Εδώ κάνουμε δίαιτα!

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
"είναι απαραίτητο το δεκατιανό για δίαιτα?"

Όλα τα γεύματα είναι απαραίτητα για δίαιτα.Ο σκοπός είναι να έχεις μεγάλο μεταβολισμό.Και το πιο σημαντικό για να πετύχεις κάτι τέτοιο είναι να τρως πολλά και ποιοτικά γεύματα ανά 3 ώρες.

πάντα δική σου,

Τηρείς τα γεύματα κανονικά.

-Ένα μήλο ή ένα φρούτο δε θεωρείται πλήρες γεύμα.Προτίμησε το τοστ.
-Βάλε περισσότερη πρωτεΐνη στη διατροφή σου.Αν είναι δυνατόν,σε κάθε γεύμα να υπάρχει μια πηγή πρωτεΐνης.Είναι πολύ σημαντικό σε μια δίαιτα.Με υδατάνθρακες μόνο δε γίνεται να αδυνατίσεις.
-Αν είναι δυνατόν,το βραδινό σου να έχει πάντα πρωτεΐνη.Καλές επιλογές : Κοτόπουλο με σαλάτα,τονοσαλάτα,τυρί κότατζ με λίγο μαύρο ψωμί.
-Προτίμησε τα μαύρα(ρύζι,μακαρόνια,ψωμί κλπ)
-Φάε πολλά φρούτα και σαλάτες.
-Πίνε πολύ νερό και συχνά.10 ποτήρια τη μέρα τουλάχιστον.
-Μη χάνεις πάνω από ένα κιλό ανά βδομάδα αν θες να χάσεις μόνο λίπος.Μισό κιλό είναι ακόμη καλύτερα.
-Για να χάσεις λίπος μη τρέχεις,προτίμησε γρήγορο βάδην για 30-40 λεπτά το πολύ.
-Μη κάνεις ποτέ γυμναστική νηστική.
-Πάντα να τρως μετά τη γυμναστική και πάντα να υπάρχει πρωτεΐνη σε αυτό το γεύμα - πολύ σημαντικό.
-Μην ασχολείσαι καθόλου με κοιλιακούς.Δε χάνεις λίπος με αυτούς.
-Αν μπορείς να κάνεις βάρη είναι ακόμη καλύτερα.Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα για χάσιμο λίπους από τα βάρη.

Εννοείται πως μπορείς να με ρωτήσεις ότι άλλο θες : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
-Για να χάσεις λίπος μη τρέχεις,προτίμησε γρήγορο βάδην για 30-40 λεπτά το πολύ.
ο εποτε ,λεει αναποδα..

μας μπερδευετε ρε παιδια..:worry:

-Αν μπορείς να κάνεις βάρη είναι ακόμη καλύτερα.Δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα για χάσιμο λίπους από τα βάρη.
και πους απς κανει δηλαδη..

οκ,,θα κανω περιπατους τη μιση βδομαδα,,και οποτε βαριεμαι ή δεν βγαινω εξω,,θα κανω μερικα σετ πους απς..(σηεμρα ξεπιαστηκα,,υποχωρησε το πρηξιμο στους μυες..θα περιμενω να ξεπιαστω τελειως για να ξαναδοκιμασω,,φοβηθηκα λιγο,,μην παθω καμια ζημια


Κοτόπουλο με σαλάτα,
αα,φανατικος κοτοπουλοφαγος ειμαι,,χθες ετρωγα ψητο μπουτιο με καλαμποκι..
την κοτα μαζι με το φαι της..
μόνο που δεν κακαριζα μετα..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Για να χασεις λιπος θα πρεπει αναγκαστηκα να κανεις μια σωστη οχι διαιτα αλλα διατροφη με οσο το δυνατον λιγοτερους υδατανθρακες
και απο λιπος οσο γινετε να ειναι μηδαμινο...

Τωρα απο τρεξιμο το καλυτερο ειναι στην αρχη ενα 20λετπο και μετα να αρχησεις καμια 10ρια 100ρια κανα 5 200ρια με μεγαλα διαλειμματα ωστε
να αυξησεις το μεταβολισμο σου οπου μπορεις το ιδιο να τον αυξησεις με τα βαρη.

