Ο σύντροφός σας σέβεται τις επιθυμίες σας;

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
μολις τσακωθηκα με το φιλο μου στο τηλεφωνο. θελει την κυριακη το μεσημερι να βγουμε με τους δικους του και τον αδερφο του για φαγητο. και του ειπα οτι δε θα μπορεσω γιατι θελω να φαω με τη μανα μου ( που θα ειναι μονη της λογω του οτι ο μπαμπας μου ειναι στο χωριο) και τα πηρε στο κρανιο και εγω ποτε θα σε βλεπω κλπ? επιασε και δευτερη δουλεια σε ενα καταστημα και τριτη, πεμπτη και παρασκευη απογευμα θα γυριζει πτωμα σπιτι και δε θα μπορουμε να βγαινουμε. εγω ομως δεν τον επρηξα γιαυτο του ειπα οτι εφοσον θελει να πιασει και αλλη δουλεια εγω θα τον στηριξω. αλλα ξαφνικα επειδη θελω να φαω μια κυριακη μεσημερι με τη μητερα μου που θα ειναι μονη της πρεπει να τσκαωθουμε κιολας? ποσο σεβεται ο συντροφος σας τις αναγκες σας και ποσο εσεις? τα χω παρει πολυ ασχημα τωρα του εστειλα μηνυμα και του ειπα εγω σεβομαι οταν μου λες κατι και δε σε πιεζω... σου γκρινιαξα που σημερα δε θα βγουμε? μαλλον οχι ε? του λεω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν είναι όπως τα λες, και δεν υπήρχε λόγος να πιστεύει ότι σίγουρα θα τρώγατε μαζί την Κυριακή, τότε όντως είναι υστερική η αντίδρασή του... Θέλει ψυχραιμία πάνω απ' όλα, και μάλλον να μιλήσετε λίγο πιο ανοιχτά, για το πότε και πώς θα βλέπεστε.

Όσο για τη γενική απορία, ο σύντροφός μου σέβεται απόλυτα τις επιλογές μου και τις προτεραιότητές μου, όπως κι εγώ τις δικές του.
Πχ αρκετά Σαββατοκύριακα θέλει να πηγαίνει στο πατρικό του, σε ένα χωριό 1.5-2 ώρες μακριά, και για τους δικούς του και για να κάνει μουσική με κάτι φίλους. Αν είναι ειδικά για τη μουσική, απλά μου το λέει κι αποφασίζω αν θα τον συνοδεύσω. Αυτονόητο είναι όμως το ότι ούτε κάθε σκ έτσι θα 'μαστε, ούτε ότι εγώ θα του επιρρίπτω ευθύνες για το χόμπι του. Εννοείται ότι προτιμάω να είμαστε οι δυό μας κάπου, ή με φίλους, κι όχι με τους γονείς του, αλλά σέβομαι το ότι πρέπει να πηγάινει σπίτι.
Επίσης επ' ουδενί δε θα του πω ποτέ "εγώ τι να πω, που είμαι πιο μακριά από το σπίτι μου και έχω 3 μήνες να δω τη μαμά μου", ακόμα κι αν πει ότι πωπω, θα κάνει 4 εβδομάδες να πάει σπίτι. Ξέρω ότι δε θα με προκαλέσει με υπερβολές.

Αντίστοιχα κι εγώ του ανακοίνωσα ότι θα περάσουμε το καθολικό Πάσχα χώρια, γιατί αν και λέγαμε να πάμε μαζί στο σπίτι του, προτίμησα ξαφνικά να πάω Αθήνα.

Αν ξέρεις ότι βασικά είσαι η προτεραιότητα του άλλου και αν του δείχνεις ότι κι εσύ τον προτιμάς, αλλά κι ότι υπάρχουν συγκεκριμένα πράγματα που "πρέπει" να κάνεις ή κάνετε, δεν υπάρχουν συγκρούσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Αν ξέρεις ότι βασικά είσαι η προτεραιότητα του άλλου και αν του δείχνεις ότι κι εσύ τον προτιμάς, αλλά κι ότι υπάρχουν συγκεκριμένα πράγματα που "πρέπει" να κάνεις ή κάνετε, δεν υπάρχουν συγκρούσεις.

