Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Lol, χάσμα γενεών έχετε; :P
Cool, μην κολλάς σε ηλικίες, πόσο μάλλον όταν η διαφορά είναι μηδαμινή. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Οι περισσότεροι αυτό μου λένε..αλλά αισθάνομαι περίεργα ορισμένες φορές..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Not.
Ξεκόλλα από την απαρχαιωμένη άποψη ότι ο άνδρας πρέπει να είναι ο μεγαλύτερος κτλ κτλ.
Απόλαυσέ το! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εγώ έχω κολλήσει μ'ένα παιδί ένα χρόνο μικρότερο μου..
Τιιιιιιιιιιιιιιιι????

Ντροπηηηηηηηηηηηηη σουυυυυυ..!!!!!:mad:

Θα μπορούσε να είναι Γιος σουυυυ..:hehe::hehe::hehe::angelnot::hehe:


(συνομήλικος ειναι με εναν χρονο διαφορα,,μην τρελαθουμε κιολας..:angelnot:)


Ξεκόλλα από την απαρχαιωμένη άποψη ότι ο άνδρας πρέπει να είναι ο μεγαλύτερος κτλ κτλ.
,μπα εχει βαση σαν κανονας ,προχθες το υποστηριζε καθαρα ο Ασκητης,,,,αλλα για τοσο μικρες διαφορες μην το παρακανουμε..

ελεγε παντως οτι καλυτερο για σχεση-σταθεροτητα διαρκεια κλπ- ειναι ο ανδρας να ειναι μεγαλυτερος και οχι συνομήλικος ή μικροτερος..αλλα αυτα δεν ειναι απολυτοι κανονες..αμα τα περναμε τις μετρητοις ολα αυτα δεν θα υπηρχαν σχεσεις και ζευγαρια στο ματαιο τουτο κοσμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Είμαι ερωτευμένη μαζί του...συμπεριφέρεται καλύτερα από έναν 17χρονο-18χρονο..προς το παρόν μου έχει δώσει την εικόνα ενός ώριμου αγοριού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ε,,ειναι θεμα χαρακτηρα..

αλλοι εχουν μυαλο σουπα,,και αλλοι ειναι πιο πηγμενοι..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
,μπα εχει βαση σαν κανονας ,προχθες το υποστηριζε καθαρα ο Ασκητης,,,,αλλα για τοσο μικρες διαφορες μην το παρακανουμε..

ελεγε παντως οτι καλυτερο για σχεση-σταθεροτητα διαρκεια κλπ- ειναι ο ανδρας να ειναι μεγαλυτερος και οχι συνομήλικος ή μικροτερος..αλλα αυτα δεν ειναι απολυτοι κανονες..αμα τα περναμε τις μετρητοις ολα αυτα δεν θα υπηρχαν σχεσεις και ζευγαρια στο ματαιο τουτο κοσμο..

Μπας και χτύπησε κάποιο 25χρονο πιπίνι και θέλει να "δικαιολογηθεί";:P

Εγώ νομίζω πάντως ότι σε μεγάλο βαθμό είναι το πώς έχει μάθει κάποιος, αλλά και τα πρότυπα που του έχουν δώσει οι γονείς του. Εγώ με γονείς συνομηλίκους δυσκολεύομαι απίστευτα να δω μεγαλύτερους άντρες ως δυνάμει συντρόφους. Το ανώτατο που έχω βρει ήταν 7 χρόνια μεγαλύτερος (αλλά μικρόφερνε) και το κατώτατο 4 χρόνια μικρότερος (αλλά πολύ σοβαρός και εμφανισιακά φαινόμασταν ίσα). Δύσκολα νομίζω να καταρρίψω τα συγκεκριμένα όρια (όση πλύση εγκεφάλου κι ας μου κάνει ο κάθε Ασκητής να βρω τον χ θείο:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

3stela3

Νεοφερμένος

Η στελλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
η ηλικια δεν παιζει ρολο.αυτο που μετραει ειναι η επικοινωνια.να ακους την ψυχη του αλλου και να σε ακουει.να μοιραζεστε κατανοηση,ιδεες,εμπνευση..και τοσα αλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
η ηλικια δεν παιζει ρολο.αυτο που μετραει ειναι η επικοινωνια.να ακους την ψυχη του αλλου και να σε ακουει.να μοιραζεστε κατανοηση,ιδεες,εμπνευση..και τοσα αλλα..

