Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Είναι ορμονικά προβλήματα που αναπτύσονται απο την φύση σε ένα άνθρωπο οταν γεννηθεί.
Αν είναι μόνο ζήτημα ορμόνων, τότε αν χορηγούσαμε ορμόνες σε έναν άνθρωπο θα μπορούσαμε να του αλλάξουμε τον σεξουαλικό προσανατολοσμό διά παντός και μόνιμα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dizante

Νεοφερμένος

Ο dizante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Αν είναι μόνο ζήτημα ορμόνων, τότε αν χορηγούσαμε ορμόνες σε έναν άνθρωπο θα μπορούσαμε να του αλλάξουμε τον σεξουαλικό προσανατολοσμό διά παντός και μόνιμα; :hmm:
Δεν το ξέρουμε αυτο :P πρότεινε το σε ιατρικό συμβούλιο ίσως ανακαλύψουν τίποτα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Εδώ είναι το λάθος....

Δεν φτάνει μόνο να λες ότι δεν είσαι ρατσιστής, δεν έχεις πρόβλημα να τους κάνεις παρέα, ότι δεν ενοχλείσε και ότι δεν μπορείς να αποφασίσεις γι' αυτούς, εισπράττοντας με αυτό τον τρόπο "ανοιχτόμυαλους" χαρακτηρισμούς....

Το θέμα είναι να παραδεχτείς ότι η ομοφυλοφιλία δεν είναι λάθος της φύσης αλλά άλλο ένα κομμάτι στη θαυμαστή πολυπλοκότητά της.

Παρατηρώντας τη φύση θα χαζέψεις ουκ ολίγες ομοφυλικές περιπτύξεις, πιθηκάκια που χαιδεύονται, λιοντάρια που γλωσσοφιλιούνται και στο τέλος θα έρθουν και οι τρισκατάρατοι γκέουλες αρχαίοι ημών πρόγονοι να σε μπαλαμουτιάσουν με την ιδέα του υπερβατικού, ανώτερου έρωτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εδώ είναι το λάθος....
Δεν φτάνει μόνο να λες ότι δεν είσαι ρατσιστής, δεν έχεις πρόβλημα να τους κάνεις παρέα, ότι δεν ενοχλείσε και ότι δεν μπορείς να αποφασίσεις γι' αυτούς, εισπράττοντας με αυτό τον τρόπο "ανοιχτόμυαλους" χαρακτηρισμούς....
Το θέμα είναι να παραδεχτείς ότι η ομοφυλοφιλία δεν είναι λάθος της φύσης αλλά άλλο ένα κομμάτι στη θαυμαστή πολυπλοκότητά της.
Παρατηρώντας τη φύση θα χαζέψεις ουκ ολίγες ομοφυλικές περιπτύξεις, πιθηκάκια που χαιδεύονται, λιοντάρια που γλωσσοφιλιούνται και στο τέλος θα έρθουν και οι τρισκατάρατοι γκέουλες αρχαίοι ημών πρόγονοι να σε μπαλαμουτιάσουν με την ιδέα του υπερβατικού, ανώτερου έρωτα! :P
Ωπα! Έχετε συννενοηθεί να με εκπλήξετε θετικά σήμερα έτσι; Θα πρέπει να αναθεωρήσω μου φαίνεται για τον αριθμό των ανοιχτόμυαλων του φόρουμ. Χαίρομαι που υπάρχουν άνθρωποι που σκέφτονται έτσι.

