δεν καταλαβα σε πολεμο ειμαστε?? τι ειναι αυτα με τις προδοσιες?? οποιος εχει διαφορετικη αποψη απο σενα ειναι προδοτης??

αμα ειναι ετσι που βλεπεις τις γυναικες ως εχθρους σου και οσους εχουν διαφορετικη αποψη, τοτε μην παραπονιεσε αν εκλαμβανεις ισαξια συμπεριφορα απο μερους τους ....

βρε χιμελα τι ειναι αυτα που διαβαζω????
δηλ. οι γυναικες και οι αντρες παντρευονται για το σεξ ??? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δόκτωρ διάλεξε και πάρε: Είσαι λεσβία ή Ιούδας; Σε φαντάζομαι ήδη με κουκούλα, συνεργάτη του θηλυκού κατακτητή, να δίνεις στεγνά τους άντρες αγωνιστές σε γυναίκες με στολή των SS. Αρτέμης Μάτσας rulez!!

O Ioύδας φιλούσε υπέροχα, ποτέ όμως μια γυναίκα με μουστάκι και "τριχωτό στήθος". Αν εκείνος ανακαλύψει τα τελευταία "μέσα της", τότε μόνο ίσως την προδώσει. Με τους άντρες δεν τίθεται θέμα προδοσίας γιατί δεν ανήκω στις σέχτες τους. Εκεί μέσα κι αυτοί το ίδιο φασιστικά λειτουργούν όπως και οι γυναίκες,όπως και όλοι οι άνθρωποι. Είμαι αναρχοαυτόνομος αριστοκράτης στασιαστής παιδιώθεν. Ελπίζω αυτή τη φορά να έγιναν κατανοητές οι σουρεαλιστικές αλληγορίες μου από τον σύντροφο γάτο και τους θιασώτες του αντριλικίου που κραυγάζουν ¨'Εγώ είμαι η οδός και η αλήθεια της ζωής, θάνατος στους προδότες" :D αν και δεν αγωνιώ ομολογώ. Να μην σου πω ότι Ιούδας πολλές φορές είναι τίτλος τιμής και το σχοινί στο λαιμό μπορεί να προσφέρει την έσχατη ηδονική ανατριχίλα με λίγη φαντασία :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν γνωρίζω την έννοια της λέξης μαγκιά, νομίζω όμως οτι πρόκειται για την νεοελληνική εκδοση της έννοιας απάτη και αλητεία. Τα γράφει ο πολύ ωραίος Ευάγγελος Λεμπέσης στο υπέροχο πονημά του "Η κοινωνική σημασία των βλακών εν τω συγχρώνω κοινωνικώ βίω" παρόλο που έχει γραφτεί το 1941, εκεί θα βρείτε τι ακριβώς είναι η ΜΑΓΚΙΑ σας που τόσο την εκθιάζετε!!!


από το λεξικό του Τριανταφυλλίδη (που για όσους δεν το γνωρίζουν αποτελεί το ένα και μοναδικό επίσημο λεξικό της ελληνικής γλώσσας):
μάγκας ο [máŋgas] O2 (χωρίς γεν. πληθ.) : 2. (οικ.) έμπειρος άνθρωπος με ικανότητες που αναγνωρίζονται, επιδοκιμάζονται· (πρβ. μαγκιόρος): Eίναι ~ στη δουλειά του. Eίναι ~ και θα τα καταφέρει. O πολιτσμάνος ήταν ~ και τα κατάλαβε όλα. O λογιστής ήταν ~ και κατάλαβε την κομπίνα. Aν είσαι ~, τώρα θα φανεί.


έτσι να βοηθήσω στις (απαραίτητες κατά πως φαίνεται) διευκρινήσεις για τη ροή της συζήτησης γιατί από τζάμπα ρητορίσκους ο τόπος πήζει αλλά από ουσία μάλλον... μηδέν εις το πηλίκο(!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γάτος123

Νεοφερμένος

Ο Γάτος123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από moonlight:
αστο γατος αμα ειναι να ψιριζουμε τις λεξεις οπως μας συμφερει δεν θα βγαλουμε συμπερασμα.. αλλο εννοουσα εγω αλλα αστο...

και εκτος αυτου δεν καταλαβα σε πολεμο ειμαστε?? τι ειναι αυτα με τις προδοσιες?? οποιος εχει διαφορετικη αποψη απο σενα ειναι προδοτης??

