Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
πως μπορω να κανω τους δικους μου ανθρωπους να την αποδεκτούν(αν και οποτε το μαθουν).

Γιατί πρέπει να την αποδεχτούν; Ξέρεις πόσες σχέσεις έχουν προβλήματα με πεθερικά και επιβίωσαν; Πάρα πολλές.

Και το σημαντικότερο: Θα αλλάξουν τα αισθήματά σου προς αυτόν, ανάλογα με το αν θα τον αποδεχτεί το περιβάλλον σου; Εικάζω πως όχι. Οπότε γιατί να τον αφήσεις;

Και οι δυο θα προστατεύετε ότι έχετε. Κανένας σωστός σύντροφος δεν αφήνει το άλλο του μισό να τα βγάλει πέρα μόνο του.

Βέβαια, ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε. Μπορεί και να τον αποδεχτούν και να γλυτώσεις βαβούρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kittylove7@

Νεοφερμένος

Η kittylove7@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Λες????Μακάρι....:) Αν και στο τέλος αυτό που θα έχει σημασία είναι αν είμαστε ευτυχισμένοι μαζί και σίγουροι για ότι κάνουμε χωρίς να επηρεαζόμαστε από άλλους.Αν όχι,οι άλλοι θα είναι απλά μία δικαιολογία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Have a nice day

Νεοφερμένος

Ο Have a nice day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Μωρέ ας βρεθεί κάτι και για μας και δεν θα τα χαλάσουμε στην ηλικία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Α όλα και όλα,εκπτώσεις σε τέτοια θέματα δε κάνουμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο στις μέρες μας να βρει κάποιος ένα σωστό ΣΥΝΤΡΟΦΟ, έναν άνθρωπο που να τον καταλαβαίνει, να του στέκεται στα δύσκολα, να χαίρεται στα καλά, που το μόνο που δεν έχει σημασία είναι η ηλικία. Σημασία έχει κάποιος να σου κάνει το κλικ. Και αν η φωτογραφία του κυρίου που έβαλε η Christinelle σε κάποια φαίνεται "αστεία", ε σε κάποια άλλη μπορεί να φαίνεται θεός. Οπότε, περί ορέξεως..

Θέλω να πω πως ο κάθε άνθρωπος κάνει σχέση με όποιον του κάνει κλικ, άσχετα από την ηλικία του ή το φύλλο του ή άλλες απλές στατιστικές. Και καλά κάνει και την κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κaτε_αlx

Πολύ δραστήριο μέλος

Η κaτε_αlx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,545 μηνύματα.
ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΣ ΠΟΤΕ..εγω αύτο ξέρω..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι, αν δε βρεθείς στην ίδια θέση με εκείνη, είναι πολύ εύκολο να πεις ότι είναι εύκολο.
Όταν εσύ η ίδια έχεις κάτι που σε πειράζει και δε το' χεις αποδεχτεί ακόμα, μη περιμένεις να το δεχτούν οι άλλοι.
Προσωπικά, πιστεύω ότι αν από την αρχή δεν είχα πρόβλημα, δε θα ασχολιόμουν καν με το τι θα πουν οι άλλοι.
Αυτές οι "με γεμάτες" αμφιβολίες σχέσεις, είναι λίγο καταδικασμένες με ημερομηνία λήξης. Όχι επειδή δε το θες, αλλά δε το θες σε σημείο που χέστηκες για όλα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
το εχω ξαναπει, οτι σχεσεις που δεν εχουν τους ιδιους στοχους (αναγκες whatever)
δεν μπορουν να επιβιωσουν οχι γιατι δεν θες, αλλα γιατι δεν γινεται.
Απο κει και περα ποσο κοινους στοχους μπορει να εχει μια 20αρα με ενα 40αρη,
ας το απαντησει ο καθενας στον εαυτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Ο έρως χρόνια δεν κοιτά :huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • relationship with older man too.jpg
    relationship with older man too.jpg
    65.1 KB · Εμφανίσεις: 155

