Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
  • Όπως είναι αδιανότητο το να έχει ο άντρας την ελευθερία να κακοποιεί την γυναίκα του.
δενειναι ελευθερια,,διαστροφη ειναι..

και τωρα περισσοτερο ξυλο πεφτει,,γιατι εχει γινει βιαια παραλογη η κοινωνια..

και το περισσοτερο ξυλο το ριχνουν οχι μπετατζηδες και απλοι ανθρωποι,αλλα "μορφωμενοι" ανθρωποι της πολης που εξω ειναι καθωσπρεπει..


δεν ειναι θεμα ελευθεριας ή ατομικων δικαιωματων και φεμινισμου το να μη δερνεις τη γυναικα σου..ή οποιαδηποτε γυναικα..

ειναι θεμα ανδρισμου,,που οταν δεν τον εχεις σηκωνεις χερι..

ακουω συχνα οτι ειμαι πολυ ανδρας και δερνω τις γυναικες κλπ-και ως πλακα συχνα-και τρελαινομαι..

αναδρια ειναι να δερνεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Πρώτη η Ιαπωνία με 77%;

Όχι ρε φίλε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
δενειναι ελευθερια,,διαστροφη ειναι..
Έλα όμως που αυτό που λέμε εμείς "διαστροφή", κάποτε το ονόμαζαν "σωστό" και δεν γινόταν τίποτα.

Έτσι λοιπόν, αυτή τη στιγμή η πλειοψηφία θεωρεί "σωστό" το ότι πρέπει να κερνάει ο άντρας; Γιατί; Γιατί έτσι!
Λοιπά επιχειρήματα τύπου "είναι στην φύση του ανθρώπου" εγώ τα απορρίπτω εκτός αν δω δημοσιευμένα papers επί του θέματος.

Γιατί πολλά πράγματα πλέον θεωρούνται ότι "είναι στην φύση του ανθρώπου", χωρίς όμως να ισχύει κάτι τέτοιο. Π.χ. η κλασική γκρίνια των μαμάδων "την κόρη μου τα φάγανε τα βιβλία και δεν έχει παντρευτεί", όπου θεωρείται στην φύση της γυναίκας ότι ΠΡΕΠΕΙ να παντρευτεί νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πρώτη η Ιαπωνία με 77%;

Όχι ρε φίλε...

οι πολιτισμενοι εσωστρεφεις που λεγαμε?

που δεν εκδηλωνονται καθολου στην κοινωνια εξω,και ειναι παντα σοβαροι στις δουλειες τους..

ε,καπου σκαει αυτο,,ο σαδισμος και η διαστροφη στο σπιτι..


ενω οι ελληνες ειμαστε φωνακλαδες,αλλα ξεσπαμε στα λογια..και το χερι δεν το σηκωνουμε τοσο ευκολα..


"σωστό" το ότι πρέπει να κερνάει ο άντρας; Γιατί; Γιατί έτσι!
Λοιπά επιχειρήματα τύπου "είναι στην φύση του ανθρώπου" εγώ τα απορρίπτω εκτός αν δω δημοσιευμένα papers επί του θέματος.
ερευνα για το πρωτο κερασμα του ανδρα,,
ουτε εγω δεν προκειται να σου βρω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
μα το οτι υπαρχουν μαλακες αντρες τωρα δε μου λεει κατι. ισα ισα μου λεει πως δεν ειναι θεμα ιοτητας αλλα θεμα βαρβαροτητας. αυτο δεν ηταν παραδοση. ακου εκει παραδοση να δερνουν οι αντρες τις γυναικες τους!

οσον αφορα τη μανη, ειναι αληθεια πως οι μανιατισες ηταν απο παλια πολυ δυναμικες γυναικες, ωστοσο εχω και παππουδες απο τον ποντο και δε συνεβαινε κατι διαφορετικο αν εξαιρεσεις οτι ηταν πιο πατριαρχικη η οικογενεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτο δεν ηταν παραδοση. ακου εκει παραδοση να δερνουν οι αντρες τις γυναικες τους!
ααα,μπραβοο..
;)

επισημα ποτέ δεν ηταν παραδοση,,
ακομα και ο χριστανισμος λεει να αγαπας και να τιμας τη γυναικα,,ενω το ισλαμ πχ και με καθαρη εντολη του μωαμεθ δεχεται τη βια,,το ξυλο κλπ..