Ακριβως!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Αν είναι όπως τα λες, και δεν υπήρχε λόγος να πιστεύει ότι σίγουρα θα τρώγατε μαζί την Κυριακή, τότε όντως είναι υστερική η αντίδρασή του... Θέλει ψυχραιμία πάνω απ' όλα, και μάλλον να μιλήσετε λίγο πιο ανοιχτά, για το πότε και πώς θα βλέπεστε.

Όσο για τη γενική απορία, ο σύντροφός μου σέβεται απόλυτα τις επιλογές μου και τις προτεραιότητές μου, όπως κι εγώ τις δικές του.
Πχ αρκετά Σαββατοκύριακα θέλει να πηγαίνει στο πατρικό του, σε ένα χωριό 1.5-2 ώρες μακριά, και για τους δικούς του και για να κάνει μουσική με κάτι φίλους. Αν είναι ειδικά για τη μουσική, απλά μου το λέει κι αποφασίζω αν θα τον συνοδεύσω. Αυτονόητο είναι όμως το ότι ούτε κάθε σκ έτσι θα 'μαστε, ούτε ότι εγώ θα του επιρρίπτω ευθύνες για το χόμπι του. Εννοείται ότι προτιμάω να είμαστε οι δυό μας κάπου, ή με φίλους, κι όχι με τους γονείς του, αλλά σέβομαι το ότι πρέπει να πηγάινει σπίτι.
Επίσης επ' ουδενί δε θα του πω ποτέ "εγώ τι να πω, που είμαι πιο μακριά από το σπίτι μου και έχω 3 μήνες να δω τη μαμά μου", ακόμα κι αν πει ότι πωπω, θα κάνει 4 εβδομάδες να πάει σπίτι. Ξέρω ότι δε θα με προκαλέσει με υπερβολές.

Αντίστοιχα κι εγώ του ανακοίνωσα ότι θα περάσουμε το καθολικό Πάσχα χώρια, γιατί αν και λέγαμε να πάμε μαζί στο σπίτι του, προτίμησα ξαφνικά να πάω Αθήνα.

Αν ξέρεις ότι βασικά είσαι η προτεραιότητα του άλλου και αν του δείχνεις ότι κι εσύ τον προτιμάς, αλλά κι ότι υπάρχουν συγκεκριμένα πράγματα που "πρέπει" να κάνεις ή κάνετε, δεν υπάρχουν συγκρούσεις.

απλα στενοχωρηθηκα πολυ γιατι απο δω και περα δε θα τον βλεπω τοσο συχνα ( λογω του οτι επιασε δευτερη δουλεια και καλα εκανε αφου το ηθελε) και ετυχε αυτην την κυριακη να θελω να μεινω λιγο σπιτι με τη μανα μου (ενταξει δεν ειναι μωρο ουτε ειναι η πρωτη φορα που θα φαει μονη της) απλα θελω να φαμε μαζι , δεν το θεωρω καλο γιατι καθε κυριακη σχεδον θα φαω εξω ειτε με παρεα ειτε με το φιλο μου. δε νομιζω οτι ειμαι υπερβολικη. και δεν το θεωρω λογικο να μου κραταει μουτρα και να μου δειχνει εμμεσα οτι εγω φταιω. μου ειπε οτι θα εχω ενα σκ να σε βλεπω και μου λες οτι δεν μπορεις? ξερω οτι με αγαπαει οπως και εγω αλλωστε και θελει να με βλεπει αλλα νομιζω οτι δε θα γινει κατι αν φαω και παω μετα να τους βρω για ενα καφε.τελοσπαντων μου χαλασε τη διαθεση μεσημεριατικα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
και καθομαι και ασχολουμαι με βλακειες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
μολις τσακωθηκα με το φιλο μου στο τηλεφωνο. θελει την κυριακη το μεσημερι να βγουμε με τους δικους του και τον αδερφο του για φαγητο. και του ειπα οτι δε θα μπορεσω γιατι θελω να φαω με τη μανα μου ( που θα ειναι μονη της λογω του οτι ο μπαμπας μου ειναι στο χωριο) και τα πηρε στο κρανιο και εγω ποτε θα σε βλεπω κλπ? επιασε και δευτερη δουλεια σε ενα καταστημα και τριτη, πεμπτη και παρασκευη απογευμα θα γυριζει πτωμα σπιτι και δε θα μπορουμε να βγαινουμε. εγω ομως δεν τον επρηξα γιαυτο του ειπα οτι εφοσον θελει να πιασει και αλλη δουλεια εγω θα τον στηριξω. αλλα ξαφνικα επειδη θελω να φαω μια κυριακη μεσημερι με τη μητερα μου που θα ειναι μονη της πρεπει να τσκαωθουμε κιολας? ποσο σεβεται ο συντροφος σας τις αναγκες σας και ποσο εσεις? τα χω παρει πολυ ασχημα τωρα του εστειλα μηνυμα και του ειπα εγω σεβομαι οταν μου λες κατι και δε σε πιεζω... σου γκρινιαξα που σημερα δε θα βγουμε? μαλλον οχι ε? του λεω... :/:

Κοίταξε, αν έχετε καιρό να βρεθείτε και στο είχε ανακοινώσει μέρες πριν, είναι λογικό και ίσως θα έπρεπε να τον καταλάβεις, αφιερώνοντας του κάποια άλλη μέρα, ούτως ώστε και τη μητέρα σου να μην αφήσεις μόνη αλλά και να μη στενοχωρήσεις το σύντροφο που τόσο αγαπάς. Αν όμως στο ανακοίνωσε ενώ είχες κανονίσει με τη μητέρα σου, τότε έχει άδικο και πρότεινέ του ήρεμα να κάνει λίγο υπομονή διότι ο λόγος δεν είναι αστείος. Δε θα πας για ψώνια δηλαδή. Παρέα στη μητέρα σου θα κάνεις και αυτή μόνο για μια ημέρα.

Τώρα όσον αφορά εμένα και τη δική μου σύντροφο είναι εμφανές ότι διστάζω -και πάλι θα το κάνω- να αναφέρω οτιδήποτε (πέραν απ τις λεπτομέρειες επειδή φυσικά μια σχέση είναι προσωπική), διότι ακόμα και το παραμικρό να αναφέρω ξέρω ότι θα ακούσω τα εξ' αμάξης μιας και υπάρχουν μάτια παντού στο στέκι.

Επειδή όμως κάποια πράγματα δεν συγκρατώνται και δεν έχω διάθεση να φοβάμαι για όσα νιώθω...Περιμένω να δω τη σύντροφό μου 5 μήνες με κάθε άλλο μέσο επικοινωνίας να είναι σποραδικό εως ανύπαρκτο. Και καλά να στερείσαι το ένα, αλλά και τα δύο δεν αντέχονται :(. Νομίζω είναι εμφανές ότι οι επιθυμίες μου έχουν πηδήξει από το παράθυρο του 4ου ορόφου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όπως τα λες Phyllis, βλακείες. Το Σάββατο δηλαδή δε θα βρεθείτε;
Γιατί είχε θεωρήσει δεδομένο ότι θα φάτε την Κυριακή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
εννοειται οτι θα βρεθουμε αυριο! και το πρωι και το βραδυ και την κυριακη θα βρεθουμε αλλα απογευμα μπορω εγω. δεν ειχαμε πει τιποτα απο πριν σημερα μου το ειπε για πρωτη φορα και του ειπα οτι μαλλον δε θα μπορω αλλα θα του πω αν ειναι μηπως γυρισει ο πατερας μου την κυριακη. αλλα το εχει λιγο αυτο το ελατωμμα, οπως και εγω αλλα. τσαντιστηκα γιατι αμεσως τσαντιζεται και κραταει μουτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Να τον μάθεις να μην το κάνει. Σόρι αλλά είναι πολύ μικρόψυχη αυτή η συμπεριφορά. Θα σε ακούσει λες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
εννοειται οτι θα βρεθουμε αυριο! και το πρωι και το βραδυ και την κυριακη θα βρεθουμε αλλα απογευμα μπορω εγω. δεν ειχαμε πει τιποτα απο πριν σημερα μου το ειπε για πρωτη φορα και του ειπα οτι μαλλον δε θα μπορω αλλα θα του πω αν ειναι μηπως γυρισει ο πατερας μου την κυριακη. αλλα το εχει λιγο αυτο το ελατωμμα, οπως και εγω αλλα. τσαντιστηκα γιατι αμεσως τσαντιζεται και κραταει μουτρα.

