Δημοψήφισμα 05-07-2015 στην Ελλάδα

Συμφωνείτε με την αποδοχή των προτάσεων των θεσμών;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 129)
  • Ναι

    Ψήφοι: 50 38.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 79 61.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από libre

Εσεις θα πρεπει να ντρεπεστε που ξεκοκκαλισατε ευρωπαικα πακετα που πληρωνα με τους φορους μου. Πού ειναι η αναπτυξη που περιμενε η Ευρωπη; Τι εχεγγυα δινετε για να σας εμπιστευτει στο μελλον; Ηρθε η στιγμη της αληθειας. Να τα βγαλετε περα μονοι σας, μεγαλα παιδια ειστε.
Αρχική Δημοσίευση από libre

Τα παράτησα και ήρθα στην Κυανή Ακτή. Δουλεύω σαν ελεύθερος επαγγελματίας σε επικερδείς δουλειες κι όταν βαριέμαι τα παραταω, κανω διακοπες για ενα διαστημα κι επανερχομαι συνηθως με μια καινουργια ασχολια. Η προηγούμενη δουλειά μου ήταν πωλητης ακινήτων, τωρα δουλεύω personal coach για μεγαλοστελέχη επιχ. και μου έχει καρφωθεί και η ιδέα να γίνω μελλοντικά προγραμματιστής.
[...]
Χρεωνω 100Ε/ωρα για συμβουλές απλης λογικής που θα μπορούσαν να τις είχαν σκεφτεί οι ίδιοι.
Βέβαια δεν είναι όλα τα περιστατικά τα ίδια, αλλά οι περισσότερες περιπτώσεις είναι το ρεσιτάλ της ανθρώπινης χαζομάρας. Στη Γαλλία λέμε περισσότερο connerie humaine (ανθρώπινη μαλακία) που μάλλον παει καλύτερα, γιατί τις περισσότερες φορές προκειται για άτομα με κανονική νοημοσύνη που δεν μπορείς να τα πείς χαζά. .

Τι προσπαθεις να μας πεις; Ξερεις την πορεια μου; Αφου περασα καποια χρονακια δουλευοντας για εταιρειες που δραστηριοποιουνταν στην Αφρική, εχω την πολυτελεια πια να ρυθμιζω οπως θελω τη ζωη μου. Δουλευω οποτε θελω και βγαζω καλα λεφτα.
Ναι, στο personal coaching ερχονται και ανθρωποι που σκορπανε τα λεφτα τους και τους λεω πραγματα που θα επρεπε να καταλαβαινουν απο μονοι τους, Εγω φταιω για τη χαζομαρα τους; Και τοτε που εγραψα αυτα δεν εγραψα περισσοτερα για να μην προκαλεσω, αλλα αφου πας γυρευοντας, στο επαγγελματικο μου coaching παιρνω 450Ε/την ωρα. Αυτες ειναι οι τιμες στο επαγγελμα μου. Φετος ξανοιχτηκα περισσοτερο στην αγορα κι εφτιαξα μαρκα την οποια εχουν παρει μεχρι στιγμης 11 μαγαζια. Ηταν υποβαθμισμενα μαγαζια του χωρου μου που αναβαθμιζονται κατω απο ενιαια μαρκα και θα ανοιξουν καποιες θεσεις εργασιας. Προσωπικα δουλευω ολο και λιγοτερο με την εννοια του σταθερου ωραριου, αλλα ανοιγω θεσεις και πληρωνω πολλους φορους στο γαλλικο κρατος, το οποιο δινει απλοχερα προνοια και σε πολλα τσιμπουρια του συστηματος. Επομενως πρεπει να ξερεις πριν μιλησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Εποικοινωνησα με συγγενεις Ελλαδα. Πανε οι περισσοτεροι για το ΟΧΙ, κυριως κατι ανηψια νεαρας ηλικιας που δεν δεχονται αλλα σκληρα μετρα της τροικας κι επαναστατουν. Μετα δεν εχασαν την ευκαιρια να ρωτησουν πως γινεται να ερθουν Γαλλια ή αν θα ανοιξω καμμια θεση εργασιας, γιατι η κατασταση δυσκολευει στην Ελλαδα.

Τι περιμένεις από λαό που με το ένα χέρι ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ και με το άλλο έβγαλαν τα λεφτά απ' τις τράπεζες;!:rolleyes:
"Αριστερή" νοοτροπία και "δεξιά" τσέπη, απ' τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο...σου λέει δεν έχουμε στον ήλιο μοίρα εδώ, ας γίνουν όλα ριμαδιό και μετά θα μας χώσει ο libre σε καμιά δουλίτσα και θα ερχόμαστε εδώ να τρώμε τα ευρώ το καλοκαίρι!

