Προτάσεις για διακοπές

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καλησπέρα, καλησπέρα!! Για πείτε μου κάτι...

Με ρωτάει ένας φίλος του ευρωπαϊκού αγοριού μου πού στην Ελλάδα να πάει με την κοπέλα του, μεριά Σεπτέμβρη-Οκτώβρη...

Θέλω να του προτείνω κάτι καλό, τίθεται εθνικό ζήτημα!
Από νησιά μου έρχεται στο μυαλό και το κλασικό Σαντορίνη (με την υποσημείωση ότι θα είναι ακριβά)/ Μύκονος (ελπίζοντας ότι θα έχει αδειάσει)
ή και πιο ήρεμα και "εκ των έσω", να απολαύσει τα μπάνια του ο άνθρωπος

όπως Ιθάκη, Σκιάθος κλπ, Κρήτη, Μήλος, κλπ...

έχετε μήπως κάποια συγκεκρικμένη ιδέα;

Αν σας έρχεται και συγκεκριμένο ξενοδοχείο στο μυαλό, ή ταβέρνα ή κάτι, ακόμα καλύτερα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Αν έρθουν Οκτώβρη, μάλλον πρέπει να πάνε πολύ νότια, για να μην κάνει κρύο (Κρήτη είναι ό,τι πρέπει).
Γενικά πάντως για μένα η κλασική Σαντορίνη είναι ιδανική επιλογή. ΣΣ: Εμείς πέρσι στη Σαντορίνη, 10-20 Αυγούστου, την ακριβότερη περίοδο, πληρώναμε 50Ευρώ/βραδιά σε αξιοπρεπέστατο δωμάτιο (δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα). Σεπτ-Οκτ οι τιμές θα είναι σίγουρα χαμηλότερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν καταλαβα ακριβος τι εγραψες πανω...
Τωρα για το που να πανε πρεπει να μας πεις και τι περιπου θελουν και ποσα θελουν να ξοδεψουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Χε... εννοώ, θα ήθελα κάτι ψαγμένο που όντως μόνο κάποιος ντόπιος θα μπορούσε να τους είχε προτείνει, και όχι πολύ ακριβό... Δηλαδή τα 50 ευρώ είναι καλά για ένα δωμάτιο, πιστεύω. Αν τους πω να πάνε Σαντορίνη για 150, πάλι, δε θα χαρούν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
15 Σεπτεμβριου με 15 Οκτωβριου - Λευκαδα 20? το ατομο σε δικλινο δωματιο ;) οτι πρεπει νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Η Λευκαδα και γενικα τα επτανησα ειναι αδεια τον Σεπτεμβρη. Αν δεν τους ενοχλει αυτο τοτε να πανε! Αλλιως εγω θα προτεινα Αιγαιο, Ροδο, Κρητη κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
και στην Ροδο βρισκεις με τοσα χρηματα δωματια, και μεσα στην Πολη και εκτος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Γίδι κατ'αρχήν τα παιδιά οδηγούν ? Επίσης θα κάνουν μόνοι τους διακοπές ή θα έχουν και παρέα κάποιον που γνωρίζει τα μέρη ?Αν ναι,μια ιδέα που μου ήρθε τώρα (και από τους αγαπημένους μου προορισμούς :inlove: ) είναι η Πάργα (παραδοσιακή,αμφιθεατρική με τέλεια θάλασσα περικυκλωμένη από πράσινο),την οποία μπορούν να έχουν και ως έδρα για να κάνουν αυθημερόν εξορμήσεις(ή και να διανυκτερεύσουν,γιατί όχι ? ) στα κοντινά νησια (Ιθάκη,Λευκάδα,Κέρκυρα κτλ).Εκτός από τα νησιά μπορούν να χτυπήσουν άνετα και τίποτα Γιάννενα,Ζαγοροχώρια ( αν είναι αθλητικοί τύποι συστήνω ανεπιφύλακτα Πάπιγγο Ζαγορίου με πολλά σχετικά καλούδια).Επίσης ένα πολύ όμορφο τουριστικό μέρος πάλι κοντά στην Πράγα είναι και τα Σύβοτα στην Ηγουμενίτσα,μικρό αλλά πολύ γραφικό ,σα νησάκι σε στεριά είναι,γύρω γύρω Βουνά και στο κέντρο η θάλασσα,κολυμπάς δηλαδή και βλέπεις και τα βουνά γύρω σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
μωρο μου εχω να σου πω πολλα για μηλο, γιου νόου!!! και δωματια και απολα!
παω να στο ταχυδρομησω σε λιγο! :) ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μήλος.... :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κατά πάσα πιθανότητα, τέλη σεπτέμβρη-αρχές οκτώβρη θα έχει πολικό ψύχος. γι'αυτό να πάτε σε κανα χιονοδρομικό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Προφανώς πρέπει να τους προτείνεις κάποιο νησί μου φαίνεται. Ένα πολύ καλό που μπορείς να βρείς παραπάνω πληροφορίες είναι το https://www.greek-tourism.gr/ , το οποίο μάλιστα είναι και σε δύο γλώσσες : ελληνικά και αγγλικά. Μπορείς αρχικά να ψάξεις εσύ για κάποιο συγκεκριμένο νησί/μέρος κ' ύστερα να τους πείς να κοιτάξουν και εκείνοι στα αγγλικά για να δουν εάν τους αρέσει. Επίσης ρώτησε τους πόσων αστέρων ξενοδοχείο θέλουν, εάν θα είναι στην παραλία ή στην πολή, με ημιδιατροφή ή χωρίς κτλ. Εαν σου έχουν δώσει την ελευθερία να τους πας όπου θέλεις θα πρότεινα κάποιο Κυκλαδίτικο νησί με ξενοδοχείο δίπλα/κοντά στην παραλία.https://www.greek-tourism.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
εγω παντως θα τους προτεινα την χιο ειναι πολυ καλη για διακοπες ηρεμες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τελικα ομως δεν μας ειπες τι εισους διακοπες θελουν να κανουν...
Τεσπα, εγω προτινω Ροδο, φυσικα:P οπου υπαρχουν πολλα ξενοδοχεια μεσα στην πολη (και στο κεντρο) με φτηνα δωματια, αλλα αμα θελουν εχουν και την επιλογη σουητας σε κανακριβα ξενοδοχια εαν θελουν:P Αν ομως θελουν κατι πιο υσιχο (βεβαια και εδω τετια εποχη ερχοντια πλεων συνταξιουχη και ειναι πολυ υσιχα τα πραγματα) θα προτινα να ερθουν ροδο και να παρουν καπιο καραβακι για Συμη η Χαλκι, και οταν τα βαρεθουν (γιατι παραειναι μικρα) πεταγοντια μεχρι Κω η Ροδο.
Απο εκει και περα δεν εχω κατι να προτινω γιατι ξερω μονο για Δωδεκανισα, για υπολιπη Ελλαδα δεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
καλες ειναι ολες οι επιλογες...
οπως ηδη ειπωθηκε, γιατι δε λες και τι θελει στο περιπου το ζευγαρι?
αν ειναι παρτι ανιμαλ σταφ, αν ειναι καλοπερασακιες η αν γουσταρουν αξιοθεατα και μουσεια κλπ... εεεε?


Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Τελικα ομως δεν μας ειπες τι εισους διακοπες θελουν να κανουν...
Τεσπα, εγω προτινω Ροδο, φυσικα:P οπου υπαρχουν πολλα ξενοδοχεια μεσα στην πολη (και στο κεντρο) με φτηνα δωματια, αλλα αμα θελουν εχουν και την επιλογη σουητας σε κανακριβα ξενοδοχια εαν θελουν:P Αν ομως θελουν κατι πιο υσιχο (βεβαια και εδω τετια εποχη ερχοντια πλεων συνταξιουχη και ειναι πολυ υσιχα τα πραγματα) θα προτινα να ερθουν ροδο και να παρουν καπιο καραβακι για Συμη η Χαλκι, και οταν τα βαρεθουν (γιατι παραειναι μικρα) πεταγοντια μεχρι Κω η Ροδο.
Απο εκει και περα δεν εχω κατι να προτινω γιατι ξερω μονο για Δωδεκανισα, για υπολιπη Ελλαδα δεν...

mmm...να σου πω, μιας και εισαι απο ροδο, μηπως μπορεις να μου πεις δρομολογια, η τεσπα οτιδηποτε σχετικο ξερεις, για δρμολογιο απο τουρκια για ροδο και τουμπαλιν? σορι που μπαινω λιγο σφηνα στο ποστ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ήρεμα παιδιά είναι, κάτι χαλαρό θέλουν, μπανάκι το πρωί, μεσημεριανό κάπου απλά και ωραία, απόγευμα περατζάδα και βράδι πάλι ωραίο μαμ με ποτάκι τα δυο τους μετά. Αυτά δεν κάνουν τα ζευγάρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Κεφαλονια, απο τις καλυτερες επιλογες!
Και Χανια επισης. :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Το πρώτο που μου ήρθε είναι η Σαντορίνη και μετά η Λευκάδα... Αλλά μάλλον θα έλεγα Σαντορίνη. Δε νομίζω να έχει και τόσο κόσμο τον Σεπτέμβριο, είναι και ωραία, γραφικά... απ'όλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Βασικά η Σαντορίνη στην Οία τον Σεπτέβρη λέει πάααααααααρα πολλά!
Σκέψου να είσαι και τουρίστας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
για ηρεμες καταστασεις......Φολεγανδρος, Σαντορινη, Μηλος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 17 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top