Αγαπημένος καφές

Ποιος είναι ο αγαπημένος σας καφές;
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 186)
  • Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)

    Ψήφοι: 42 22.6%
  • Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)

    Ψήφοι: 13 7.0%
  • Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)

    Ψήφοι: 20 10.8%
  • Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)

    Ψήφοι: 25 13.4%
  • Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)

    Ψήφοι: 29 15.6%
  • Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)

    Ψήφοι: 17 9.1%
  • Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)

    Ψήφοι: 10 5.4%
  • Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)

    Ψήφοι: 37 19.9%
  • Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)

    Ψήφοι: 38 20.4%
  • Άλλος

    Ψήφοι: 3 1.6%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 13 7.0%

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
έχω ερωτα με τον ελληνικο. <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Φραπεδιά και δεν είμαι καλά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τελευταία cappuccino βανίλια με κανελίτσα από πάνω, τον λατρεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Νες forever!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εχω αρχισει καπουτσινο καραμελα για χειμωνα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cassandra011997

Νεοφερμένος

Η cassandra011997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
φρεντο καπουζινο !!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
καπουτσίνο με μπολικο αφρόγαλα και σοκολάτα!!!!!:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

τρελή φιλόσοφος

Πολύ δραστήριο μέλος

Η τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.
ελληνικός ΜΌΝΟ.δεν μπορώ να πιώ κανέναν άλλο καφέ.απλά δεν κατεβαίνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivicoolgirl

Νεοφερμένος

Η Vivicoolgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
καπουτσίνο το χειμώνα και καλοκαίρι τον κλασσικό φραπέ η φρεντοτσίνο με καραμελα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The little musician boy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Γενικά αν θέλω καφέ φρέντο καπουτσίνο καραμέλα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γενικά αν θέλω καφέ φρέντο καπουτσίνο καραμέλα! :D

Δικός μου εσύ. :P
Και εγώ τέτοιον πίνω! Ή εσπρέσο φρέντο.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Ο καπουτσίνο και σε μένα είναι ο αγαπημένος!
Αλλά αυτός που με ξυπνάει, μόνο, δεν ξέρω γιατί, είναι ο ελληνικός! Ο διπλός μάλιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Υπάρχουν πολλά είδη καφέ, συντρόφια, ωστόσο, παραμένω πιστή στη φραπεδιά! Δεν υπάρχει καλύτερος καφές. Τρόπον τινά βέβαια λειτουργεί κι ως ήπιο αναβολικό, με την έννοια ότι έχει διεγερτική δράση. Χτες το βράδυ στις εννέα είχα γίνει σαν σίγμα τελικό από την κούραση, αλλά επειδή έπρεπε οπωσδήποτε να διαβάσω, κοπάνισα μια φραπεδιά κι αμέσως ήρθα στα ίσια μου. Μια πιο υγιεινή διεγερτική λύση βέβαια είναι και ο φυσικός χυμός πορτοκαλιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,057 μηνύματα.
παραμένω πιστή στη φραπεδιά! Δεν υπάρχει καλύτερος καφές.
Συμφωνώ. Είχαν δίκιο οι αρχαίοι ημών πρόγονοι οι οποίοι έλεγον: "Φραπές ευφραίνει καρδίαν ανθρώπου".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Κατα σειρα προτιμησης: Cappuccino > Latte > Φιλτρου (με αρωμα φουντουκι και φρεσκοαλεσμενος αν γινεται).
Φραπε και στιγμιαιους δεν πινω. Μακραν οτι χειροτερο υπαρχει απο καφεδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Συμφωνώ. Είχαν δίκιο οι αρχαίοι ημών πρόγονοι οι οποίοι έλεγον: "Φραπές ευφραίνει καρδίαν ανθρώπου".

Έπιναν φραπέ και οι αρχαίοι;:eek::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Έπιναν φραπέ και οι αρχαίοι;:eek::hmm:

Είναι ενδιαφέρουσα εναλλακτική του ρητού "Οίνος ευφραίνει καρδίαν ανθρώπου".
Δεν είχαν φραπέ αλλά θα μπορούσαν κάλλιστα να είχαν, καθώς θα ταίριαζε γάντι με τον τρόπο ζωής των αρχαίων Αθηναίων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
φρέντο καπουτσινο for evar

ο φραπές το πρώτο μισό ποτήρι μ αρέσει γιατί ειναι ακόμα κρύος,και μου φαίνεται κάπως πηχτός

μετά κάπως χλιαραίνει και αραιώνει και γίνεται λιγο μπλιαχ

ξέρετε γιατί το έχουν αυτο οι φραπέδες μου ? :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

N.F

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Freddo cappuccino και μετά mocaccino. Έρωτας :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top