Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 139)
  • Ναι

    Ψήφοι: 110 79.1%
  • Όχι

    Ψήφοι: 25 18.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 4 2.9%

bot

Νεοφερμένος

Ο bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
το λέω κομψά
Εγώ θα το πω άκομψα.... :worry:

Κόλλησε το θέμα και μάλιστα άσχημα, αν και ήταν μοναδική η ευκαιρία (γμτ) για αναπαλαίωση του ΚΚΕ... :(
Παρά τις σύγχρονες ιστορικές αναδρομές στον Άρη Βελουχιώτη
και τα μαρμαρένια αλώνια δεν βλέπω να ενδιαφέρονται και πολλοί για το αν η χρυσή αυγή μπαίνοντας στη βουλή θα αφυπνίσει τους αριστερόστροφους συνοδοιπόρους και ...κάτι τρέχει στα γύφτικα....

Τελικά, σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις, πέρα από τους "στρατευμένους", ο ...πολύς λαός μπορεί να ψωμολυσσάει αλλά την "αριστερή" ιδεομ@λ@κί@ την σιχαίνεται περισσότερο κι από την πείνα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
παρατηρω οτι αρκετοι εχουν την αποψη οτι πρεπει να σεβαστουμε τη διαφορετικοτητα γιατι αυτο ειναι δημοκρατια . Ναι , καταλαβαινω οτι το δεξιο τον σεβομαστε ,λογικο ειναι να εχει καθενας την διαφορετικη ματια στον κοσμο , παρ ολα αυτα δεν μπορω με τιποτα να διανοηθω το σεβασμο σε ενα φασιστα ! δεν υπαρχει λογος να σεβαστω οποιοδηποτε υμνητη του χιτλερ , σε αυτη την περιπτωση δε μιλαμε για σεβασμο σε αποψη γιατι δεν εχουν αποψεις , μιλαμε για καθαρη συναινεση σε δολοφονιες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akritas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Φυσικά και να επιτραπεί ώστε να φανεί και η γύμνια του διεφθαρμένου πολιτικού συστήματος. Η ΧΑ είναι μία ναζιστική οργάνωση με ότι αυτό σημαίνει. Όποιος ψηφίζει ναζισμό(αλλά και κομμουνισμό) ξέρει πολύ καλά τι σημαίνει και τι εκφράζει αυτή η ιδεολογία.
Δεν θα έχει καμία δικαιολογία για το τι θα επακολουθήσει.
Φυσικά γνωρίζουμε πολύ καλά ποιοί είναι υπεύθυνοι για την άνοδο του ναζισμού στην Ελλάδα: οι κλεπτοκράτες που μας πτώχευσαν οικονομικά, μας χρεοκόπησαν εθνικά και μας έφεραν το ΔΝΤ και την Τρόικα.
Η άνοδος και η διατήρηση ολοκληρωτικών ιδεολογημάτων -με όποιο λαϊκίστικο μανδύα έχουν- αποτελεί ένα είδος διαμαρτυρίας ή αντίδρασης στην νεοφιλελεύθερη παγκοσμιοποίηση και τις συνέπειές της. Ωστόσο, αυτό δεν συναρτάται μόνον από τις συνέπειες της παγκοσμιοποίησης αλλά και από την αδυναμία των υφιστάμενων μετριοπαθών πολιτικών κομμάτων να αντιμετωπίσουν αυτές τις συνέπειες.
Όταν μίλαγα πριν δυο χρόνια για την «Γερμανία του μεσοπολέμου» και πόσο της μοιάζουμε κάποιοι δεν έδωσαν και πολύ σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όποιος ψηφίζει ναζισμό(αλλά και κομμουνισμό) ξέρει πολύ καλά τι σημαίνει και τι εκφράζει αυτή η ιδεολογία.

Πως φαίνεται ο άνθρωπος που δεν ξέρει τίποτα από κομμουνισμό και οι μόνες επαφές μαζί του είναι στημένα ντοκιμαντέρ και καπιταλιστικά βιβλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Πως φαίνεται ο άνθρωπος που δεν ξέρει τίποτα από κομμουνισμό και οι μόνες επαφές μαζί του είναι στημένα ντοκιμαντέρ και καπιταλιστικά βιβλία.

