Ποσο συχνα βρισκετε δικαιολογιες για να μην πατε στην εργασια σας ?

ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ποσο συχνα λουφαρετε? Ποσο συχνα βαργιεσται κατα την διαρκεια της εργασιας σας ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εγω δεν βαριεμαι γιατι κανω προσωπικη εργασια αλλα και απο την αλλη δεν εχω και την δυνατοτητα να τεμπελιασω και να βρω δικαιολογιεs για να μην παω στην εργασια μου εστω και για μια μερα. Γιατι οτι αφησω για σημερα θα το βρω αυριο ειs διπλουν και μετα ξερω οτι θα μετανιωσω πικρα για αυτην την παρασπονδια μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τελεύταια βρίσκω συνέχεια δικαιολογίες γιατί ανακάλυψα πως δεν αντέχω να ζω για να δουλεύω κι η δουλειά μου απαιτεί ακριβώς αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Όταν ήμουν με το ένα πόδι εκτος γραφείου και σύντομα θα άλλαζα πολλά στη ζωή μου, αρρώσταινα πολύ συχνά. Αλήθεια αρρώσταινα. Μετά απλά συνειδητοποίησα ότι με είχε πιάσει άρνηση κι αποφάσισα να αρχίσω τις κοπάνες, ώστε να μην προλάβω να αρρωστήσω και να μπορώ και να χαρώ τη μέρα μου. Γενικά όμως το αποφεύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germa

Νεοφερμένος

Ο germa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δε λουφάρω ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εξαρτάται την δουλειά. Πέρυσι όταν είπα έμμεσα ότι θέλω να λείψω μερικές μέρες για να πάω στην ορκωμοσία μου στην Σκωτία αντέδρασαν. Ή ας πούμε όταν πήγα με τα χιόνια μου είπαν ότι ''σιγά το χιόνι, δεν δυσκολεύτηκες να έρθεις'' ενώ ήξεραν ότι μένω στους πρόποδες της Πεντέλης και η δουλειά ήταν δυτικά κι εκεί όντως δεν είχε πολύ χιόνι. Οπότε δεν έμπαινα στην διαδικασία να λουφάρω, με αποτέλεσμα να γίνει η ψυχολογία μου κομμάτια, κάθε φορά που είχαν απεργίες τα ΜΜΜ να με πηγαίνει 1 φίλος με την μηχανή, να το προετοιμάζω μέρες και παρόλο το άγχος, να μην το εκτιμούν (τις ελάχιστες φορές που δεν πήγα αισθάνθηκα ένοχη). Και αποφάσισα να μην ξαναφήσω τον εαυτό μου να το περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΧΑΟΣ

Νεοφερμένος

Ο ΜΗΔΕΝ ΚΑΙ ΧΑΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
:redface:Αν και δεν το κανω συχνα θα μπορουσα να πω οτι το αφεντικο μου με εχει βγαλει φιλασθενο μιας και 2 φορες (περιπου) το μηνα τυχαινει να παθαινω κατι...
Ας συμπεριλαβουμε ομως το γεγονος οτι δουλευω 7 μερες την εβδομαδα παντα εκτος απο καποιες σπανιες περιπτωσεις....1 φορα το δυμινο.... εεεεε δεν δικαιολογουμε?????:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Θα το κάνω, αλλά αν το κάνω, θα δουλέψω διπλά την άλλη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top