Κατσαρίδες, κουνούπια και η υπόλοιπη παρέα!

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
χθες ακουσα οτι αν κοψεις το κεφαλι μιας κατσαριδας θα πεθανει απλα απο ασιτια. θα κινειται κανονικα και θα κανει τ παντα. απλα δε θα μπορει ν φαει και να πιει νερο κ ετσι θα πεθανει. αληθευει αυτο?

:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

:stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned::stunned:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εγω με τα κουνουπια δεν εχω προβλημα. Ειτε με τσιμπανε και δεν το καταλαβαινω, ειτε με αποφευγουν, φαγουρα παντως δεν εχω :D Να φανταστειτε οτι παλια ειχα αλλεργια στα τσιμπηματα κουνουπιων και πρηζομουν... πως αλλαζουν οι καιροι...
Και εγώ πρήζομαι :/:
Με fenistil κυκλοφορώ το καλοκαίρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
χθες ακουσα οτι αν κοψεις το κεφαλι μιας κατσαριδας θα πεθανει απλα απο ασιτια. θα κινειται κανονικα και θα κανει τ παντα. απλα δε θα μπορει ν φαει και να πιει νερο κ ετσι θα πεθανει. αληθευει αυτο?
δεν το εχω καταλαβει..γιατι απλα τις παταω τελειως με την ποδαρα μου...ενα λεκε κανουν ..τωρα που ειναι το κεφαλι ..θα σε γελασω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό που λέει η ciela ξέρω ότι ισχύει με ένα άλλο ζωύφιο, σαν σαύρα μοιάζει, που άμα της κόψεις την ουρά συνεχίζει να ζει.:tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Αυτό που λέει η ciela ξέρω ότι ισχύει με ένα άλλο ζωύφιο, σαν σαύρα μοιάζει, που άμα της κόψεις την ουρά συνεχίζει να ζει.:tongue:
ωχ ξερω ποιο λες:P! μηπως ειναι το σαμιαμιδι?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Ναι, κάπως έτσι είναι, απαίσιο. :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Ναι, κάπως έτσι είναι, απαίσιο. :tongue:

το σαμιαμιδι ειναι καλο... ειναι της παναγιτσας λενε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
χαχα εγω τα βρισκω πολυ γλυκουλια σοβαρα:P:redface:
(εκτος βεβαια αν τα χω πανω μου:worry:)
μια μερα θυμαμαι ειχε μπει ενα στο δωματιο μου και παιζαμε κρυφτο μεσα στις χαραμαδες...το κοιταγα με κοιταγε και δεν ελεγε να φυγει:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Δεν πάτε καλά. :P
Αλλά στις πόλεις δεν πρέπει να έχει, άρα σας δικαιολογώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
στο χωριο μου εχει πολλα παντως! τωρα το καλοκαιρακι θα παω να τ ανταμωσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Δεν πάτε καλά. :P
Αλλά στις πόλεις δεν πρέπει να έχει, άρα σας δικαιολογώ. :P

νομιζεις!
στη λαρισα ειχε μπει μεσα στο σπιτι μου ενα και στη γιαγια μου που μενει διπλα στο βουνο αλλα 10 λεπτα απο το σπιτι μου εχω δει πολλες φορες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
αααααααααα τι γλυκια σαυρα!!!!!!!!!!!!!!!!! Μακαρι να εμπαιναν και στο δικο μου σπιτι τετοιες σαυριτσες!!!! :inlove::inlove::inlove: Τωρα τελευταια εχω μονο επισκεψεις απο αραχνες (κατι μαυρες τεραστιες και χοντρες :ermm: ) και κατι εντομα σαν τεραστια κουνουπια (mayflies). Ευτυχως που εχω γατα στο σπιτι και δεν τα αφηνει να ζησουν για πανω απο 1 λεπτο αφοτου τρυπωσουν απο το παραθυρο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freee

Νεοφερμένος

Η Freee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τώρα που λέτε για κατσαρίδες...:P Ένα βράδυ έτσι όπως δούλευα στο ψιλικατζίδικο, μου λέει ένας πελάτης να φέρω κάτι φρυγανιές... Αυτές, τις έχουμε στο βάθος! Πάω που λέτε, και παίρνω ανέμελη(στον κόσμο μου) τις φρυγανιές. Έτσι όπως τις πάω στο ταμείο, κοιτάω το κουτι και τί να δω? Μια κατσαριδα-υποβρύχιο !! Πετάω το κουτί κάτω, τρέχει αυτή κάτω από το ψυγείο σοκαρισμένη και.... Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? Με περίμενε τόση ώρα ο πελάτης! Του έδωσα αυτή!!! πειράαζει???:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τώρα που λέτε για κατσαρίδες...:P Ένα βράδυ έτσι όπως δούλευα στο ψιλικατζίδικο, μου λέει ένας πελάτης να φέρω κάτι φρυγανιές... Αυτές, τις έχουμε στο βάθος! Πάω που λέτε, και παίρνω ανέμελη(στον κόσμο μου) τις φρυγανιές. Έτσι όπως τις πάω στο ταμείο, κοιτάω το κουτι και τί να δω? Μια κατσαριδα-υποβρύχιο !! Πετάω το κουτί κάτω, τρέχει αυτή κάτω από το ψυγείο σοκαρισμένη και.... Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? Με περίμενε τόση ώρα ο πελάτης! Του έδωσα αυτή!!! πειράαζει???:worry:
Θα χρησιμοποίησε τη φρυγανιά για να ζυμώσει κεφτέδες. :P