kittylove7@

Νεοφερμένος

Η kittylove7@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κοινοί στόχοι σίγουρα δεν υπάρχουν όταν σε χωρίζουν 20 χρόνια αλλά όταν ερωτεύεσαι τόσο δυνατά μόνο λογικά δεν μπορείς να σκεφτείς...Και ίσως αν όλο αυτό είναι τόσο δυνατό να μπορέσετε να τα βρήτε κάπου στη μέση.Άλλωστε σε όλες στις σχέσεις κάνουμε συμβιβασμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Κοινοί στόχοι σίγουρα δεν υπάρχουν όταν σε χωρίζουν 20 χρόνια αλλά όταν ερωτεύεσαι τόσο δυνατά μόνο λογικά δεν μπορείς να σκεφτείς...Και ίσως αν όλο αυτό είναι τόσο δυνατό να μπορέσετε να τα βρήτε κάπου στη μέση.Άλλωστε σε όλες στις σχέσεις κάνουμε συμβιβασμούς.

αν δεν μπορεις να ισοσκελισεις την λογικη με το συναισθημα, τοτε ετοιμασου για προβληματα....
Θυμαμαι τον εαυτο μου στα 20-22 ξενυχτουσα για πλακα ολη νυχτα αφου ειχα πιει τον μαραθωνα ολο το βραδυ και χωρις υπνο την αλλη μερα ημουν μια χαρα.
Σημερα αν το κανω αυτο την αλλη μερα δεν θα κουνιεμαι..... Φυσικα ξενυχταω αλλα μεχρι ενος σημειου και πινω παλι συγκρατημενα.
Θυμαμαι ακομα οτι τιποτα δεν μπορουσε να με κρατησει σπιτι, ασφυκτιουσα, ακομα και να βγω εξω να περπαταω για ωρες ηταν μια χαρα....
Σημερα προτιμω να μεινω σπιτι να πιω ενα ποτακι, η να ειμαι με την συντροφο μου αραχτοι...
Και αυτα ειναι δικα μου παραδειγματα, τα δικα σου θα τα βρεις μονη σου.

Εκει που επικεντρωνω παντως ειναι οτι καθε ηλικια, καθε δεκαετια μας, εχουμε αλλες αναγκες στα 20-30 αλλες στα 30-40 και αλλες παλι στα 40-50. Οσο μεγαλωνει το ενα ακρο με το αλλο, τοσο απομακρυνεται η μια πλευρα απο την αλλη.
Παλιοτερα αυτο δεν ηταν εντονο γιατι τα ενδιαφεροντα των ανθρωπων ηταν λιγα και τετριμενα.
Αναγκαστικα ο κοσμος καθοταν σπιτι (αλλα μας βλεπω να ξαναγυρναμε εκει.... :whistle: )
σημερα ομως εχεις χιλιες επιλογες χωρις πολυ κοστος απαραιτητα.
Ετσι το να εισαι 20 η 40 δεν ειχες εντονες διαφορες.
Παιδια θα εκανες, θα μαγειρευες και την κυριακη βολτα στο παρκο....

Το ζουμι ειναι οτι αν σου βγουν αναγκες, παρολο που θα κοιταξεις να τις συμβιβασεις ενθεν και ενθεν, στην ουσια θα καταπιεσεις ασκοπα την αναγκη της ηλικιας σου να εκφραστει.
Σαφως και κανουμε υποχωρησεις,πλην ομως να ξερεις τι κανεις για να μην μπαινει κανεις σε ασκοπες περιπετειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Σαφως και κανουμε υποχωρησεις,πλην ομως να ξερεις τι κανεις για να μην μπαινει κανεις σε ασκοπες περιπετειες.

Ενώ σε όλα τα υπόλοιπα που λες συμφωνώ, σε αυτό το τελευταίο κρατάω μια επιφύλαξη. Δε θεωρώ καμία σχέση μου άσκοπη περιπέτεια, παρ' όλο που τώρα εκ των υστέρων βλέπω οτι έχασα πράγματα σε αυτές. Κι αυτό γιατί τελικά αυτό που είμαι σήμερα με έχουν κάνει οι σχέσεις αυτές. Οι εμπειρίες που είχα κυρίως μέσα από τον εαυτό μου, αυτά που έμαθα για μένα και για το χαρακτήρα μου μέσα από τις άτυχες ας το πούμε σχέσεις, με έκαναν τον ολοκληρωμένο άνθρωπο που είμαι τώρα πια. Γι' αυτό ποτέ δε θα συμβούλευα κάποιον να μην κάνει μια σχέση που βλέπει οτι δεν πάει πουθενά. Θα του έλεγα, ευχαριστήσου το όσο πάει, βάλε όμως όρια στο πόσο χρόνο θέλεις να ξοδέψεις, και φύγε όταν το νιώσεις.

