Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν είπα ότι το κακοχαρακτηρίζω, απλά θα με έπιαναν οι ανασφάλειες μου "βρε μήπως δεν είναι ραντεβού και παρανόησα;" "βρε μήπως έχω καταλάβει λάθος ότι του αρέσω;" κοκ.
Βέβαια αυτό στο χέρι του είναι να το ανατρέψει αργότερα (ή νωρίτερα, ώστε να μην αναρωτηθώ καν), γι'αυτό έγραψα και ότι "σιγά το πρόβλημα".

Να ρωτήσω κάτι: δηλαδή το οτι κάποιος κάνει την κίνηση να σε κεράσει σημαίνει αυτόματα οτι του αρέσεις;

Δεν μπορεί να σε κεράσει ένας φίλος; (εσείς τα λέγατε πιο παλιά)

Οπότε συμφωνείτε όλοι οτι κέρασμα = αναμονή για σεξ;

Δεν καταλαβαίνω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι: δηλαδή το οτι κάποιος κάνει την κίνηση να σε κεράσει σημαίνει αυτόματα οτι του αρέσεις;

Δεν μπορεί να σε κεράσει ένας φίλος; (εσείς τα λέγατε πιο παλιά)

Οπότε συμφωνείτε όλοι οτι κέρασμα = αναμονή για σεξ;

Δεν καταλαβαίνω...:/:
Τελικά βασικές αρχές Λογικής θα ήταν πολύ χρήσιμο να διδάσκονταν στα σχολεία, ακόμα και σε θεωρητικούς.

Μια αναγκαία συνθήκη, δεν είναι απαραιτήτως και ικανή, μην τα ξαναλέμε.

Ή αλλιώς, είπα ότι αν δεν με κέρναγε, θα φοβόμουν για λίγο μήπως δεν με γουστάρει (μέχρις αποδείξεως του εναντίου προφανώς). Βάσει της συνεπαγωγής γουστάρω => κερνάω που υπάρχει στο μυαλό των περισσοτέρων ανδρών για το πρώτο ραντεβού.

Από που εσύ συμπέρανες ότι υπάρχει η συνεπαγωγή κερνάω => γουστάρω στο μυαλό οποιουδήποτε, είναι απορίας άξιον... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Λες οτι αν δεν έκανε την κίνηση να κεράσει, θα σου περνούσε από το μυαλό οτι μπορεί να μη σε γουστάρει.

Οπότε αυτός που θα κάνει κίνηση να σε κεράσει, σε γουστάρει.

Δε μιλάω για όλους, αλλά για την πλειοψηφία. Ήταν ερώτηση, αν ισχύει αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ακόμη και αν όποιος γουστάρει κερνάει, δεν συνεπάγεται και ότι όποιος κερνάει γουστάρει.
Είναι βασικός κανόνας λογικής ότι οι ικανές συνθήκες δεν είναι απαραίτητα και αναγκαίες (και αντιστρόφως).
Δεν μπορώ να το θέσω πιο απλά, αν εξακολουθείς να μην αντιλαμβάνεσαι τι λέω, παραιτούμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Him, οταν καποιος του αντιθετου φυλου βγαινει μαζι σου, συνηθως συμβαινει να παιζει κατι παραπανω απο φιλικο.
Αυτο βρισκεται στο μυαλο και των δυο και καλα κανουν δηλαδη και να το εχουμε υπ' οψιν μας οταν βγανουμε ραντεβουδακια γιατι ετσι δημιουργουνται παρεξηγησεις του στυλ "επειδη βγαινω μαζι του, δε σημαινει οτι τον γουσταρω κιολας", ενω ο αλλος νομιζει ακριβως το αυτο.
Επομενως επειδη οταν καποιος βγαινει μαζι μας, παιζει να μας γουσταρει, εαν κερασει κιολας, ειναι σαν ενα πλας παραπανω, αλλα σε καμμια περιπτωση αναγκαια συνθηκη...
Τελος παντων, το καλυτερο ειναι να εχουμε ξεκαθαρη θεση απεναντι στον αλλο, ωστε να μην παρεξηγουμε κινησεις που γινονται ή δε γινονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Him, οταν καποιος του αντιθετου φυλου βγαινει μαζι σου, συνηθως συμβαινει να παιζει κατι παραπανω απο φιλικο.