Και λίγα τους είπες, να αγιάσει το πληκτρολόγιο σου!

Υ.Γ. Εξακολουθώ να είμαι σίγουρος ότι θα βγει το "ΝΑΙ", όχι μόνο λόγω στοιχηματικών εταιριών και λογικής εξέλιξης, αλλά γιατί πολλοί του "ΟΧΙ" που το παίζουν επανάσταση μέχρι σήμερα, αύριο που θα έρθει η ώρα να βάλουν το σταυρό στο "ΟΧΙ" θα τους πιάσει τρέμουλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Τι περιμένεις από λαό που με το ένα χέρι ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ και με το άλλο έβγαλαν τα λεφτά απ' τις τράπεζες!:rolleyes:
Διάφοροι επιχειρηματικοί όμιλοι και συνεργάτες των, τα έχουν βγάλει από χρόνια στην Ελβετία, σε offshore κλπ. :whistle: Πολλές φορές χωρίς να πληρώσουν καν φόρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Εξήγησέ μας, φίλος για ποιον ακριβώς λόγο θα αυξηθεί το ημερομήσθιό μας σε ένα 50ευρω την ημέρα, αλλά θα εκλείψουν από την αγορά τα κέρματα; :P

To ATM βγάζει 50αρικα άντε και μερικά 20αρικα;) Ο μισθός δεν θα αυξηθεί αλλά οι λογαριασμός των περισσοτέρων έχουν και κάποιο απόθεμα. Όποιος δεν έχει θα πεινάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Καλησπέρα σας! Τι λέτε , ποίος θα διακινδυνεύσει να πιθανολογήσει το αποτέλεσμα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Διάφοροι επιχειρηματικοί όμιλοι και συνεργάτες των, τα έχουν βγάλει από χρόνια στην Ελβετία, σε offshore κλπ. :whistle: Πολλές φορές χωρίς να πληρώσουν καν φόρους.

Εγώ ξέρω πάρα πολλούς που βγάλαν ποσά π.χ. των 10 ή 20 χιλιάδων και είτε τα έχουν κάτω από το στρώμα είτε τα έδωσαν σε συγγενείς ή φίλους τους στο εξωτερικό να τους τα προσέχουν και τώρα θα πάνε να ψηφίσουν "ΟΧΙ" μόνο και μόνο με το σκεπτικό ότι μπορεί να το γυρίσουμε σε δραχμή και να πολλαπλασιάσουν την αξία τους, τα γίδια!:lol:

Όλοι αυτοί που αναφέρεις ποτέ δεν είχαν τα λεφτά τους εδώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
To ATM βγάζει 50αρικα άντε και μερικά 20αρικα;) Ο μισθός δεν θα αυξηθεί αλλά οι λογαριασμός των περισσοτέρων έχουν και κάποιο απόθεμα. Όποιος δεν έχει θα πεινάσει.
Προφανώς τόσα κέρματα που κυκλοφορούν μονίμως στην αγορά, θα εξαφανιστούν για κάποιο λόγο, δηλαδή... Είσαι σίγουρος για αυτό, έχει βγάλει κάποια σχετική είδηση η ελεύθερη ώρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Προφανώς τόσα κέρματα που κυκλοφορούν μονίμως στην αγορά, θα εξαφανιστούν για κάποιο λόγο, δηλαδή... Είσαι σίγουρος για αυτό, έχει βγάλει κάποια σχετική είδηση η ελεύθερη ώρα;
Δεν έχω διαβάσει ποτέ ελεύθερη ώρα. Κοινή λογική. Αν ο μαγαζάτορας μείνει από ψιλά από που θα προμηθευτεί; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Επίσης ένα μεγάλο ποοστό είναι ήσυχοι γιατί έχουν τα λεφτά τους στα στρώματα. Δεν έχουν αντιληφθεί τι συμβαίνει και θα το καταλάβουν αν ότι το 50αρικο που έχουν δεν μπορούν να το χαλάσουν πουθενά. Λένε χαρακτηριστικά ότι δεν μπορούν να πάνε πιο κάτω...

