Πως ντύνεστε όταν οδηγείτε μηχανή; Συνδιάζετε καλό ντύσιμο με δερμάτινο μηχανής;

thebest20

Νεοφερμένος

Ο thebest20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ωραίο θέμα ξεκινάει τώρα.Με τρελαίνουν πολύ οι μηχανόβιες με δερμάτινα και τζήν σκισμένα!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλά, τότε έπρεπε να με είχεσ δει στου πρώην πάνω. Ε, ρε, τι πίνουμεεε...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Ωραίο θέμα ξεκινάει τώρα.Με τρελαίνουν πολύ οι μηχανόβιες με δερμάτινα και τζήν σκισμένα!!!!!!!!!!!!!


ανεξαρτήτως κυβικών? (όχι της μηχανής.... :P)


λοιπόν, πάνω στην μηχανή προέχει η ασφάλεια και μετά η εμφάνιση....
αν έχεις μεγάλη μηχανή, μπορεις να έχεις μια μπαγκαζιέρα ώστε να βάζεις μέσα ένα "καλύτερο" μπουφαν και να αλλάζεις πρωτου πας κάπου και να αφηνεις πισω το μπουφαν και το κρανος της μηχανης.....

πάνω σε μηχανή πάντως, συνήθως ειμαι ντυμένη για να είμαι ασφαλής κι όχι για να κάνω εντύπωση με το μίνι μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
....

πάνω σε μηχανή πάντως, συνήθως ειμαι ντυμένη για να είμαι ασφαλής κι όχι για να κάνω εντύπωση με το μίνι μου :P

Πές τα ρε Κουέ, που βγαίνουν οι μικρές με κάτι τακούνια ναααα...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Πές τα ρε Κουέ, που βγαίνουν οι μικρές με κάτι τακούνια ναααα...!

To τακουνι ειναι το προβλημα;(ασε που οι μικρες...πες οτι ειναι μικρες...οι πιο μεγαλες;Τι δικαιολογια εχουν; )
Η μηπως οτι ολο τους το σωμα σε μερη που επρεπε να ειναι προστατευμενα (γονατα,αγκωνες κτλ κτλ) ειναι εκτεθημενα;:hmm:
Η μηπως οτι το κεφαλι που ειναι το σημαντικοτερο, και αντι να το φορανε το εχουνε περασμενο στον αγκωνα;:whistle:
Ας φορναε 15 ποντους τακουνι αν θελουν.Αλλα το κρανος το μαμημενο ας το βαλουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
To τακουνι ειναι το προβλημα;(ασε που οι μικρες...πες οτι ειναι μικρες...οι πιο μεγαλες;Τι δικαιολογια εχουν; )
Η μηπως οτι ολο τους το σωμα σε μερη που επρεπε να ειναι προστατευμενα (γονατα,αγκωνες κτλ κτλ) ειναι εκτεθημενα;:hmm:
Η μηπως οτι το κεφαλι που ειναι το σημαντικοτερο, και αντι να το φορανε το εχουνε περασμενο στον αγκωνα;:whistle:
Ας φορναε 15 ποντους τακουνι αν θελουν.Αλλα το κρανος το μαμημενο ας το βαλουν!