αμα ειναι ετσι που βλεπεις τις γυναικες ως εχθρους σου και οσους εχουν διαφορετικη αποψη, τοτε μην παραπονιεσε αν εκλαμβανεις ισαξια συμπεριφορα απο μερους τους ....

Δεν παραπονιέμαι για τίποτα, καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!
Yes the sexes are at war and you are on the other side! Look under Feminazi on the internet!
But beware, thw day of our awakening as Men, is very close and I am talking about MEN!!! Not traitors of their own ranks, like our Dr. Strangelove here, που λέει οτι είμαι αναρχικός, κρίμα που δεν είμαστε Σουηδία ή Νορβηγία όπου η Δημοκρατία και το κράτος προονιας λειτουργεί όπως πρέπει και οι αστυνομικοί είναι ευγενικοί μεν αλλά κοπάνανε και τα τσογλόνια που σπανε τις περιουσίες του κοσμάκη!!! Νομίζετε οτι Δημοκρατία σημαίνει ασυδοσία έτσι δεν είναι, δυστυχώς μεγάλε Καποδίστρια σε φαγανε νωρίς αν είχες κυβερνήσει την ψωροκωσταινα για 30 χρόνια έστω και σαν τσάρος σήμερα θα είμασταν Ελβετια και οχι μια διεφθαρμένη κοινωνία γεμάτη ψώνια, πνευμαντιλογίες και ψευδοταπεινόφρονες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
and I am talking about MEN!!! Not traitors of their own ranks, like our Dr. Strangelove here, που λέει οτι είμαι αναρχικός, κρίμα που δεν είμαστε Σουηδία ή Νορβηγία όπου η Δημοκρατία και το κράτος προονιας λειτουργεί όπως πρέπει και οι αστυνομικοί είναι ευγενικοί μεν αλλά κοπάνανε και τα τσογλόνια που σπανε τις περιουσίες του κοσμάκη!!!

Δεν μου λες , πού έγραψα ότι είσαι αναρχικός φίλε ; Θα μας τρελλάνεις ; 'Εγραψα ότι εγώ νιώθω και φέρομαι ως αναρχοαυτόνομος αριστοκράτης στασιαστής που δεν έχει κολήματα. 'Αλλο αναρχικός άλλο αυτό. Μην μας διαστρεβλώνεις τα γραφόμενα μου. Αναρχικός δεν είμαι ούτε ισχυρίστηκα ότι είμαι, άλλο αν δεν μπορείς να καταλάβεις το σουρεάλ χιούμορ μου, τότε μην μου απευθύνεις τότε το λόγο, δεν μ'αρέσουν αυτοί οι άνθρωποι. Αρχές έχω, αλλά δεν μ'αρέσει η συντήρηση πουθενά κι ούτε νιώθω ότι έχω προδώσει κανένα φύλο μου (και φίλο μου !). Φτάνει πια, έχουμε όλοι τις προσωπικότητές μας, δεν είμαστε του σωρού. Εσύ μπήκες από την αρχή εδώ θυμωμένος με 500 !!!!!!!!!! μετά από κάθε σου λέξη και μας έχεις στον τοίχο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κοινώς, το σεξ είναι το τίμημα που πληρώνουν οι γυναίκες για το γάμο κι ο γάμος είναι το τίμημα που πληρώνουν οι άντρες για το σεξ.

Λαθος, γαμος ειναι το τιμημα που πληρωνουν οι αντρες που δεν μπορουν να εχουν επιλογη και σεξ ειναι το τιμημα που πληρωνουν οι γυναικες που ειναι ανασφαλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
εγω παντως γενικως ειμαι καλοπροαιρετη με ολους τους ανθρωπους και σεβομαι τις αποψεις τους γιατι ολα στη ζωη ειναι επιλογες.
αμα θες βρε γατος περιμενε να ερθει η ωρα που θα επαναστατησετε παιδι μου να παρετε τα λαβαρα και να κατακτησετε παλι τον κοσμο:)
κατσε εντομεταξυ στην αλλη πλευρα και αμα βλεπεις γυναικα παιρνε το κουμπουρι και βουρρρρρρρ απανω της:ropalo::mastigio:bleh:

peace men :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γάτος123

Νεοφερμένος

Ο Γάτος123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
[...]
'Εγραψα ότι εγώ νιώθω και φέρομαι ως αναρχοαυτόνομος αριστοκράτης στασιαστής που δεν έχει κολήματα. 'Αλλο αναρχικός άλλο αυτό. Μην μας διαστρεβλώνεις τα γραφόμενα μου. Αναρχικός δεν είμαι ούτε ισχυρίστηκα ότι είμαι, άλλο αν δεν μπορείς να καταλάβεις το σουρεάλ χιούμορ μου, τότε μην μου απευθύνεις τότε το λόγο, δεν μ'αρέσουν αυτοί οι άνθρωποι. Αρχές έχω, αλλά δεν μ'αρέσει η συντήρηση πουθενά κι ούτε νιώθω ότι έχω προδώσει κανένα φύλο μου (και φίλο μου !). Φτάνει πια, έχουμε όλοι τις προσωπικότητές μας, δεν είμαστε του σωρού. Εσύ μπήκες από την αρχή εδώ θυμωμένος με 500 !!!!!!!!!! μετά από κάθε σου λέξη και μας έχεις στον τοίχο.

Η αντιπρόεδρος του φεμινιστικού κινήματος αποκαλεί τις γυναίκες άκαρδες, κρύες, χωρίς έλεος και υπολογίστριες ;
Δικό σου δεν είναι το κείμενο Ε; Αλλά τι είναι οι σημερινές γυναίκες ρε μεγάλε παναγίες ε;;;
Μίλα ρε παντελόνια φοράς!!! Έχουν αναγάγει σε υπερτατη αρχή τους το χρήμα ναι ή οχι; Ενδιαφέρονται αποκλειτικά σε έναν ανδρα για το ποσα βγάζει και τι αμάξι καβαλάει, όπως το 'πε και ο πάντα επίκαιρος Λαζόπουλος προσφατα ε;;;
Δεν μισώ τις γυναίκες ρε αν το νομιζεις αυτό δεν καταλαβαίνεις χριστό, καθε άλλο μάλιστα τις αγαπώ και τις σεβομαι. Σιχαίνομαι ομως την νοοτροπία τους ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΕ ΠΝΙΞΟΥ!!! Αυτό ρε είναι το σκεπτικό τους και το ξέρεις καλά, για πια συντηρηση μου μιλάς, ανοικω και ανοικα μια ζωή στον χώρο της αριστερας και βγαζώ σπυρια με τον νεοφιλελευθερισμό αλλά αν σε άκουγε κανένας θα έλεγε τι σόι κριτικό πνέυμα έχει αυτός που τα βλέπει ολα καλά και άγια.
Δεν είμαι θυμωμενος ρε απλώς δεν είμαι νεροβραστος ψευτοφραπεδομαγκας, του τύπου ελα μωρε να πουμε κουλαρε! Και στο λεω στα ίσια ρε δεν τους έχω για αρεσενικά κάτι τέτοιους!!! Και πίστευε οτι θέλεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Η δύναμη,η προσωπικότητα, το μυαλό που βλέπουν οι άντρες στην γυναίκα σήμερα το βλέπουν σαν απειλή...μήπως έχουν κάποια ευθύνη και αυτοί για ορισμένες καταστάσεις που βλέπουν?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Έχει όμως....sup0ort o τύπος, dr! Και μάλιστα αυτόδηλο, τι έτι χρείαν έχομεν μαρτύρων άλλωστε;:D