:P:P:P: Εσεις τι περισσότερα προλάβατε να μάθετε για τον κομμουνισμό στα 17 σας; Ή μηπως τον έχετε στο ...DNA σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όχι βρε, οι γονείς μου έχουν ζήσει πολλά χρόνια στην ΕΣΣΔ (ειδικά ο πατέρας μου). Φυσικά, τον εξορίσανε ως Έλληνα (αφού είχαν κομμουνισμό εξορίες κάνανε πολλές) στα άκρα των συνόρων και μετά από μερικά χρόνια ήρθε να ζήσει στην Ελλάδα για ένα καλύτερο μέλλον, ωστόσο η τωρινή κατάσταση είναι ΠΟΛΥ χειρότερη από τότε. Γιατί εκεί ποτέ δεν έζησε πληρώνοντας τόσα πολλά, και ποτέ οι ανάγκες των ανθρώπων δεν ήταν τόσο ακριβές. Τι φαγητό, τι νερό, τι μέσα μεταφοράς όλα ήταν σχεδόν τζάμπα, και εργασία έβρισκες παντού. Ωστόσο είχε προβλήματα το κομμουνιστικό σύστημα (και μάλιστα σοβαρά τόσο στην ανταγωνιστικότητα όσο και στην εγκληματικότητα τα πιο κύρια) και εδώ ήταν όντως μερικά πράγματα καλύτερα. Τέλος πάντων να μην τα πολυλογώ γιατί βιάζομαι αυτήν την στιγμή, οι δικές του μαρτυρίες για το πως ζούσαν εκεί είναι αληθινές και η κατάσταση τότε ήταν καλύτερη από ότι τώρα.

Α και προσοχή, αυτήν την στιγμή, για να μην παρεξηγηθούμε, δεν υποστηρίζουμε ΚΚΕ δηλαδή μην το πάρεις κομματικά το μήνυμα, απλώς μίλησα για το σύστημα του κομμουνισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Όχι βρε, οι γονείς μου έχουν ζήσει πολλά χρόνια στην ΕΣΣΔ (ειδικά ο πατέρας μου). Φυσικά, τον εξορίσανε ως Έλληνα (αφού είχαν κομμουνισμό εξορίες κάνανε πολλές) στα άκρα των συνόρων και μετά από μερικά χρόνια ήρθε να ζήσει στην Ελλάδα για ένα καλύτερο μέλλον, ωστόσο η τωρινή κατάσταση είναι ΠΟΛΥ χειρότερη από τότε. Γιατί εκεί ποτέ δεν έζησε πληρώνοντας τόσα πολλά, και ποτέ οι ανάγκες των ανθρώπων δεν ήταν τόσο ακριβές. Τι φαγητό, τι νερό, τι μέσα μεταφοράς όλα ήταν σχεδόν τζάμπα, και εργασία έβρισκες παντού. Ωστόσο είχε προβλήματα το κομμουνιστικό σύστημα (και μάλιστα σοβαρά τόσο στην ανταγωνιστικότητα όσο και στην εγκληματικότητα τα πιο κύρια) και εδώ ήταν όντως μερικά πράγματα καλύτερα. Τέλος πάντων να μην τα πολυλογώ γιατί βιάζομαι αυτήν την στιγμή, οι δικές του μαρτυρίες για το πως ζούσαν εκεί είναι αληθινές και η κατάσταση τότε ήταν καλύτερη από ότι τώρα.

:P:P:P: Λάβε υπόψη όμως, ότι εκείνα που έζησε ο πατέρας σου εκεί, μπορεί απλά να μην ήταν, ούτε καν "Επιστημονικός Σοσιαλισμός", πόσο μάλλον "Κομμουνισμός", θεωρητικά και βιωματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Να χαρω την σαπια ,με ορους δημοκρατιας σας.

δεν μπορω με τιποτα να διανοηθω το σεβασμο σε ενα φασιστα ! δεν υπαρχει λογος να σεβαστω οποιοδηποτε υμνητη του χιτλερ , σε αυτη την περιπτωση δε μιλαμε για σεβασμο σε αποψη γιατι δεν εχουν αποψεις , μιλαμε για καθαρη συναινεση σε δολοφονιες

