Τόσο δύσκολο είναι να κάνεις σχέση;

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άρα να υποθέσω είσαι ήδη παντρεμένος από τα 17 σου με δύο παιδιά;

16 και τρία παιδιά. Έκανα αίτηση χειραφέτησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγω βλεπω οτι υπαρχουν και στα δυο φυλα ατομα που θελουν να κανουν σχεση αλλα δεν βρισκουν ανταποκριση, το οποιο ειναι καπως αντιφατικο. Δηλαδη υπαρχει προσφορα κι απο τις δυο πλευρες, υπαρχει ζητηση κι απο τις δυο πλευρες αλλα τελικα δεν κανουν χωριο.

Πιστευω παντως οτι αυτο εν πολλοις οφειλεται στο οτι δεν ξερουν τι πραγματικα ψαχνουν. Αν ψαχνεις σταθερη σχεση, δεν μπορει τα βυζια να ειναι σοβαρο κριτηριο. Ουτε το μουσι και τα τατουαζ. Σιγουρα η εμφανιση παιζει καποιο ρολο αλλα στην μακροχρονια σχεση δεν γινεται να ειναι το Νο1. Πρεπει να υπαρχει ερωτικη ελξη αλλα δεν αρκει. Ξερω κοπελα στα 26-27 που δηλωνει πως θελει σταθερη σχεση και μπλεκει με ατομα που το τελευταιο που τα ενδιαφερει ειναι μια μακροχρονια σχεση. Το εχει κανει 3 φορες σερι. Και μετα της φταινε αυτοι. Ειναι σα να θελεις ενα αμαξι που να ειναι αξιοπιστο, να παιρνεις Renault και μετα να βριζεις που σου βγαζει ζημιες.

Επισης εχω δει οτι πολλα ζευγαρια βιαζονται να συζησουν για να πληρωνουν ενα νοικι. Αυτο απο τη μια ειναι καλο βεβαια γιατι αναγκαζονται να δουν πως ειναι να ζεις με τον αλλο. Αν ομως οργανωσεις τη ζωη σου γυρω απο το κοινο σπιτι, μετα ποσο ευκολο ειναι να φυγεις; Μαλλον δυσκολο θα ελεγα. Αυτο που ειναι ευκολο ειναι να γλιστρησεις σε μια μονιμη σχεση που δεν εισαι ευτυχισμενος και που μενεις μονο για πρακτικους λογους (οπως τα εξοδα ή ενα παιδι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ξερω κοπελα στα 26-27 που δηλωνει πως θελει σταθερη σχεση και μπλεκει με ατομα που το τελευταιο που τα ενδιαφερει ειναι μια μακροχρονια σχεση. Το εχει κανει 3 φορες σερι. Και μετα της φταινε αυτοι.

Κλασσική περίπτωση κάργιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ποια σε πλήγωσε ρε γιώργο άνοιξε μας τη καρδιά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
ποια σε πλήγωσε ρε γιώργο άνοιξε μας τη καρδιά σου

Μια καργια αλλα δεν θελω να μιλαω γι αυτο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτη που ηταν καργια μαζι σου να ξερεις θα ειναι αρνι απ το ποδι σε καποιον αλλο.

Ξερω οτι δεν σε βοηθαει βεβαια αυτο που λεω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
βοηθά στο να ξέρει πως κατά 50% τουλάχιστον ήταν και ευθύνη δική του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
βοηθά στο να ξέρει πως κατά 50% τουλάχιστον ήταν και ευθύνη δική του
Σε καμια περιπτωση δεν αρνουμαι οτι εχω και εγω ευθυνες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Αυτο ειναι πολυ σχετικο. Παντα παιζει μεγαλο ρολο αν η γυναικα φαει κολλημα. Αν φαει κολλημα θελει προσπαθεια να την ξενερωσεις. Αν δεν τρελαινεται κιολας ή αν εχει κολλημα με αλλον, το να της αλλαξεις γνωμη ειναι οσο πιθανο ειναι να μην παρει σφυριγμα υπερ της η Μπαρτσελονα στα νοκ αουτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raf889

Νεοφερμένος

Η raf889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Και τι γίνεται όταν σε μια μικρή κοινωνία λεω εγω(τύπου χωριό) υπάρχουν συγκεκριμένες κοπέλες με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που οποίο αγόρι αρχίσει να σου αρέσει θα δεις να τις γεμίζει like?και το ίδιο μα κανει κι αυτη;με λίγα λόγια όταν εσυ απο τη μια αναζητάς κάποιον να ερωτευτείς αλλα αυτός προσανατολίζεται στις λεγόμενες "γλάστρες"(που ακολουθούν το πρότυπο της θρυλικής Kim)??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και τι γίνεται όταν σε μια μικρή κοινωνία λεω εγω(τύπου χωριό) υπάρχουν συγκεκριμένες κοπέλες με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που οποίο αγόρι αρχίσει να σου αρέσει θα δεις να τις γεμίζει like?και το ίδιο μα κανει κι αυτη;με λίγα λόγια όταν εσυ απο τη μια αναζητάς κάποιον να ερωτευτείς αλλα αυτός προσανατολίζεται στις λεγόμενες "γλάστρες"(που ακολουθούν το πρότυπο της θρυλικής Kim)??