!!!

Όχι βέβαια! Υπάρχουν και φίλοι, που είναι σαφέστατο ότι δεν παίζει τίποτα τέτοιο!
Ή συνεργάτες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
!!!

Όχι βέβαια! Υπάρχουν και φίλοι, που είναι σαφέστατο ότι δεν παίζει τίποτα τέτοιο!
Ή συνεργάτες!

Δεν αναφερομαι σε αυτους που ηδη γνωριζεις για καποιο σεβαστο χρονικο διαστημα ή ειναι συνεργατες, αλλα σε πρωτες γνωριμιες (πρωτα ραντεβου)...οχι πως και μεταξυ αυτων δεν ειναι πιθανο να υποβοσκει ερωτισμος, εστω και απο τη μια πλευρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι: δηλαδή το οτι κάποιος κάνει την κίνηση να σε κεράσει σημαίνει αυτόματα οτι του αρέσεις;

Δεν μπορεί να σε κεράσει ένας φίλος; (εσείς τα λέγατε πιο παλιά)

Οπότε συμφωνείτε όλοι οτι κέρασμα = αναμονή για σεξ;

Δεν καταλαβαίνω...:/:
Δεν το υποστήριξε κανένας αυτό. Εγώ ανέφερα (και κατέκρινα) απόψεις γυναικών οτι έλλειψη κεράσματος αποκλείει ρομαντικό ενδεχόμενο.

Anyway το θέμα είναι πιο γενικό απο τη ρομαντική σημειολογία του. Και με φίλους μου κερνιόμαστε στους καφέδες, κυριως για να καταπολεμήσουμε το χρηματικό κβαντισμό (δεν εχουμε ψιλά).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν αναφερομαι σε αυτους που ηδη γνωριζεις για καποιο σεβαστο χρονικο διαστημα ή ειναι συνεργατες, αλλα σε πρωτες γνωριμιες (πρωτα ραντεβου)...οχι πως και μεταξυ αυτων δεν ειναι πιθανο να υποβοσκει ερωτισμος, εστω και απο τη μια πλευρα...
Με απλά λόγια η λογική σου λέει ότι με κάποιον βγαίνεις είτε για λόγους ερωτικούς είτε για λόγους δουλείας.
  1. Γνωρίζεις έναν άνδρα, που για κάποιο λόγο θέλεις να κάνεις παρέα μαζί του όχι για λόγος ερωτικούς (π.χ. βλέπει τις ίδιες περιέργειες ταινίες με εσένα όποτε θα σταματήσεις να πηγαίνεις μόνη στο κινηματογράφο). Αν δεν σου αρέσει ή αν είσαι δεσμευμένη θα αφήσεις την ευκαιρία να πάει χαμένη;
  2. Φαντάζομαι ότι είσαι από τις γυναίκες που δεν θέλεις ο άλλος να προσπαθήσει να σε κερδίσει επειδή απλά είσαι μέσα στα εμφανισιακά του standarts. Αυτό πρακτικά δεν σου περιορίζει το πόσο μπορεί να αλλάξει η ζωή σου σε μια μέρα στο ερωτικό τομέα; Εννοώ ότι σίγουρα έχεις φανταστεί πως θα ήταν η ζωή σου αν είχες επιλέξει για σύντροφο κάθε τύπο που ξέρεις (έστω και λίγο) και είναι μέσα στα αποδεκτά εμφανισιακά standart σου. Όποτε έχεις χτίσει ένα range για το πως είναι το λογικό να είναι μια σχέση σου. Ίσως έχεις πει ότι "αν η σχέση μου δεν είναι τουλάχιστον έτσι θα την σταματήσω".
    Όμως, εσύ περιορίζεις το ενδεχόμενο να γνωρίσεις κάποιον άνθρωπο που είναι εκτός της ζωή σου. Κάποιον άνθρωπο ούτε δουλεύει στην ίδια εταιρία, ούτε συχνάζει στο ίδιο bar ή στο ίδιο γυμναστήριο. Κάποιον άνθρωπο να ζήσεις, λόγο της διαφορετικότητας του, άγνωστες προς εσένα εμπειρίες, όπως δείχνουν αυτές οι αισθηματικές ταινίες που στο κάνουν τις γυναίκες να βγαίνουν από το κινηματογράφο και να λένε "αχ αυτά γιατί να γίνονται μόνο στις ταινίες". Το "Μάννα εξ ουρανού" δεν είναι κάτι μαγικό ή τυχαίο, στην ουσία είναι πράγματα που βρίσκονται πιο μακριά από αυτό που έχουμε επιλέξει να αποδεχόμαστε και να βλέπουμε.
  3. Σχεδόν όλες οι γυναίκες θέλουν έναν άντρα να τις δει πέρα από το ξανθό μαλλί και το makeup. Ο κούκλος τύπος από το απέναντι γραφείο πως ακριβώς περιμένετε να γοητευτεί και από τον ψυχικό κόσμο σας αν εσείς θεωρείτε δεδομένο ότι για να ζητήσει πάτε για ποτό ήδη ενδιαφέρετε έστω για και ένα One Night Stand;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Με απλά λόγια η λογική σου λέει ότι με κάποιον βγαίνεις είτε για λόγους ερωτικούς είτε για λόγους δουλείας.

