Προτείνετε ένα βιβλίο

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Το χρονικό του χρόνου του stephen hawking πιστεύω ότι πρέπει να βρίσκεται σε κάθε βιβλιοθήκη, το διαβάζω αυτόν τον καιρό και πραγματικά ο τύπος είναι απίστευτος. Καμιά φορά διαβάζεις λίγο και μετά λες από μέσα σου "wtf did i just read?", μερικές παραγράφους χρειάστηκε να τις διαβάσω 2 φορές για να καταλάβω τι λένε αλλά σε γενικές γραμμές το όλο σύγγραμα είναι φοβερό.

ακουώ τιμή :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
ακουώ τιμή :P :whistle:

To έχω βρεί με λιγότερο απο 10 ευρώ το συγκεκριμένο.
Βέβαια μιλάμε για το αγγλόφωνο κείμενο,και με παραγγελία απο το ίντερνετ+παραλαβή απο κατάστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

silverdog

Δραστήριο μέλος

Ο silverdog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 550 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
To έχω βρεί με λιγότερο απο 10 ευρώ το συγκεκριμένο.
Βέβαια μιλάμε για το αγγλόφωνο κείμενο,και με παραγγελία απο το ίντερνετ+παραλαβή απο κατάστημα.

ναι ναι ξέρω θα το ψάξω και ελπίζω να το πάρω σύντομα :) ευχαριστωωωωώ για τις πληροφορίες :P:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
ναι ναι ξέρω θα το ψάξω και ελπίζω να το πάρω σύντομα :) ευχαριστωωωωώ για τις πληροφορίες :P:hmm:

Επειδή ενδιαφερόμουν για το βιβλίο, το χα ψαχουλέψει τον ΙΑΝΟ και το βρήκα, 25€ το χει, αλλά είναι μεταφρασμένο. Αν βρεις κάπου να το πουλάνε στ αγγλικά θα είναι σίγουρα στην μισή τιμή :P
Για κάποιο λόγο τα αγγλικά βιβλία είναι πολύ πιο φθηνά από τα ελληνικά :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο τα αγγλικά βιβλία είναι πολύ πιο φθηνά από τα ελληνικά :confused:

Γιατί η μετάφραση κοστίζει...Και μιάς και προορίζεται σε πιό περιορισμένο κοινό,πρέπει να βγάλει τα λεφτά της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
ακουώ τιμή :P :whistle:

Το παρήγγειλα online από την protoporia.gr, 20Ε έκανε το βιβλίο + 5,5 έξοδα αποστολής =25,5Ε
αλλά πρόσφατα το βρήκα σε άλλη σελίδα πιο φτηνά :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Off topic
Και το τραγουδι της Kate Bush ωραιο ειναι:)

Εγω εχω να προτεινω ολα του Καρυωτακη. Ο αγαπημενος μου Ελληνας ποιητης αυτη την φαση της ζωης μου...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Επειδή ενδιαφερόμουν για το βιβλίο, το χα ψαχουλέψει τον ΙΑΝΟ και το βρήκα, 25€ το χει, αλλά είναι μεταφρασμένο. Αν βρεις κάπου να το πουλάνε στ αγγλικά θα είναι σίγουρα στην μισή τιμή :P
Για κάποιο λόγο τα αγγλικά βιβλία είναι πολύ πιο φθηνά από τα ελληνικά :confused:

Ίσως γιατί δεν έχουν έξοδα μεταφραστή????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Εγω εχω να προτεινω ολα του Καρυωτακη. Ο αγαπημενος μου Ελληνας ποιητης αυτη την φαση της ζωης μου...


Πολύ μελαγχολία ο Καρυωτάκης όμως ρε συ. Διαβάζοντας ένα ποίημα του σου έρχεται να αυτοκτονήσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πολύ μελαγχολία ο Καρυωτάκης όμως ρε συ. Διαβάζοντας ένα ποίημα του σου έρχεται να αυτοκτονήσεις..

αλλά τελικά πάντα το αναβάλλεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
To σπιτι των Πνευματων
Ιζαμπελ Αλιεντε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Δεν μιλάνε για σκοινί στο σπίτι του κρεμασμένου.., Τι γίνεται όμως όταν το σκοινί αρχίζει να μιλά;
Ένας υποψήφιος αυτόχειρας αποφασίζει να κρεμαστεί. Λίγο πριν το τελευταίο του βήμα, το σκοινί αρχίζει να του μιλά...
"ΧΡΟΙΦΜΜΦΧ".
Με τρίχινη φωνή, το σκοινί του εξιστορεί κάθε βράδυ κι από μία ιστορία, τη ζωή ενός ανθρώπου που κρεμάστηκε. Αφηγείται ιστορίες από το μακρινό Βυζάντιο, την Κατοχή, το σήμερα...

Τα "Παραμύθια της αγχόνης" μοιάζουν με θραύσματα από ένα βιβλίο βαθιά χαμένο στο χρόνο, τις Χίλιες και Μία Νύχτες των θυμάτων της προόδου της ανθρωπότητας, και καταλήγουν σ' ένα ελπιδοφόρο μήνυμα.
"Όταν η ζωή σου πρόκειται να φύγει, καλύτερα να το εκμεταλλευτείς..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

noname123

Νεοφερμένος

Ο noname123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Computer Networks (5th Edition) [Hardcover]
Andrew S. Tanenbaum (Author), David J. Wetherall (Author)





Ένα χαλαρό βιβλίο για το τζάκι ή την παραλία. :)

τετοια βιβλία καιτε στα τζακια και στις υπαιθριες φωτιες στις παραλιες γι'αυτο γεμίσαμε αιθαλομιχλη....χιπηδες....:mad:


Η αγάπη για τη γεωμετρία-Σώτη Τριανταφύλλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catlin

Δραστήριο μέλος

Η Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 427 μηνύματα.
Η μεγαλύτερη ιστορική έρευνα που έγινε ποτέ για τον Άρη Βελουχιώτη.

010100002438l.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.






Σκέτη τρομοκρατία
:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

χμμμμ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top