Ποιο ειναι το σωμα που θα αποφασιζει αν ειναι τοσο φασιστες που δεν πρεπει να υπαρχουνε??
Εχεις διαβασει τις θεσεις τους ωστε να εχεις ιδεα αμα εχουν η δεν εχουν αποψεις?? Τι εξωτερικη πολιτικη εχουν?? Κλεισε την Τν και κανε ερευνα προβατακι μου γλυκο.
Επιπλεον, βρες μου μια λιστα με μεταναστες θυματα "κακων" ελληνων, και γω θα σου βρω την αντιστροφη λιστα. Ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειδες ρατσιστικη βια κατα μεταναστων?? Ουτε στο Indymedia δεν υπαρχει υλικο!!!! Αν εξαιρεσεις τα 2-3 πογκρομ που ειχαν κανει ΧΑητες, πριν απο καμια 5ετια.
Α και οσο αφορα την εξυμνιση του Χιτλερ.
1) Ο χιτλερ σκοτωσε 10 εκαττομυρια (αμαχους)
2) ο Σταλιν 20 εκ.
αλλα δεν βραζει ολη η Ελλας οποτε βλεπουμε δημοσια πορτραιτα του Σταλιν και απο κατω ΚΚΕδες να προσκυνανε.
Εχουν την ιδια ιδεολογια με τον Χιτλερ, ναι. Που ειναι ομως ο Χιτλερ?? Που ειναι τα πορτραιτα του και απο κατω οι προσκυνητες??
Αυτη η χωρα τωρα ειναι υπο την κατοχη της Μερκελ , οχι χαρη σε εναν χιτλερογερμανολαγνο ΧΑητη, αλλα χαρη στους εθνοπροδοτες. Ειναι εθνικιστες=θα πολεμουσαν τον καθε εισβολεα.
Αυτο που ειπες ηταν ad hominem επιχειρημα-παραλογισμος. Ουτε στην Τν δεν τους βγαζουν, ακομη και αν εχουν 5%.
https://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/tabid/63/ArticleID/413500/Default.aspx
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
:P:P:P: Λάβε υπόψη όμως, ότι εκείνα που έζησε ο πατέρας σου εκεί, μπορεί απλά να μην ήταν, ούτε καν "Επιστημονικός Σοσιαλισμός", πόσο μάλλον "Κομμουνισμός", θεωρητικά και βιωματικά!


Ετσι μπραβο!!! Γιατι καποιοι εδω, μιλωντας για κομμουνισμο, αναφέρονται στο σταλινισμό η σοβιέτσοσιαλισμό.... Εγινε μια αποτυχημενη προσπαθεια. Μπορεί σήμερα η ιδέα του κομμουνισμού να θεωρείται ουτοπιστικη απο την πλειοψηφια, αλλα εχει καποιο μελλον ! Τι μελλον μπορει να εχει ναζισμός, βασισμενος στο ρατσισμο? Σημερα....!, που οι λαοι ανακατεύονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Να χαρω την σαπια ,με ορους δημοκρατιας σας.



Ποιο ειναι το σωμα που θα αποφασιζει αν ειναι τοσο φασιστες που δεν πρεπει να υπαρχουνε??
Εχεις διαβασει τις θεσεις τους ωστε να εχεις ιδεα αμα εχουν η δεν εχουν αποψεις?? Τι εξωτερικη πολιτικη εχουν?? Κλεισε την Τν και κανε ερευνα προβατακι μου γλυκο.
Επιπλεον, βρες μου μια λιστα με μεταναστες θυματα "κακων" ελληνων, και γω θα σου βρω την αντιστροφη λιστα. Ποτε ηταν η τελευταια φορα που ειδες ρατσιστικη βια κατα μεταναστων?? Ουτε στο Indymedia δεν υπαρχει υλικο!!!! Αν εξαιρεσεις τα 2-3 πογκρομ που ειχαν κανει ΧΑητες, πριν απο καμια 5ετια.
Α και οσο αφορα την εξυμνιση του Χιτλερ.
1) Ο χιτλερ σκοτωσε 10 εκαττομυρια (αμαχους)
2) ο Σταλιν 20 εκ.
αλλα δεν βραζει ολη η Ελλας οποτε βλεπουμε δημοσια πορτραιτα του Σταλιν και απο κατω ΚΚΕδες να προσκυνανε.
Εχουν την ιδια ιδεολογια με τον Χιτλερ, ναι. Που ειναι ομως ο Χιτλερ?? Που ειναι τα πορτραιτα του και απο κατω οι προσκυνητες??
Αυτη η χωρα τωρα ειναι υπο την κατοχη της Μερκελ , οχι χαρη σε εναν χιτλερογερμανολαγνο ΧΑητη, αλλα χαρη στους εθνοπροδοτες. Ειναι εθνικιστες=θα πολεμουσαν τον καθε εισβολεα.
Αυτο που ειπες ηταν ad hominem επιχειρημα-παραλογισμος. Ουτε στην Τν δεν τους βγαζουν, ακομη και αν εχουν 5%.
https://www.parapolitika.gr/ArticleDetails/tabid/63/ArticleID/413500/Default.aspx

