Κλέβουν άρθρα από το site???

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
δεν ξερω καλο θα ηταν να μιλησει η μισελ μαζι τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Julian

Νεοφερμένος

Η Julian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Γεια χαρά και χρόνια σας πολλά!
Είμαι τελειόφοιτη Νομικής και οφείλω να ομολογήσω ότι επειδή μέχρι στιγμής δεν υπάρχει συγκεκριμένο νομοθετικό πλαίσιο για θέματα του διαδικτύου (το λεγόμενο "ηλεκτρονικό έγκλημα") στην Ελλάδα, τα πράγματα δυστυχώς παραμένουν πολύ ρευστά. Μερικοί εκμεταλλεύονται την κατάσταση αυτή και, αρκετά νομότυπα, "κλέβουν" κείμενα από ιστοσελίδες χωρίς αναφορά στο γράφοντα. Για κείμενο βιβλίου που έχει εκδοθεί επίσημα, θα ήταν δίχως άλλο ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ απ΄το νόμο να αναφέρουν τον γράφοντα.
Ωστόσο, νομολογία από ευρωπαϊκά και διεθνή δικαστήρια υπάρχει και με βάση αυτό το "άγραφο" δίκαιο, συμπεριφορές τέτοιου τύπου συνήθως δε μένουν ατιμώρητες.
Όσοι θιχτήκατε μπορείτε να τους στείλετε ένα εξώδικο, προκειμένου να τους εξαναγκάσετε να αναφερθούν στο mycat.gr και στα ονόματα που υπογράφουν τα εν λόγω άρθρα. Αν δε συμμορφωθούν, μπορείτε πλέον τελείως ασφαλώς να προχωρήσετε και δικαστικά. Αλλά νομίζω ότι δε θα χρειαστεί.
Να είστε καλά, χρόνια πολλά και πάλι και πάνω από όλα.... ψυχραιμία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Να σαι καλά βρε ευχαριστούμε πολύ για τις συμβουλές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Σας είπα ότι μου απάντησαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
ε δεν μας λες καλε να μαθουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strayshelp

Νεοφερμένος

Η strayshelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οχι,στο περιοδικό του πετ σιτυ,βαλανε διαφήμιση του ΓΑΒ.ΟΛΑ ΤΑ ΑΡΘΡΑπου γράφουν,το 90% είναι απ το ΓΑΒ.και απο όπου αλλου βρουν.Εστω ένα όνομα ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να βάζουν.

Και αν θελουν να ενημερώνουν το κόσμο,να ενημερώσουν και για τ αδέσποτα!
Εσύ πχ μπορεί να μη θες να χεις σχέση με πετ σοπ,ως μελος σωματείου.Επρεπε να ρωτήσουν πριν το δημοσίευσουν,ούτε καν να το δημοσίευσουν με όνομα..

Είναι απαράδεκτο αυτό που κανουν.
Είναι μια εκδοση που διαβαζει παρα πολύς κοσμος γιατί κακα τα ψεμματα είναι μεγαλη αλυσίδα και ψωνίζουν απειροι απο κει.
ναι? που στο ΓΑΒ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Εμενα δε μου απαντησαν.. Ανιμα, εσενα τι σου ειπαν??? ειμαι περίεργη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

strayshelp

Νεοφερμένος

Η strayshelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλέ anima πες μαααααααααααααααααααααααας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Απο οσο μου ειπε ζητησαν συγνωμη και λενε οτι θα το διορθωσουν της εστειλαν αυτο... το παραξενο ειναι που δεν απαντησαν σε μενα...


Αρχικά θα θέλαμε να σας στείλουμε τις ευχές μας για Καλά Χριστούγεννα και ένα υγιές και ευτυχισμένο Νέο Έτος.
Σας ζητάμε συγνώμη για την άβολη κατάσταση την οποία από αμέλεια προκαλέσαμε και σας υποσχόμαστε ότι αν επαναληφθούν τυχόν άρθρα της συγγραφέως σίγουρα θα αναφερθεί η πηγή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Απο οσο μου ειπε ζητησαν συγνωμη και λενε οτι θα το διορθωσουν της εστειλαν αυτο... το παραξενο ειναι που δεν απαντησαν σε μενα...


Αρχικά θα θέλαμε να σας στείλουμε τις ευχές μας για Καλά Χριστούγεννα και ένα υγιές και ευτυχισμένο Νέο Έτος.
Σας ζητάμε συγνώμη για την άβολη κατάσταση την οποία από αμέλεια προκαλέσαμε και σας υποσχόμαστε ότι αν επαναληφθούν τυχόν άρθρα της συγγραφέως σίγουρα θα αναφερθεί η πηγή.
Ναι, αυτό μου έστειλαν αλλά δεν τους λες και γω τι τους απάντησα!
Τους είπα ότι για να είναι σοβαροί πρέπει να διορθώσουν στο επόμενο τεύχος ότι έγινε και να αναφέρουν όχι μόνο τον συγγραφέα αλλά και το σάιτ. Να δούμε τι θα κάνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νατάσα

Νεοφερμένος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι, αυτό μου έστειλαν αλλά δεν τους λες και γω τι τους απάντησα!
Τους είπα ότι για να είναι σοβαροί πρέπει να διορθώσουν στο επόμενο τεύχος ότι έγινε και να αναφέρουν όχι μόνο τον συγγραφέα αλλά και το σάιτ. Να δούμε τι θα κάνουν!

:up:Μπράβο anima!!! Αυτό είναι το λιγότερο που θα πρέπει να κάνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Ναι, αυτό μου έστειλαν αλλά δεν τους λες και γω τι τους απάντησα!
Τους είπα ότι για να είναι σοβαροί πρέπει να διορθώσουν στο επόμενο τεύχος ότι έγινε και να αναφέρουν όχι μόνο τον συγγραφέα αλλά και το σάιτ. Να δούμε τι θα κάνουν!