Υ.Γ Να προσθέσω ότι αυτά που αναφέρει ο parafernalia περί ανώτερου ομοφυλοφυλικού έρωτα βρίσκονται στο "Συμπόσιο" του Πλάτωνα όπου ακούγονται από τους ομιλητές πολλές ενδιαφέρουσες απόψεις για τον έρωτα και τη φύση του. Ανάμεσα σε αυτούς είναι και ο Σωκράτης ο οποίος ανέλυσε τον έρωτα όπως το είχε ακούσει από μια γυναίκα από την Μαντίνεια, τη Διοτίμα. Προτείνω να το διαβάσετε, παρουσιάζονται πολύ ενδιαφέρουσες θέσεις ακόμα κι αν δεν συμφωνούμε απαραίτητα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoslarissa2

Νεοφερμένος

Ο panoslarissa2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
αν δεν υπάρχει παιδεία γίνεσαι ρατσιστής....ο καθένας μπορεί να λέει ό,τι θέλει αλλα έχω τρελαθεί με αυτά που βλέπω από τον μάξιμο που είναι "και σκηνοθετης" και έχει αντίληψη.κρίμα.σκέφτομαι τι θα έκανε στην περίπτωση που ο γιος του η η κόρη του του έλεγε είμαι gay/λεσβία...

θέλω να μου απαντήσεις σε μια ερώτηση. πώς θα αισθανόσουνα και τι θα έκανες αν ο γιος σου η κόρη σου ήταν gay/λεσβία και ποσο μάλιστα αν έφταναν σε σημείο να αυτοκτονήσουν επειδή δεν ήταν κοινωνικά αποδεκτοί και κυρίως αποδεκτοί από τον πατέρα τους... είχα ένα φίλο που αυτοκτόνησε για το λόγο αυτό στα 20 του.......gay/λεσβία δεν είναι ανωμαλία είναι ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ...

Θελω να σε ρωτησω πως θα αισθανοσουνα αν ο γιος σου η η κορη σου σου ελεγε ειμαι γκει/λεσβια και ποσο μαλιστα αν αυτοκτονουσε οπως εκανε ενα φιλαρακι μου.δεν ηταν ουτε 20 χρονων και αυτοκτονησε μεσα σε μια κοινωνια και μια οικογενεια που θεωρει την ομοφυλοφιλια ανωμαλια....ειναι ανθρωποι σαν εμας....απλα εχουν διαφορετικες σεξουαλικες προτιμησεις και δεν θα πρεπε να μας ενοχλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
θέλω να μου απαντήσεις σε μια ερώτηση. πώς θα αισθανόσουνα και τι θα έκανες αν ο γιος σου η κόρη σου ήταν gay/λεσβία και ποσο μάλιστα αν έφταναν σε σημείο να αυτοκτονήσουν επειδή δεν ήταν κοινωνικά αποδεκτοί και κυρίως αποδεκτοί από τον πατέρα τους... είχα ένα φίλο που αυτοκτόνησε για το λόγο αυτό στα 20 του
ολοι εχουμε ελαττωματα...δεν αυτοκτονουμε για αυτα .ζουμε με αυτα και προσπαθουμε να βρουμε και ποιες θετικες εφαρμογες τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
ολοι εχουμε ελαττωματα...δεν αυτοκτονουμε για αυτα .ζουμε με αυτα και προσπαθουμε να βρουμε και ποιες θετικες εφαρμογες τους..


Η ομοφυλοφιλία δεν είναι ελάττωμα,είναι επιλογή ζωής....για το θεό Άγγελε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoslarissa2