Η σχέση με μεγαλύτερο είναι μια σχέση που σου προσφέρει εμπειρίες. Δυστυχώς όμως δεν είναι μια σχέση η οποία μπορεί να κρατήσει επ' αόριστον (στις περισσότερες των περιπτώσεων).:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Ενώ σε όλα τα υπόλοιπα που λες συμφωνώ, σε αυτό το τελευταίο κρατάω μια επιφύλαξη. Δε θεωρώ καμία σχέση μου άσκοπη περιπέτεια, παρ' όλο που τώρα εκ των υστέρων βλέπω οτι έχασα πράγματα σε αυτές. Κι αυτό γιατί τελικά αυτό που είμαι σήμερα με έχουν κάνει οι σχέσεις αυτές. Οι εμπειρίες που είχα κυρίως μέσα από τον εαυτό μου, αυτά που έμαθα για μένα και για το χαρακτήρα μου μέσα από τις άτυχες ας το πούμε σχέσεις, με έκαναν τον ολοκληρωμένο άνθρωπο που είμαι τώρα πια. Γι' αυτό ποτέ δε θα συμβούλευα κάποιον να μην κάνει μια σχέση που βλέπει οτι δεν πάει πουθενά. Θα του έλεγα, ευχαριστήσου το όσο πάει, βάλε όμως όρια στο πόσο χρόνο θέλεις να ξοδέψεις, και φύγε όταν το νιώσεις.

Η σχέση με μεγαλύτερο είναι μια σχέση που σου προσφέρει εμπειρίες. Δυστυχώς όμως δεν είναι μια σχέση η οποία μπορεί να κρατήσει επ' αόριστον (στις περισσότερες των περιπτώσεων).:/:

σου εβαλα με bold ενα κρισιμο σημειο....
μακαρι εκεινος που αρχιζει μια ιστορια τετοια να ηξερε ποτε να φυγει.
Αυτο ηθελα στην ουσια να πω.
Δεν ειναι κακο να αρχισεις μια ιστορια με οτι διαφορα κανεις κεφι, παντα κατι θα κερδισεις.
Και 20 χρονων να εισαι και ο αλλος 60, και το κανεις κεφι, καντο.
Αλλα να ξερεις οτι αυτο καποια στιγμη ΠΡΕΠΕΙ να τελειωσει.
Γιατι αν το τραβας παραπανω απο οσο πρεπει (το πρεπει θα το βρεις μονη σου)
μετα αρχιζει η αρνητικη πορεια της σχεσης....

Η δικη μου εμπειρια λεει οτι εχω αργησει να διαλυσω κατι γιατι δεν μπορουσε (ευτυχως)
να δουλεψει οχι γιατι υπηρχαν τετοιες διαφορες.
Θελω να πω οτι το να πουμε και να εκφρασουμε θελω να κανω αυτο και αυτο και αυτο,
ειναι μια παρα πολυ δυσκολη υποθεση.
Ακομα πιο δυσκολη να την συμφωνησεις κιολας απο κοινου.
Γιατι αλλα θελει το μυαλο, αλλα θελει το σωμα αλλα θελει ο δεν ξερω εγω ποιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Βρε καλά μου παιδιά...όταν ξεκινάτε μια σχέση παίρνετε τα υποδεκάμετρα και τις μεζούρες;;;
Δεν νιώθετε την επιθυμία να σας πάρει και να σας σηκώσει και να φλερτάρετε λίγο με τα @αμωόρια ;;