Τι έγινε τελικά βρα παιδιά; Βγήκε το επόμενο τεύχος και διόρθωσαν αυτά που υποσχέθηκαν;;;:confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

julia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Ναι και εγώ είμαι πολύ περίεργη!!!.... :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mia_m

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Όχι απλά το κλέβουν είναι και copy paste!!! Είδα ένα τέτοιο περιοδικάκι κι εγώ σήμερα και πρόσεξα ότι κάποιος στο
Code:
www.aquazone.gr
έγραψε κάτι,δεν μπορώ να το βρω τώρα και θυμάμε όμως χαρακτηριστικά σε μια λέξη είχε το γράμμα a και τα υπόλοιπα ήταν ελληνικοί χαρακτήρες,ε ο συντάκτης του άρθρου του petcity έκανε το ίδιο λάθος!!!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν πρόλαβα να τους στείλω. Ελπίζω να το κάνω εντός του μήνα γιατί έχω αρκετά τρεχάματα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yasmin1gr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Αφου ειστε περίεργες γραψτε κι εσεις μη τα περιμένετε ολα απο μας.. δειξτε συμπαράσταση.. εμενα ουτε καν μου απαντησαν μονο στην Ανιμα απαντησαν .. ε αφου δεν τους εγραψαν οι admin... μαλλον θα το ειδαν οτι δεν μας πολυ νοιαζει γι αυτο σας λεω αντι να ρωτατε γραψτε τους. Η κοινή γνωμη ειστε εσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αφου ειστε περίεργες γραψτε κι εσεις μη τα περιμένετε ολα απο μας.. δειξτε συμπαράσταση.. εμενα ουτε καν μου απαντησαν μονο στην Ανιμα απαντησαν .. ε αφου δεν τους εγραψαν οι admin... μαλλον θα το ειδαν οτι δεν μας πολυ νοιαζει γι αυτο σας λεω αντι να ρωτατε γραψτε τους. Η κοινή γνωμη ειστε εσεις

Συμφωνώ με τη Yasmin. Οι administrators πρέπει να αναλάβουν πρωτοβουλία γιατί αυτό δεν θίγει μόνο τα μέλη που γράφουν και τη σχέση τους με το σάιτ αλλά και το ίδιο το σάιτ. Προτείνω τα άρθρα να γίνουν ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ υπάρχει η σχετική τεχνική γι αυτό. Είναι πάντως πρόβλημα που πρέπει να αντιμετωπιστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Συμφωνώ με τη Yasmin. Οι administrators πρέπει να αναλάβουν πρωτοβουλία γιατί αυτό δεν θίγει μόνο τα μέλη που γράφουν και τη σχέση τους με το σάιτ αλλά και το ίδιο το σάιτ. Προτείνω τα άρθρα να γίνουν ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΑΓΝΩΣΗ υπάρχει η σχετική τεχνική γι αυτό. Είναι πάντως πρόβλημα που πρέπει να αντιμετωπιστεί.
Σαφώς και θα τους στείλω, δεν υπάρχει περίπτωση να μην το κάνω, διότι θεωρώ το θέμα σοβαρότατο και επισύρει ακόμα και νομικές κυρώσεις.
Απλά αυτό το διάστημα είναι τρομερά απασχολημένη για να κάνω κάτι τέτοιο.
Τι εννοείς μόνο για ανάγνωση; Και τώρα μόνο για ανάγνωση είναι, δεν μπορεί να τα επεξεργαστεί κανείς πλέον του συντάκτη τους και της ΟΔ :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
......Τι εννοείς μόνο για ανάγνωση; Και τώρα μόνο για ανάγνωση είναι, δεν μπορεί να τα επεξεργαστεί κανείς πλέον του συντάκτη τους και της ΟΔ :hmm:

Έμενα με την εντύπωση ότι μπορεί κανείς να κάνει τα κείμενα copy and paste. Oπότε μετά μπορεί να τα επεξεργαστεί. Σε κάποια σάιτ νομίζω με επιστημονικά άρθρα ήταν δεν μπορούσε να γίνει αυτό ούτε να εκτυπωθούν μπορούσαν. Σκέφτηκα ότι το κάνουν με σκοπό να προστατεύσουν τον συγγραφέα από κλεψίματα. Γιατί να μη μπορεί να γίνει κι εδώ? Βέβαια θα μου πεισ μπορεί κάποιος να κάνει frame copy-paste... Ξέρω, είναι μεγάλο πρόβλημα. :/::/::mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Έμενα με την εντύπωση ότι μπορεί κανείς να κάνει τα κείμενα copy and paste. Oπότε μετά μπορεί να τα επεξεργαστεί. Σε κάποια σάιτ νομίζω με επιστημονικά άρθρα ήταν δεν μπορούσε να γίνει αυτό ούτε να εκτυπωθούν μπορούσαν. Σκέφτηκα ότι το κάνουν με σκοπό να προστατεύσουν τον συγγραφέα από κλεψίματα. Γιατί να μη μπορεί να γίνει κι εδώ? Βέβαια θα μου πεισ μπορεί κάποιος να κάνει frame copy-paste... Ξέρω, είναι μεγάλο πρόβλημα. :/::/::mad:
Αποδεδειγμένα τέτοιες μέθοδοι δεν αποτρέπουν την αντιγραφή, απλά κάποιος πρέπει να έχει λίιιιγο περισσότερες γνώσεις για να την καταφέρει. Στην πλειοψηφία τους απλά εκνευρίζουν το μέσο χρήστη ενώ δεν δυσκολεύουν καθόλου τον κλέφτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top