Αλλα οταν λεμε βαρη δε λεμε μηχανηματα αυτα δεν κανουν τιποτα! Παρα μονο ελευθερα βαρη βεβαια.
Αν τα κανεις αυτα σε 1 μηνα θα νοιωθεις πολυ πιο ομορφα για τον ευτο σου αλλα και για τις επιδοσεις σου...
Τα λεω γιατι κανω στιβο απο τα 15 και νομιζω ξερω καποια πραματα δοκιμασε να δεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ερώτηση: Πως χάνουμε λίπος από συγκεκριμένα μέρη του σώματος; Πχ εγώ είμαι 1,68 και 47 κιλά, αδύνατη δηλαδή, αλλά την κοιλιά μου δεν την λες και πλάκα.
Κοιλιακούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
νομιζω οτι δεν γινεται αυτο που λες,,και κατι ερευνες που ειδα,,τοπικο λιπος δεν χανεται,,και ειδικα με κοιλιακους πχ.
αν χανοταν θα το ηξερα,,τοση κοιλια εχω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
νομιζω οτι δεν γινεται αυτο που λες,,και κατι ερευνες που ειδα,,τοπικο λιπος δεν χανεται,,και ειδικα με κοιλιακους πχ.
αν χανοταν θα το ηξερα,,τοση κοιλια εχω..:P

Κακώς, πολύ κακώς! :P
Και τι να κάνω δηλαδή; Δίαιτα; 40 κιλά θα γίνω...:worry:

Μα τι χαζό σκαρί που έχω... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
γυμναστικη,τρεξιμο περπατημα κλπ..
οι ειδικοι εδω θα σου πουν..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ερώτηση: Πως χάνουμε λίπος από συγκεκριμένα μέρη του σώματος; Πχ εγώ είμαι 1,68 και 47 κιλά, αδύνατη δηλαδή, αλλά την κοιλιά μου δεν την λες και πλάκα.
Κοιλιακούς;

Βεβαια αν κανεις κοιλιακους και λιγο τρεξιμο θα φτειαξει η κοιλια σου,
αλλα μην ξεχνας να κανεις κοιλιακους και ραχαιους μαζι εναλλαξ, με το τρεξιματακι σου στην αρχη για ζεσταμα
και φυσικα διατροφη σωστη.

Απο ασκησεις καμια αλλη αφου θες μονο στην κοιλια που ειπες... αυτα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Α ευχαριστώ πολύ!!Να'σαι καλά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
ο εποτε ,λεει αναποδα..

ο εποτε μπορει αξουαλι να υποστηριξει την γνωμη του.

Για να χασεις λιπος πρεπει να εχεις αρνητικο ενεργειακο ισοζυγιο. Η ασκηση με υπια ενταση εχει οντως την ταση να αντλει απο το λιπος την πηγη ενεργειας αλλα το τελικο αποτελεσμα μακροπροθεσμα ειναι μικροτερη ενεργειακη καταναλοση για τον ιδιο χρονο.

Αυτο γιατι ο οργανισμος γινεται ιδιαιτερα σπαταλος και ενεργοβορος οταν βρισκεται σε κατασταση εντασης.

Πραγμα πολυ λογικο, οταν κανεις σπριντ το σωμα σου αυτο που ξερει ειναι οτι "το λιονταρι θα με φαει". Συνεπως ξοδευει αλογιστα ενεργεια (την οποια θα αναπληρωσει ΑΡΓΟΤΕΡΑ απο τις αποθηκες) για να ξεφυγεις απο τον κινδυνο. Οταν κανεις γρηγορο βαδην για να "χασεις λιπος" το σωμα σου σκεφτεται "χμμμμμ περπαταμε στη σαβανα ψαχνοντας φαι, ας ειμαστε προσεκτικοι με την ενεργεια που ξοδευουμε, ας γινουμε αποτελεσματικοι στην καταναλοση της"

Μπορω αν θελεις να μπω και στους συγκεκριμενους βιοφυσιολογικους λογους που γινεται αυτο ξεκινοντας απο την νευροφυσιολογια του στρες και φτανοντας στον κυκλο του κρεμπς, αλλα δεν εχει νοημα.

Το "τρεχα στους 120 παλμους για να καψεις λιπος" ειναι οι τυπικες ΑΗΔΙΕΣ που διδασκουν στα ΤΕΦΑΑ (τμημα επιστημης φοβερα ανεγκεφαλων ανθρωπων) που ελαχιστη σχεση εχουν με τη πραγματικοτητα. I would know τελειωσα ΤΕΦΑΑ.