Πες μας σε πρώτο πρόσωπο ακριβώς τι τρέχει με το αγόρι που σου αρέσει γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι έγραψες :P Και τι χαρακτηριστικά αναφέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raf889

Νεοφερμένος

Η raf889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
χαχα ναι ίσως ήταν λιγο μπέρδεμα όλα αυτα.Εκει που ηθελα να καταλήξω ειναι οτι ειναι δύσκολο να κανει σχέσης όταν η πλειονότητα αυτών που θα σου αρεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μάλλον κόπηκε στη μέση η πρόταση που έγραφες γιατί πάλι δεν κατάλαβα :\

Θα σου αρέσει τι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Καν'τους κι εσύ! :P

Μεταξύ σοβαρού κι αστείου.. έτσι είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

raf889

Νεοφερμένος

Η raf889 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Χαχα υγεία παιδιά με την αλλη????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
χαχα ναι ίσως ήταν λιγο μπέρδεμα όλα αυτα.Εκει που ηθελα να καταλήξω ειναι οτι ειναι δύσκολο να κανει σχέσης όταν η πλειονότητα αυτών που θα σου αρεσει

Γίνε τότε κι εσύ γλάστρα. Αν δε θες γιατί δε σου αρέσει, ή το θεωρείς ηλίθιο ή οτιδήποτε δεν είναι λίγο οξύμωρο να λες πως σου αρέσει κάποιος που του αρέσει αυτή η συμπεριφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Και τι γίνεται όταν σε μια μικρή κοινωνία λεω εγω(τύπου χωριό) υπάρχουν συγκεκριμένες κοπέλες με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά που οποίο αγόρι αρχίσει να σου αρέσει θα δεις να τις γεμίζει like?και το ίδιο μα κανει κι αυτη;με λίγα λόγια όταν εσυ απο τη μια αναζητάς κάποιον να ερωτευτείς αλλα αυτός προσανατολίζεται στις λεγόμενες "γλάστρες"(που ακολουθούν το πρότυπο της θρυλικής Kim)??

Αν αναζητάς κάποιον να ερωτευτείς και όχι απλά να περάσεις καλά, πώς γίνεται να μην σε ξενερώνει το ότι κοιτάει τις γλάστρες και δεν τον νοιάζει τι υπάρχει αποκάτω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_polla_zitas

Νεοφερμένος

Η Em_polla_zitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Χαιρετε σε οσους μπουν στον κοπο να ασχοληθουν να απαντησουν! λοιποοοοον.... ειμαι σε σχεση εδω και ενα χρονο περιπου! ολα ειναι τελεια καταπληκτικα μεταξυ μας! εχουμε καποια θεματα απο τριτους παραγοντες αλλα ειμαστε εκει ο ενας για τον αλλον! ουσιαστικα μενουμε μαζι απο τους πρωτους μηνες της σχεσης μας αγαπιομαστε ερωτευμενοι και ολα αυτα τα ομορφα ροζ πραγματακια! και ξαφνικα το πρασινο τερατακι της ζηλειας μου χτυπαει την πορτα! και του ανοιξα διαπλατα, οχι για κατι σημερινο αλλα γιατι δε μπορω να διαχειριστω οτι ειχε σχεσεις αρκετες πριν απο εμενα! και να μου λεει απο την αρχη οτι οτι νιωθει το κανει πρωτη φορα μαζι μου σε ολους τους τομεις και θελει να ειμαστε μαζι για παντα! και να καθομαι να λεω εγω μηπως α ελεγε και σε αλλες και με δουλευει? και πωε ηταν με τις αλλες? και ηταν καλυτερες απο εμενα! πιο ομορφες ή μια τραγουδουσε και αυτος παιζει κιθαρα αρα ηταν καλυτερα απο οτι εμεις! please help!! το εχω συζητησει και μαζι του πολλες φορες και μου λεει οτι ειμαι παραλογη! αλλα εγω δε μπορω να σταματησω να τα σκεφτομαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Well, είσαι παράλογη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top