Γνωρίζεις έναν άνδρα, που για κάποιο λόγο θέλεις να κάνεις παρέα μαζί του όχι για λόγος ερωτικούς (π.χ. βλέπει τις ίδιες περιέργειες ταινίες με εσένα όποτε θα σταματήσεις να πηγαίνεις μόνη στο κινηματογράφο). Αν δεν σου αρέσει ή αν είσαι δεσμευμένη θα αφήσεις την ευκαιρία να πάει χαμένη;
Καταρχας για να ειμαι ειλικρινης δεν ειμαι απο τα ατομα που κανω ευκολα γνωριμιες ειδικα περαν του ενος "χαιρεται", οπου ακομα κι αυτο σπανιως το λεω για τυπικους λογους εκτος εαν προκειται για τη δουλεια μου.
Κατα δευτερον εχω φροντισει να εχω ατομα στη ζωη μου με τα οποια εχουμε κοινα ενδιαφεροντα και δεν "ψαχνω" για αλλα.
Στην περιπτωση που βρεθει καποιο τετοιο ατομο δε σημαινει οτι το προσπερνω, αλλα τα βηματα λογω χαρακτηρα ειναι μικρα και σταθερα.
Εδω και αρκετα χρονια αποφευγω να βγαινω μονη μου με ατομα του αλλου φυλου τα οποια δε γνωριζω αρκετα καλα, εαν δε με ενδιαφερουν, 1ον για να μην περασω καποιο λαθεμενο μηνυμα, συνηθες φαινομενο και 2ον γιατι παντα κατι παραπανω ζητουν και ολο αυτο με κανει να νοιωθω αβολα.

Φαντάζομαι ότι είσαι από τις γυναίκες που δεν θέλεις ο άλλος να προσπαθήσει να σε κερδίσει επειδή απλά είσαι μέσα στα εμφανισιακά του standarts. Αυτό πρακτικά δεν σου περιορίζει το πόσο μπορεί να αλλάξει η ζωή σου σε μια μέρα στο ερωτικό τομέα; Εννοώ ότι σίγουρα έχεις φανταστεί πως θα ήταν η ζωή σου αν είχες επιλέξει για σύντροφο κάθε τύπο που ξέρεις (έστω και λίγο) και είναι μέσα στα αποδεκτά εμφανισιακά standart σου. Όποτε έχεις χτίσει ένα range για το πως είναι το λογικό να είναι μια σχέση σου. Ίσως έχεις πει ότι "αν η σχέση μου δεν είναι τουλάχιστον έτσι θα την σταματήσω".
Δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις...

Για μενα αυτο που εχει πρωτιστως σημασια ειναι να υπαρχει χημεια μεταξυ μας...
Εχω ερωτευτει και ατομο που δεν ειναι στα εμφανισιακα μου στανταρντς, ατομο δλδ που δε θα το προσεχα.
Για να ειμαι με καποιον θα πρεπει να υπαρχει πληρης συναισθηματικη καλυψη, ετσι ομως οπως εγω την εννοω και δεν ειμαι διολου ευκολος ανθρωπος, αλλα σε αυτο το θεμα ιδιαιτερα απαιτητικη.

