Κριτήρια επιλογής επαγγέλματος

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σε μενα παει αυτο?? Καλα οταν φτασω την δικη σου ηλικια, το ξανασυζηταμε!:P
Στη ρουμάνα πήγαινε, και δεν εννοώ μικρότερη απο μένα, το εξήγησα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μικρή εννοώ διότι ξέρω πολλούς που χρέη απέκτησαν σε αρκετά μεγαλύτερη ηλικία, όχι μικρότερη απο μένα :)

Μα εγω μιλησα για την οικογενεια μου! Οχι για μενα προσωπικα...

εντιτ: σορρυ μπερδευτηκα! ακυρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αν στερείσαι, βγαίνεις και με 2000. Αλλά μη μου λέτε ότι δεν θέλετε να έχετε κάτι στην άκρη για ώρα ανάγκης. Αρα καλα λεω εγω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
[FONT=&quot]Αν στερείσαι, βγαίνεις. Αλλά μη μου λέτε ότι δεν θέλετε να έχετε κάτι στην άκρη για ώρα ανάγκης. [/FONT]

Ε ναι βρε παιδια! Κατι μπορει να σου τυχει! Το ικανοποιητικος μισθος σημαινει οτι νιωθεις μια ασφαλεια, εχεις μια καποια ποιοτητα ζωης.

Τελος παντων, για να μην παρεξηγηθω και επειδη εχουμε ξεφυγει λιγο, τα δικα μου ποσοστα ειναι κατι τετοιο:

Προτίμηση: 80%
Χρήματα: 20%
Κύρος: ??%
Εργασία συγγενών/υπάρχουσες γνωριμίες: ??%
Γνώμη οικογένειας/γνωστών: ??%
Ευκολία σπουδών: ??%
Ποιότητα σπουδών: ??%
Ευκολία επαγγέλματος: ??%
Ευκολία εξεύρεσης θέσης εργασίας: ??%
Αξιοποίηση των ικανοτήτων σας: αυτο παει με την προτιμηση, γιατι προφανως θα προτιμησω κατι που αξιοποιει τις ικανοτητες μου, ετσι ωστε να ειμαι και καλυτερη στη δουλεια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
σορρυ(ολο και πιο κατω παει το καρμα μου... τσ τσ...θελουν να με φιμωσουν...):P[FONT=&quot]
[/FONT]

Παρε και απο μενα μια:P (θετικη σαφως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αξιοποίηση των ικανοτήτων σας: αυτο παει με την προτιμηση, γιατι προφανως θα προτιμησω κατι που αξιοποιει τις ικανοτητες μου, ετσι ωστε να ειμαι και καλυτερη στη δουλεια μου!

Μην το λες, μπορεί σε κάτι άλλο να έχεις περισσότερο ταλέντο, να είχε φανεί απο μικρή ηλικία, να είχες διακρίσεις στο σχολείο και όλα αυτά τα ωραία και κάποια στιγμή να συνειδητοποιήσεις οτι σου άρεσε μόνο και μόνο επειδή ήσουν καλή σε αυτό και οτι δεν είναι αυτό που ποθεί η καρδούλα σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Μην το λες, μπορεί σε κάτι άλλο να έχεις περισσότερο ταλέντο, να είχε φανεί απο μικρή ηλικία, να είχες διακρίσεις στο σχολείο και όλα αυτά τα ωραία και κάποια στιγμή να συνειδητοποιήσεις οτι σου άρεσε μόνο και μόνο επειδή ήσουν καλή σε αυτό και οτι δεν είναι αυτό που ποθεί η καρδούλα σου...

Για το εαυτο σου και τα μαθηματικα μιλας τωρα ε?:)

Ναι, ετσι ημουν κι εγω, και ευτυχως μεχρι στιγμης δεν εχω μετανιωσει για την επιλογη μου! Αλλωστε, ακομα και αν μου τυχαινε αυτο, και το κατι αλλο που θα διαλεγα να κανω θα ηταν σιγουρα κατι που θα μπορουσα να κανω καλα!