δηλαδη σημασια εχει ποσους σκοτωσε ο καθενας ? :P
εε, νταξει αφου σκοτωσε 10εκατ και οχι 20 ειναι καλος!
ρε, οσο χαζος εισαι να υποστηριζεις τον χιτλερ, τοσο χαζος και τον σταλιν!
ποσο μαλλον να μου το παιζεις εθνικιστης, και να θαυμαζεις τον χιτλερ ? εισαι σοβαρος, τοσους ελληνες σκοτωσε ο χιτλερ! πσο ηλιθιοι παιζει να ειναι δηλαδη ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
δηλαδη σημασια εχει ποσους σκοτωσε ο καθενας ? :P
εε, νταξει αφου σκοτωσε 10εκατ και οχι 20 ειναι καλος!
ρε, οσο χαζος εισαι να υποστηριζεις τον χιτλερ, τοσο χαζος και τον σταλιν!
ποσο μαλλον να μου το παιζεις εθνικιστης, και να θαυμαζεις τον χιτλερ ? εισαι σοβαρος, τοσους ελληνες σκοτωσε ο χιτλερ! πσο ηλιθιοι παιζει να ειναι δηλαδη ? :P
Θαυμαζω τον Χιτλερ?? Οχι, οι ΧΑητες εχουν την ιδεολογια που ιδρυσε ο Χιτλερ. Δεν σημαινει θαυμασμος η λογοδοσια αυτο. Ειναι ενα συστημα που πιστευουν οτι δουλευει. Ειναι το μονο συστημα που συνδεει την εθνικη σκοπια μετην ταξικη. Γνωστη και ως Τριτη Θεση.
Δειξε μου υλικο που δειχνει οτι ναι , ΟΝΤΩΣ θαυμαζουν τον Χιτλερ (μελη της ΧΑ μετα την διασπαση της).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Θαυμαζω τον Χιτλερ?? Οχι, οι ΧΑητες εχουν την ιδεολογια που ιδρυσε ο Χιτλερ. Δεν σημαινει θαυμασμος η λογοδοσια αυτο. Ειναι ενα συστημα που πιστευουν οτι δουλευει. Ειναι το μονο συστημα που συνδεει την εθνικη σκοπια μετην ταξικη. Γνωστη και ως Τριτη Θεση.
Δειξε μου υλικο που δειχνει οτι ναι , ΟΝΤΩΣ θαυμαζουν τον Χιτλερ (μελη της ΧΑ μετα την διασπαση της).

τι να σου δειξω υλικο ρ ? εγω σου λεω τι αποψη εχετε περασει, στον μεσο ελληνα πολιτη!
αν εσεις δεν ειστε επικοινωνιακοι, δεν σου φταω εγω!
αλλα οπως και εαν εχει, καποτε ειχα ενα φιλο χρυσαυγιτη, και τα εχω δει απο πολυ κοντα καποια πραγματα! και ναι, αυτος αγαπουσε τον χιτλερ! ποσο ηλιθιος, να το παιζεις ΕΛΛΗΝΑΣ και να αγαπας καποιον που εσφαξε ελληνες, πες μου ποσο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PtwxeusiAE

Νεοφερμένος

Η PtwxeusiAE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Θαυμαζω τον Χιτλερ?? Οχι, οι ΧΑητες εχουν την ιδεολογια που ιδρυσε ο Χιτλερ. Δεν σημαινει θαυμασμος η λογοδοσια αυτο. Ειναι ενα συστημα που πιστευουν οτι δουλευει. Ειναι το μονο συστημα που συνδεει την εθνικη σκοπια μετην ταξικη. Γνωστη και ως Τριτη Θεση.
Δειξε μου υλικο που δειχνει οτι ναι , ΟΝΤΩΣ θαυμαζουν τον Χιτλερ (μελη της ΧΑ μετα την διασπαση της).


