Μια προσευχή για την Ελλάδα!

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
" Ο Θεός ουκ εποίησε θάνατον, ουδέ τέρπεται επ' απωλίας ζώντων..."



Δυστυχώς, δεν είναι:redface:! Είναι μάλλον "οφθαλμόν αντί οφθαλμού", νομίζω...

Συμπέρασμα:

Οι Έλληνες αγαπάνε όσους τους κλέβουνε ! Γι'αυτό και οι κλέφτες δεν σταματάνε να τους κλέβουνε.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλό είναι να σεβόμαστε τα εργαλεία της πίστης και να να μην κάνουμε κατάχρηση των δυνάμεών τους.
Η προσ-ευχή είναι ...ευχή, αυτό που προτείνεις εσύ είναι κατάρα, καμία σχέση δεν έχει με την προσευχή, μα ακόμη κι αν έφευγαν αυτοί από τη μέση, στη θέση τους θα έρχονταν κάποιοι άλλοι... ενδεχομένων πιο πεινασμένοι, σαν τις μύγες του Χότζα.
Να εύχεσαι να βάλουμε μυαλό εμείς οι Έλληνες ώστε να μην μπορεί στο μέλλον να μπαστακωθεί κανένας πάνω απ' το κεφάλι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Καλό είναι να σεβόμαστε τα εργαλεία της πίστης και να να μην κάνουμε κατάχρηση των δυνάμεών τους.
Η προσ-ευχή είναι ...ευχή, αυτό που προτείνεις εσύ είναι κατάρα, ...

Κάτι δηλαδή σαν "μαύρη μαγεία"...ή έστω " χριστιανομουσουλμανοϊουδασμό στην πράξη"(κατά την προσωπική μου θρησκειολογική θεώρηση!:redface: )...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και ενα ωραιο τραγουδι που μου ηρθε στο μυαλο..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fatal Secretary

Νεοφερμένος

Η Fatal Secretary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ωραιο το τραγουδι Αγγελε :)
Για να εχουμε κυριε Buggs το δικαιωμα να βριζουμε η να καταριομαστε (γιατι μπορει μεν να μην ειναι σωστο αλλα εχουμε το δικαιωμα να το κανουμε) πρεπει να ειμαστε πρωτα εμεις σωστοι. Ευκολο ειναι να τα φορτωνουμε ολα στους αλλους, ομως δε φταιμε κι εμεις? Αντι να ασχολουμαστε με το κραξιμο ας χρησιμοποιησει ο καθενας τις γνωσεις και το μυαλο του για να αντιδρασει καπως πιο λειτουργικα βρε παιδι μου, γιατι να βουτηξω κι εγω την ψυχη μου πιο πολυ στο βουρκο με τις καταρες που προτεινεις?Ειναι αυτο λυση σε τιποτα?
Κι αν φυγουν αυτοι αλλοι και χειροτεροι μη σου πω θα ερθουν γιατι τα ιδια μυαλα θα κουβαλαμε, γι'αυτο αν θες οπωσδηποτε να προσευχηθεις κανε καλυτερα αυτο που λεει και η αγαπητη Isiliel και προσευχησου να ερθει καινουρια βροχη με μυαλα για μας τους Ελληνες για να μη δεχτουμε αλλο δερβεναγα στο κεφαλι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να προσευχομαστε να μας δωσει ο Θεος δυναμη να γινουμε καλυτεροι ως λαος και χωρα και ως ανθρωποι..
οι ευχες- καταρες δεν πιανουν,,και μαλλον γυριζουν μπουμερανγκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Να εύχεσαι να βάλουμε μυαλό εμείς οι Έλληνες ώστε να μην μπορεί στο μέλλον να μπαστακωθεί κανένας πάνω απ' το κεφάλι μας.

Μα το εύχομαι κι αυτό κάθε μέρα . Ομως απο ανθρωπους που αγαπάνε τους εχθρούς τους, που φοβούνται και να επιθυμήσουν καν το κακό των εχθρών τους, τι να περιμενεις περα απο αυτό που έχουμε; Σκλαβια, ατελειωτη μαυρη σκλαβιά...

Α ρε κοτζαμπάσηδες, μεγάλοι προπονητές του ραγιαδισμου και του νεοελληνισμού ! Που 400 χρονια γαμούσατε τις γυναίκες μας τα παιδια μας εμας τους ίδιους. Για το καλό μας. Για να μήν υπάρξουν χειρότερα. Για ένα κομάτι ψωμί. Μας προπονήσατε καλά, πολύ καλά. Τόσο καλά που σήμερα να υπάρχουν άνθρωποι σ'αυτή την έρημη γή, ύστερα απο ολα όσα έχετε κάνει, που να προσεύχονται για το καλό σας. Που να φοβούνται μην τυχόν σας πιάσουν οι κατάρες όλων των υπολοίπων και πάτε στον αγύριστο.... Όρνεα....