η ηλικία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Στη μεγάλη διαφορά ηλικίας οφείλεται το 50% κακής χημείας δυο ανθρώπων. Από φυσική άποψη τα γηρατειά "μυρίζουν" σε ένα σώμα. 'Αλλος κόσμος όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
η ηλικια δεν παιζει ρολο.αυτο που μετραει ειναι η επικοινωνια.να ακους την ψυχη του αλλου και να σε ακουει.να μοιραζεστε κατανοηση,ιδεες,εμπνευση..και τοσα αλλα..

η ηλικία παίζει πολύ μεγάλο ρόλο. Στη μεγάλη διαφορά ηλικίας οφείλεται το 50% κακής χημείας δυο ανθρώπων. Από φυσική άποψη τα γηρατειά "μυρίζουν" σε ένα σώμα. 'Αλλος κόσμος όταν υπάρχει μεγάλη διαφορά.


Συμφωνω και με τις 2 αποψεις:redface:(πως γινεται αυτο;:P)

το αγορι μου το περναω 2 χρονια και ειναι ο μονος που εχουμε τετοια φοβερη επικοινωνια και χημεια.
Με ολους τους προηγουμενους (που ηταν ειτε συνομιλικοι ειτε μεγαλυτεροι μου) δεν ταιριαζαμε τοσο:P
Βεβαια 2 χρονια διαφορα δεν ειναι τιποτα:P
Αλλα αν ειναι ξερω γω 25,τι να πω εχουν διαφορα φασης:hmm:Εκει ειναι πιο δυσκολο να συνυπαρξουν 2 ανθρωποι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Βεβαια 2 χρονια διαφορα δεν ειναι τιποτα:P
Αλλα αν ειναι ξερω γω 25,τι να πω εχουν διαφορα φασης:hmm:Εκει ειναι πιο δυσκολο να συνυπαρξουν 2 ανθρωποι.

για αυτό αν έχετε μεγάλη διαφορά ηλικίας , προσθέστε στην σχέση έναν τρίτο άνθρωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν ειπα αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Όλα είναι σχετικά.... Η μητέρα μου είναι μικρότερη 13 χρόνια από τον πατέρα μου. Είναι μαζί 36 χρόνια και ευτυχισμένοι. Εγώ με τον άνδρα μου έχουμε 10 χρόνια διαφορά (μεγαλύτερος) και είμαστε πολλά χρόνια μαζί και ακόμη ερωτευμένοι. Έχω ερωτευτεί άνδρα και με 21 χρόνια διαφορά και με 30 χρόνια διαφορά (βέβαια οι σχέσεις δεν ολοκληρώθηκαν για άλλους λόγους, αλλά πάντα με θυμάμαι ερωτευμένη με έναν μεγαλύτερο άνδρα....). Ήταν για εμένα ότι πιο όμορφο. Όσες φορές συναναστράφηκα συνομίληκο (έστω για ένα καφέ), δεν άντεχα την συνύπαρξη μαζί του για πάνω από μία ώρα. Έχει να κάνει καθαρά με την προσωπικότητα του άνδρα και της γυναίκας και τι ψάχνουν να βρούν. Όταν π.χ. όλες οι φίλες μου τρέχανε από μπαρ σε μπαρ, εγώ έμενα σπίτι αγκαλιά με ένα βιβλίο, ή πήγαινα σε κάποιο θέατρο, ήθελα ηρεμία στη ζωή μου και ανθρώπους που να με κάνουν να νιώθω συναισθηματική σταθερότητα και πάντα την έβρισκα σε μεγαλύτερους άνδρες. Δεν είναι στην ζωή τα πάντα σεξ, διότι όταν τελειώσει αυτό το μισάωρο πρέπει να έχεις και άλλα πράγματα να σε κρατούν μαζί του. Αν ήμουν ελεύθερη τώρα, σίγουρα θα επέλεγα και μεγαλύτερο από τον άνδρα μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,358 μηνύματα.
Θα μιλησω απο προσωπικη πειρα.Οι δυο μου τελευταιες σχεσεις,ηταν με μικροτερους.Καθολου δεν το επιδιωξα..απλα ετυχε.Στην προπροηγουμενη,ειχαμε διαφορα 6 χρονια(ομως μαλλον αυτος εδειχνε μεγαλυτερος,)και στην τελευταια...9 χρονια παρακαλω.:redface:Θα σας πω κατι...κανενα προβλημα δεν υπηχε οσον αφορα ωριμοτητας σκεψεις και στη συμπεριφορα.Η πλακα ειναι οτι εγω ηθελα να βγαινουμε εξω και να διασκεδαζουμε...ενω αυτος ηταν εντελως σπιτογατος..Η σχεση ηταν πολυ σοβαρη,5 χρονια ημαστταν μαζι,3 προτασεις γαμου,τις οποιες και απερριψα,για καποιους λογους,αλλα ο πιο σημαντικος ηταν οτι εγω δεν ηθελα να κανω παιδι( κατι,που του το ειχα πει απο την αρχη παρακαλω,μαλιστα πριν ακομα γινουμε ζευγαρι..στη φαση που ειμασταν φιλοι-μαλλον θα νομιζε οτι θα αλλαζα γνωμη..ελα ομως που γω δεν..)
Αυτα τα λεω γιατι:Η διαφορα ηλικιας μας...δεν φαινοταν καθολου σε συμπεριφορα και στον τροπο σκεψης,μαλιστα ηταν κατι που το ειχαν δεχτει και οι γονεις του(μην ξεχναμε..στην επαρχια ζω).Ο λογος που χωρισαμε ειχε να κανει με την αποφαση του παιδιου..καθαρα και μονο,και καποια αλλα,αλλα υποδυεστερα(οπως το που θα μεναμε)Βεβαια,δεν ειναι ολες οι περιπτωσεις το ιδιο..αυτο ειναι σιγουρο.Επισης να πω και κατι αλλο...σαφεστατα και θελω να ειμαι με καποιον,που να εχουμε πιο κοντινη ηλικια...οταν ομως σου τυχει,και δεν υπαρχει καποιο ουσιωδες προβλημα,σε καμια περιπτωση δεν θα εκανα πισω,επειδη το κατεστημενο και η γιαγια μου λεει οτι ο αντρας πρεπει να ειναι μεγαλυτερος.:)
ΥΓ..δεν μιλω για υπερβολικα μεγαλες διαφορες ηλικιας..αλλα εκει,υπαρχουν καποια θεματακια,που ισχυουν και στις 2 περιπτωσεις,και οταν ο αντρας ειναι παρα πολυ μεγαλυτερος..και οταν ειναι η γυναικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Οταν έχεις μια σχέση είναι ΟΚ τα πράγματα. Οταν σοβαρεύουν όμως, πχ συγκατοίκηση, αρραβώνες, γάμοι, τότε η διαφορά ηλικίας είναι σημαντική.
Αν η κοπέλα είναι 20 και ο άντρας 35, όταν αυτή θα γίνει 35 αυτός θα είναι 50...Αυτός δεν θα μπορεί να την ικανοποιήσει σεξουαλικά και αυτή θα αρχίσει να ψάχνεται...
Αν η κοπέλα είναι 35 και αυτός 20, τι λέτε να γίνει σε 10 χρόνια που αυτή θα είναι 45 και θα έχει χάσει την ομορφιά της;