Έχει καλομάθει μάλλον. Κούκλα μου δεν φταίς. Οκ θα βρεθείτε, λίγο υπομονή μπορεί να την κάνει για σένα. Ας αφήσει τα μούτρα κι ας ευχαριστεί την τύχη του που μπορεί και είναι μαζί σου χωρίς να του δημιουργείς εμπόδια. Μην ψυχοπλακώνεσαι και μη το συζητάς άλλο. Άστον, ξυδάκι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
τελοσπαντων μια δυσκολη στγμη ειναι τιποτα παραπανω δεν ξερω και εγω γιατι το αναλυω. απλα στενοχωρηθηκα λιγο και ειπα να εκτονωθω σε σας !! φιλακια πολλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
ε ενταξει εχω και εγω τα προβληματα με τους γονεις μου ( οπως ειχα πει σε αλλο μαιλ) αλλα αυτο δεν εχει σχεση με τις επιθυμιες μου. ο καθενας τραβαει τα δικα του ζορια.θελω να πιστευω και θεωρω τον εαυτο μου πολυ καλοβολο και σεβομαι τον αλλον ειτε ειναι φιλος μου ειτε η σχεση μου. και ποτε μα ποτε δεν πιεζω για τιποτα! δεν εχουμε μιλησει γιατι δουλευει μεχρι τις 4. θα δουμε μετα. θα σας πω. ευχαριστω καλα μου παιδιακια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
θα παραθεσω κατι πολυ γενικο.. οχι οτι εχει να κανει αναγκαστικα με σενα.. Φιλ, αλλα νομιζω πως ειναι ιδιαιτερα ευστοχο με το θεμα!

Αποσπασμα απο το Φαιδρος (Περι Ερωτος) του Πλατωνα

" γιαυτον που εξουσιαζεται απο την επιθυμια και ειναι υποδουλωμενος στην ηδονη,ειναι αναγκη κατα καποιο τροπο, το αντικειμενο του ερωτα του να ενεργει οσο το δυνατον περισσοτερο ευχαριστα για τον ιδιο. Γιαυτον μαλιστα που νοσει, οτι δεν αντιβαινει στην ασθενεια του ειναι ευχαριστο, εχθρικο παλι ειναι καθετι το καλυτερο ή ισο. Διοτι αυτος που επιθυμει τον ερωτα νεαρων, με τη θεληση του, δε θ ανεχτει το εντικειμενο του ερωτα του να ειναι καλυτερο ή ισο με αυτον, αλλα παντα επιδιωκει ο εραστης του να γινει κατωτερος και υποδεεστερος, και κατωτερος ειναι ο αμαθης σε σχεση με τον σοφο, ο δειλος σε σχεση με τον ανδρειο, ο ανικανος να εκφρασει τις αποψεις του σε σχεση με τον ευγλωττο, ο ανοητος σε σχεση με τον εξυπνο.
Οταν λοιπον ο εραστης αντιληφθει οτι δημιουργουνται ή ενυπαρχουν απο τη γεννηση τοσες πολλες αδυναμιες και τετοιου ειδους κακα και ακομη χειροτερα στο αντικειμενο του ερωτα του., ειναι ευλογο να χαιρεται απο τις εγγενεις, αλλα και να προετοιμαζει την εκβλαστηση αλλων, διαφορετικα θα στερηθει την εφημερη ηδονη του.
Δικαιολογημενα λοιπον ζηλευει και, εμποδιζοντας πολλες αλλες συνευρεσειςκαι ωφελιμες, απ οπου μαλιστα θα γινοταν κατ εξοχην άνδρας το αντικειμενο του ερωτα του, και αιτιος μεγαλης βλαβης για κεινον ειναι και της μεγιστης δυνατης καταστροφης για τον νεαρο, απ οπου θα προερχοταν η μεγαλυτερη ανελιξη του νου του, εμποδιζοντας την.
Αυτο τυχαινει να ειναι η θεια φιλοσοφια, για την οποια κατ αναγκη ο εραστης εμποδιζει απο μακρυα τον νεαρο, διοτι φοβαται οιτ θα καταφρονηθει.
Και ολοκαθαρα στον καθενα ειναι βεβαιως, αλλα πολυ περισσοτερο στον εραστη, οτι ο ιδιος θα ευχοταν ολοψυχα να στερηθει ολκληρωτικα το αντικειμενο του ερωτα του τα περισσοτερο αγαπητα, τα περισσοτερο συνετα και περισσοτερα ιερα γιαυτο αποκτηματα του. Με μεγαλη ευχαριστηση δηλαδη θα δεχοταν να ο εραστης να στερηθει αυτο και τον πατερα του και την μητερα του και τους συγγενεις και τους φιλους, πιστευοντας οτι ολοι οι τελευταιοι εμποδιζουν, αλλα και κατηγορουν ανοιχτα την ηδονικοτερη γιαυτον συνευρεση..."