Πλάκα μου κάνετε ότι σας αρέσει η σαύρα, έτσι; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freee

Νεοφερμένος

Η Freee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Κεφτέδες, ε?:hmm: Δεν πειράζει τότε! Λίγο ο κιμάς, λίγο το κρεμμύδι.. Δεν θα κατάλαβε τίποτα!:P Άσε που τα έντομα έχουν και βιταμίνες.. Ξέρετε ότι έχω φάει ακρίδες στο Βιετνάμ?:D:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κεφτέδες, ε?:hmm: Δεν πειράζει τότε! Λίγο ο κιμάς, λίγο το κρεμμύδι.. Δεν θα κατάλαβε τίποτα!:P Άσε που τα έντομα έχουν και βιταμίνες.. Ξέρετε ότι έχω φάει ακρίδες στο Βιετνάμ?:D:hehe:
Εγώ κατάλαβα ότι έριξες κάτω το κουτί με τις φρυγανιές και μετά του το έδωσες. Όχι ότι εισχώρησε το έντομο μέσα.:confused:

Την τελευταία πρόταση κάνω πως δεν την είδα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freee

Νεοφερμένος

Η Freee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Χαχχαχ.! Δεν εισχώρησε μεσα...:P Αλλά ήταν σίγουρα καιρό εκεί! Και θέλω να πιστεύω πως δεν έκανε οικογένεια!!!:sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Χαχχαχ.! Δεν εισχώρησε μεσα...:P Αλλά ήταν σίγουρα καιρό εκεί! Και θέλω να πιστεύω πως δεν έκανε οικογένεια!!!:sick:
Μπορεί να είχε και εγγόνια βεβαίως βεβαίως.:P
Εντάξει, το περιτύλιγμα δεν έχει σημασία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
αααααααααα τι γλυκια σαυρα!!!!!!!!!!!!!!!!! Μακαρι να εμπαιναν και στο δικο μου σπιτι τετοιες σαυριτσες!!!!
ειναι αυτο που λεμε: Προσεξε τι ευχεσαι! Μπορει να το παθεις!:bounce:
Χαχχαχ.! Δεν εισχώρησε μεσα... Αλλά ήταν σίγουρα καιρό εκεί! Και θέλω να πιστεύω πως δεν έκανε οικογένεια!!!
η ελπιδα πεθαινει τελευταια...αμα δεις τιποτα ζωιφια να ξερεις οτι ειναι... η οικογενεια! :beer:

εγω παλι μια μερα, ακυρο, μια νυχτα τελοσπαντων κει περα που επεσα να κοιμηθω και ειχα το κεφαλι μου στ μαξιλαρι βλεπω ενα ζωο,χαχαχα ενα εντομο τελοσπαντων, αρκετα μεγαλου μεγεθους να περιπατει (λολ) διπλα μου ..."ε!" λεω..."νυχτα ειναι κουραμενη ειμαι δεν θα ειδα καλα"...μετα ομως το ξαναβλεπω πανω στο μαξιλαρι κιολας! και φυσικα οπως ητανε αναμενωμενο εγω ουριαξα και μετα εκανα τον κοσμο ανω κατω για βρω που χε παει αυτη η κατσαριδαρα.. :xtipao: :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
χαίρομαι όταν διαβάζω ποστς που δείχνουν και την άλλη πλευρά:)
- όχι μόνο το τομάρι μας και τα δικά μας βάσανα
Όλα θα ήταν πολύ πιο απλά αν στην προσπάθεια μας να δούμε το κόσμο
χρησιμοποιούσαμε και άλλες οπτικές γωνίες πέρα από το εγώ μας:)

Τώρα που λέτε για κατσαρίδες...:P Ένα βράδυ έτσι όπως δούλευα στο ψιλικατζίδικο, μου λέει ένας πελάτης να φέρω κάτι φρυγανιές... Αυτές, τις έχουμε στο βάθος! Πάω που λέτε, και παίρνω ανέμελη(στον κόσμο μου) τις φρυγανιές. Έτσι όπως τις πάω στο ταμείο, κοιτάω το κουτι και τί να δω? Μια κατσαριδα-υποβρύχιο !! Πετάω το κουτί κάτω, τρέχει αυτή κάτω από το ψυγείο σοκαρισμένη και.... Ε ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ? Με περίμενε τόση ώρα ο πελάτης! Του έδωσα αυτή!!! πειράαζει???:worry:

:)










για τον πελάτη μιλάω :mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top