Νεοφερμένος

Ο panoslarissa2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
ελάττωμα που η κοινωνία το καταδικάζει και το στιγματίζει καταλήγει σε θράσος μερικών που νομίζουν οτι μπορούν να παίζουν με τα ανθρώπινα δικαιώματα του καθενός.Ειλικρινά εύχομαι με τις απόψεις σας να μη βρεθείτε μετά από χρόνια προ εκπλήξεως.....όσο για το ότι δε φτάνεις σε σημείο να αυτοκτονήσεις συμφωνώ ως ένα σημείο αλλά δες και τι παθαίνουν μερικοί άλλοι....https://alterthess.gr/content/νεκρός-από-ξυλοδαρμό-ακτιβιστής-υπέρ-των-ομοφυλόφιλων-στην-ουγκάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Φαίνεται πως έχουμε δρόμο ακόμα μέχρι να καταλάβουμε ως άνθρωποι ότι το διαφορετικό δεν είναι απαραίτητα κακό ή ανώμαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
ελάττωμα που η κοινωνία το καταδικάζει και το στιγματίζει καταλήγει σε θράσος μερικών που νομίζουν οτι μπορούν να παίζουν με τα ανθρώπινα δικαιώματα του καθενός.Ειλικρινά εύχομαι με τις απόψεις σας να μη βρεθείτε μετά από χρόνια προ εκπλήξεως.....όσο για το ότι δε φτάνεις σε σημείο να αυτοκτονήσεις συμφωνώ ως ένα σημείο αλλά δες και τι παθαίνουν μερικοί άλλοι....https://alterthess.gr/content/νεκρός-από-ξυλοδαρμό-ακτιβιστής-υπέρ-των-ομοφυλόφιλων-στην-ουγκάντα
Ναι, το είδα και τα συμπεράσματα που έβγαλα σου γράφω ποιο κάτω.
Σε μια κοινωνία, με όλες τις Αφρικανικές ιδιαιτερότητες, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα, βρέθηκε νεκρός ακτιβιστής και υπέρμαχος των δικαιωμάτων των ομοφυλόφιλων.
Οι δε Ενωμένες Πολιτίες της Αμερικής, σοκαρίστικαν.


What is the problem ?

Οτι η Ουγκάντα έχει νόμους καταπιεστικούς των ομοφυλόφιλων ;
Οτι η Ουγκάντα είναι Αφρικανική χώρα και βρίσκεται κάτω απο την επέλαση της προόδου ;
Οσο για την Αμερική, οτι ντε και καλά σοκαρίστηκαν, αυτό το τελευταίο φίλε μου σίγουρα δε πιάνει.
Η Αμερική, είναι η μόνη χώρα, όπου μπορείς να δεις σε μικρογραφία, όλες τις φυλές της γης και με όλα όσα κουβαλούν.
Θετικά, αλλά και αρνητικά. Επίσης και τον εκφυλισμό των αρνητικών, που κάνει την Αμερική να έχει μια ανοσία, μα μια ανοσία φίλε μου, τι να σου πω. Είναι τυχαίο οτι πρωταγωνιστεί στον κόσμο ;

Επίσης βλέπω οτι η ομοφυλοφιλία χαρακτηρίζεται, απο μια χώρα που βρίσκεται πίσω απο εμάς στην πρόοδο, (κάτσε καλά πρόοδο), ως πρόβλημα και αντιμετωπίζεται με σκληρούς νόμους.


Εσύ απο την μεριά σου τί βλέπεις ;
Μήπως οτι θα πρέπει να εκσυγχρονίσουμε τους Ουγκαντινούς κάνοντας καμπάνια για τους γκέυ ;
Εγώ θα πρότεινα Μη Κερδοσκοπικού χαρακτήρα Οργάνωση, ΜηΚιΟου, κάπως ποιο εύηχα.
Σενάριο δε, σας προτείνω ως ειδικός επι των θεμάτων, το εξής:

Κάποτε οι κάτοικοι της Αφρικανικής Ηπείρου, μετανάστευσαν στολισμένοι με σκουρόχρωμες αλυσίδες.
Σήμερα ένα καράβι που το όνομα του θα είναι <<καράβι της χαράς>> ή βαρκούλα της χαράς, αφού γεμίσει απο εθελοντές σκουρόχρωμους ομοφυλόφιλους, να βάλει ρότα για Ουγκάντα.
Συμβολικά να φορούν ευκολόσπαστες αλυσίδες. Τι λέξη είπα τώρα, έ ! Ευκολόσπαστες ! Μάμα μία !
Μάλιστα ναί. Και κατεβαίνοντας στο λιμάνι και σε μια λαμπρή τελετή, όλοι μαζί να σπάσουν τα δεσμά τους και να ξαμοληθούν διαλαλώντας τη πραμάτεια τους. Ε που θα πάει, δε θα φέρουν την πρόοδο και σε μια οπισθοδρομική χώρα, που κατα τα φαινόμενα απεχθάνεται την όπισθεν χρήση.
Που θα πάει κάτι θα γίνει.