εγώ προσωπικά , δεν θα ψηφίσω ποτέ ΧΑ , ακόμα και αν προσλάβουν τους πιο θελκτικούς επικοινωνιολόγους (που μάλλον θα είναι πιο πειστικοί από σένα:redface:) , καθότι είναι αδύνατον να σε σώσει μια παράταξη που δεν έχει καθόλου χιούμορ

εννοώ , σε παρατηρώ από τα πρώτα σου ποστ , μαζί με όλο το νέο αίμα του στεκιού , και δεν έχω γελάσει ποτέ με κάποιο από τα σαχλά ποστ σου (οδ , προσοχή , δνε κρίνω τον πόστερ ούτε την αφίσα , για το ποστ μίλησα)

για αυτό πάντα η αριστερά θα κερδίζει την δεξιά , θαμμένοι και οι 2 στις αυταπάτες τους , μόνο οι πρώτοι γελάνε όμως τακτικά , σημάδι πως καμία φορά οι αυταπάτες τους προήλθαν από πιο χαμογελαστούς σκοπούς

ακούω στις γειτονιές της σαπιοπόλης , πολλούς να ορκίζονται πως θα ψηφίσουν δαγκωτό ΧΑ , και αυτό θα έκανα μάλλον αν με είχανε ληστέψει 5-6 φορές λαθρομετανάστες , αλλά το το ότι καταλήγεις να κάνεις κάτι σχεδόν σαν μονόδρομο , δεν το καθιστά και σωστό , αλλά αυτό πόντικα θα το καταλάβεις όταν γίνεις ολάκερος γερο-αρουραίος

οι αναρχοπόστερς που έχουν λυσσάξει να μην δοθεί δικαίωμα ψήφου στην ΧΑ με κάνουν και γελάω , στην ίδια χώρα που κάποτε ο Λαμπράκης έβγαινε με 4-5 άτομα συνοδεία μόνος του στον όχλο να υπερασπιστεί το αιματοβαμμένο δίκιο του , εμείς τώρα φοβόμαστε μια εκλογική αντιπαράθεση με τους σκτφασίστες


πολύς φόβος αλίμονο τώρα τελευταία , κλείνω με μια αφιέρωση για όσους σέρνονται σε υπονόμους και φοράνε τα καλά τους λίγο πριν τις εκλογές (και αυτοί είναι πολλοί και λογιών λογιών)

Απόψε τα βλέπω διπλά ,
ήλιος λάμπει κι ας είναι μεσάνυχτα
δυο τσιγάρα πολύ δυνατά
κι εκτοξεύομαι μες το διάστημα
Μια οθόνη που δείχνεί μηδέν
εποχές που δεν γίνονται θαύματα.
ένα στόμα φωνάζει πως δεν
θα με πείσεις με χίλια τεχνάσματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
οι αναρχοπόστερς που έχουν λυσσάξει να μην δοθεί δικαίωμα ψήφου στην ΧΑ με κάνουν και γελάω , στην ίδια χώρα που κάποτε ο Λαμπράκης έβγαινε με 4-5 άτομα συνοδεία μόνος του στον όχλο να υπερασπιστεί το αιματοβαμμένο δίκιο του , εμείς τώρα φοβόμαστε μια εκλογική αντιπαράθεση με τους σκτφασίστες

Απόψε τα βλέπο διπλά ,
ήλιος λάμπει κι ας είναι μεσάνυχτα
δυο τσιγάρα πολύ δυνατά
κι εκτοξεύομαι μες το διάστημα
Μια οθόνη που δείχνεί μηδέν
εποχές που δεν γίνονται θαύματα.
ένα στόμα φωνάζει πως δεν
θα με πείσεις με χίλια τεχνάσματα

Φοβόμαστε; Τι άλλα φρου-φρου κι αρώματα θ' ακούσουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PtwxeusiAE

Νεοφερμένος

Η PtwxeusiAE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εσένα δεν σου μιλάω , είναι παραπάνω από σαφές ότι προτιμάς τους μπλε με την τζώρτζια από την θεοδοσία
εγώ φοβάμαι κύριος , εσύ δείξε δυναμισμό άμα θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
εσένα δεν σου μιλάω , είναι παραπάνω από σαφές ότι προτιμάς τους μπλε με την τζώρτζια από την θεοδοσία
εγώ φοβάμαι κύριος , εσύ δείξε δυναμισμό άμα θες

:P:P:P ...κι ύστερα λένε μερικοί ...προοδευτικοί: "Οι γυναίκες είν' το ισχυρό φύλο"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ποντικας

Νεοφερμένος

Ο Ποντικας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
τι να σου δειξω υλικο ρ ? εγω σου λεω τι αποψη εχετε περασει, στον μεσο ελληνα πολιτη!
αν εσεις δεν ειστε επικοινωνιακοι, δεν σου φταω εγω!
αλλα οπως και εαν εχει, καποτε ειχα ενα φιλο χρυσαυγιτη, και τα εχω δει απο πολυ κοντα καποια πραγματα! και ναι, αυτος αγαπουσε τον χιτλερ! ποσο ηλιθιος, να το παιζεις ΕΛΛΗΝΑΣ και να αγαπας καποιον που εσφαξε ελληνες, πες μου ποσο ?

