Radio on Line!

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
~~~~~~edited by Γιώργος~~~~~~
Σε συνεννόηση με τον Founes και τον Valder προσθέτω στην αρχή του thread τα links των online εκπομπών τους στο ράδιο, έτσι ώστε να υπάρχουν κάπου συγκεντρωτικά. Η λίστα είναι φυσικά ανοιχτή σε όποιο άλλο μέλος κάνει επίσης online εκπομπές. :D

Για όποια αλλαγή ενημερώστε με για να κάνω τις απαραίτητες ανανεώσεις. :)


Εννοείται βέβαια πως για το περιεχόμενο των εκπομπών αποκλειστική ευθύνη φέρουν οι... παραγωγοί. Το αναφέρω για τυπικούς λόγους. ;)

Πάμε λοιπόν: :)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Εδώ και καιρό ο
Valder και εγώ έχουμε αρχίσει να κάνουμε e-Radio εκπομπές τις οποίες μπορεί ο καθένας να ακούσει... Δεν υπάρχει κάποιος σκοπός, απλά το χαβαλέ μας κάνουμε και αν θέλετε εγώ τουλάχιστον βγάζω και ένα ψώνιο μου, αφού πάντα μου άρεσε και ήθελα να γίνω παραγωγός στο κανονικό ραδιόφωνο. Στις εκπομπές όπως σας είπα υπάρχει αρκετός χαβαλές και ανάλογα την διάθεση ή την επικοινωνία οι μουσικές μας επιλογές είναι ανάλογες. Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις που η εκπομπή έχει συγκεκριμένο mood (που λεει και ο Γιώργος) και τα τραγουδάκια είναι στα πλαίσια αυτού του mood. Όπως ας πούμε πριν από λίγο καιρό που έκανα μια εκπομπή αλα Στάθης Ψάλτης, «Καψούρα FM»... Για πολύ γέλιο μιλάμε...

Τώρα θα σας δώσω μερικές οδηγίες για το πως θα μπορείτε να συνδεθείτε και εσείς για να ακούσετε τις εκπομπές και να ζητήσετε τα δικά σας κομμάτια...

Για αρχή να σας πω ότι στην περίπτωση που δεν διαθέτετε γρήγορη σύνδεση καλύτερα να μην προσπαθήσετε γιατί θα είναι όλο διακοπές και δεν θα το ευχαριστηθείτε... Μια απλή DSL 256 αρκεί....

Το επόμενο που χρειάζεστε για να συνδεθείτε είναι ένας media player… οι καλύτεροι για την περίπτωση είναι το winamp (~6Mb) και o windows media player.

Από αυτό το thread θα ενημερώνεστε για το πότε έχει ο καθένας μας εκπομπή και θα παίρνετε ένα λινκ το οποίο πρέπει να εισάγετε στον player που έχετε για να συνδεθείτε!

Μέσω Windows Media Player… Πατάς FILE ---> INSERT URL και κάντε paste το link που θα βρίσκεται εδώ.

Μέσω winamp… Πατάς FILE ---> PLAY URL και κάντε paste το link που θα βρίσκεται εδώ.

Στην περίπτωση που σας ζητήσει codecs, παει να πει ότι το PC σας δεν έχει καμία σχέση με media όπως mp3, dvd, divX και άλλα και θα πρέπει να τους κατεβάσετε απο εδώ δωρεάν (~17Mb)


Και φυσικά το βασικότερο που χρειάζεστε είναι καλή διάθεση και δυνατά ηχεία !!!;):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
αφού πάντα μου άρεσε και ήθελα να γίνω παραγωγός στο κανονικό ραδιόφωνο.

Εκτος απο κουτσομπολης, εισαι και ζηλιαρης. :whistle:






Με windowsmediaplayer, δεν παιζει λεμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ναι, επιβεβαιώνω. Δεν παίζει λέμε! Αλήθεια! :P




(αλήθεια!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ναι..
Γι αυτο κατεβασα πλεον winamp για να σας ακουω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
ΦΤΟΥ, ξέχασα να το φτιάξω χτες το θέμα, συγγνώμη κολλητέ, τον τελευταίο καιρό όλο ξεχνάω!:mad:

Αυστηρά Winamp όσοι θέλετε να μας ακούτε. Φουνέ εγω πιστεύω πως μας ακούνε και με τις 56αρες αρκεί να μην κατεβάζουν τίποτε άλλο. Εκπέμπουμε στα 24kbps οπότε τους τρώμε το μισό κανάλι...;)


ΥΓ: Κι εγώ έχω ψώνιο με το ράδιο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ok ok αν δεν παίζει ο media player καλό θα ήταν να κατεβάσετε το winamp απο το λινκ που σας εχω γραψει παραπάνω

ps. Βασικά το winamp ειναι ενα προγραμματάκι που δεν υπάρχει περίπτωσει να λείπει απο κανένα pc το οποίο χρησιμοποιώ! (παίζει τα πάντα!)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΕΝΗ ΕΚΠΟΜΠΗ!