Πέρα απ' το ότι ήδη έχουν ριμάξει τα σπίτια κι αυτό το φαινόμενο θα ενταθεί (η αστυνομία πλέον δεν ασχολείται καν) αν επιστρέψουμε στη δραχμή και γίνουν όλα τα € στις τράπεζες δραχμές, τα περισσότερα χαρτονομίσματα € που υπάρχουν στα στρώματα και είναι 40-45 δις (!!!) έχουν την Ελληνική "σήμανση" οπότε για λόγους πληθωρισμού η ισοτιμία γι' αυτά θα είναι η ίδια με αυτή που θα αλλάξουν οι καταθέσεις!:P

Για να μη μιλήσουμε για θυρίδες που θα γίνει της τρελής το πανηγύρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει ποτέ ελεύθερη ώρα. Κοινή λογική. Αν ο μαγαζάτορας μείνει από ψιλά από που θα προμηθευτεί; :)
Άφησέ το φίλε μου. Αν δε μπορούμε να συμφωνήσουμε ότι υπάρχει μία ποσότητα κερμάτων στην αγορά, που ούτε αναπαράγεται, ούτε καταστρέφεται, εκτός αν επέμβεις σε αυτήν, δε θα συμφωνήσουμε σε τπτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Η ειρωνεια της υποθεσης ειναι πως αν βγει οχι και παμε με GRD, αυτοι που ψηφησαν οχι θα ειναι οι πρωτοι που θα μπουκαρουν στη βουλη με κονσερβοκουτια και θα απαιτησουν το κεφαλι του Τσιπρα σε παλουκι.

Πιστευω παντως οτι θα βγει ναι με 57-60%. Αλλα και οχι να βγει, κερδισμενος θα ειμαι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Αλλα και οχι να βγει, κερδισμενος θα ειμαι ;)
Ωραία χρήση αντίστροφης ψυχολογίας. :P
Ε, τι χολοσκάς μωρέ, τότε; Πήγαινε και εσύ, σκέψου μια φορά και το ατομικό σου συμφέρον και ρίξτο όχι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ajusshi

Διάσημο μέλος

Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Οσο για το επιπεδο, μπορει να θεωρεις πως η χρηση της λεξης "βλαξ" φανερωνει το ηθος καποιου. Εγω απο την αλλη βρισκω την επιχειρηματολογια που εχεις χρησιμοποιησει εσυ και αλλοι σε αυτο το τοπικ πολυ πιο προστυχη. Εκει για μενα φαινεται το ηθος.
Δεν με ενδιαφερουν οι ερμηνειες σου. Εχεις παραβει τον κανονισμο του φορουμ κι αν δεν σβησει τις βρισιες σου θα ειναι φορουμ που επιτρεπει το μπαχαλο και θα το εγκαταλειψω.

Ειμαι ομογενης και θα μπορουσα να ειχα ριξει πετρα πισω μου και να μην ασχολουμαι με τους Ελληνες. Εχω ελαχιστα να χασω στην Ελλαδα και η οικογενεια μου και το σόι μου, που κατα την αποψη μου, κινουνται σε λαθος κατευθυνση, εχουν το δικαιωμα να ψηφιζουν ο,τι θελουν, αναλαμβανοντας ταυτοχρονα και τις ευθυνες τους.

Εχω περασει απο διαφορα ελληνικα φορα κατα καιρους και βλεπω οτι υπαρχουν παρεκτροπες στην συμπεριφορα και ειχα την ελπιδα οτι εδω υπαρχει σοβαροτητα και για αυτο αποφασισα να γραφω ποτε ποτε. Μενει να αποδειχτει.

Απο κει και περα το να βριζεις εναν ομογενη για να ξεσπασεις δεν ειναι ανωδυνο. Εμεις οσο κι αν φανει τετριμμενο, ανεξαρτητα τι λεμε μεταξυ μας, λεμε και κανεναν καλο λογο για την Ελλαδα εξω.

Τυχαινει να εχω τον κυκλο μου στην Κυανη ακτη, ειμαι μελος του κομματος PS Γαλλιας και στηνω κι ενα κοινωνικο δικτυο στο χωρο μου με φιλοδοξια να το κανω ευρωπαικο. Καποιος αλλος ελληνας μπορει να εχει κατι αλλο τροπο να επηρεασει. Εχουμε επαφες με ξενα προξενεια, οργανισμους, τοπικους συλλογους κλπ Με τι ψυχολογια να παμε να υπερασπιστουμε την Ελλαδα, αν δεχομαστε υβρεις; θελετε να εξοργησετε και τους ομογενεις;

