Μάτιασμα

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πιστεύω πάρα πολύ στο μάτι γιατι με πιάνει πάρα πολυ εύκολα, και αποδεδειγμένα, τουλάχιστον σε μένα, είναι μάτι.
Απο μικρή ματιαζόμουν πάρα πολυ εύκολα σε σημειό που κοιμόμουν και έκλεγα στον ύπνο μου. Ο πατέρας μου ξέρει να ξεματιάζει με λαδάκι, φαντάζομαι να γνωρίζετε τον τρόπο...
Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται το λάδι και το νερό να γίνονται ένα??:worry:
Ποτέ δεν το κατάλαβα αυτο, αφου είναι γνωστό τοις πάσι οτι το λάδι ξεχωρίζει μέσα στο νερό!!!

Πάντως jelly, δεν γίνεται έτσι ακριβώς με το λάδι και το νερό, τουλάχιστον αυτό που ξέρω εγω, αν το λάδι ξεχωρίζει απο το νερό δεν είσαι ματιασμένος.


Πάντως ακόμα και τώρα που συχνά πυκνά έχω ημικρανίες βάζω τον πατέρα μου να ξεματιάσει!!:)

Απ' οσο ξερω εγω παντως... Το λαδι φυσικα και δεν γινεται ενα με το νερο... Απλως ενωνονται οι σταγονες του λαδιου... Κι οταν δεν φαινεται ειναι επειδη απλωνεται πολυ το λαδι...

Αλλα το τι και πως δεν το εχω ψαξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Απ' οσο ξερω εγω παντως... Το λαδι φυσικα και δεν γινεται ενα με το νερο... Απλως ενωνονται οι σταγονες του λαδιου... Κι οταν δεν φαινεται ειναι επειδη απλωνεται πολυ το λαδι...

Αλλα το τι και πως δεν το εχω ψαξει...

Μα το λάδι υποτίθεται οτι ειναι κιτρινο και φαινεται, οταν πεφτει στο νερο και εισαι ματιασμενος εξαφανίζεται μυστηριωδώς...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Άμα ήταν οι κατάρες τόσο cool, άλλο τόσο, εκ των πραγμάτων, θα ήταν και οι ευχές... :hmm: ;)

Οι περισσότερες ευχές είναι για τους τύπους ή από συνήθεια ή απλώς φραστικές/λεκτικές, χωρίς έντονη φόρτιση και επιθυμία. Πρέπει να'ναι ολόψυχη και διαρκής η ευχή και σταθερή, να ξέρεις ότι θέλεις κάτι πάρα πολύ και να ξέρεις και από που το ζητάς. Δεν πιστεύω ότι οι κατάρες και οι ευχές προυποθέτουν δεκτικό ή αδύναμο αποδέκτη. 'Ισως απαιτούν όμως ένα είδος συν-εργασίας μεταξύ πομπών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spider

Νεοφερμένος

Ο spider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Για οσους ματιαζονται φταιει η ομορφαδατους και η τσαχπινογαργαλιατους .. ΝΑΙ υπαρχει και το αντιμετωπιζω τακτικα με ξορκι ! μετα απο 10' ΟΛΑ Ο.Κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μια ημίτρελλη κοπέλα με φουντωτά μαλλιά, μαύρο κλασάτο φόρεμα και ντελικάτα σκουλαρίκια να βρίζει σαν λιμενεργάτης αναψοκοκκινισμένη μια γριά μάγισσα που ανέδυε μια υφέρπουσα εσάνς απλυσιάς.

Αυτή η γριά λοιπόν ανέβηκε στο λεωφορείο κι έφυγε αφήνοντας εμένα πίσω με τη φράση "Να μη βρεις προκοπή σ'όλη σου τη ζωή" με διαπεραστικό βλέμμα. :confused: Παίζει να με καταράστηκε ξέρω γω; Πρέπει να κάνω τίποτα; :'( Το χειρότερο είναι πως μετά από κάποιους μήνες, είδα την ίδια γρια, στην ίδια στάση και ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕ ΚΑΙ ΜΕ ΞΑΝΑΧΤΥΠΗΣΕ παρόλο που είχα ίσιο μαλλί και κάζουαλ ντύσιμο και γυαλιά ηλίου. Γκρρρρρρ. Από τότε τη βλέπω συχνά πυκνά έξω από το πανεπιστήμιο (εκεί ήμουν με άλλον και έκανε πως δε με γνώριζε η παλιοβρώμα) και στη γαλαρία του αστικού που με γυρνάει σπίτι. :( Έχει γίνει ο φόβος και ο τρόμος μου. Τη βλέπω και κρύβομαι. Άμα δει κανένας στεκίτης Σαλονικιός μια γριά που βρωμάει να βρίζει μια θεϊκής ομορφιάς νεαρή κοπέλα, ας έρθει να με σώσει πλιζζζζ :D

