[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Εχω χρησιμοποιησει διάφορα από το Χοντο και τον Δαφνη κατά καιρους και πανω κατω ιδια μου φαίνονται, απλά του Δαφνη δεν βρωμάνε τόσο! Αν το κάνεις συμφωνα με τις οδηγίες, ξανθαίνει όλο (και λίγο το δέρμα αλλά αυτό φεύγει σε λίγες ώρες) και σχεδόν δεν φαίνεται τίποτα. Βεβαια αμα κάτσεις στον ήλιο, ευχαριστώ πολύ, φαίνεται και παραφαίνεται ότι έχεις ξανθες τρίχες εκεί αλλά από πριν καλύτερα είναι! Κρατάει περίπου μήνα, άντε στη χειρότερη 20-25 μέρες. Δηλαδή τότε μερικές γινονται πιό σκούρες και πρέπει να το περάσεις πάλι για να είναι ομοιόμορφο. Φρύδια δεν έχω βάψει ποτέ και όλες οι κρέμες που έχω δοκιμάσει λενε να μην τις βάζεις στα φρύδια. Αλλά λογικό να μην κρτάει, γιατί τα φρύδια να βγάζεις (και μερικές τριχες φεύγουν και μόνες τους) άρα αναγεννάται η τρίχα συνέχεια.
Το καλό είναι ότι προκειται για 10-15 λεπτά υπόθεση, απλώνεις την κρεμούλα, περιμένεις και τέλος, ανωδυνα. Και όταν λέω αποδυναμώνει την τρίχα, δεν εννοω ότι την καταστρέφει και τελείως. Απλά ταλαιπωρείται η τρίχα από την βαφή κάθε μήνα (που χημική είναι, πως να το κάνουμε) και δεν την κοβεις ποτέ για να αναγεννηθεί.


αααα οκ!!ευχαριστω πολυ!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Κορίτσια ξέρετε καμιά καλή κρέμα για πήλινγκ προσώπου του εμπορίου?επίσης ξέρετε πως ακριβώς είναι ο πιο σωστός τρόπος εφαρμογής?από τιμές τι παίζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futurama

Νεοφερμένος

Η futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παραγγέλνετε ποτέ καλλυντικά απο το ίντερνετ; Έχω δεί κάτι τέλεια απο Λονδίνο
αλλά δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις αγορές μέσω ίντερνετ. Κανένα έμπιστο σάιτ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Παραγγέλνετε ποτέ καλλυντικά απο το ίντερνετ; Έχω δεί κάτι τέλεια απο Λονδίνο
αλλά δεν εμπιστεύομαι και πολύ τις αγορές μέσω ίντερνετ. Κανένα έμπιστο σάιτ;;;
Δεν έχω πάρει ποτέ καλλυντικά από ιντερνετ αλλά είναι καλή ιδέα πιστεύω. Τα βρίσκεις πιό φτηνά συνήθως αλλά είναι δύσκολο να ξέρεις αν είναι αξιόπιστος ο πωλητής (συνθηκες φύλαξης, αν είναι "μαιμού", κλπ). Συνήθως δοκιμάζω να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών για κάποιο χαζό θέμα (ερώτηση, διαυκρίνιση, κ.α.) και ανάλογα με το πόσο γρήγορα, ευγενικά και αποδεκτά θα μου απαντήσουν, βγάζω ένα γενικό συμπέρασμα. Αυτό το συμπέρασμα γίνεται πιό λεπτομερές όταν χαζέψω το site και δω αν είναι καλά στημένο, ευχρηστό, την πολιτική επιστροφών, εγγυήσεις για τον πελάτη, κλπ. Αν όλα αυτά με κάνουν και νιώθω ότι έχω να κάνω με επαγγελματίες και σοβαρούς ανθρώπους, το δοκιμάζω.
Βέβαια μπορείς πάντα να βασιστείς στο eBay...σαν αγοραστής δεν παιζει να χάσεις λεφτά ο,τι και να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Κορίτσια τα έβαψα τελικά και είναι πολύ ωραία!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Κορίτσια τα έβαψα τελικά και είναι πολύ ωραία!:)
Mε γειααααα. Ζήλεια mode on. :redface:

Aν και να σημειώσω ότι σήμερα είδα μια κοπελιά που ναι μεν το είχε κόκκινο αλλά ήταν,άθλιο. ο.Ο
Το είχε κάπως.. Πως να το πώ,ροζοκόκκινο. :confused:

Εμένα μου αρέσει αυτό:



Aααν ποτέ αποφασίσω να αλλάξω το χρώμα που έχω τώρα,κάπως έτσι θα το κάνω. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Mε γειααααα. Ζήλεια mode on. :redface:

Aν και να σημειώσω ότι σήμερα είδα μια κοπελιά που ναι μεν το είχε κόκκινο αλλά ήταν,άθλιο. ο.Ο
Το είχε κάπως.. Πως να το πώ,ροζοκόκκινο. :confused:

Εμένα μου αρέσει αυτό:



Aααν ποτέ αποφασίσω να αλλάξω το χρώμα που έχω τώρα,κάπως έτσι θα το κάνω. :redface:

Ευχαριστώ!:happy:

Αυτό το χρώμα όντως είναι τέλειο!:D

Εγώ δεν τα έκανα έτσι όμως..τα έκανα πορτοκαλοχάλκινα..σαν την Μοιραράκη μιλάω!:P

Δηλαδή έτσι:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Ευχαριστώ!:happy:

Αυτό το χρώμα όντως είναι τέλειο!:D

Εγώ δεν τα έκανα έτσι όμως..τα έκανα πορτοκαλοχάλκινα..σαν την Μοιραράκη μιλάω!:P

Δηλαδή έτσι:



Αν είσαι αυτή, εχω κι εγώ ζήλεια mode on!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Αν είσαι αυτή, εχω κι εγώ ζήλεια mode on!

Χαχαχα!Όχι καλέ..δεν είμαι εγώ!:PΗ Σίσσυ Χρηστίδου είναι..απλά είπα ότι τα έκανα έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Α, δεν βλέπω τηλεόραση και δεν ξέρω ποιά είναι οποτε υπεθεσα ότι είσαι εσυ. ΟΚ, δεν θα σε γλωσσοφάω τότε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Ηρώ_

Δραστήριο μέλος

Η _Ηρώ_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Σκηνοθέτης και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Α, δεν βλέπω τηλεόραση και δεν ξέρω ποιά είναι οποτε υπεθεσα ότι είσαι εσυ. ΟΚ, δεν θα σε γλωσσοφάω τότε! :P

Ναι,βρε σιγά!:)
Την γλίτωσα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Καλά μου κορίτσια ... (ύποπτη αρχή θα έλεγε κάποιος;)) help..
Έχτετε/ξέρετε καποιο μυστικό για να μακραίνουν τα μαλλιά πιο γρήγορα? Έχω ακουσει και έχω διαβάσει αρκετά, ότι δηλαδη μακραίνουν αν τα λουζεις συχνά, τα δικα μου βεβαια ειναι λιπαρά και θελουν συχνό λουσιμο :confused: δεν είμαι σίγουρη όμως ότι ισχύει κατι τετοιο :eek: Πρέπει να τρώω καποιες συγκεκριμένες τροφές που θα τα βοηθήσουν? Βάζω conditioner κατα το λουσιμο παντα νομιζετε οτι ειναι καλη ιδεα να χρησιμοποιήσω καποια μασκα? αν ναι θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια συγκεκριμένη γιατί από αυτά τα θέματα εγώ δεν... :P
Αλλάζω θέμα τωρα :D Θέλω να κάνω ένα μακιγιάζ με κοκκινο κραγιον σκουρο η της φωτιας τα αγαπάω και τα 2! αλλά θελω και smokey eyes με μαυρη η γκρι σκια :confused: Πιστευετε οτι πηγαινει η ειναι υπερβολικο? Γενικα μου αρεσουν τα σκουρα χρωματα (ροκ κ μεταλ μουσικη απαπα ;)) αλλα παντα λεμε η εμφαση στα ματια η στα χειλη ποτε και τα 2 μαζι... :P
Ακόμη.. (ατελειωτο μηνυμα ;))
Πως κανετε αποτρίχωση στο μπικινι κ στην ευαισθητη περιοχη? Υπαρχει καποιο ειδικό κερι για τα ευαισθητα σημεια? Γαιτι με την ρολετα δεν μπορω να κανω δουλεια δυστυχως.. Μου ξεφλουδιζει το σημειο κοκκινιζει δεν φευγει η κοκκινιλα, δημιουργειται αγγειωμα χαλια :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ απαντήσεις για το πρώτο και το τελευταίο.:redface:
Όσο για το κραγιόν, είμαι υπέρ της φωτιάς με γκρι σκιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Θέλω κι εγώ απαντήσεις για το πρώτο και το τελευταίο.:redface:
Όσο για το κραγιόν, είμαι υπέρ της φωτιάς με γκρι σκιά. :P
Ραφαέλα μου και εγω αυτό πιστεύω αλλα παρασύρομαι και μου βγαίνει το ματάκι σκουρο ! Βέβαια εμένα καθόλου δεν με πειράζει αλλα ποιος ξερει τι θα σκεφτεται ο κοσμος ...συντηρητικοι ανθρωποι :mad:
Κατι ασχετο... στην υπογραφη σου: Παπαδιαμαντης - Ονειρο στο κυμα? :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για το πρώτο ξέρω πως βοηθά η βιταμίνη Ε, αλλά δεν το έχω δοκιμάσει.
Για το δεύτερο εγώ σχεδόν πάντα όταν βάφομαι για βράδυ κάνω smoky eyes και βάφω τα χείλη μου έντονο φούξια/κοκκινο/πορτοκαλί - ποτέ κανείς δεν σχολίασε κάτι και ακόμα κι αν σχολίαζε, δεν θα ενδιαφερόμουν :D
Για το τρίτο.. μόνο σε αποτριχωτζού νομίζω μπορείς να αποτριχώσεις την επίμαχη περιοχή - απ' όσο ξέρω και οι αποτριχωτζούδες βάζουν συνάδελφο και τους το κάνει (αυτό ακούστηκε πολύ πρόστυχο :redface::P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ραφαέλα μου και εγω αυτό πιστεύω αλλα παρασύρομαι και μου βγαίνει το ματάκι σκουρο ! Βέβαια εμένα καθόλου δεν με πειράζει αλλα ποιος ξερει τι θα σκεφτεται ο κοσμος ...συντηρητικοι ανθρωποι :mad:
Κατι ασχετο... στην υπογραφη σου: Παπαδιαμαντης - Ονειρο στο κυμα? :D