και ενα ωραιο τραγουδι που μου ηρθε στο μυαλο..:)

Κι εμένα μου έρχεται ενα άλλο ωραίο τραγούδι στο μυαλό... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
... οι ευχες- καταρες δεν πιανουν,,και μαλλον γυριζουν μπουμερανγκ..

Μωρε πιανουν... να δείς πώς πιάνουν... ότι εύχεσαι συμβαίνει. Αν εύχεσαι ενδόμυχα, αγάπη και καλοσύνη στους εχθρούς σου, εκείνοι ευημερούν (οπως και ευημερούν) και εσύ υπόκεισαι αντίσοιχα το αποτέλεσμα των δικών τους ευχών ή κατάρων... Εκτός αν φτάσαμε σε τέτοιο σημείο βλακείας που να νομίζουμε ότι μας κλέβουν για το καλό μας... !!!

Το ζήτημα είναι απλό. Δεν είναι δυνατόν να εύχεσαι , με την συμπεριφορά σου και τη σκέψη σου, να σε κλέβουνε, να αγαπάς όσους σε κλέβουνε, και να περιμένεις ύστερα να μην σε κλέβουνε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
να αγαπάς όσους σε κλέβουνε, και να περιμένεις ύστερα να μην σε κλέβουνε...
ο Χριστός ελεγε ωραια πραγματα παντως..

αγαπα τους εχθρους σου..κλπ

να προσπαθουμε τουλαχιστον γιαυτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
ο Χριστός ελεγε ωραια πραγματα παντως.. αγαπα τους εχθρους σου..κλπ να προσπαθουμε τουλαχιστον γιαυτα..

Ο καθε ένας προσπαθεί για ότι θέλει. Τα λαμόγια προσπαθούν να μας κλέψουν με κάθε τρόπο, εμείς να τους ξεφύγουμε με κάθε τρόπο... Και όλοι προσεύχονται στο Θεό τους για νίκη, δικαίωση και τελική επικράτηση. Του καλού ή του κακού...

Απλά οι κακοί πάντα παριστάνουν τους καλούς. Ομως αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι έγιναν όλοι καλοί. Η παράσταση τιμιότητας είναι απαραίτητη για κάθε απάτη. Αλλιώς δεν θα ήταν απάτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μην εισαι τοσο σκληρος ρε buggs...;):worry:

καλοι κακοι στο τελος ενα χωρο 1χ2 θα παρουμε και κανα κυβικο χωμα στο τελος..
οποτε,,ας μετριασουμε τα μιση και τους αλληλοσπαραγμους..;)

Ειρήνη Υμίν αδέλφια..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Ειρήνη Υμίν αδέλφια..:D

Θεέ μου, φώτισε μας να μην λέμε ψέματα, πως τάχα ήμαστε, και Έλληνες και Χριστιανοί!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Δος ημιν την γαλήνη να δεχθούμε
τα πράγματα που δεν μπορούμε να αλλάξουμε,
το κουράγιο να αλλάξουμε τα πράγματα
που δεν μπορούμε να δεχθούμε
και τη φρόνηση να κρύψουμε τα πτώματα αυτών
που πρέπει να σκοτώσουμε γιατί μας έχουν πρήξει.


Και επίσης,
βοήθησέ μας να προσέξουμε τους κάλους
που θα πατήσουμε σήμερα,
διότι μπορεί να είναι συγγενείς με τους κώλους που
έχουμε να φιλήσουμε αύριο.

Βοήθησέ μας, ως ευσυνείδητοι υπηρέτες,
να προσφέρουμε πάντα το 100% στην εργασία μας:
12% τη Δευτέρα, 23% την Τρίτη,
40% την Τετάρτη, 20% την Πέμπτη,
και 5% τις Παρασκευές.

Και βοήθησέ μας να θυμόμαστε:
όταν έχουμε μία πραγματικά κακή μέρα,
και φαίνεται ότι οι άλλοι προσπαθούν vα μας πρήξουν,
αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να kινηθούν 42 μύες για να συνοφρυωθούμε,
αλλά τελικά χρειάζονται μόνο 4 για να υψώσουμε το μεσαίο δάχτυλο
και να τους πούμε να πάνε να πηδηχτούν.





clopy paste

από την ιστοσελίδα
https://www.blackhumor.gr/more_content_simple.php?s=6&c=90&mid=23

έτσι για να ευθυμήσουμε

και δεν νομίζω ότι η αστεία προσευχή είναι :offtopic:
ειδικά το πρώτο κουπλέ ταιριάζει στο Θέμα

για τα ορθογραφικά λάθη δεν ευθύνομαι.....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Θεέ μου, φώτισε μας να μην λέμε ψέματα, πως τάχα ήμαστε, και Έλληνες και Χριστιανοί!
προσπαθουμε να ειμαστε..
να ξερουμε το στοχο,,και να προσπαθουμε..

