Κλήσεις SOS

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Θα ήθελα να μάθω ποιές κλήσεις θεωρούνται S.O.S.
Κάλεσα την εταιρία που είμαι συνδρομήτρια και δεν μπόρεσαν να μου απαντήσουν με βεβαιότητα, γι'αυτό και ρωτάω εσάς. Χρειάζομαι επιβεβαιωμένη απάντηση, διότι σκέφτομαι για αρχή να στείλω επιστολή διαμαρτυρίας στη συγκεκριμένη εταιρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη νομίζω ειναι η αστυνομία(100) το 166 η πυροσβεστική δηλαδή αυτά έχουμε άμεση ανάγκη κάποιες στιγμες.
Το ξαναλέω δεν είμαι 100% σίγουρη ε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Λαγουδοκουνελάκι, thanks, αλλά θέλω να μου απαντήσει κάποιος που είναι 100000% σίγουρος. Είναι σημαντικό, γι'αυτό.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πάντως στα καρτοτηλέφωνα χωρίς τηλεκάρτα,παίρνουν αυτούς τους αριθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
112 χωρίς κάρτα, ΜΟΝΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
112 χωρίς κάρτα, ΜΟΝΟ

Απαντάς στην bunny, αλλά εμένα που καίγομαι μ'αφήνεις στην απέξω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
πότε το άλλαξαν???:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ελενη κι εμενα την ιδια μανουρα μου ειχαν κανει οταν τους πειρα και τους ρωτησα για αυοτυς τους αριθμους.
Προσωπικα αυτο που ξερω (το εχω δει γραμμενο σε χαρτι καταστηματος VODA αν δεν κανω λαθος) ειναι οτι και χωρις την καρτα sim οι αριθμοι εκτκτης αναγκης ειναι το
112 ουσιατικα το οποιο πραγματοποιειτε και χωρις την sim!!!!
Τωρα αν καλεσεις χωρις την sim πατωντας να κανει κληση sos καλει αυτοματα το 112 και σε συνδεει με αστυνομικο τμημα, λιμενικο ή πυροσβεστικη ή ΕΚΑΒ αναλογα με την περιπτωση σου..
Λογικά χτυπάει στο κοντινότερο κέντρο διαμεταγωγής της εταιρίας μέσω της οποίας γίνεται η κλήση.Εκτος και αν χτυπαει σε καποια "κεντρικα".



EDIT:
Και για του λογου το αληθες οριστε απο το επισημο site της vodafone:

Αν βρίσκεστε σε κατάσταση έκτακτης ανάγκης...
...καλέστε απευθείας από το κινητό σας, χωρίς χρέωση, τις παρακάτω υπηρεσίες:
100 Αμεση Δράση Αστυνομίας
108 Αμεση Δράση Λιμενικού Σώματος
109 Δίωξη Ναρκωτικών
166 Κέντρο 'Αμεσης Βοήθειας
191 Συντονιστικό Κέντρο Αντιμετώπισης Πυρκαγιών
199 Πυροσβεστική Υπηρεσία
112 Πανευρωπαϊκός Αριθμός Επειγόντων Περιστατικών Ο αριθμός 112 είναι ένας ευρωπαϊκός αριθμός κλήσης έκτατης ανάγκης που μπορείτε να καλέσετε από τα 15 κράτη μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Η κλήση στο 112 μπορεί να γίνει χωρίς πρόθεμα, χωρίς κάρτα SIM στο τηλέφωνο και η κλήση δρομολογείται ανάλογα με το είδος της ανάγκης στην Αστυνομία, την Πυροσβεστική, το Λιμενικό ή το ΕΚΑΒ. Προϋπόθεση είναι να υπάρχει κάλυψη από οποιονδήποτε operator.

Ελπιζω να σε βοηθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ. Ελπίζω ανάμεσα στα μέλη του e-steki να υπάρχει έστω και ΕΝΑΣ υπάλληλος της εταιρίας του κινητού μου, προκειμένου να ενημερωθεί και να ενημερώσει και όλους τους υπόλοιπους, που δεν ξέρουν τι να απαντήσουν στους πελάτες τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Τωρα.....σωθηκες!!!:whistle:
Σε κατι τετοια Ελενακι ειμαστε Ελλαδισταν...ετσι απλα!:mad:
Και να πεις οτι τους ζητησες κατι τρομερο!Στο δικο τους το site υπαρχε και ειναι κατι βασικο και που εχει μενει αμεταβλητο!
Δηλαδη τα ξερουμε ατομα που δεν δουλευουμε εκει και δεν τα ξερουν οι ιδιοι οι υπαλληλοι;:confused:

Οριστε το link:https://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001040206&vars=0000000000

Ελενακι παρτους τηλεφωνο και δωστους το link μπας και τα μαθουν για τους επομενους εστω!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Mario:
Τωρα.....σωθηκες!!!:whistle:
Σε κατι τετοια Ελενακι ειμαστε Ελλαδισταν...ετσι απλα!:mad:
Και να πεις οτι τους ζητησες κατι τρομερο!Στο δικο τους το site υπαρχε και ειναι κατι βασικο και που εχει μενει αμεταβλητο!
Δηλαδη τα ξερουμε ατομα που δεν δουλευουμε εκει και δεν τα ξερουν οι ιδιοι οι υπαλληλοι;:confused:

Οριστε το link:https://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001040206&vars=0000000000

Ελενακι παρτους τηλεφωνο και δωστους το link μπας και τα μαθουν για τους επομενους εστω!:P

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά.....

Υ.Γ. Ντεν εχω vodafone καρντιά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ωραία τώρα είμαι 100% σίγουρη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Το 112 είναι παγκόσμιος αριθμός έκτακτης ανάγκης και σε συνδέει με την τοπική αστυνομία σε όποια χώρα και να βρίσκεσαι,είναι σαν το 100 εδώ.Για το παγκόσμιο νούμερο ίσως κάνω και λάθος καθώς αυτό ήξερα ανέκαθεν.Ο Μάριος παραθέτει ότι είναι πανευρωπαικός..μάλλον κάνω λάθος.

Μπορείς να καλέσεις το 112 από οποιαδήποτε συσκευή ΚΑΙ χωρίς SIM.

Για λόγου το αληθές προσπαθήστε με κλειδωμένο πληκτρολόγιο σε οποιαδήποτε συσκευή να πληκτρολογίσετε το 112.Θα δείτε ότι σας το επιτρέπει και μπορείτε να το καλέσετε άμεσα :)

To θέμα είναι να μην σου συμβεί κακό,αν σας τύχει το 112 είναι υπεραρκετό να θυμάστε για αριθμός έκτακτης ανάγκης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Και σε 911 καλούν τα περισσότερα κινητά με κλειδωμένο πληκτρολόγιο (= το 112 της Αμερικής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από emufear:
Και σε 911 καλούν τα περισσότερα κινητά με κλειδωμένο πληκτρολόγιο (= το 112 της Αμερικής)
Σωστός!!:clapup:
Ποτέ δεν μου έμεινε στο μυαλό αυτό το περίεργο 911...πάντα ανάποδοι αυτοί οι αμερικάνοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top