Κανεις μεγαλο λαθος Mario, στην μηχανη ενα απο τα πιο σημαντικα μερη του εξοπλισμου ειναι η μποτες μηχανης. Σε περιπτωση που πεσεις και δεν φορας καταλιλες μποτες μπορει και να μην ξαναπερπατισεις ποτε. Και ιδικα με τα τακουνια που φορανε μερικες....
Φυσικα το κρανος ειναι πιο σημαντικο καθος μπορει να σου σωσει την ζωη και οχι μονο τα ποδια, αλλα δεν παυουν να ειναι πολυ επικινδινα τα τακουνια σε μηχανη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Μαλλον δεν με καταλαβες Κρονε...(ισως δεν το εγραψα καλα)
Καμια σχεση αν το τακουνι εχει γενικα σημασια ή οχι.
Στην προκειμενη περιπτωση χιλλιες φοορες να φοραει τακουνι και κρανος, παρα μποτες δερματινα,και προστατευτικα και η χαιτη να ανεμιζει...:whistle:
Με λιγα λογια σε θεμα προτεραιοτητας το τακουνι Δ Ε Ν ερχεται πρωτο...
Αυτο ηταν το πρωτο που ηθελα να πω.Σε αυτο που λες εσυ για τις μποτες ,συμφωνω και επαυξανω.
Και το δευτερο, οτι λογοτερο θα παραξενευτω αν δω μια πιτσιρικα-πιτσιρικο(εστω κι εφηβο/η) πανω σε μια μηχανη χωρις την καταλληλη προστασια (οχι οδηγο), παρα εναν ενηλικα μιας "α" ηλικιας.
Ειναι αυτο που λεμε οτι τουλαχιστον στον-στην δευτερο θα επρεπε να εχει πηξει το μυαλο του και να ξερει τι πρεπει να κανει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Α,οκ! Σωστα αυτα που λες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Δεν έχω καμιά τεράστια μηχανή ένα 50cc ταιφούν άλλα πάντα βάζω ένα σακάκι τζίν πάνω(αν βάλω δερμάτινο θα είμουν σαν καθυστεριμένο) ότι και να βάλω πάντα το τζίν για να μου καλύπτει τα χέρια απο γρατσουνιές σε περίπτωση πεσίματος, άν και δεν έχω πέσει ποτές και ούτε το έυχομαι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

provatooo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η provatooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
το ποδηλατο πιανεται??:vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση. Οδηγώ πάντα με ότι φοράω κανονικά. Ενα τζην παντελόνι κι ένα μακό μπλουζάκι ή φουτεράκι.
Εκτός αν έχει πολύ κρύο ή βρέχει, οπότε έχω ένα πολύ χοντρό αδιάβροχο μηχανής για αυτές τις περιπτώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δεν είμαι παράδειγμα προς μίμηση. Οδηγώ πάντα με ότι φοράω κανονικά. Ενα τζην παντελόνι κι ένα μακό μπλουζάκι ή φουτεράκι.
Εκτός αν έχει πολύ κρύο ή βρέχει, οπότε έχω ένα πολύ χοντρό αδιάβροχο μηχανής για αυτές τις περιπτώσεις.
Κράνος; :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Πάντοτε.......
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Καλά είναι έτσι borat?


:lol::lol:

Όταν καβαλούσα μηχανές (ως συνοδηγός) φρόντιζα κυρίως το θέμα της ασφάλειας, γι' αυτό και είχα δικό μου κράνος και μπουφάν μηχανής, χωρίς να έχω μηχανή.
Η πλάκα είναι πως έχω πέσει μόνο μια φορά από παπάκι, (ενόσω ήμουν έγκυος μάλιστα) και ήταν η μοναδική φορά που δε φορούσα κράνος. Μου έγινε μάθημα όμως μια που έβαλα δύο ράμματα στο πλέον κοινό σημείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoss17

Νεοφερμένος

Ο nikoss17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Δεν έχω ανέβει ποτέ σε μηχανή,αλλά σε μηχανάκι πολλές φορές.Αρκετές φορές έχει τύχει να ντυθώ καλά αλλά με μπουφάν αθλητικό πάνω από το πουκάμισο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Παιδιά τι μπορώ να κάνω ώστε το κράνος να μην χαλάει τα μαλλιά?
Υπάρχει κάποιο τιπ? Το μόνο που σκέφτομαι είναι να κουρεψω το μαλλί μου σε κοντό
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,653 μηνύματα.
Το ντυσιμο για να οδηγει καποιος μηχανη πρεπει να ειναι το σωστο. Με το καταλληλο μπουφανακι, κρανος κλπ
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top