Τα λέω εγώ που είχα σχέσεις με 7-13 χρόνια μεγαλύτερες και με 13 χρόνια μικρότερη...Μπορεί να έχω και άδικο βέβαια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Αν η κοπέλα είναι 35 και αυτός 20, τι λέτε να γίνει σε 10 χρόνια που αυτή θα είναι 45 και θα έχει χάσει την ομορφιά της;

η μαμα μου σε δυο μερες κλεινει τα 43 και ειναι πιο ομορφη απο οτι ηταν στα 25 της. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
η μαμα μου σε δυο μερες κλεινει τα 43 και ειναι πιο ομορφη απο οτι ηταν στα 25 της. :look:
Και μένα όταν ήμουν εγώ 20 και η μητέρα μου 40, κυκλοφορούσαμε και η μαμά είχε ασυζητητί πιο πολύ σουξέ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χρησιμες πληροφοριες..

γιαυτο ειναι τοσο γοητευτικες οι 40αρες..
που ειναι ισον με 2 εικοσαρες..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
η μαμα μου σε δυο μερες κλεινει τα 43 και ειναι πιο ομορφη απο οτι ηταν στα 25 της. :look:

Δεν είναι και ο κανόνας όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δεν είναι και ο κανόνας όμως...
Δεν υπαρχει κανονας cacofonix....Τα παντα ειναι σχετικα :Υπαρχουν ομορφοι ανθρωποι στα 20,30,40 ακομη και στα 50 plus και ασχημοι εξισου σ΄αυτες τις ηλικιες ...Υπαρχουν σεξουαλικα ηφαιστεια σε ολες αυτες τις γκαμες αλλα και σεξουαλικα ξενερωτοι εξισου...υπαρχουν ανθρωποι με τους οποιους μπορει να κολλησει η χημεια σου με μικρη η μεγαλυτερη διαφορα ηλικιας σε ολο το ηλικιακο φασμα που προανεφερα ....δεν ξερεις ποτε πως τα φερνει η ζωη ...Μην Ψαχνεις κανονες ...υπαρχουν ανθρωποι εκει εξω ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top