Υ.Γ. η δε τέχνη μακρά, ο δε βίος βραχύς.

Ανάμεσα στην τέχνη και τον βίο, υπήρχε και θα υπάρχει μια παραξενιά της φύσης.

Σήμερα όμως, ανάμεσα στην παραξενιά και την φύση, προέκυψε καβγάς.

Ενας παππούς που τον ρώτησα, μου είπε χαρακτηριστικά το εξής :

Εδώ ο κόσμος χάνεται, παιδί μου και ετούτοι εδώ θέλουν να κάνουν χωρίστρα και περμενάντ . :hmm:Μη με ρωτήσετε πού. Αυτό δεν το απαντώ, που να κάνετε μπαμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
Σε μια κοινωνία, με όλες τις Αφρικανικές ιδιαιτερότητες, πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα, βρέθηκε νεκρός ακτιβιστής και υπέρμαχος των δικαιωμάτων των ομοφυλόφιλων.

What is the problem ?

Εδώ ο κόσμος χάνεται, παιδί μου και ετούτοι εδώ θέλουν να κάνουν χωρίστρα και περμενάντ . :hmm:Μη με ρωτήσετε πού. Αυτό δεν το απαντώ, που να κάνετε μπαμ.

Η αρχή και το τέλος! :knife:

Κρίμα στο παλικάρι που έχασε τη ζωή του...από καννίβαλους μισανθρώπους! :/: Η πράξη αυτή προσβάλλει την ανθρώπινη αξιοπρέπεια και πρέπει να καταδικαστεί από τον ΟΗΕ. Η Ουγκάντα πρέπει να οδηγηθεί στο Διεθνές Δικαστήριο, να λογοδοτήσει στην παγκόσμια κοινή γνώμη και οι συγγενείς του θύματος να αποζημειωθούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoslarissa2

Νεοφερμένος

Ο panoslarissa2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Μαξιμε δε σου μιλησα για καμπανια ουτε και για εκστρατεια.Απλα σου το ανεφερα σαν γεγονος λεγοντας σου οτι ενα φιλαρακι μου που οι γονεις του τον εδιωξαν απ το σπιτι μολις τους ειπε ειμαι γκει και σε 3 μερες αυτοκτονησε και η τραγικη ειρωνεια σε ολο αυτο ηταν το κλαμα των γονιων....απαντησε μου σε παρακαλω τι θα εκανες στην περιπτωση <<μπαμπα ειμαι γκει>>...θελω πολυ να μαθω την γνωμη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Η Αμερική, είναι η μόνη χώρα, όπου μπορείς να δεις σε μικρογραφία, όλες τις φυλές της γης και με όλα όσα κουβαλούν.
Θετικά, αλλά και αρνητικά.

η αμερικη στις χωριατικες φανατικες περιοχες κυνηγαεικαι βαραει οσους υποστηριζουν την ομοφυλοφιλια..να ξαναδειξω το βιντεο που κυνηγουν τηλεοπτικο συνεργειο με καραμπινες που απλα εγραψε ανω στο αυτοκινητο "ζητω η ομοφυλοφλια"?τετοια ουτε στην Ελλαδα δεν γινονται..


τι θα εκανες στην περιπτωση <<μπαμπα ειμαι γκει>>...θελω πολυ να μαθω την γνωμη σου
οι γονεις το αποδεχονται συνηθως..
αλλα μεσα τους παντα στενοχωριουνται..

κοινως δεχονται την επιλογη των παιδιων τους επειδη δεν μπορουν να τν αλαξουν..δεν σημαινει οτι την θεωρουν σωστη..

αποδεχεσαι αλλα πονας..αυτα εχω ακουσει απο πολυ γνωστους ομοφυλοφιλους (πχ Βαλλιανατος)για τους γονεις του..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quaker

Νεοφερμένος

Ο quaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
οχι,,αφου ειναι ομοφοβικος...