Τα λεω γιατι κανω στιβο απο τα 15 και νομιζω ξερω καποια πραματα δοκιμασε να δεις

Τα ιδια πραγματα που "ηξερες" και στο αλλο τοπικ με το κεντερη και τη θανου...?


Ερώτηση: Πως χάνουμε λίπος από συγκεκριμένα μέρη του σώματος; Πχ εγώ είμαι 1,68 και 47 κιλά, αδύνατη δηλαδή, αλλά την κοιλιά μου δεν την λες και πλάκα.

Η κατανομη λιπους στο ανθρωπινο σωμα ειναι πολυπλοκο πραγμα, δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος να εχεις τοπικη απολεια λιπους. Γνωριζουμε μεσες ακρες τους λογους για τους οποιους το σωμα εχει ορισμενες μορφολογιες κατανομης λιπους, αλλα ειναι πολυ γενικα πραγματα.

Υπαρχουν υποεξελιξη ορισμενες ουσιες που ειναι αγωνιστες των β3 ανδρενεργικων υποδοχεων αλλα τιποτα σημαντικο ακομα.

εσυ για να χασεις το λιπος αυτο πρεπει να ΒΑΛΕΙΣ πρωτα βαρος θα αυξηθει ο μεταβολισμος σου λογο μυων και μετα να κανεις διαιτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πραγμα πολυ λογικο, οταν κανεις σπριντ το σωμα σου αυτο που ξερει ειναι οτι "το λιονταρι θα με φαει". Συνεπως ξοδευει αλογιστα ενεργεια (την οποια θα αναπληρωσει ΑΡΓΟΤΕΡΑ απο τις αποθηκες) για να ξεφυγεις απο τον κινδυνο. Οταν κανεις γρηγορο βαδην για να "χασεις λιπος" το σωμα σου σκεφτεται "χμμμμμ περπαταμε στη σαβανα ψαχνοντας φαι, ας ειμαστε προσεκτικοι με την ενεργεια που ξοδευουμε, ας γινουμε αποτελεσματικοι στην καταναλοση της"
καταλαβα..

στη στιγμη κρισης,,καιει τα ευκολα και γρηγορα,,.αρα οχι λιπος..

αλλα καιει την ημερα μετά..

(θα ξανακανω καμψεις,,αλλα ενα φοβο τον πηρα,με το φανερο πρηξιμο που εκανα στο μυ κατω απο τη μασχαλη ειδικα..παντως ηδη περιεργως σαν να πιανω πιο σφηχτα τα μπρατσα μου τωρα..:worry:δεν πρεπει να τα παρατησω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 010239

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπόοον εγω λέω να χάσω γύρω στα 10 για αρχή!Ειδικα τωρα που τελειωνω και με τις εξετασεις θα το ελεγχω πολυ περισσοτερο πιστευω..Άντε καλή μας αρχη:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tania_K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tania_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Λοιπόοον εγω λέω να χάσω γύρω στα 10 για αρχή!Ειδικα τωρα που τελειωνω και με τις εξετασεις θα το ελεγχω πολυ περισσοτερο πιστευω..Άντε καλή μας αρχη:redface:

Κουράγιο. Κι εγώ το προσπαθώ αλλάμ αυτή η προπόνηση με έχει σκοτώσει. Ελπιζω να δεις βελτίωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Ο επότε τα λέει μια χαρά.Το σπριντ είναι πολύ καλό.Αλλά και το γρήγορο βάδειν είναι οκ επίσης.Τα χρησιμοποιούν και τα 2.Το σπρίντ είναι είναι πιο γρήγορο,δύσκολο και αποτελεσματικό από το γρήγορο βάδειν,για αυτό και δε το κάνουν όλοι.Και με τα 2 όμως θα δεις αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasos30fullou