Σάββατο 23 Μαρτίου μετά τις 1 το μεσημέρι μπορείτε να συνδεθείτε εδω...

https://founes.no-ip.org:8000/listen.pls
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Κι εγω εχω αρχισει. RadioBarca! Την Τεταρτη θα κανω εκπομπη. Πριν απο αυτο θα σας πω τι να κανετε για να με ακουσετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Να μας πει ο καθένας σας τι μουσική παίζει ...μη μας πέσουν τα ώτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Να μας πει ο καθένας σας τι μουσική παίζει ...μη μας πέσουν τα ώτα! :P

Απ' όλα! Δε θυμάσαι που με άκουγες πέρσι;:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Θυμάμαι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οπως ειπα και παραπανω τα πάντα παίζουν ανάλογα τα κέφια... Ο καθένας βέβαια έχει το δικό του στυλ, αλλά γενικότερα δεν μπορείς να τις χαρακτηρίσεις κάπως! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Σήμερα το βράδυ κατα τις 7 με 7.30 το βραδάκι έχει εκπομπή! Όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να συνδεθεί μέσω αυτής της διεύθυνσης...

https://founes.no-ip.org:8000/listen.pls

Ετοιμάστε τα Requests σας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Σήμερα το βράδυ κατα τις 7 με 7.30 το βραδάκι έχει εκπομπή! Όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να συνδεθεί μέσω αυτής της διεύθυνσης...

https://founes.no-ip.org:8000/listen.pls

Ετοιμάστε τα Requests σας ;)

Καιρος ηταν.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σήμερα το βράδυ κατα τις 7 με 7.30 το βραδάκι έχει εκπομπή! Όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να συνδεθεί μέσω αυτής της διεύθυνσης...

https://founes.no-ip.org:8000/listen.pls

Ετοιμάστε τα Requests σας ;)

Φτου.. σήμερα βρήκες βρε Φουρνάκι; :(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
Λοιπον, σημερα εχω εκπομπη στο RadioBarca στις 6. Για να ακουσετε βαλτε το URL
https://sc7.spacialnet.com:18992/listen.pls στο Winamp ή στο Media Player Classic. Και κανετε add το radio-barca@hotmail.com στο messenger σας. Απο εκει θα μου μιλατε οταν εχω εκπομπη.

Οι εκπομπες μου ειναι καθε Τεταρτη 18:00 - 20:00 το απογευμα και καθε Σαββατο 11:30- 13:30 το πρωι. Υπαρχουν βεβαια και αλλες εκπομπες που μπορειτε να ακουτε, οχι μονο η δικες μου.

Η εκπομπη της Τεταρτης ειναι μουσικου περιεχομενου και εχει να κανει κυριως με την μουσικη Mestiza (Mano Negra, Amparanoia, κλπ). Η εκπομπη του Σαββατου ειναι Rock περιεχομενου. Δεν ειναι απιθανες βεβαια και εκτακτες εκπομπες.

Αυτην την εβδομαδα, η εκπομπη μου της Τεταρτης παει σημερα Τριτη, γιατι την Τεταρτη θα παω στους Manowar.

Stay tuned to RadioBarca! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Σήμερα το βράδυ κατα τις 7 με 7.30 το βραδάκι έχει εκπομπή! Όποιος ενδιαφέρετε μπορεί να συνδεθεί μέσω αυτής της διεύθυνσης...

https://founes.no-ip.org:8000/listen.pls

Ετοιμάστε τα Requests σας ;)

Είμαι στον αέρα και πάλι!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nosaltres

Δραστήριο μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
To RadioBarca οσο περναει ο καιρος γινεται ολο και καλυτερο. Τωρα πια ειμαστε συνεχως on-line με εκπομπες και non-stop music και σε λιγο καιρο θα εχουμε περισσοτερες εκπομπες. Εχει αλλαξει ομως το URL:

Για να ακουσετε, κανετε το εξης απλο:
Ανοιγετε το Winamp ή το WindowsMediaPlayer ή το Real Player ή οποιοδηποτε αλλο player εχετε και πηγαινετε File > Play URL (Αρχειο > Ανοιγμα URL για οσους εχουν ελληνικα). Εκει κανετε copy paste το URL
https://sc9.spacialnet.com:19342/listen.pls

Καντε add το radio-barca@hotmail.com στο messenger σας ωστε να μιλατε σε εμενα ή οποιονδηποτε αλλον κανει εκπομπη.

Καλη ακροαση!

Σημαντικη επισημανση: Το RadioBarca ειναι αλλο και το ραδιο του Founes και των φιλων του ειναι αλλο. Μην τα μπερδεψετε μεταξυ τους, απλα γραφουμε γι αυτα στο ιδιο thread.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
θα μου κανει καποιος την χαρη να δοκιμασει εαν δουλευει αυτο; :
https://194.219.34.141:8000/listen.pls

ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με windows media player δεν μου επαιξε.

winamp δεν εχω διαθεσιμο αυτη τη στιγμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ούτε σε εμένα παίζει Hunter...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top