ανδρισμος δεν ειναι να δειρεις τη γυναικα..

αλλα να πλακωσεις στο ξυλο αυτον που δερνει τη γυναικα του..:hehe::hehe::boxing::boxing::beating::angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έλα όμως που αυτό που λέμε εμείς "διαστροφή", κάποτε το ονόμαζαν "σωστό" και δεν γινόταν τίποτα.

Έτσι λοιπόν, αυτή τη στιγμή η πλειοψηφία θεωρεί "σωστό" το ότι πρέπει να κερνάει ο άντρας; Γιατί; Γιατί έτσι!
Λοιπά επιχειρήματα τύπου "είναι στην φύση του ανθρώπου" εγώ τα απορρίπτω εκτός αν δω δημοσιευμένα papers επί του θέματος.

Γιατί πολλά πράγματα πλέον θεωρούνται ότι "είναι στην φύση του ανθρώπου", χωρίς όμως να ισχύει κάτι τέτοιο. Π.χ. η κλασική γκρίνια των μαμάδων "την κόρη μου τα φάγανε τα βιβλία και δεν έχει παντρευτεί", όπου θεωρείται στην φύση της γυναίκας ότι ΠΡΕΠΕΙ να παντρευτεί νωρίς.

Δεν είπε κανείς πως "το σωστό είναι να πληρώνει ο άντρας",αν κι οι δυο τη βρίσκουν αλλιώς.Αυτό που είπα είναι πως το να λειτουργείς προς την ακριβώς αντίθετη κατεύθυνση και μόνο-στις γυναίκες απευθύνομαι-απλά για να επιβεβαιώσεις το ότι δεν εξαρτάσαι,στην ουσία είναι το ίδιο κομπλεξικό με το (τρόπος του λέγειν)σκεπτικό ένος άντρα να επιβεβαιώνει την ανωτερότητα του στη γυναίκα του με απειλές.(Αν κι αυτή η μορφή είναι και περισσότερο καταδικαστέα.)Κοινώς έχουμε μπερδέψει την βούρτσα.

ΥΓ:Ακόμη και για το ζευγάρωμα κοιτάζουμε papers;

Just to clarify it:Θεωρώ τεράστιο δείγμα χαζογκομενισμού τη στάση μερικών γυναικών να περιμένουν να δουν αν θα κεράσεις,ή αν έχεις αμάξι για να σου δωθούν-σεξουαλικά και γενικότερα.Άλλο αυτό,κι άλλο το αν είναι θεμιτό ο άντρας να προθυμοποιηθεί,αν το επιθυμεί.Δε συνιστά χειραγώγηση με το στανιό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Just to clarify it:Θεωρώ τεράστιο δείγμα χαζογκομενισμού τη στάση μερικών γυναικών να περιμένουν να δουν αν θα κεράσεις,ή αν έχεις αμάξι για να σου δωθούν-σεξουαλικά και γενικότερα.
νοοτροπια πορνης..


και μακαρι λογω αυξησης της ισοτητας κλπ να ειχε μειωθει ως νοοτροπια,αλλα μπα..αυξηθηκε ισως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Just to clarify it:Θεωρώ τεράστιο δείγμα χαζογκομενισμού τη στάση μερικών γυναικών να περιμένουν να δουν αν θα κεράσεις
Ακριβώς. Και γι' αυτό με το να ΜΗΝ κάνεις το πρώτο κέρασμα, κάνεις ένα πολύ καλό ξεσκαρτάρισμα εξ' αρχής. Αν στραβώσει η κοπελιά από αυτήν την (μη) κίνηση, πάει να πει ότι είσαι πολύ τυχερός που είδες το ποιόν της από τόσο νωρίς.

Αν δεν στραβώσει, βέβαια, δεν σημαίνει το αντίθετο. Απλώς είναι χρήσιμο για την πρώτη "σκούπα"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ακριβώς. Και γι' αυτό με το να ΜΗΝ κάνεις το πρώτο κέρασμα, κάνεις ένα πολύ καλό ξεσκαρτάρισμα εξ' αρχής. Αν στραβώσει η κοπελιά από αυτήν την (μη) κίνηση, πάει να πει ότι είσαι πολύ τυχερός που είδες το ποιόν της από τόσο νωρίς.

Αν δεν στραβώσει, βέβαια, δεν σημαίνει το αντίθετο. Απλώς είναι χρήσιμο για την πρώτη "σκούπα"...