Νεοφερμένος

Ο tasos30fullou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ολα τα γευματα ειναι απαραιτητα.Ισως θα επρεπε να ειναι 5-6 ,οπως τρωγαμε οταν ημασταν μικρα παιδια.Να μην προλαβουμε καν να νιουσουμε οτι πειναμε....εαν φτασουμε σε αυτο το σημειο τοτε δεν εχει επιστροφη.Τρωμε οτι βρουμε μπροστα μας και κοιτα να δεις......παντα εχει πιτσα , σουβλακια, πυτογυρα και αλλα τετοια λιπαρα.
Βεβαια υπαρχουν πολλες λυσεις απο σκευεασματα , διαιτολογους , ετοιμες προτασεις απο ινστιτουτα, την διαιτα της ταδε tv star και πολλα αλλα.
Το τι επιλεγει ο καθενας ειανι αλλο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elsaki36149

Νεοφερμένος

Η elsaki36149 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Βασικά σίγουρα δεν θα πεινάσεις αλλά σίγουρα θα σου λείψουν κάποιες <<βρώμικες>> τροφές, όχι όμως για πολύ γιατί στη συνέχεια θα συνηθίσεις να τρώς πιο ελαφριά και ειδικά τώρα το καλοκαίρι που προτιμάμε τα δροσερά και τα light τρόφιμα..Λοιπόν θα σας πω τη προσωπική μου εμπειρία με τη διατροφή που ακολουθώ και αυτό το κάνω γιατι πιστεύω οτι θα σας βοηθήσει επηδή δεν έχει πρόγραμμα και δεν είναι <<καταπιεστική>>. Ήμουν 55-56 κιλά και ναι λοιπόν έφτασα στα 72 κιλά έτσι απλά χωρίς να το καταλάβω..έτσι γίνεται συνήθως όταν τρώμε οχι ακατάπαυστα αλλά πρόχειρα..και δεν μπορούμε συνήθως να το ελεγξουμε όταν δεν είναι η ψυχολογία μας καλή.Το θέμα των κιλών επηρεάζουν διάφοροι παράγοντες και ένας απο αυτούς ειναι κυρίως ο ψυχολογικός..Γι αυτό το πρώτο πράγμα είναι να το απφασίσεις να πείς το ναι σε μια καλύτερη εμφάνιση σε μια καλύτερη υγεία σε ένα σώμα που θα σε κάνει να νιώθεις υπέροχα και να βγαίνεις ανετα στη παραλία..μην απογοητέυσαι υπάρχουν τρόποι να τα χάσεις απλά. Σιχαινομαι τα προγράμματα τυπου Δευτέρα πρωί θα φάς αυτό Τριτη απόγευμα εκείνο...έλεος! Ολοι ξέρουμε τι πρέπει να τρώμε για να χάσουμε τα περιττά κιλά ή για να διατηρήσουμε το βάρος μας, δεν είναι ανάγκη να μας το πουν οι διαιτολόγοι που σέβομε τη δουλειά τους αλλά θεωρώ οτι με λίγο ψάξιμο μπορούμε πλέον και μόνοι μας να αδυνατίσουμε και να είμαστε πάντα υγιείς. Έκανα μάλλον μεγάλο πρόλογο:/: ας μπώ λοιπόν στο θέμα, λοιπόν έχω να σας πώ οτι εδώ και 2 εβδομάδες τρώγω σχεδόν απ όλα με τη διαφορά οτι τα τρώγω βραστά και στη συνέχεια βάζω στη μερίδα μου ωμό λάδι (ελαιόλαδο) μπορεί να είναι φασολάκια με πατάτες, φακές κοτόπουλο με ρύζι. μοσχάρι με λαχανικά (να αποφευγεται το συνδιασμό κρεας-πατάτες) ή οτιδήποτε άλλο εκτός χοιρίνο που το αποφεύγω και μακαρόνια 1 μόνο φορά μέσα στην εβδομάδα..αλάτι βάζω κανονικά, ψωμί καθόλου ακόμα κι αν χρειαστεί να φάω παραπάνω φαγητό για να χορτάσω, το προτιμώ από το ψωμί καντε κι εσείς το ίδιο..αυτό όσο αναφορά το φαγητό που τρώγω μεσημέρι και αν πεινάσω το βράσυ τρώγω ξανά αρκεί να είναι 3 ώρες πρίν τον υπνο μου..τώρα όσο αναφορά το πρωινό δεκατιανό απογευματινό και λοιπά δεν έχω καποια συγκεκριμένη οδηγία όπως σας προανέφερα..τρώγω όσα φρούτα θέλω και απ όλα και μπανάνες και καρπούζι και τα πάντα όσες δροσερές σαλάτες θέλω γάλα με χαμηλά λιπαρά μπάρες δημητριακών ένα κομμάτι τυρί γιαούρτάκια με μέλι με φρόυτα ζελέ και κάποια πρωινά έτρωγα ακόμα και κεικ που έφτιαξα εγώ με τη διαφορά οτι αντι για ζάχαρη έβαλα από αυτές με λιγότερες θερμίδες που θα βρείτε στα σουπερ μάρκετ πολύ ευκολα και θα σας χρησιμέυσει και στον καφέ..πρίν σας πώ πόσα κιλά έχασα θα σας πω οτι 4 φορές την εβδομάδα περπατούσα (όχι έτρεχα) βρείτε κάποιο σημείο της πόλης σας ή του νησιού σας που να είναι για περίπαττο και πάρτε το σκύλο σας ή τη\τον φίλο σας και κάνετε τη βόλτα σας καίγοντας θερμίδες, εστω και για μισή ώρα..Έχασα 6.5 κιλά και τώρα είμαι 65μισό είμαι πολύ χαρούμενη και έχω τρομερή ενέργεια και συνεχίζω..να σας υπενθυμήσω ότι ο κάθε οργανισμός λειτουργεί διαφορετικά όμως εξακολουθώ να πιστεύω χωρίς να είμαι ειδικός οτι η συγκεκριμένη διατροφή δεν έχει επιπτώσεις στην υγεία αφού τρώς τα πάντα και ίσως αυτά που ΜΟΝΟ έπρεπε να τρέφεται ο ανθρωπος .Αφου χάσετε τα επιθυμιτά κιλά είμαι σίγουρη ότι θα τα διατηρήσετε αφού θα έχετε είδη συνηθίσει ένα άλλο συστημα διατροφής χωρίς φυσικά να είναι τόσο αυστηρό αν θεωρείτε αυστηρό.καλή επιτυχία :D