Όμως, εσύ περιορίζεις το ενδεχόμενο να γνωρίσεις κάποιον άνθρωπο που είναι εκτός της ζωή σου. Κάποιον άνθρωπο ούτε δουλεύει στην ίδια εταιρία, ούτε συχνάζει στο ίδιο bar ή στο ίδιο γυμναστήριο. Κάποιον άνθρωπο να ζήσεις, λόγο της διαφορετικότητας του, άγνωστες προς εσένα εμπειρίες, όπως δείχνουν αυτές οι αισθηματικές ταινίες που στο κάνουν τις γυναίκες να βγαίνουν από το κινηματογράφο και
να λένε "αχ αυτά γιατί να γίνονται μόνο στις ταινίες". Το "Μάννα εξ ουρανού" δεν είναι κάτι μαγικό ή τυχαίο, στην ουσία είναι πράγματα που βρίσκονται πιο μακριά από αυτό που έχουμε επιλέξει να αποδεχόμαστε και να βλέπουμε.
Δεν ξερω τι εσυ εχεις δει μεχρι σημερα, αλλα εγω προσπαθω να το ζω με τον ανθρωπο μου...
Εγω τη μαγεια τη βρισκω σε "πραγματα" που εχω επιλεξει να ειναι κοντα μου, που αποδεχομαι και βλεπω...

Σχεδόν όλες οι γυναίκες θέλουν έναν άντρα να τις δει πέρα από το ξανθό μαλλί και το makeup. Ο κούκλος τύπος από το απέναντι γραφείο πως ακριβώς περιμένετε να γοητευτεί και από τον ψυχικό κόσμο σας αν εσείς θεωρείτε δεδομένο ότι για να ζητήσει πάτε για ποτό ήδη ενδιαφέρετε έστω για και ένα One Night Stand;


Δεν μπορω να καταλαβω πως το εχεις σκεφτει, αλλα προσωπικα ποτε δεν προβληματιστηκα για το εαν καποιος θα μπορεσει να γοητευτει απο τον ψυχικο μου κοσμο και να δει περα απο το ξανθο μου το μαλλι και το μεικ απ...μεχρι σημερα τουλαχιστον παραπονο δεν εχω...
Και εαν ξερω οτι θα του αρεσω εμφανισιακα, τι σχεση εχει με τον εσωτερικο κοσμο & το εαν θα μπορεσει να γοητευτει απ αυτον?
Δηλαδη για του "μαμησω" τον εγκεφαλο θα πρεπει να μη νοιωθω σιγουρη για την εμφανιση μου?
Εαν δουλευω με τον κουκλο απο το απεναντι γραφειο, σιγουρα θα εχει δει κατι παραπανω απο την εμφανιση μου...αλλα ακομα και αυτος που δεν εχει δει και ενδιαφερεται να με γνωρισει καλυτερα, για ποιο λογο να προβληματιστω?
Δεν ειχα ποτε προβληματα αυτοπεποιθησης σε κανεναν τομεα της ζωης μου...

Τελος παντων, γενικοτερα αποφευγω να βγαινω μονη μου με καποιον, εαν δε με ενδιαφερει και δεν ειναι πληρως ξεκαθαρισμενο το ειδος της σχεσης μας, διοτι η προσωπικη μου εμπερια εχει δειξει, οτι φιλια μεταξυ ανδρος και γυναικος ειναι εξαιρετικα σπανια(αν οχι ανυπαρκτη) και προφανως δεν πιστευω σε αυτη.
Εχω βρεθει καποιες φορες σε ιδιαιτερα δυσκολη θεση και προτιμω να μην υποβαλλω τον εαυτο μου σε μια τετοια διαδικασια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δηλαδη για του "μαμησω" τον εγκεφαλο θα πρεπει να μη νοιωθω σιγουρη για την εμφανιση μου?
Δεν έκανα κανένα versus μεταξύ εμφάνισης, ούτε θέλησα να υπονοήσω ότι η εμφάνιση πρέπει να είναι δευτερεύουσας σημασίας.

Απλά ρώτησα ότι αν αρχίσουμε να παρεξηγούμε και να θεωρούμε ανήθικες τις προτάσεις για κάφε/πότο/φαγητό/σινεμά/dvd πως σκατά θα υπάρξει φιλία, αν εκ των προτέρων έχουμε αποφασίσει για κάτι.