Ρε συ Γιώργο,κατ'αρχήν για να βγω με μια κοπέλα ραντεβού,θεωρώ δεδομένο πως έχουν τσεκαριστεί αυτοί οι τομείς.Αν δε με ενδιαφέρει τόσο το να τα δω αυτά πριν τη βγάλω έξω,ε τότε δεν έχει σημασία αν τα'χει ή όχι.Από κει και πέρα,γιατί να αλλάξω εγώ τρόπο σχέσεις,αν νιώθω καλύτερα έτσι,για να κρατήσω πισινή μήπως κι η κοπελιά μας βγήκε γλάστρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Σωστό σε μια κοινωνική ομάδα είναι αυτό που έχει καθιερωθεί στην ιστορία αυτής της ομάδας.
Το σωστό και το λάθος είναι κάτι σχετικό.....
¨Λογική" προβατου με παροπιδες. Ηθελα να ξερα ποιος σας τα πε αυτα. Και πως γινεται 25 χρονων, να εχεις τετοιες αντιληψεις...

Μερικοί γουστάρουμε να στέλνουμε λουλούδια,το να τραβάς στην άλλη την καρέκλα για να κάτσει,να της ανοίγεις την πόρτα να περάσει,να νιώθεις και να νιώθει πως την προστατεύεις.Να επιτελεί καθένας έναν ρόλο που βιολογικά έχει.
Ο βιολογικος ρολος ειναι η εξασφαλιση καλου συντροφου για αναπαραγωγη και παραγωγη απογονων. Αυτα που ανεφερες ειναι περισσοτερο επικτητα κοινωνικά χαρακτηριστικά.

Γιατι τα μπλεκουμε ; Αν κατι σας αρεσει να το κανετε, καντε το. Απο κει και περα ομως, να αξιολογουμε σωστα το καθετι, και να μην ειμαστε δεσμιοι των κοινωνικων στερεοτυπων, ή των εγωισμων μας. Απλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλ αιθεροβάμων

Νεοφερμένος

Η λιλ αιθεροβάμων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Εγώ είμαι την άποψης πως αυτός που προσκαλεί τον άλλον πρέπει να πληρώσει. Αλλά είναι ωραίο ο αλλος να κάνει την κίνηση κι ας μην πληρωσει. Εμενα μου κακοφαίνεται οταν ο αλλος, οταν ερχεται ο λογαριασμος "σφυριζει ανεμελα". Επίσης θα μου κακοφανει αν, για παραδειγμα, πουμε οτι θα σου κανω το τραπεζι και παω να πληρωσω και αρχίσει να φωνάζει οχι εγω θα πληρώσω και στην τελική να θυμώσει. Το χω ζήσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ο βιολογικος ρολος ειναι η εξασφαλιση καλου συντροφου για αναπαραγωγη και παραγωγη απογονων. Αυτα που ανεφερες ειναι περισσοτερο επικτητα κοινωνικά χαρακτηριστικά.
η φυσικη προστασια του θηλυκου για να κανει φωλια και να γεννησει σε ασφαλες περιβαλλον..
αυτο ειναι βιολογια..