Προσωπικά δε με νοιάζει τι θα πει ο κόσμος. Και δε πιστεύω και να πει κάτι. Εκτός κι αν πέσεις σε κομπλεξάρες ξέρω γω.:P
Αχά.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Κορίτσια γεια σας. Θέλω να βάψω τα μαλλιά μου χαλκοκόκκινα (το φυσικό μου είναι καστανόξανθο σκούρο). Το χρώμα που θέλω είναι αυτό (της κοκκινομάλλας):



Επειδή όμως το μαλλί μου είναι πολύ λεπτό και πέφτει, δε θέλω να το ταλαιπωρώ συνέχεια με βαφές (τις τελευταίες φορές είχα βάλει φυτικές βαφές αλλά δεν είναι τόσο καλό το αποτέλεσμα). Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω αντάυγειες αυτού του χρώματος. Επειδή είμαι άσχετη, πόσο κοστίζουν περίπου οι αντάυγειες σε κοντό σχετικά μαλλί (μέχρι τον ώμο περίπου); Θέλω πυκνές ανταύγειες. Ρώτησα σε ένα κομμωτήριο της γειτονιάς και μου είπαν 50-70 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά. Τι λέτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Εγώ Χιμέλα δίνω περίπου 120 για αντάυγειες και κούρεμα, πάντα τόσα περίπου έδινα λίγο πιο πάνω λίγο πιο κάτω. Το χρώμα είναι υπέροχο!!!
Μου πάει πολύ το κόκκινο αλλά το φοβάμαι με τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου, μήπως είναι πολύ έντονο!!
Αν το κάνεις ανέβασε και καμμια φώτο να δούμε!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isabella

Νεοφερμένος

Η isabella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Κορίτσια γεια σας. Θέλω να βάψω τα μαλλιά μου χαλκοκόκκινα (το φυσικό μου είναι καστανόξανθο σκούρο). Το χρώμα που θέλω είναι αυτό (της κοκκινομάλλας):



Επειδή όμως το μαλλί μου είναι πολύ λεπτό και πέφτει, δε θέλω να το ταλαιπωρώ συνέχεια με βαφές (τις τελευταίες φορές είχα βάλει φυτικές βαφές αλλά δεν είναι τόσο καλό το αποτέλεσμα). Σκέφτηκα λοιπόν να κάνω αντάυγειες αυτού του χρώματος. Επειδή είμαι άσχετη, πόσο κοστίζουν περίπου οι αντάυγειες σε κοντό σχετικά μαλλί (μέχρι τον ώμο περίπου); Θέλω πυκνές ανταύγειες. Ρώτησα σε ένα κομμωτήριο της γειτονιάς και μου είπαν 50-70 ευρώ και μου φάνηκαν πολλά. Τι λέτε;


μπορεις παντα να παρεις βαφες απο τα σπυπερμαρκετ(δεν τα εχω δοκιμασει,αλλα υποθετω...)
τωρα αν το μαλλι σου δεν αντεξει,δεν ξερω,αλλα μηπως να το αφησεις? καλο αλουγεται το καστανοξανθο σκουρο που εχεις... δεν ξερω,τι να πω...μη μεινεις και με 3 τριχες ομως!!! εξαλλου συνηθως το φυσικο ειναι καλυτερο απο αλλα χρωματα!:/:
και τα φρυδια πρεπει να ειναι στο ιδιο περιπου χρωμα παντως...αν ειναι μεγαλη η διαφορα μεταξυ παλιου και νεου χρωματος θα φαινεται ασχημο...σε εμενα παντως φαινεται ασχημο και παραταιρο!!! αν θες να κανεις καλη δουλεια,καν'την ολοκληρωμενη!!!χαχαχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Ξέρω οτι το φυσικό είναι καλύτερο, αλλά ως συνήθως το φυσικό μας χρώμα όλες το μισούμε!

Θέλω οπωσδήποτε κάτι να τα κάνω, αλλά μου φαίνεται υπερβολή να δώσω 70 ευρώ... Ναι ξέρω τι θα πείτε, "πού ζεις;" αλλά γενικά με τα κομμωτήρια έχω τσακωθεί, διαφωνώ ιδεολογικά μαζί τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top