tip: συνδιάστε την διατροφή και την άσκηση με το βότανο νούμερο ένα κατά της παχυσαρκίας τη louiza που θα συμβάλλει ενεργά στην απώλεια βάρους σας.3 κουταλάκια σε ένα ποτήρι βραστό νερό πίνετε κρίο η ζεστό με μέλι ή ζαχαρη ή σκετο. 1-2 ποτήρια την ημέρα πρίν το φαγητό για 7-10 μέρες θα το βρείτε στη λαική και στο σούπερ μάρκετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Μπράβο σου Ελσάκι.Το έχεις πιάσει το νόημα.Αδυνατίζουμε με το να τρώμε,όχι με το να μη τρώμε.Το θέμα είναι τι,πότε και πόσο τρώμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Αδυνατίζουμε με το να τρώμε,όχι με το να μη τρώμε.

ακριβώς, κορασόν.

όπως οι εσκιμώοι βάζουν τα τρόφιμά τους στο ψυγείο για να μη παγώσουν...:confused:

και τώρα που το θυμήθηκα:
Όταν χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο καταναλώνεις 150 θερμίδες. :worry:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ποια η διαφορα διατροφης και δίαιτας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ποια η διαφορα διατροφης και δίαιτας;

Η δίαιτα δεν είναι κάτι υγιεινό για ασφαλές για τον ανθρώπινο οργανισμό γιατί βασίζεται στην στέρηση και στις ελλείψεις, προκειμένου να επιτευχθεί ένα σίγουρο αδυνάτισμα. Ωστόσο, είναι πολύ συχνό φαινόμενο να κάνει κάποιος δίαιτα για ένα μήνα, να χάνει 6 κιλά και μετά από ένα μήνα να έχει πάρει 9!;)
Η διατροφή στηρίζεται στην αρχή ότι προκειμένου να αδυνατίσεις θα πρέπει να περιμένεις, να κάνεις υπομονή για να δεις αποτελέσματα. Συνδυάζει ποικίλλες ομάδες τροφών χωρίς να παραλείπει τίποτα. Οι πιο αποτελεσματικές διατροφές συστήνουν μάλιστα πολύ συχνά και μικρά γεύματα που ακολουθούν τους "κανόνες" της μεσογειακής διατροφής. Το αποτέλεσμα μετά από αυτές είναι εποφελέστερο για τον οργανισμό, ασφαλές και πιο μόνιμο, αφού ο οργανισμός καίει λίπος και όχι μυικό ιστό!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top