η ασφαλεια..αυτο θελουν όλες οι γυναικες..απο τους ανδρες,,βαθυτατα ενστικτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Όλα δανεικά είναι κερνάς εσύ για να σε κεράσει ο άλλος την επόμενη φορά, εκτός άν τον κερνάς για συγκεκριμένους λόγους για κάποια ευεργεσία που σου έχει προσφέρει ή απο μεγάλη χαρά για κάποια επιτυχία αυτό είναι γνωστό εκ των προτέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ή εγω ή εκεινος
το μισα μισα ειναι παπαρια,λες και εχουμε να χωρισουμε κατι τυπου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Ας ξεκινησουμε πρωτα απο το τι ισχυει σημερα.Υπαρχει ενα ''εθιμο'' που προερχεται απο πολυ παλια οπου η πλαστιγγα των δυο φυλων εγερναι προς τους αντρες και που επικρατουσαν αλλες αντιληψεις..Μπορει να σας φαινεται αστειο ομως η ''ηθικη υποχρεωση'' του αντρα να κερναει στο πρωτο ραντεβου και οχι μονο ερχεται απο αλλες εποχες ( γι αυτο και ορισμενα ατομα σημερα εχουν λαθος αποψη αφου οι γονεις τους εχουν μεινει σε αυτην την εποχη) .Αυτες οι εποχες ομως περασανε και κατι τετοιες αντιλήψεις θα πρεπει σιγα σιγα να φυγουν. Παραδεχομαι οτι και εγω με αυτη την αντιληψη μεγαλωσα και θα μου αρεσε να να κερναω την κοπελα στα πρωτα ραντεβου ικανοποιωντας τον αντρικο εγωισμο-γόητρο μου, ομως αυτο δεν σημαίνει οτι θελω η κοπελα να περιμένει να κερασω ή ακομα και να το απαιτει. Θεωρω πως αν το κανει καποιος αυτο (αντρας ή γυναικα) τοτε μονος του υποτιμά και προσβαλλει τον εαυτο του...Υπαρχουν κοπελες που ειναι περηφανες και θα σε δείρουν αν τις κερασεις και υπαρχουν και κοπελες που μια χαρα βολευονται με αυτη την κατασταση.
Προσωπικα θεωρω πως οταν ενα ατομο παει σε ενα ραντεβου θα πρεπει να εχει μεριμνήσει για τα εξοδα του (κοινως , να κραταει τα απαραιτητα χρηματα) . Αν το αλλο ατομο θελει να κερασει και θες και εσυ τοτε γιατι οχι...Φανταστειτε να ερθει η ωρα της πληρωμης και ο αλλος να το κανει μονο και μονο επειδη πρεπει, εχοντας κατι μουτρα μεχρι το πατωμα.Αρα το ζητουμενο ειναι να το θελει!
Το κερασμα θα πρεπει να προσφερει ευχαριστηση και στους δυο. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
εγω με αυτη την αρχη μεγαλωα,κερναμε την κοπελα που βγηκαμε μαζι.πρεπει να περασω πολυ ασχημα ή αυτη να επιμενει παρα πολυ για να μην πληρωσω


δεν ειναι απλα μια κοπελα,μια γνωστη μου ειναι

η κοπελα μου,το κοριστι μου που εστω και για ενα ραντεβου με διαλεξε/ξα και επελεξε/ξα...αυτο σημαινει κατι

τελος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
η ασφαλεια..αυτο θελουν όλες οι γυναικες..απο τους ανδρες,,βαθυτατα ενστικτα..

πιστευεις ομως πως αν οι τοσες γενιες ανθρωπων που περασαν ειχαν μεγαλωσει με την ιδεα οτι η γυναικα δεν χρειαζεται τον ανδρα για ασφαλεια και οτι μπορει και μονη της να προστατευτει,θα ισχυε αυτο?

Υ.Γ εγω παντως παρολο που ειμαι πολυ ανεξαρτητη και πιστευω στην ισοτητα κλπ εχω πιασει τον εαυτο μου να ανζητα την ασφαλεια που μπορει(ισως...τωρα τελευταια αρχιζω και αναθεωρω)να προσφερει ενας ανδρας.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
τοσες γενιες ανθρωπων που περασαν ειχαν μεγαλωσει με την ιδεα οτι η γυναικα δεν χρειαζεται τον ανδρα για ασφαλεια και οτι μπορει και μονη της να προστατευτει,θα ισχυε αυτο?
δεν ειναι ιδεα..

ειναι η ιδια η φυση αρσενικου και θηλυκου..

ο ανθρωπος θελει μεγαλη φροντιδα κοπο και χρονο για να μεγαλωσει,,και ετσι δεν φτανει μονο η γατα ή η αρκουδα μανα μονη της..

γιαυτο ο ανθρωπος χρειαζεται σε ζευγαρι..
γιατι η μανα απλα δεν φτανει μονη της..

αλλωστε η γυναικα ζηταει τη φυσικη ασφαλεια,γιατι ειαι πιο αδυνατη σε αυτο ..

ενω ο ανδρας ζηταει τη συναισθηματικη ασφαλεια ουσιαστικα,,την ασφαλεια και φροντιδα της αγκαλιας της μανας σε μια γυναικα..

οποτε δεν υπαρχει ισχυροτερο και ασθενεστερο φυλο..
απλα δινει το καθενα οτι δυναμη εχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Κανονικά ο άντρας πρέπει να πληρώνει.. Αυτό έχω μάθει και αυτό θα κάνω και εγώ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top