ασχετο που ειναι ψυχολογος..
Τελος παντων, το ανεπτυξε περισσοτερο το θεμα, και ειπε οτι αυτη η αποκλινουσα συμπεριφορα που οφειλεται κυριως σε γενετικη ανωμαλια, ειναι κατι αναλογο με τη νεκροφιλια, τη παιδοφιλια, τη κτηνοβασια και ενα σωρο αλλες ανωμαλιες που αφορουν το σεξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μαξιμε δε σου μιλησα για καμπανια ουτε και για εκστρατεια.Απλα σου το ανεφερα σαν γεγονος λεγοντας σου οτι ενα φιλαρακι μου που οι γονεις του τον εδιωξαν απ το σπιτι μολις τους ειπε ειμαι γκει και σε 3 μερες αυτοκτονησε και η τραγικη ειρωνεια σε ολο αυτο ηταν το κλαμα των γονιων....απαντησε μου σε παρακαλω τι θα εκανες στην περιπτωση <<μπαμπα ειμαι γκει>>...θελω πολυ να μαθω την γνωμη σου
Αρχικά θέλω να σου πω οτι απεχθάνομαι την κάθε είδους σκληρότητα.

Στην ερώτηση που κάνεις, θα σου απαντήσω με αυτό που έκανα όταν είδα τον τριών χρόνων γιο μου, όταν είδα τα νυχάκια του βαμμένα και μάλιστα τζις κόκκινο.
Αντέδρασα φίλε μου και έβαλα τα πράματα σε τάξη.
Δηλαδή η φύση του αγοριού δεν συνάδει με τα βαμμένα νύχια, ούτε και με χείλη κόκκινα.

Αυτό είναι το σημείο του <<κάλιο το προλαμβάνειν παρά το θεραπεύειν>>.

Οπότε μη με ρωτάς να σου πω τί θα έκανα αν, γιατι εγώ είχα τα μάτια μου, τις αισθήσεις μου, τέλος πάντων την προσοχή μου στραμμένη στα παιδιά μου. Εχω δύο λεβέντες μέχρι εκεί πάνω, που λένε όσοι είναι υπερήφανοι για τα παιδιά τους.

Αρα κατα εμένα η ευθύνη μετατίθεται, απο τα παιδιά στους γονείς, αν είναι να τοποθετηθώ.

Οταν οι γονείς είναι μακριά απο τα παιδιά τους, όταν οι γονείς είναι μπερδεμένοι σε σχέση με την σεξουαλικότητα τους, όταν οι γονείς δεν φροντίζουν να βρίσκονται πάντα εκεί όταν τους χρειαστούν τα παιδιά τους....όταν ....όταν ...όταν................ΟΤΑΝ !

Είναι λυπηρό να μη γνωρίζετε την φύση σας.
Δεν έχω σκοπό να σας δικάσω, ποιος είμαι άλλωστε;
Με τα μαλλιά μου που τα μισά έχουν πέσει και τα υπόλοιπα είναι γκρίζα, σας λέω οτι η γενιά σας βρίσκεται υπο διωγμό.
Αυτό βλέπω, αυτό λέω !
Είναι εντελώς διαφορετικό να γνωρίζεις τον έρωτα αγγίζοντας το χέρι της κοπέλας και νοιώθοντας τα πόδια σου να τρέμουν.
Είναι εντελώς διαφορετικό να ζητάς δικαιώματα, δίχως να έχεις γνωρίσει τις υποχρεώσεις.

Είναι τελείως αντίθετο, να υποστηρίζεις την ομοφυλοφιλία, δίχως να έχεις γνωρίσει το σώμα σου σύμφωνα με την φύση σου.

Νομίζεις οτι σαν πατέρας, εγώ δεν έχω κλάψει απο τα παιδιά μου; Δεν έχω στεναχωρηθεί ;
Η μήπως οι σχέσεις πατέρα και γιού, είναι πάντα αρμονικές ;
Η μήπως δεν είμαι σε θέση να καταλάβω τους γονείς, όταν είναι αναγκασμένοι να κλαίνε τον θάνατο του παιδιού τους ;
Δεν υπάρχει χειρότερο, απο το να θάψει γονιός το παιδί του. Δεν υπάρχει.