Τελικά παίζει να με καταράστηκε όντως;
το σημειωμενο εισαι εσυ?:P


αν τη συναντησεις,,,και φοβασε αυτα που λες,,το καλυτερο ειναι να την πλησιασεις και να της κανεις Καλό....(,χαμογελασε της,πιασε κουβεντα,βοηθησε την με καποιον τροπο,δειξε ενδιαφερον για αυτην..ή κατι τετοιο..ή απλα ζητα συγνωμη για οτι την πειραξε..)
αυτο ειναι το αντιδοτο σε καθε αρνητικη ενεργεια..αγαπη απεναντι στο μισος..οχι βοτανια και χαντρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μα το λάδι υποτίθεται οτι ειναι κιτρινο και φαινεται, οταν πεφτει στο νερο και εισαι ματιασμενος εξαφανίζεται μυστηριωδώς...:hmm:

Εγω τα ηξευρω αλλιως... Τι να σου πω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
το σημειωμενο εισαι εσυ?:P


αν τη συναντησεις,,,και φοβασε αυτα που λες,,το καλυτερο ειναι να την πλησιασεις και να της κανεις Καλό....(,χαμογελασε της,πιασε κουβεντα,βοηθησε την με καποιον τροπο,δειξε ενδιαφερον για αυτην..ή κατι τετοιο..ή απλα ζητα συγνωμη για οτι την πειραξε..)
αυτο ειναι το αντιδοτο σε καθε αρνητικη ενεργεια..αγαπη απεναντι στο μισος..οχι βοτανια και χαντρες

(Σου απαντάω στο προφίλ σου για να μη βγούμε οφφ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lacky

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tουλίπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω στο μάτι..μεταφορά αρνητικής ενέργειας..γνώρισμα και ιδιαιτερότητα μερικών ανθρώπων που το έχουν , όπως και να το περιγράψει κάποιος υπάρχει .Όταν το νοιώθω σαν έντονο πονοκέφαλο με επίκεντρο τους κροτάφους ..αγαπημένο μου άτομο με ξε-ματιάζει και το μόνο κακό για μένα μετά την ανακουφιση που νοιώθω άμεσα είναι η μεταφορά του πονοκεφάλου στο αγαπημένο άτομο .

Και μιά ιστοριούλα για το θέμα ..την οποία έχω ακούσει απο αξιόπιστο πρόσωπο μιάς και εγώ δεν ήμουνα τότε εν ζωή ..

Όταν κάποτε υπήρχαν στρατιωτικές παρελάσεις με άλογα και έφιππους αξιωματικούς σε μιά απο αυτές περνούσε καμαρωτός ένας αξιωματικός πάνω σε ένα κάτασπρο άλογο ..απο εκεί που περνούσε η παρέλαση παρακολουθούσε και μιά γιαγιά η οποία ήταν γνωστή για το ..κακό της μάτι και το ήξερε και η ίδια . Απο μακριά βλέποντας να έρχεται ο καβαλάρης εκείνη έσκυψε το κεφάλι για να μην τον δεί , όμως ο εγγονός της βλέποντας το θέαμα φώναξε << γιαγιά..γιαγιά κοίτα τι υπέροχο άλογο με αξιωματικό περνάει >> εκείνη σήκωσε τότε τα μάτια και κοίταξε .Αμέσως το άλογο σηκώθηκε στα πίσω πόδια ξαφνικά , βρίσκοντας απροετοίμαστο τον αναβάτη , με αποτέλεσμα να τον ρίξει κάτω και πέφτοντας να σπάσει τον σβέρκο του.