Πιστευω γενικα οτι ενω ειναι δυνατον να εισαι καλος σε κατι που δεν σου αρεσει (απο φυσικο ταλεντο) ειναι αδυνατον να σου αρεσει κατι (οχι απλα θεωρητικα, οπως μου αρεσει η ηθοποιια ας πουμε, αλλα να σε γεμιζει ως επαγγελμα) στο οποιο δεν εισαι καλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βασικά είναι πολύ δύσκολο να ξεχωρίσει κανείς τα "είμαι καλός επειδή μου αρέσει" και "μου αρέσει επειδή είμαι καλός"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Ένας απόφοιτος του πολυτεχνείου, με ένα μάστερ, στην καλύτερη περίπτωση θα πάρει πρώτο μισθό 1100~1200 ευρώ καθαρά.

Νταξ δεν λέω..Έχεις δίκιο..Αλλά δεν είναι απόλυτο αυτό.Στις περισσότερες περιπτώσεις ναι..Αλλά όχι σε όλες..Ξέρω άτομα σε Ιντρακομ και Οτε που έχουν ξεκινήσει με 1500 και άνω..Είναι θέμα συγκυριών,τύχης και πολλών άλλων παραγόντων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μια ρεαλιστική εκτίμηση θα ήταν::confused:

Προτίμηση: 30%
Χρήματα: 25%
Κύρος: 5%
Εργασία συγγενών/υπάρχουσες γνωριμίες: 5%
Γνώμη οικογένειας/γνωστών: 0%
Ευκολία σπουδών: 0%
Ποιότητα σπουδών: 0%
Ευκολία επαγγέλματος: 0%
Ευκολία εξεύρεσης θέσης εργασίας: 20%
Αξιοποίηση των ικανοτήτων σας: 15%

Εγώ σε μεγάλο βαθμό ακολούθησα τα γεγονότα για να βρω την δουλειά που έχω. Αλλά ας κάνω έναν υπολογισμό ποσοστών::hmm:

Προτίμηση: 40%
Χρήματα: 20%
Κύρος: 5%
Εργασία συγγενών/υπάρχουσες γνωριμίες: 0%
Γνώμη οικογένειας/γνωστών: 5%
Ευκολία σπουδών: 0%
Ποιότητα σπουδών: 0%
Ευκολία επαγγέλματος: 0%
Ευκολία εξεύρεσης θέσης εργασίας: 15%
Αξιοποίηση των ικανοτήτων σας: 15%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ποιο είναι το κριτήριο για να επιλέξει κανείς το ιδανικό επάγγελμα (έστω ότι όλες οι πόρτες είναι ανοικτές και μπορείς να διαλέξεις ό,τι, αλλά Ο,ΤΙ θέλεις για να ασχοληθείς. Είναι η δόξα, είναι το χρήμα ή είναι η αγάπη για το αντικείμενο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Για μένα παίζει ρόλο η διάκριση και το πάθος, τα υπόλοιπα έρχοντε όταν κάνεις καλή δουλειά, θέλω να παθιαστώ, να ασχολιθώ και να ξεκουράζομαι μόνο που κάνω το επάγγελμα μου, άν είχα τέτοια επιλογή θα προτυμούσα το πάθος μου και μετά το χρήμα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ψηφίσει και από τη στιγμή που είμαι πρώτος που το έκανε, είναι και πασιφανές το ποια είναι η απάντησή μου. Βαλκανιζατερ καταστάσεις, λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OxynteS

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PsychoNaut αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 1,798 μηνύματα.
Πέρα από την οικονομική αποκατάσταση πρεέι να σε γεμίζει και να το κάνεις με όρεξη, πράγμα που δεν πολυγίνεται στη πραγματικότητα. Και για μένα ευτυχισμένος είναι αυτός που μπορεί να κάνει επάγγελμα το χόμπυ του. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top