Αναζητήσεις κομματιών!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Παρεμπιπτώντως, κάποια ραδιόφωνα που έχουν site στο internet έχουν αρχίσει και βάζουν "υπηρεσία" που σου εμφανίζει το last played, δηλαδή ποιο τραγούδι είναι αυτό που παίχτηκε τελευταίο. (πχ ο Kiss κάνει κάτι τέτοιο αν δεν απατώμαι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Παιδια καλημερα,
Ψαχνω ενα τραγουδι που ακουγεται στην καινουρια διαφημιση της Skoda Fabia. Σε ενα σημειο λεει : "...i like you, i always liked you, i like you, i like you to like me too..."
Δοκιμασα να το ψαξω στο google και μου βγαζει ασχετα πραγματα, αν καποιος γνωριζει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Παιδια καλημερα,
Ψαχνω ενα τραγουδι που ακουγεται στην καινουρια διαφημιση της Skoda Fabia. Σε ενα σημειο λεει : "...i like you, i always liked you, i like you, i like you to like me too..."
Δοκιμασα να το ψαξω στο google και μου βγαζει ασχετα πραγματα, αν καποιος γνωριζει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.

Σε αυτην με το αυτοκινητο/γλυκο λες? :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Τι δειχνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Δυστυχως δεν θυμαμαι τι δειχνει, αλλα μονο τα λογια...
Αν καποιος ξερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αυτη?

Με μια γρηγορη αναζητηση βρισκω οτι ειναι Julian and Anita > Skoda Fabia Song. Δεν ξερω αν ειναι σωστο ομως γιατι δεν το βρισκω σαν κομματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
oχι δυστυχως αλλα μονο και μονο που προσπαθησες σε ευχαριστω πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiZardKing69

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τουριστικά. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ωχ δεν ειχα δει οτι ειχες λινκ στην λεξη!!!!!
Αυτη ειναι!!!!
Σε ευχαριστω παααααρα πολυ πραγματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Παρακαλω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panovito

Νεοφερμένος

Ο panovito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μμμμ, ψάχνω ένα τραγουδάκι... δεν έχω ιδέα από λόγια για να σας πω, δεν είναι αγγλικό πάντως (μάλλον ισπανικά), μπαλάντα ψιλό-chill, κ ξεκινάει με μία πολύ χαμηλή μελωδική μουσική χωρίς λόγια για αρκετή ώρα στην αρχή... τραγουδάει γυναίκα :/: τώρα σας διαφώτισα θα μου πείτε...sorry, αλλά αν έχει καμιά ιδέα έστω κάποιος, ας την πει...
Μήπως δεν είναι στα ισπανικά αλλά στα πορτογαλλικά;
Έτσι όπως το περιγράφεις, το μυαλό μου πάει κατευθείαν στο O Pastor των Madredeus. Παίζεται συχνά σε διάφορα μπαρ/καφέ/ραδίοφωνα και παλιότερα "έντυνε" και μια τηλεοπτική διαφήμιση ενός ποτού, αν θυμάμαι καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Thanx panovito (κ καλωσήρθες στο στέκι :))
όχι δεν είναι αυτό δυστυχώς :(, κ δεν ξέρω τπτ άλλο για να δώσω περισσότερα στοιχεία γμτ, μόνο ίσως ότι περιλαμβάνεται σε κάποια συλλογή cafe del mar ή buddha bar...αλλά σε ποιά ακριβώς συλλογή ακόμα το ψάχνω :/:
thanx anywayz :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panovito

Νεοφερμένος

Ο panovito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Thanx panovito (κ καλωσήρθες στο στέκι :))
όχι δεν είναι αυτό δυστυχώς :(, κ δεν ξέρω τπτ άλλο για να δώσω περισσότερα στοιχεία γμτ, μόνο ίσως ότι περιλαμβάνεται σε κάποια συλλογή cafe del mar ή buddha bar...αλλά σε ποιά ακριβώς συλλογή ακόμα το ψάχνω :/:
thanx anywayz :)
Ευχαριστώ, καλώς σας βρήκα! ;)
Έχεις υπόψη σου την Enya και την Loreena McKennitt; Σε πολλά τους κομμάτια τραγουδούν στα gaelic και έχουν συμπεριληφθεί κι οι δυο σε συλλογές τύπου cafe del mar. Αν έχεις τη μελωδία στο μυαλό σου, τραγούδησέ το μήπως σου έρθει κάποια φράση από τους στίχους, ακόμα κι αν δεν καταλαβαίνεις τι λένε. Έτσι μπορεί να βγάλεις άκρη (κάποιες φορές έχω εντοπίσει μ' αυτόν τον τρόπο κομμάτια που έψαχνα :whistle:)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Ψάχνω ένα τραγούδι ελληνικό με κιθαρίτσα που το τραγουδάει άντρας και είναι το ύφος του τραγουδιού στυλ Καραδήμου. Πολύ ρομαντικό. Παίζει στον Orange και ο τελευταίος του στίχος είναι "...που πολύ σ' αγάπησα."