Θα του έλεγα, ευχαριστήσου το όσο πάει, βάλε όμως όρια στο πόσο χρόνο θέλεις να ξοδέψεις,
Με το χρονοδιάγραμμα παραμάσχαλα ερωτεύεσαι βρε Χιμέλα;;
Σχεδιασμός και υλοποίηση επαγγελματικού προγράμματος είναι;;
Ξέρει ο καθένας πόσο χρόνο θέλει να ¨ξοδέψει¨ την ώρα που είναι ερωτευμένος;;
Συν άπειρο, για πάντα, αυτός είναι ο χρόνος που θέλει να ¨ξοδέψει¨ ο ερωτευμένος...
Μα και μόνο το ρήμα ¨ξοδεύω¨ γειώνει τα πάντα...
Η σχέση με μεγαλύτερο είναι μια σχέση που σου προσφέρει εμπειρίες.
Δυστυχώς όμως δεν είναι μια σχέση η οποία μπορεί να κρατήσει επ' αόριστον (στις περισσότερες των περιπτώσεων).:/:
Όλες οι σχέσεις σου προσφέρουν εμπειρίες.Είτε με μεγαλύτερο, είτε με μικρότερο, είτε με συνομήλικο.
Και, δυστυχώς, οι περισσότερες δεν κρατάνε επ'αόριστον...
Αν όμως ξεκινάς σκεπτόμενος ότι στατιστικά κάποια στιγμή θα τελειώσει,
ξεκινάς έχοντας ήδη καβατζωμένη την αίσθηση της χασούρας και της έκπτωσης...

αν δεν μπορεις να ισοσκελισεις την λογικη με το συναισθημα, τοτε ετοιμασου για προβληματα....
Ξέρεις υπάρχουν άνθρωποι που το έχουν επιλογή και παντιέρα να ΜΗΝ ισοσκελίζουν την λογική με το συναίσθημα,
όχι μόνο στον έρωτα (πολύ περισσότερο βέβαια σε αυτόν), αλλά και γενικότερα στη ζωή τους... γιατί, απλά, το βλέπουν σαν ¨στένεμα¨...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Δεν νιώθετε την επιθυμία να σας πάρει και να σας σηκώσει και να φλερτάρετε λίγο με τα @αμωόρια ;;


oχι

δεν ειμαστε 5
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wildrose

Νεοφερμένος

Η wildrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Η πιο καλη διαφορα ειναι 5-8 χρονια
και τις 2 φορες που εκανα σχεση με μεγαλυτερο ,με διαφορα την πρωτη φορα 17 χρονια και τη δευτερη 14
υπηρχανε φοβερες συγκρουσεις!
Υπαρχει μια ταση ελεγχου σε τετοιες σχεσεις με μεγαλες διαφορες και ενα συμπλεγμα <<καθηγητη-μαθητριας>> τα οποια φθειρουν την ισορροπια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
Ξέρεις υπάρχουν άνθρωποι που το έχουν επιλογή και παντιέρα να ΜΗΝ ισοσκελίζουν την λογική με το συναίσθημα,
όχι μόνο στον έρωτα (πολύ περισσότερο βέβαια σε αυτόν), αλλά και γενικότερα στη ζωή τους... γιατί, απλά, το βλέπουν σαν ¨στένεμα¨...

εγω ειμαι κατα σε καθε στενεμα,
αρκει να νιωθεις καλα και να μην κανεις ασχημες αυτοκριτικες στην συνεχεια.
Γιατι σαν αποτελεσμα παραγει ενοχικες καταστασεις αυτο και τιποτα αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Παιδιά είστε τελείως εκτός θέματος. 22 με 17 έχει 4 χρόνια διαφορά. Αυτό δεν είναι διαφορά ηλικίας. Καλό θα ήταν να μεταφερθούν τα μηνύματα σε κανά topic που αφορά τις σχέσεις μέσω internet/από απόσταση.
Όσο για σένα tsoufou
Συγγνώμη για την κυνικότητα, δε με χαρακτηρίζει αλλά το θεωρώ ουτοπικό ή έστω αφελές, όταν οι μισοί τέτοιοι τύποι είναι ή βιαστές ή ανώμαλοι ή τους έχει λασκάρει κάποια βίδα.
νομίζω ότι μόλις έχεις χαρακτηρίσει βιαστές και ανώμαλους πολλούς χρήστες αυτών των forums. Προσωπικά γνωρίζω τουλάχιστον 20 (και λίγα λέω) ζευγάρια που έχουν γνωριστεί μέσω του internet και συγκεκριμένα ετούτων των forums.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamStealer

Δραστήριο μέλος

Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 50 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 745 μηνύματα.
εσεις το εχετε ονομασει καλα το ειπες.