Εγώ λέω να κόψει τον πολύ καφέ (φιλικά πάντα) για να μην ξεσπάει έτσι πάνω μου, γιατί δεν με γνωρίζει, οπότε ας μην βγάζει εύκολα συμπεράσματα ότι εμένα μου αρέσουν αυτές που περιγράφει η μαντάμ στο βιβλίο της, αντίθετα αυτές τις καταστάσεις με τα φράγκα τις σιχαίνομαι, κι ούτε είμαι ο τύπος που κουλάρει με τέτοιου είδους ανήθικες γυναίκες, αντίθετα έχω διαολοστείλει πολύ συχνά τέτοιες γυναίκες και είναι συχνά και το δικό μου παράπονο. Κι αν ήξερε να δίνει προσοχή, θα έβλεπε ότι κι αλλού έγραψα ότι υπάρχουν γυναίκες με δυσανάλογα προσόντα σε σχέση με των ανδρών που ζητάνε τον ουρανό με τ'αστρα, αλλά δεν θέλει ο άλλος να καταλάβει, κι άμα δεν θέλει, παίρνει σβάρνα όλους ανεξαιρέτως και τους κατηγορεί για προδότες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Η αντιπρόεδρος του φεμινιστικού κινήματος αποκαλεί τις γυναίκες άκαρδες, κρύες, χωρίς έλεος και υπολογίστριες ;
Δικό σου δεν είναι το κείμενο Ε; Αλλά τι είναι οι σημερινές γυναίκες ρε μεγάλε παναγίες ε;;;
Μίλα ρε παντελόνια φοράς!!! Έχουν αναγάγει σε υπερτατη αρχή τους το χρήμα ναι ή οχι; Ενδιαφέρονται αποκλειτικά σε έναν ανδρα για το ποσα βγάζει και τι αμάξι καβαλάει, όπως το 'πε και ο πάντα επίκαιρος Λαζόπουλος προσφατα ε;;;
Δεν μισώ τις γυναίκες ρε αν το νομιζεις αυτό δεν καταλαβαίνεις χριστό, καθε άλλο μάλιστα τις αγαπώ και τις σεβομαι. Σιχαίνομαι ομως την νοοτροπία τους ΕΧΕΙΣ ΦΡΑΓΚΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΕ ΠΝΙΞΟΥ!!! Αυτό ρε είναι το σκεπτικό τους και το ξέρεις καλά, για πια συντηρηση μου μιλάς, ανοικω και ανοικα μια ζωή στον χώρο της αριστερας και βγαζώ σπυρια με τον νεοφιλελευθερισμό αλλά αν σε άκουγε κανένας θα έλεγε τι σόι κριτικό πνέυμα έχει αυτός που τα βλέπει ολα καλά και άγια.
Δεν είμαι θυμωμενος ρε απλώς δεν είμαι νεροβραστος ψευτοφραπεδομαγκας, του τύπου ελα μωρε να πουμε κουλαρε! Και στο λεω στα ίσια ρε δεν τους έχω για αρεσενικά κάτι τέτοιους!!! Και πίστευε οτι θέλεις!!!

Εσυ καρντια μου, δε σεβεσαι το ατομο με το οποιο ανταλλασσεις αποψεις σε ενα φορουμ, θα σεβαστεις τη γυναικα, που δειχνεις να εχεις τοση χολη μαζεμενη, λες και σου εκαναν το χειροτερο κακο εβερ...?! Δυσκολη υποθεση, αι γκες...:)

Μηπως θα επρεπε να σκεφτεις διπλα το οτι βαζεις ολες τις γυναικες στο ιδιο τσουβαλακι?
Λεω εγω τωρα...μηπως δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι το ιδιο?

Οτι χρειαζεται παντως να κουλαρεις, ειναι το μονο σιγουρο..Τα γραπτα σου "μυριζουν" μπαρουτι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν καταλαβαίνω γιατί θα έπρεπε να αφρίζω σαν επιληπτικός επειδή κάποιες γυναίκες γουστάρουν τους ματσό...
Γιατί (ξε)πουλιούνται γιατί ...γιατί γιατί γιατί! Γούστο τους, καπέλο τους και...σεξουαλικό τους καθήκον (ρε)
Όταν εκλαμβάνεις τόσο προσωπικά μιά κατάσταση, που δεν σε αφορά στο κάτω κάτω της γραφής, αν μη τι άλλο υποδηλώνει εμπάθεια !

Και δεν είναι τόσο απλή η έννοια τούτης της λέξης ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Δεν παραπονιέμαι για τίποτα, καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!
Yes the sexes are at war and you are on the other side! Look under Feminazi on the internet!
But beware, thw day of our awakening as Men, is very close and I am talking about MEN!!! Not traitors of their own ranks, like our Dr. Strangelove here, που λέει οτι είμαι αναρχικός, κρίμα που δεν είμαστε Σουηδία ή Νορβηγία όπου η Δημοκρατία και το κράτος προονιας λειτουργεί όπως πρέπει και οι αστυνομικοί είναι ευγενικοί μεν αλλά κοπάνανε και τα τσογλόνια που σπανε τις περιουσίες του κοσμάκη!!! Νομίζετε οτι Δημοκρατία σημαίνει ασυδοσία έτσι δεν είναι, δυστυχώς μεγάλε Καποδίστρια σε φαγανε νωρίς αν είχες κυβερνήσει την ψωροκωσταινα για 30 χρόνια έστω και σαν τσάρος σήμερα θα είμασταν Ελβετια και οχι μια διεφθαρμένη κοινωνία γεμάτη ψώνια, πνευμαντιλογίες και ψευδοταπεινόφρονες!!!