ποτέ δεν θα γινουμε αγιοι..αλλα θα νιωθουμε καλα γιατι προσπαθουμε..

αν ομως αρνείσαι να δεις το στοχο..τοτε εισαι πολυ πισω..


τπυικα αλλωστε δεν ειμαι "καλος χριστιανος"..ουτε μια φορα το χρονο δεν παταω στην εκκλησια..
προσπαθω απλα να ειμαι καλος ανθρωπος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
μην εισαι τοσο σκληρος ρε buggs...;):worry:
καλοι κακοι στο τελος ενα χωρο 1χ2 θα παρουμε και κανα κυβικο χωμα στο τελος..

Όμως αν πάνε αρκετά νωρίς στο 1Χ2 οι κακοί, τότε η Γη, μαζί με τους καλούς θα επιζήσουν για αρκετά μεγαλύτερο διάστημα απ'όσο προβλέπεται τώρα με όλους αυτούς τους παράφρονες να μην ξέρουν τι τους γίνεται. Ειναι μια καλή προσευχή. Και των αμερικανών οι προσευχές να απαλλαγούν απο τους κακούς τους όπως φαίνεται πιάνουν...

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΡΗΝΟΥΛΑ

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
εγω θα ευχομουν για την ελλαδα..... δεν ξερω... ισως να βγουμε απο την ευρωπα'ι'κη ενωση. η σημερινη κατασταση ειναι αθλια!!! ας σκεφτουμε πως ημασταν πριν ενταχθουμε στην ε.ο.κ. (οικονομια κ.α.) και πως ειμαστε τωρα. ακουστηκε για παραδειγμα οτι η ρωσια προσφερθηκε να μας βοηθησει στην οικονομια μας δινοντας μας ενα καλο ποσο, αλλα εμεις δεν τη δεχτηκαμε και στραφηκαμε στη γερμανια. τι σημαινει λαοιπον αυτο;;;; σημαινει οτι ολα ειναι ''φτιαχτα'', ''στημενα''. οποτε η ενταξη μας σε αυτη, μας κανει πιθανον χειροτερους. πιο συγκεκριμενα, νομιζω οτι οι χωρες στην ε.ε. αντι να συνεργαζονται μεταξυ τους (γιατι για αυτον το λογο δημιουργηθηκε, για να εχουν ενα κοινο ταμειο και στηριξη η μια απο την αλλη) κοιτανε πως θα εκμεταλλευτουν. αυτη ειναι σημερα η ε.ε. κατα τη γνωμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Κι άλλες προσευχές αμερικανών έπιασαν !
Ο κόσμος έγινε λίγο ακόμη καλύτερος ! Another one bites the dust !

https://news.pathfinder.gr/photoscope/world/international/17845.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
εγω θα ευχομουν για την ελλαδα...

...Να πάψει επιτέλους να τιμωρεί τα παιδιά της, τόσο στυγμά, ρεαλιστικά και ανάλγητα! Ό,τι και όσα δεν μαθαίνεις στα παιδιά, κάνουν εκείνα που τους μαθαίνεις, να γίνονται επιζήμια, από τα πολλά λάθη τους...
... Να θυμηθούν οι Ελλάδιτες, ή όσοι τέλος πάντων έμειναν ακόμη σ' αυτήν, ότι βασικά οι Έλληνες μετά Χριστό, αλλά ειδικά μετά το "1821", όσοι μεγαλούργησαν, τους συνέβη εκτός Ελλάδος!
... Κάποτε να ξαναγεννήσει...ελληνισμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
...Να πάψει επιτέλους να τιμωρεί τα παιδιά της, τόσο στυγμά, ρεαλιστικά και ανάλγητα! Ό,τι και όσα δεν μαθαίνεις στα παιδιά, κάνουν εκείνα που τους μαθαίνεις, να γίνονται επιζήμια, από τα πολλά λάθη τους...
... Να θυμηθούν οι Ελλάδιτες, ή όσοι τέλος πάντων έμειναν ακόμη σ' αυτήν, ότι βασικά οι Έλληνες μετά Χριστό, αλλά ειδικά μετά το "1821", όσοι μεγαλούργησαν, τους συνέβη εκτός Ελλάδος!
... Κάποτε να ξαναγεννήσει...ελληνισμό!


Και τώρα που εξέφρασες την ευγενική και πολιτισμένη ευχή σου φίλε μου Νώα, πες και μια προσευχή που να πιάσει τόπο γι'αυτόν τον ...

Ο Παπακωνσταντίνου πραξικοπηματικά προσπαθεί να διαγράψει χρέη ημετέρων ύψους 24 δις !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Και τώρα ...φίλε μου Νώα, πες και μια προσευχή που να πιάσει τόπο γι'αυτόν τον ...

..Παπακωνσταντίνου... !!!!

Ο Θεός μου δεν ακούει τις κατάρες, φίλε μου Μπανγκς :redface:, δυστυχώς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top