Οικονομική Διαχείριση της Ελλάδας

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Τ... ευχαριστώντας σε, τον τίτλο ΓΡΑΦΙΚΟΤΗΤΑ
απο τον οποίο προκύπτει οτι ο εν λόγω συνομιλητής σου και δια της ατόπου απαγωγής συμπερασματικά, αλλά και ουσιαστικά, θα πρέπει να είναι-είμαι ΓΡΑΦΙΚΟΣ. :redface:
...

Αγαπημένε μου Μάξιμε...:redface::redface::redface:...να μου επιτρέψεις, σε παρακαλώ, να διευκρινήσω εδώ, ότι είναι πνευματική μου αρχή και άσκηση ζωής, να μην κρίνω κανένα ανθρώπινο πρόσωπο( ή ανθρώπινη ύπαρξη) από τα "λάθη" του, όταν κρίνω κάτι, ως "λάθος". Το " ο αναμάρτητος πρώτος..." μου είναι από τις πλέον εύλογες θεϊκές υπομνήσεις:redface:!
Συγχώρεσέ με, και μόνον που δεν ήμουν πιο προσεχτικός στην αναφορά μου περί γραφικότητας, αλλά θέλω διακαώς να με πιστέψεις, ότι όχι μόνον δε σε θεωρώ γραφικό, αλλά επιπλέον, μου είσαι και ιδιαίτερα αγαπητός:redface:!
Όχι, φίλε μου, δεν αποδέχομαι τη δήλωσή σου, ούτε φυσικά την πικροευχαρίστησή σου. Αντίθετα σου ζητώ, να με ελεήσεις:redface:!
Τέλος θέλω να ξέρεις, ότι κάθε αγωνία σου, επιθυμώ να γίνεται και δική μου...Ήμαστε Συνελλαδίτες και, για την οικονομική διαχείρηση της χώρας μας, έχουμε, πιστεύω, κοινή οπτική, διάθεση και αντίληψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Τέλος θέλω να ξέρεις, ότι κάθε αγωνία σου, επιθυμώ να γίνεται και δική μου...Ήμαστε Συνελλαδίτες και, για την οικονομική διαχείρηση της χώρας μας, έχουμε, πιστεύω, κοινή οπτική, διάθεση και αντίληψη!
Αποδέχομαι a priori την υποχρέωση, ναι έτσι χαρακτηρίζω, να εκφράζεσαι ελεύθερα.
Μοναχά τότε απολαμβάνω τις απαντήσεις. Γιατι αν είναι άχρωμες και νωθρές, τότε απλά δεν μου κάνουν και κατα συνέπεια δεν υπάρχει λόγος όχι να τις απαντήσω, αλλά ακόμα και να τις διαβάσω.

Οσο για την οπτική μας, εγώ προσπάθησα να κεντρίσω την δική σου, με κάποιες αιρετικές ίσως δικές μου. Όπως καταλαβαίνεις, υπάρχουν κάποιες διαφορές, ίσως μικροδιαφορές, αλλά υπάρχουν. Αυτό πιστεύω εγώ.

Ας προσπαθήσουμε να εντοπίσουμε τις διαφορές μας και αυτό για να τις καταλάβουμε.

Εγώ προσπαθώ με την συζήτηση, να δείξω ότι η χούντα, δεν αποτελούνταν μοναχά από ακροδεξιά φανατισμένα πρόσωπα, αλλά και από άλλους .
Δηλαδή, προσπαθώ να αναλύσω, με τις όποιες δυνατότητες διαθέτω, αλλά και να συγκρίνω το έργο τους με αυτό των ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΤΩΝ.
Τώρα θα μου πεις ότι επανέρχομαι. Ας το πούμε <<κουσούρι>> και ας το πάρει το ποτάμι.
Εξʼ άλλου είμαι και από χωριό και ξέρεις τι λέει μια παλιά παροιμία για τους χωριάτες ;
Να πάρω έναν χωριάτη, να βγάζει τα παπούτσια του επάνω στο κρεβάτι. (άσχετο αυτό )

Οσο για τους τέκτονες, έχω να πω, ότι θα ήθελα να δω μια, σχετικά με την οικονομική κατάσταση και δική τους τοποθέτηση και με ποιο τρόπο συμβάλλουν στην επίλυση της.


Την τελευταία παράγραφο, δεν την έγραψα για εσένα. Μη βιαστείς να βγάλεις συμπέρασμα.



Όμως, με διαφορές ή μη, πιστεύω ότι και οι δυο μας έχουμε να ωφεληθούμε.
Εκείνο για τους συνελλαδίτες που λες, εμένα προσωπικά πολύ με πονάει, μα πάρα πολύ και αυτό γιατι συν - Ελλαδίτες είναι πολλοί, αλλά κάποιοι απο αυτούς είναι ντυμένοι με προβιά. Μπορεί να φαίνονται αρνάκια, αλλά αν αποκαλυφτούν, τότε η αλήθεια θα μας τρομάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top