Κατά την άποψη μου , όταν εκφράζονται αμφιλεγόμενες απόψεις δεν έχει νόημα η επίκληση στην αυθεντία (με άλλα λόγια , θέλω να πω ότι θα τρίζουνε τα κόκκαλα του)
Αυτό το λέω γενικά , φυσικά εν προκειμένω ο Καποδίστριας έχει άμεση σχέση με το θέμα μας , ουδέν προφανέστατο τούτου.
Τελοσπάντων , τι σε κάνει να αποζητάς την ανηθικότητα στις γυναίκες και τις γυναίκες στην ανηθικότητα ; Προς τι τόσο κόπος αφού όποια πέτρα και να σηκώσεις στον κόσμο ανηθικότητα θα βρεις από κάτω . Αν θέλεις να ρίξεις ένα κύρηγμα περί ηθικής κολλάει σε ένα σωρό τόπικ , γιατί κόλλησες σε αυτό ; Αν υπήρξε όφις και μήλο είμαι βαθύτατα πεπεισμένος ότι έπεσε πολύ ξύλο (και δεν αναφέρομαι σε σαδομαζοχιστικές καταστάσεις) μεταξύ Αδάμ και Εύας για το ποιος θα το πρωτοδαγκώσει.
Εγώ δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα με την έλλειψη ηθικής βέβαια - αυτό που με θλίβει είναι η έλλειψη διάθεσης να αναληφτούν οι ευθύνες του εκάστοτε ανήθικου . Και γενικά βλέπω μια ροπή του άντρα να ξεπερνά την γυναίκα στην αποποίηση ευθυνών αλλά αλίμονο δεν το ζύγισα κιόλας να είμαι σίγουρος.
Πέρα αυτών , δεν σε καταλαβαίνω και σου ξανασυνιστώ να δοκιμάσεις να επιχειρηματολογήσεις.Τότε θα φανεί το λάθος σου , θα σε διορθώσει κάποιος και θα ησυχάσουμε . Όσο όμως το μόνο σου επιχείρημα είναι η επίκληση στον Καποδίστρια , δεν θα βγάζουμε άκρη . Δεν σε βλέπω αφ υψηλού απλά εσύ αιθεροβατείς . Και όχι δεν μπορώ να δω το θέμα χαλαρά γιατί σε κάτι φαρμακιασμένες αερολογίες βασίστηκαν πολλά μαζικά εγκλήματα.
Κανείς δεν σε υποχρεώνει να γράψεις <<οι γυναίκες είναι υπέροχες , εμένα μου έτυχε μια κακιά περίπτωση>> αλλά τα τελευταία σου ποστ θεωρώ άσχημο να τα διαβάζουν 16,17,18 χρονοι γιατί απόλυτα στρέφονται σε φυλετικό διαχωρισμό (όλοι οι διαχωρισμοί από υπερασπιστές της ηθικής επιχειρήθηκαν).
Εν κατακλείδι , δικαίωμα σου να θεωρείς αβάσιμους τους ισχυρισμούς ενός κινήματος φεμινιστριών που ξέθαξες , δικαίωμα σου να θεωρείς ότι μια τηλεοπτική σειρά περνάει λάθος μηνύματα και τα λοιπά αλλά από εκεί ως το (όλες) οι γυναίκες κάνουν αυτό , (όλοι)όσοι δεν αντιδρούν είναι αυτό υπάρχει ένα τεράστιο κενό από το οποίο πολλοί σε αυτό το τόπικ προσπάθησαν να σε κρατήσουν αλλά δεν τους σεβάστηκες . Και εάν η έλλειψη σεβασμού δεν πληρώνεται σε ένα απρόσωπο φόρουμ , να θυμάσαι ότι εκεί έξω πληρώνεται . Με ηθικό ή όχι τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 11 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top