Αυτό όμως εμένα θα πρέπει να με κάνει να πω, αγόρια δεν πειράζει ;
Το αντίθετο μάλιστα, με αναγκάζει να σταθώ απέναντι και να καταθέσω τις απόψεις μου.
Με αναγκάζει να σας μιλήσω και όποιος καταλάβει, κατάλαβε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Οπότε μη με ρωτάς να σου πω τί θα έκανα αν, γιατι εγώ είχα τα μάτια μου, τις αισθήσεις μου, τέλος πάντων την προσοχή μου στραμμένη στα παιδιά μου. Εχω δύο λεβέντες μέχρι εκεί πάνω, που λένε όσοι είναι υπερήφανοι για τα παιδιά τους.

η ανδρικη ομοφυλοφιλια ειναι 3πλασια σε πληθος απο την γυναικεια..
προχθες το ελεγε ο ασκητης..

οποτε οι γυναικες να αφησουν τα ευκολα "προοδευτικα" καλυπτομενες πισω απο τν ισχυρη βιολογικη γεννετησια φυση τους και να φροντισουν τα αγορια..

οπως επισης και οι γονεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panoslarissa2

Νεοφερμένος

Ο panoslarissa2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Αυτό είναι το σημείο του <<κάλιο το προλαμβάνειν παρά το θεραπεύειν>>. μαξιμε δεν ειναι αρρωστια για να τη θεραπευσεις (η γενετικη μασ εξηγει πωσ παιζουν τα χρωμοσωματα)....οσο περιεργο και να σου φαινεται και στην ομοφιλοφυλια υπαρχει ερωτισμος και ελξη.....δε συμφωνουμε σε τιποτα και κριμα....και κατι ακομα....ετσι γκει παιδια μπορει να κανει καθε στρειτ αντρασ και γυναικα και μετα τα παιδια που ιδιοι εκαναν και καμαρωνανε να τα αυτοκτονουν με την συμπεριφορα τους.....την καληνυχτα μου και καλη χρονια σε ολους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,861 μηνύματα.
η ανδρικη ομοφυλοφιλια ειναι 3πλασια σε πληθος απο την γυναικεια..
προχθες το ελεγε ο ασκητης..

Ο Ασκητής είναι που εξηγούσε και την σημειολογία της φράσης: "Του κώλου τα εννιάμερα!" Κάθε 9 μέρες λέει επανέρχεται ο σφιγκτήρας και επιτρέπεται το πρωκτικό σεξ! :hehe:

Ναι πρέπει να είναι αλήθεια αυτό....γνήσιες λεσβίες είναι λίγες, αλλά υπάρχουν ένα σωρό bi bi, bye bye men! :blink: Ήδη μόνο εδώ στο στέκι πρέπει να υπάρχουν 5-6! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Αυτό είναι το σημείο του <<κάλιο το προλαμβάνειν παρά το θεραπεύειν>>. μαξιμε δεν ειναι αρρωστια για να τη θεραπευσεις (η γενετικη μασ εξηγει πωσ παιζουν τα χρωμοσωματα)....οσο περιεργο και να σου φαινεται και στην ομοφιλοφυλια υπαρχει ερωτισμος και ελξη.....δε συμφωνουμε σε τιποτα και κριμα....και κατι ακομα....ετσι γκει παιδια μπορει να κανει καθε στρειτ αντρασ και γυναικα και μετα τα παιδια που ιδιοι εκαναν και καμαρωνανε να τα αυτοκτονουν με την συμπεριφορα τους.....την καληνυχτα μου και καλη χρονια σε ολους....
Μα ποιος μίλησε για αρώστια ;
Αυτό κατάλαβες ;

Η σεξουαλικότητα και ο προσανατολισμός των αγοριών, είναι κάτι που δεν είναι καθορισμένο απο την γέννηση τους.