Μου θυμίζει το γεγονός κάπου το 70 ή 80 στις ΗΠΑ ο τότε πρόεδρος έδωσε αυξήσεις στους μισθούς έτσι ώστε να τον ξανά ψηφίσουν. Οι εργατική τάξη νόμιζε ότι ήταν επειδή προέβλεπε ότι θα υπάρξει πληθωρισμός όποτε δεν αυξήσαν την κατανάλωση ... guess what .... υπήρξε πληθωρισμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν αναφερομαι σε αυτους που ηδη γνωριζεις για καποιο σεβαστο χρονικο διαστημα ή ειναι συνεργατες, αλλα σε πρωτες γνωριμιες (πρωτα ραντεβου)...οχι πως και μεταξυ αυτων δεν ειναι πιθανο να υποβοσκει ερωτισμος, εστω και απο τη μια πλευρα...

Kαθόλου απαραίτητο να ισχύει αυτό που λες. Εγώ συναντώ πολύ συχνά γυναίκες ομοιδεάτισες ή που νοιώθω ότι έχουμε πάρα πολύ κοινά πνευματικά, ειδικά σε φάσεις που δεν βρίσκω τόσο ενδιαφέροντες συζητητές τους άντρες ομοιδεάτες, μόνο και μόνο για να πλουτίσω τις γνώσεις μου ή να πάρω πληροφορίες, ιδέες, να μάθω ή απλά να δώσω εγώ τα φώτα μου αν μου το ζητήσουν ή απλά επειδή μου δίνει μεγάλη ηδονή να συζητάω πολιτισμένα με αξιόλογους ανθρώπους ανεξαρτήτως φύλου και να περνάω την ώρα μου ευχάριστα με κάποια που έχει πολύ μυαλό, πράγμα που είναι δυσεύρετο στις μέρες μας. Αν βέβαια ανακαλύψω ότι έχει κάποιες αποκρουστικές συνήθειες, όπως το να κάνει επίμονα ανασκαφές στη μύτη της, να μου λείπει το βύσινο, θα πάω να συζητήσω με κανέναν άλλο αυτά που με ενδιαφέρουν όσο μυαλό και να'χει εκείνη. Τώρα σχετικά με όσα έχετε γράψει για τα κεράσματα, ομολογώ αδυνατώ να παρακολουθήσω το σκεπτικό των περισσότερων. Δεν υπάρχει πρέπει - δεν πρέπει, ούτε σημειολογία του κεράσματος κατά τη γνώμη μου, από απλή αυθόρμητη ευγένεια το κάνεις. Δεν έχω σκεφτεί ποτέ το λόγο που πάω να το κάνω αυθόρμητα αυτό, και πέφτω από τα σύννεφα που κάποιοι σκέφτονται τόσο πεζά και πονηρά ταυτόχρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.


Όταν παντρευτούν,
κερνάει ο άντρας απο το κοινό ταμείο.


Το κερνάει είναι αστεϊσμός.

Τα λεφτά του ταμείου είναι κοινά.

Το σύνηθες είναι να πληρώνει τον λογαριασμό ο άντρας ( κοινό ταμείο πάντα )
και η γυναίκα να τα έχει πάνω της, τα δίνει στον άντρα της
και πληρώνει αυτός.


Το γιατί δεν το εξετάζω, τους αρέσει!

Εγώ, είμαι υπέρ του κοινού ταμείου
και ας πληρώνει όποιος θέλει.





 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
:whatever:
αυτο παει για τα καβουρια που εχετε καποιοι οχι μονο στις τσεπες αλλα και στα μυαλα!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
:whatever:
αυτο παει για τα καβουρια που εχετε καποιοι οχι μονο στις τσεπες αλλα και στα μυαλα!!!!!!!!!!!!!

Και σι γιατί θες να πληρώνει συνέχεια ο άλλος? Οο Δεν έχεις λεφτά η περισσεύουν στον άλλον? Η έχεις κάποια ανασφάλεια και με το να πληρώνει ο άλλος καλύπτετε ένα μέρος τις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Και σι γιατί θες να πληρώνει συνέχεια ο άλλος? Οο Δεν έχεις λεφτά η περισσεύουν στον άλλον? Η έχεις κάποια ανασφάλεια και με το να πληρώνει ο άλλος καλύπτετε ένα μέρος τις?