εμενα παντως μου εχει συμβει στο παρελθον να με πιεζει καποιος τοσο πολυ.. που να εχει φτασει στο σημειο (μεσα απο τα δικαιωματα που του ειχα δωσει :/:).. να ελεγχει τη ζωη μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πες μας πώς θα πάει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Πες μας πώς θα πάει. :)

ευχαριστω Γιδακι μου και ολους σας που ασχολειστε εστω και με αυτο το μικρο προβληματακι που με απασχολεί! ειστε ολοι γλυκυτατοι!! θα σας πω! αν και ελπιζω οτι ολα θα πανε καλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
λοιπον νεοτερα! δυστυχως δεν εχω και πολυ καλα νεα. την παρασκευη μιλησαμε στο τηλεφωνο και ειχαμε τον πρωτο σοβαρο μας καυγα. μου μιλαγε πολυ ψυχρα ειχε τεραστιο εγωισμο και του λεω μη με ξαναπαρεις τηλ κλπ βεβαια αυτο ηταν πανω στα νευρα μου το κλεισαμε με ξαναπηρε κλπ κλπ βγηκαμε σημερα το πρωι και πηγαμε για καφε και για φαγητο.στον καφε καμμια νυξη.μετα στο φαγητο αρχισαν τα οργανα.και εγω θελω να σε δω απο το μεσημερι να σε χορτασω γιατι σε αγαπαω κλπ και του λεω θα ερθω να σε βρω για καφε και οχι δεν εχει σημασια τι θες να κανεις μετα και εγω ηθελα να ερθεις για φαγητο με τους δικους μου και τον αδερφο μου και μονιμως εχεις εμποδια τους γονεις σου (οι γονεις μου ειναι αρκετα οπισθοδρομικοι, μου σπανε τα νευρα για το ποτε θα βγω ποτε θα γυρισω κλπ, αλλα αυτο το θεμα ηταν στην αρχη της σχεσης, τωρα πλεον δε τους δινω σημασια καθε φορα που θα πουν κατι)στη σχεση μας και φταις κλπ και του λεω φταιω επειδη σου λεω οτι θελω εγω σαν αθηνα να φαω με τη μανα μου μιας που λειπει ο πατερας μου και να ερθω να σε βρω μετα? δε σου ειπα οτι δε θελω να σε δω καθολου. τα δικα του αυτος και με πιανουν τα κλαμματα και σηκωνομαι και φευγω απο το μαγαζι..με ακολουθησε τρεχοντας και εγω να μη σταματαω να κλαιω και να του λεω δεν πιστευω οτι φερεσαι ετσι και με εχεις στενοχωρησει πολυ.μπαινουμε στο αυτοκινητο του και με πηρε αγκαλια και μου λεει εγω φταιω, σε στενοχωρω δεν το θελω απλα σε αγαπαω και θελω να σε βλεπω συνεχεια..εγω ημουν τοσο στενοχωρημενη που του ελεγα ασε με ησυχη και εκλαιγα παρα πολυ.και λυγισε και αυτος, τον ειδα που ειχαν δακρυσει τα ματια του και μου λεει σε στενοχωρω και εγω φταιω ,τελοσπαντων πριν λιγο γυρισα ειχαμε παει σινεμα με 2 φιλους, οποτε εκει δεν ανοιξε το θεμα.παντως εγω του ειπα οτι αυριο θα φαω σπιτι μου για να κανω παρεα στη μανα μου και μου λεει καλα κανε οτι θες.τι να πω βρε παιδια, στενοχωρηθηκα πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
με πηρε πριν λιγο τηλεφωνο και μου ειπε οτι εκανε λαθος που δε σεβαστηκε την επιθυμια μου και δε θελει να με καταπιεζει. απλα πανω στον ενθουσιασμο του να με δει εγιναν ολα αυτα.και οτι με αγαπαει πολυ και θα με παρει να παμε για καφεδακι το απογευματακι.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Κατάλαβε ότι έκανε λάθος μάλλον. Μπορεί να το συζήτησε και με κάποιον δικό του (τον αδερφό του ή κάποιον φίλο του) και να του είπε ότι έχει άδικο. Σε είδε κ σένα έτσι χθες και δεν άντεξε... Πολλές φορές φτάνουμε τα πράγματα στα άκρα για κάτι εντελώς χαζό και μετά όταν τα σκεφτόμαστε πιο ήρεμα καταλαβαίνουμε το λάθος μας.