Αυτή είναι μιά ιστορία για το μάτι που κάθε φορά που την άκουγα , χωρίς να την έχω ζήσει , μου έφερνε και μου φέρνει ανατριχίλες ..:cold:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katalinos

Δραστήριο μέλος

Ο katalinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω στο μάτι..μεταφορά αρνητικής ενέργειας..γνώρισμα και ιδιαιτερότητα μερικών ανθρώπων που το έχουν , όπως και να το περιγράψει κάποιος υπάρχει .Όταν το νοιώθω σαν έντονο πονοκέφαλο με επίκεντρο τους κροτάφους



Ισχύει - κάθε φορά που την βλέπω στα μάτια , παθαίνω κατάθλιψη
και ότι το έχει , το έχει όντως

Και μιά ιστοριούλα για το θέμα ..την οποία έχω ακούσει απο αξιόπιστο πρόσωπο μιάς και εγώ δεν ήμουνα τότε εν ζωή ..
:cold:


π.σ. τα μπούτια σου Μαρία , σκοπιά , καψιμί , αγγαρεία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Απο μακριά βλέποντας να έρχεται ο καβαλάρης εκείνη έσκυψε το κεφάλι για να μην τον δεί , όμως ο εγγονός της βλέποντας το θέαμα φώναξε << γιαγιά..γιαγιά κοίτα τι υπέροχο άλογο με αξιωματικό περνάει >> εκείνη σήκωσε τότε τα μάτια και κοίταξε .Αμέσως το άλογο σηκώθηκε στα πίσω πόδια ξαφνικά , βρίσκοντας απροετοίμαστο τον αναβάτη , με αποτέλεσμα να τον ρίξει κάτω και πέφτοντας να σπάσει τον σβέρκο του.
αμαν..
αλλα και η γιαγια δεν μπορουσε να ελεγξει το κακο της ματι?

ας φοραγε ειδικα γυαλιά:worry:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
αμαν..
αλλα και η γιαγια δεν μπορουσε να ελεγξει το κακο της ματι?

ας φοραγε ειδικα γυαλιά:worry:


Aν οι χ-men υπήρχαν τότε φίλε μου ...σίγουρα η γιαγιά θα ήταν μαθήτρια του καθηγητή Charle Xavier , με ειδικότητα την ρίψη ανθρώπων :whistle::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μιλαμε για X-Giagia..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

passenger123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Υπεύθυνος πωλήσεων. Έχει γράψει 138 μηνύματα.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μα κι αυτος ο καβαλαρης ...να μην εχει κρεμασει στο αλογο ουτε μια μπλε χαντρουλα...;;;;;να μην πω μια πλεξουδα σκορδα για το κακο το ματι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gataroka

Νεοφερμένος

Η gataroka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί το έχω απορία...πώς γίνεται να συγκεντρώνει κάποιος ενέργεια και να την στέλνει πακέτο σε κάποιον σαν κύμα? το ανθρώπινο μαγνητικό πεδίο είναι μερικά εκατοστά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτα μελετωνται σοβαρα,αλλα δεν εχουν αποδειχθει ..

μακαρι να ξερα..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
να ρωτήσω κι εγώ κάτι γιατί το έχω απορία...πώς γίνεται να συγκεντρώνει κάποιος ενέργεια και να την στέλνει πακέτο σε κάποιον σαν κύμα? το ανθρώπινο μαγνητικό πεδίο είναι μερικά εκατοστά...

Αυτό επιτυγχάνεται με δύο τρόπους:
α) Χάρισμα, βλέπε X-Giagia πιο πάνω...
β) Με ειδική εκπαίδευση, που είμαι πρόθυμος να σου προσφέρω, με το αζημίωτο βέβαια... Αλλά δεν μπορεί κανείς να σου εγγυηθεί την σίγουρη διεύρυνση και φυσικά τον καλύτερο έλεγχο του μαγνητικού σου πεδιού...

^^:P:P

Σοβαρά τώρα, αυτό που μπορώ να σκεφτώ εγώ για το μάτι είναι πιο πολύ πως είναι κάτι σαν placebo... Ότι πιο πολύ πιστεύεις ότι θα σου περάσει αυτό που έχεις, επειδή σε ξεματιάζουν, παρά επειδή το ίδιο το ξεμάτιασμα κάνει ιδιαίτερη δουλειά... Οπότε δεν χρειάζεται να στέλνεις κύματα αρνητικής ενέργειας σε κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eu@

Νεοφερμένος

Η eu@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω παιδια δε το πιστευω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εγω δεν ξερω αν πιστευω ακριβως σ αυτο το πραμα,αλλα σιγουρα πιστευω στο οτι καποιος μπορει να μου μεταδοσεις κακη ενεργεια αν με ζηλευει ή αν θελει το κακο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top