και συ που κολας στο να κερασεις την κοπελα σου ενα καφε?φοβασε μη σε θελει για τα λεφτα? :hehe::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
ή εχεις καβουρια στις τσεπες σου?:cold::cold::cold::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deviance

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο $Con αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 152 μηνύματα.
και συ που κολας στο να κερασεις την κοπελα σου ενα καφε?φοβασε μη σε θελει για τα λεφτα? :hehe::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
ή εχεις καβουρια στις τσεπες σου?:cold::cold::cold::'(

Και βεβαία έχω κεράσει και θα κεράσω και είναι μέλος εδώ οπότε άνετα ρωτάς αν έχεις αμφιβολίες όμως η κοπέλα μου δεν απέτησε πότε να την κεράσω ούτε θα μου κρατούσε μούτρα άμα δεν την κέρναγα μια φορά :P Εσύ απτήν άλλη αυτό που δείχνεις η αυτό που έλαβα εγώ είναι ότι απαιτείς να σε κερνάει ο άλλος. Εξάλλου δεν ήξερα ότι εμείς οι αρσενικού γένους τα λεφτά τα βρίσκουμε στον δρόμο :P To sum up όχι δεν έχω καβούρια στην τσέπη άλλα με το να απαιτείς να σε κερνάνε μάλλον το βλέπεις σαν ένα είδος πληρωμής για την συντροφιά που προσφέρεις or i am wrong? Σε καμία περίπτωση δεν θέλω να σε θίξω και ούτε σε ξέρω απλά βάση τον λεγομένων σου σχολιάζω μην παρεξηγηθούμε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
τοτε μαλλον δε διαβασες ολο το ποστ μου ή τα καβουρια δε σε αφηνουν να σκεφτεις σωστα!!!!:P
ουτε ειπα οτι εγω δε θα κερασω ποτε!
τεσπα.δε μπορω τους καρμιριδες......και δε λεω εσενα-μη το περνεις προσωπικα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δεν έκανα κανένα versus μεταξύ εμφάνισης, ούτε θέλησα να υπονοήσω ότι η εμφάνιση πρέπει να είναι δευτερεύουσας σημασίας.

Απλά ρώτησα ότι αν αρχίσουμε να παρεξηγούμε και να θεωρούμε ανήθικες τις προτάσεις για κάφε/πότο/φαγητό/σινεμά/dvd πως σκατά θα υπάρξει φιλία, αν εκ των προτέρων έχουμε αποφασίσει για κάτι.

Εγω παντως περι ανηθικοτητας δε μιλησα...
Ουτε θεωρησα πως με το να μου κανει καποιος μια προταση για εξοδο σημαινει οτι σιγουρα θελει κατι παραπανω. Υποστηριξα οτι συνηθως αυτο ισχυει. Αυτο εχω δει εν παση περιπτωσει.
Οπως σου ειπα ειμαι ιδιαιτερα καχυποπτη απεναντι στο αλλο φυλο, δεν πιστευω στη φιλια μεταξυ του ανδρα και της γυναικας και προτιμω να βγαινω με ατομα που δε γνωριζω καλα σε παρεα παρα μονη μου, εκτος και εαν οντως εχω ενα καποιο διαφορετικο ενδιαφερον, που τοτε επιβαλλεται το ραντεβουδακι.:P
Αλλωστε οπως προανεφερα, δεν ειμαι απο τα ατομα που δημιουργουν ευκολα φιλιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
με το να απαιτείς να σε κερνάνε μάλλον το βλέπεις σαν ένα είδος πληρωμής για την συντροφιά που προσφέρεις

Αυτό ακριβώς νιώθω εγώ. Κι επειδή αυτό έχει όνομα κι είναι επάγγελμα, ούτε κατά διάνοια δε θέλω ποτέ να θεωρήσει κάποιος κάτι τέτοιο για μένα.:/:

Γι' αυτό ζητάω το πιο δίκαιο. Ο καθένας τα δικά του ή μία εγώ μία αυτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top