Οπότε, κατα την εξοικείωση με το περιβάλλον, καθοριστικό ρόλο κατέχουν τα μέσα που έχουν στην διάθεσή τους και μεταχειρίζονται τα αγόρια.
Δηλαδή, κάποια παιχνίδια χαρακτηρίζονται ως παθητικά και άλλα ως επιθετικά.
Επίσης η χρήση γυναικείων καθαρά αξεσουάρ, όπως είναι οι βαφές νυχιών, τα κραγιόν, τα σκουλαρίκια και οτιδήποτε που αναδεικνύει την θηλυκότητα, κάθε άλλο παρά βοηθούν τα αγόρια να ταυτιστούν με το φύλλο τους.
Με αυτό που λέμε φύση, όπως προκύπτει απο τα εξωτερικά χαρακτηριστικά. που είναι τα γεννητικά όργανα και γενικά η εμφάνιση που μας κάνει να λέμε αυτό είναι αγόρι και όχι κορίτσι.

Αρα και εδώ εντοπίζω εγώ το λεπτό σημείο, δεν είναι τα χρωματοσώματα και το DNA, που καθορίζουν την απόκλιση απο αυτό την φυσιολογική σεξουαλική συμπεριφορά, η οποία προκύπτει απο αυτό που η εξωτερική εμφάνιση δηλώνει.

Είναι η λάθος πορεία, που θες να πεις απο αστείο (όταν βάφουν κάποιες γυναίκες τα μικρά αγόρια ή τα ντύνουν θηλυπρεπώς), θες να πεις απο την τάση που έχουμε να μιμηθούμε τα άτομα του άμεσου ή ευρύτερου περιβάλλοντος μας ή ακόμα και κατα την σχολική μας ηλικία ερχόμαστε σε στενότερη επαφή με το φύλλο μας και λίγο - λίγο μας αρέσει και αποκλίνουμε τελικά ή ακόμα οι δυσκολίες κατανόησης του αντίθετου φύλλου, (που κάποιες φορές μας μπερδεύει ακόμα περισσότερο).
Ακόμα και οι εικόνες που πληθαίνουν με γκέυ και διάφορες πορνοταινίες οι οποίες κυκλοφορούν άφθονες και είναι προσιτές σε αγόρια μικρά ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ, που δείχνουν άνδρες να χρησημοποιούν, όχι μόνο το πέος τους, αλλά και τον πισινό τους, κάνουν τα νεαρά αγόρια να θεωρούν αυτές τις εικόνες φυσιολογικές και να μην έχουν ισχυρές αναστολές σε κάποιες τυχαίες δοκιμές.


Οπότε, εγώ θεωρώ οτι η ομοφυλοφιλία είναι επίκτητο και δεν είναι εκ γεννητής χαρακτηριστικό.
Δεν εξετάζω εδώ γενετικά χαρακτηριστικά όπως είναι οι χείμαιρες.
Εξετάζω καθαρά άτομα που διαθέτουν όλα τα μέρη που χαρακτηρίζουν το φύλλο τους και σε σωστές αναλογίες.
Γιατι όλοι μας δεν είμαστε προικισμένοι με ένα πέος αρκετά μεγάλο.
Εδώ υπάρχει και το εξής πρόβλημα. Τα άτομα με μικρό πέος αργούν να έρθουν σε οργασμό και αντιμετωπίζουν κάποια προβλήματα, σε αντίθεση με αυτά που έχουν μεγάλο πέος.

Υ.Γ. Οπως συνομιλώ μαζί σας, συζητώ και με τον μικρό μου γιο, όχι όμως και με τον μεγάλο.
Δεν είμαι σεξολόγος και δεν επιθυμώ να σας μπερδέψω. Καταθέτω τις απόψεις μου όπως αυτές έχουν αποκρυσταλλωθεί.
Αν θεωρείτε οτι κάνω λάθος, δεν έχετε παρά να αντιδράσετε και αντικρούσετε τις απόψεις μου.

Δεκτές ιδιαίτερα και οι αρνητικές ψήφοι. Αυτές καταδεικνύουν οτι υπάρχουν αντίθετες απόψεις και η αντιπαράθεση απόψεων, είναι απλά υγιής διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top