Η ερωτηση ειναι αν ολο αυτο το πακετο αυτη την στιγμη σε καλυπτει με οτι προβληματα εχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

смертной пилюле

Νεοφερμένος

Ο смертной пилюле αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
διαφορά διαφορών
ηλικίες ηλικιών

διορθώστε με, αλλά
η γερόντισσα με το παλικάρι,
ή η νεράϊδα με το γεροχούφταλο
είναι σα να μαγειρεύεις
ένα νόστιμο φιλέτο σε κρασί ξύδι.
Προσβάλλει τα γεράματα και υποτιμά
τη νεότητα.
(μιλώ για σχέση, είμαι υπερ
του αγοραίου έρωτα)

επαχθή αισθήματα στη θέση του έρωτα
μπαίνουν, μη τα βαφτίζουμε έρωτα όμως.
(ας το πούμε οικταγάπη ή "κληρονόμησέ με")


Το τοπίο βουίζει
αν με σκαντζόχοιρου πλάτη
δημιουργούμε περγαμηνά βέλη
και πετυχαίνουμε κέντρο καρδούλας
που λιώνει με το χάδι.
:worry:

Και δεν θεωρώ δείγμα άσεμνου
το να θωπεύει ζαρωμένο χέρι
ένα μπουμπούκι, ούτε διεστραμμένο
αλλά μακροβούτι στον ύπνο.

Νιώθω να πλάθουμε γέλια
ή να ξύνουμε με γκασμά το πνεύμα του έρωτα
όταν η θυμόσοφη γραία πιπώνει τον νεαρό
με ντεμί στύση.

(ή το γκομενάκι χαπακώνει μπλε χάπια τον παπούλη
και του βαράει ελαφρά τους όρχεις
για να του σηκωθεί το βραδύπορον πέος,
δε φταις που είσαι μεγάλος, φταίει η μείωση
των συντάξεων και το μνημόνιο, κυρ κώστα)

Το αξιοκατάπιωτο λουκούμι ψιθυρίζει
ότι θέλει να φαγωθεί από κύνες που δαγκώνουν,
όχι από μασελάτα.

Άλλο η παθητική αθωότητα κι άλλο
ο έρωτας.

Η γοητευτική γλώσσα πρέπει να ρουφιέται
από στόμα που αντέχει να του κόβουν
την ανάσα.
Αλλιώς είναι σα να θες να μπεις σε νεανικό μουνάκι
για να βρείς μπουμπουκένια χέρια να σου χαϊδέψει
τα σφαλισμένα βλέφαρα ως πρώτη νεκρή αίσθηση
(ή ακροτελεύτια)

Όλα αυτά για τα άκρα της αντανάκλασης
του πανλεκου χιονισμένου κεφαλιού
με μια ροδαλή όραση.

Αν ήμουν γερομπαμπαλής και είχα σχέση με εγγονή,
θα ένιωθα παρείσακτος ακόμα κι αν δε με έκανε έτσι να νιώθω.

ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΚΡΟΥΠΑΚΙΑ Ο ΣΦΥΓΜΟΣ ΧΤΥΠΑ
ΑΒΑΣΤΑΧΤΑ.

Γιατί ο έρωτας πείνα είναι
και στην περιστροφή της πείνας
ουσιαστικά θες να μοιραστείς το κορμί σου
με περιδινούμενη ψυχή.

ΝΑ γιατί τώρα που πονάμε
πρέπει πιο πολύ να γαμιόμαστε.



πάω να δω αμέρικαν μπιούτι :redface::confused::P
(στο τέλος αυτοκτονεί γιατί δε μπορεί να γαμήσει,
ή γιατί η ζωή του εκχωρήθηκε στην ουτοπία?
ποτέ δε κατάλαβα)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top