Παίζει να το βρούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ψάχνω ένα τραγούδι ελληνικό με κιθαρίτσα που το τραγουδάει άντρας και είναι το ύφος του τραγουδιού στυλ Καραδήμου. Πολύ ρομαντικό. Παίζει στον Orange και ο τελευταίος του στίχος είναι "...που πολύ σ' αγάπησα."

Παίζει να το βρούμε;
Δεν κατάφερα να βρω κάτι - ως τώρα - πάντως όταν το ξανακούσεις μπες στον παρακάτω σύνδεσμο, που δείχνει ποιο τραγούδι παίζει τώρα on air. :)


HTML:
https://www.orangeradio.gr/charts.php
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
ο 93.2 εννοώ Orange! Ρε γμτ, ένα ωραίο αργό με κιθαρίτσα είναι... πωπω δε μπορώ να συγκρατήσω ρεφραίν. Καμια σελίδα σταθμού με δείγματα πρόσφατων επιτυχιών;:(

Έλα ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ:

"Αφιερωμένο από έναν ξένο σ' αυτούς που ξέρουν ν'αγαπούν!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Valder ελπίζω να μη με πάρεις με τις πέτρες αλλά υπάρχει ένα τραγούδι του Κουρκούλη που λέγεται: ''Αφιερωμένο'' και τελειώνει έτσι όπως λες!

Κάποιοι στίχοι είναι οι παρακάτω:

Άγγελοι θα έρθουν να σε βρουν
κι ένα τραγουδάκι θα σου πουν
αφιερωμένο από έναν ξένο
σε αυτούς που ξέρουν ν΄αγαπούν

Έσβησα τα φώτα και στη φαντασία μου μέσα
πήρα το φιλί σου κι αγκαλιά σε κράτησα
Άλλο πια δεν έχω τι να πω τι να δηλώσω
που σε θέλω τόσο που πολύ σ΄αγάπησα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ο 93.2 εννοώ Orange! Ρε γμτ, ένα ωραίο αργό με κιθαρίτσα είναι... πωπω δε μπορώ να συγκρατήσω ρεφραίν. Καμια σελίδα σταθμού με δείγματα πρόσφατων επιτυχιών;:(
Έχει το top30 ο - σωστός - orange στην αρχική του.

Code:
https://www.orange932.fm


Σου κάνει τίποτα απ' αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,499 μηνύματα.
Valder ελπίζω να μη με πάρεις με τις πέτρες αλλά υπάρχει ένα τραγούδι του Κουρκούλη που λέγεται: ''Αφιερωμένο'' και τελειώνει έτσι όπως λες!

Κάποιοι στίχοι είναι οι παρακάτω:

Άγγελοι θα έρθουν να σε βρουν
κι ένα τραγουδάκι θα σου πουν
αφιερωμένο από έναν ξένο
σε αυτούς που ξέρουν ν΄αγαπούν

Έσβησα τα φώτα και στη φαντασία μου μέσα
πήρα το φιλί σου κι αγκαλιά σε κράτησα
Άλλο πια δεν έχω τι να πω τι να δηλώσω
που σε θέλω τόσο που πολύ σ΄αγάπησα...


Α ρε Φοίβη.... α ρε Φοίβη... Τι καλό κορίτσι που είσαι! Σ' ευχαριστώ!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Α ρε Φοίβη.... α ρε Φοίβη... Τι καλό κορίτσι που είσαι! Σ' ευχαριστώ!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

:D:D:D

Την αδερφή μου να ευχαριστείς :D!!! Εγω δεν ήξερα ούτε την ύπαρξη του τραγουδιού πόσο μάλλον τους στίχους :P!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 15 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top