Τι να πω στην τοπικη του κομματος μου για την Ελλαδα την Τριτη; Επισης ενα τουριστικο πακετο για Αργολιδα που ετοιμαζω ως εταιρεια σκεφτομαι να το ακυρωσω. Εχω αρχισει να αποκαρδιωνομαι σιγα σιγα με τους Ελληνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γι αυτό θελανε και οι θεσμοί αύξηση φπα 23% γιατί πολλά ξενοδοχειακα συγκροτήματα στα νησιά και σε πολλές περιοχές τουριστικές της Ελλάδος τα κατέχουν γαλλοι Γερμανοί και άλλοι πολλοί και ήθελαν να επωφεληθούν απο αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Efi1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Efi1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Η ειρωνεια της υποθεσης ειναι πως αν βγει οχι και παμε με GRD, αυτοι που ψηφησαν οχι θα ειναι οι πρωτοι που θα μπουκαρουν στη βουλη με κονσερβοκουτια και θα απαιτησουν το κεφαλι του Τσιπρα σε παλουκι.

Πιστευω παντως οτι θα βγει ναι με 57-60%. Αλλα και οχι να βγει, κερδισμενος θα ειμαι ;)

Πάντως στα social media κυριαρχεί ένα ηχηρό Όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xzc213

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xzc213 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Δεν με ενδιαφερουν οι ερμηνειες σου. Εχεις παραβει τον κανονισμο του φορουμ κι αν δεν σβησει τις βρισιες σου θα ειναι φορουμ που επιτρεπει το μπαχαλο και θα το εγκαταλειψω.

Ζητα συγνωμη και θα το σβησω το "βλαξ". Τα υπολοιπα ειναι εκτος θεματος και δεν με απασχολουν. Αλλας μιας κι εισαι ΕΤΕ, αφιερωμενο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Πέρα απ' το ότι ήδη έχουν ριμάξει τα σπίτια κι αυτό το φαινόμενο θα ενταθεί (η αστυνομία πλέον δεν ασχολείται καν) ...
Θυμασαι τι ελεγα στην αρχη του νηματος περι αστυνομιας και υγειας; Αμα παραλυσουν αυτα τα δυο τελειωσες σαν χωρα. Ειναι χειροτερα κι απο την πεινα. Αμα δεχτεις επιθεση λογω μπαχαλου ή ενα δικο σου ατομο σφαδαζει απο τους πονους σε ενα διαλυμενο νοσοκομειο θολωνει και σενα το μυαλο σου, αρπαζεις ενα οπλο κι οποιον παρει ο χαρος... Τα εχω δει αυτα στην Αφρική και μπορω να βεβαιθωσω οτι αυτη τη στιγμη η Ελλαδα ειναι κατω απο Μποτσουανα. Η Μποτσουανα θα ελεγα οτι ανεβαινει κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
αυτη τη στιγμη η Ελλαδα ειναι κατω απο Μποτσουανα.
Πολύ φοβάμαι, ότι αν συνεχίσουν να μας "σώζουν", οι γονείς των παιδιών της Αφρικής, θα τους λένε σε λίγο καιρό, "φάε, παιδί μου, όλο το φαγητό σου, στην Ελλάδα τα παιδάκια πεινάνε!" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θυμασαι τι ελεγα στην αρχη του νηματος περι αστυνομιας και υγειας; Αμα παραλυσουν αυτα τα δυο τελειωσες σαν χωρα. Ειναι χειροτερα κι απο την πεινα. Αμα δεχτεις επιθεση λογω μπαχαλου ή ενα δικο σου ατομο σφαδαζει απο τους πονους σε ενα διαλυμενο νοσοκομειο θολωνει και σενα το μυαλο σου, αρπαζεις ενα οπλο κι οποιον παρει ο χαρος... Τα εχω δει αυτα στην Αφρική και μπορω να βεβαιθωσω οτι αυτη τη στιγμη η Ελλαδα ειναι κατω απο Μποτσουανα. Η Μποτσουανα θα ελεγα οτι ανεβαινει κιολας.

Ενώ αυτή τη στιγμή, έπειτα από 6 χρόνια ΝΑΙ στην Ευρώπη ο τομέας της υγείας ακμάζει ε και αν πούμε όχι δεν θα έχουν γάζα τα νοσοκομεία. Oh wait... ήδη δεν έχουν.

Σοβαρά τώρα, έχεις κουράσει αγαπητέ. Λέγανε για τον άλλο που είναι βολεμένος στην Ελβετία αλλά τουλάχιστον αυτός δεν μας έλεγε " είμαι γαμάτος, βγάζω 500 ευρά την ώρα από ηλίθιους, εσείς είστε άχρηστοι ψηφίστε ναι για να έχουν ελπίδα τα παιδιά σας και αν. " :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top