Πως περνανε οι ΧΑητες αποψη στον μεσο πολιτη, οταν δεν δινει ΚΑΝΕΝΑ μεγαλο καναλι το μιρκοφωνο σε εναν εκπροσωπο της ΧΑ??
Η Δη.Συ. εχει 1.5-2% και παλι εχει παρελασει απο καθε καναλι.
Η ΧΑ εχει 3.5-7% και ακομη δεν την εχουν αφησει να μιλησει. Αυτοι φταινε που δεν ειναι επικοινωνιακοι?? Την δηθεν, κλισε και απαρχαιωμενη αποψη που εχεις, την εχεις επειδη οι προδοτες δημοσιογραφοι εχουν φροντισει να πλασουν μια αναλογη εικονα. Το ξερεις οτι εχουν αποψη για γεωπολιτικη, εξωτερικη πολιτικη, συνδικαλισμο, αξιοποιηση παραγωγης και πλουτου??
https://xryshaygh.wordpress.com/theseis/
Αλλα τι ειναι το μονο που βλεπουμε στην Τν, κατ'επαναληψη μεχρι αηδιας??
https://www.youtube.com/watch?v=rxUBr5_tczU
Φροντιζουν παντα να φουσκωσουν το θεμα και να συζητανε για αυτο επι εβδομαδες, επειδη ξερουν οτι δεν θα ξαναδουνε συντομα ενα "ρατσιστικο αμοκ"
Ποσο καιρο μιλαγανε για τον 45χρονο που σκοτωθηκε απο νεγρους για το τιποτα, οσο ετοιμαζε το αυτοκινητο του να παει την ετοιμογεννη γυναικα του νοσοκομειο??
Οσο για την Χιτλερολαγνεια: Θαυμαζουν τις ικανοτητες που ειχε για να ανορθωσει την χωρα του σε τετοιο σημειο ωστε να γινει η πιο μεγαλη μεσοπολεμικη δυναμη, μετα απο μια εξευτελιστικη ηττα. Μπορεις να κανεις ερευνα για την οικονομικη πολιτικη του Χιτλερ, και αλλα.
Σκοτωσε και Ελληνες και Σερβους, και αμα ξαναερχοταν εδω ο οποιοςδιποτε ξενος να μας υποδουλωσει θα τον εσφαζα με τα ιδια μου τα χερια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
εσένα δεν σου μιλάω , είναι παραπάνω από σαφές ότι προτιμάς τους μπλε με την τζώρτζια από την θεοδοσία
εγώ φοβάμαι κύριος , εσύ δείξε δυναμισμό άμα θες

τι κουφό ήταν αυτό πάλι; :confused: προτιμάω τους μπλε με την τζώρτζια από την θεοδοσία! :hmm:
όπως λέμε προτιμάω την ανταρσύα απ' την χρυσή αυγή! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PtwxeusiAE

Νεοφερμένος

Η PtwxeusiAE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
:P:P:P ...κι ύστερα λένε μερικοί ...προοδευτικοί: "Οι γυναίκες είν' το ισχυρό φύλο"!
ναι , πίσω από κάθε ισχυρό άντρα κρύβεται μια δυναμική γυναίκα
και πίσω από κάθε ανδροπρεπές τρολ κρύβεται μια γυναίκα με το τηγάνι ανά χείρας που τον προκαλεί να αντιμετωπίσει την πραγματική ζωή


όπως και πίσω από κάθε λύκο ντυμένο με προβιά προβάτου , κρύβεται ένα ποντίκι αλλά δεν συνεχίζω , πόσα ζώα να μαζευτούν στην κιβωτό του νώε , προτού αυτή μπατάρει , ενώ η γυναίκα του καπετάνιου τον κυνηγά με τον τηγάνι για τα φαλλοκρατικά του ποστ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakingMirrors

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ντένια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
''Ήρθε θαρρώ ο καιρός να παύσουμε να διαχωρίζουμε τα ανθρώπινα άτομα σε άνδρες και γυναίκες''

-Zak-Lee
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top