Πήγαινε σήμερα στη μαμά σου να της κάνεις παρέα και να φάτε μαζί και μετά πήγαινε για καφέ με τον φίλο σου. Εγώ σου προτείνω να του ανοίξεις κιόλας μια συζήτηση για το περιστατικό αυτό και να του πεις με ήρεμο και γλυκό τρόπο ότι στενοχωρήθηκες πολύ και ότι δεν ήθελες να γίνουν έτσι τα πράγματα. Όταν δει κι αυτός ότι δεν έχεις όρεξη να τσακωθείτε και ότι δεν του κρατάς μούτρα θα ηρεμήσει κι αυτός και θα το λύσετε το θέμα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phyllis

Δραστήριο μέλος

Η αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 435 μηνύματα.
Κατάλαβε ότι έκανε λάθος μάλλον. Μπορεί να το συζήτησε και με κάποιον δικό του (τον αδερφό του ή κάποιον φίλο του) και να του είπε ότι έχει άδικο. Σε είδε κ σένα έτσι χθες και δεν άντεξε... Πολλές φορές φτάνουμε τα πράγματα στα άκρα για κάτι εντελώς χαζό και μετά όταν τα σκεφτόμαστε πιο ήρεμα καταλαβαίνουμε το λάθος μας.

Πήγαινε σήμερα στη μαμά σου να της κάνεις παρέα και να φάτε μαζί και μετά πήγαινε για καφέ με τον φίλο σου. Εγώ σου προτείνω να του ανοίξεις κιόλας μια συζήτηση για το περιστατικό αυτό και να του πεις με ήρεμο και γλυκό τρόπο ότι στενοχωρήθηκες πολύ και ότι δεν ήθελες να γίνουν έτσι τα πράγματα. Όταν δει κι αυτός ότι δεν έχεις όρεξη να τσακωθείτε και ότι δεν του κρατάς μούτρα θα ηρεμήσει κι αυτός και θα το λύσετε το θέμα. :)

ολοι τσακωνονται το ξερω αυτο ειναι το υγιες σε μια σχεση αλλα πραγματικα στενοχωρηθηκα γιατι δεν εχουμε τσακωθει ετσι αλλη φορα! ναι θα μιλησουμε σημερα ηρεμα και λογικα, εξαλλου και αυτος ηταν ηρεμος και νομιζω καταλαβαμε ο ενας τον αλλον!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Έχει ήδη λυθεί το θέμα, αυτό φάνηκε από τη συμπεριφορά του. Διαφορετικά θα σου κρατούσε ακόμα μούτρα. Όλα καλά θα πάνε, θα το δεις. Θα περάσετε ωραία σήμερα που είναι και ωραία μέρα. :clapup: Μη μιλάτε όμως μόνο για αυτό, να συζητήσετε στην αρχή και τέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top