Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μήπως δεν υπήρχε σύνδεση στο internet τη στιγμή που το laptop ήθελε να αλλάξει την ώρα του;:P

Κάνε διπλό κλικ στο ρολόι του υπολογιστή και πάτησε στην καρτέλα "Χρόνος Internet" και έπειτα στο "ενημέρωση τώρα":)

Δυστυχώς, δεν χρησιμοποιώ vista αυτή τη στιγμή, οπότε μπορεί να είναι διαφορετικά τα βήματα που πρέπει να πάρεις:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Είναι συνδεδεμένος καθημερινά, σχεδόν όλες τις ώρες, αλλά ακόμη κι αν έτυχε για λίγο να μην είναι, δεν ξέρω αν δικαιολογείται να χάσει μια ολόκληρη ώρα έτσι στα ξαφνικά. :hmm:
Από την πρώτη φορά που παρουσιάστηκε έχω διορθώσει την ώρα τουλάχιστον άλλες 3 φορές (με μικρότερες αποκλίσεις).
Το έψαξα λιγάκι και κάποιοι λένε πως μπορεί να είναι θέμα motherboard (:'() ή να λυθεί με αλλαγή της μπαταρίας CR 2032 την οποία σκοπεύω ν' αλλάξω γι' αρχή... Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω κατά την αλλαγή; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
υπαρχει τροπος να βρω τι καρτα εχω? το προβλημα ειναι στο ντεκστοπ μου, οχι στο λαπτοπ, το οποιο ντεκστοπ το εχω απο το 2005 και δε γνωριζω και πολλα.:redface:

Belarc.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είναι συνδεδεμένος καθημερινά, σχεδόν όλες τις ώρες, αλλά ακόμη κι αν έτυχε για λίγο να μην είναι, δεν ξέρω αν δικαιολογείται να χάσει μια ολόκληρη ώρα έτσι στα ξαφνικά. :hmm:
Από την πρώτη φορά που παρουσιάστηκε έχω διορθώσει την ώρα τουλάχιστον άλλες 3 φορές (με μικρότερες αποκλίσεις).
Το έψαξα λιγάκι και κάποιοι λένε πως μπορεί να είναι θέμα motherboard (:'() ή να λυθεί με αλλαγή της μπαταρίας CR 2032 την οποία σκοπεύω ν' αλλάξω γι' αρχή... Υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω κατά την αλλαγή; :hmm:
Χμμ, κι εγώ είχα παρόμοιο πρόβλημα, αλλά λύθηκε μετά από λίγες μέρες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
γεια σας! εχω καποια βιντεο και θελω να κοψω καποια λεπτα αλλα το βιντεο να συνεχισει, απλως χωρις αυτες τις σκηνες (να κανω μονταζ κατα καποιο τροπο) ξερει κανεις καποιο καλο προγραμμα να κατεβασω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Υπαρχει το προγραμμα windows live movie maker:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μικρή γοργόνα

Νεοφερμένος

Η Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
ναι το ξερω το movie maker αλλα ο ενας υπολογιστης δεν μπορει να το τρεξει και στον αλλο υπολογιστη τα βιντεο δεν παιζουν στο προγραμμα, αν και καποιες φορες τα εβλεπε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Avidemux
η virtuadub αλλά είναι λίγο πιο δυσχρηστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnjohn

Νεοφερμένος

Ο johnjohn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
γεια σας! εχω καποια βιντεο και θελω να κοψω καποια λεπτα αλλα το βιντεο να συνεχισει, απλως χωρις αυτες τις σκηνες (να κανω μονταζ κατα καποιο τροπο) ξερει κανεις καποιο καλο προγραμμα να κατεβασω?

Δοκίμασε το VirtualDub! Είναι δωρεάν και ακαταμάχητο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
εχω προβλημα με το 6 ετων λαπτοπ acer.,,ειναι μια χαρα..αλλα οταν κουναω την οθονη χανει επαφη πλαον εντελως σε γωνια 45μοιρων περιπου..

η οθονη ειναι καλα,,αλλα κοβει επαφη και ασπριζει μονιμα η οθονη πια,,χθες εγινε αυτο..

τι να κανω τωρα?λετε να το ανοιξω να δω που δεν κανει επαφη?


διαβασα διαφορα ,ειδα βιντεο..

ανοιξα την οθονη του,,και το καλωδιο ηταν σωστα βαλμενο,,το εβγαλα ,το ξαναβαλα..τα ιδια..

πρεπει να παει για κοψιμο το καλωδιο εκει που στριβει ο οθονη..που να βρω τωρα το καλωδιο-ποσο να κανει?και θα ειναι της οθονης μονο το καλωδιο ή και του inverter που ειναι μαζι τυλιγμενα?

πρεπει να διαλυσω ολη τη μητρικη απο κατω για να αλλαξω το καλωδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
ο υπολογιστης μου/δεξι κλικ/διαχειριση/διαχειριση συσκευων ..βρες συσκευη ηχου..
ελεγκτες ηχου ή συσκευες συστηματος..

ή βαλε το δωρεαν windows care που εχει και λειτουργια που λεει τα παντα για το συστημα σου απλα και κατανοητα ,και το καθαριζει αμα λαχει.. ειναι το καλυτερο και ελαφροτατο.. ..

κατεβασα το προγραμματακι που μου ειπες αγγελε, το εκανα και εγκατασταση!
δε ξερω αν κατευθυνομαι σωστα, αλλα εχω παει στο system informations-> processor and mainboard ειμαι σωστα? και αν οχι που στο καλο μου λεει τι καρτα ηχου εχω??:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
στο other device πηγαινε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
στο other device πηγαινε
θενξ!

μου το βγαζει κενο! τους ντραιβερς απεγκατεστησα, δεν εβγαλα την καρτα ηχου.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
δεν παιζει ρολο..δεν την βλεπει..
στον device manager στον υπολογιστη μου/ βρηκες τιποτα?

ξαναβαλε drivers τι ναπω..

γινεται να μην το βλεπει?

οταν ξεκιναει το pc πατα del ή οτι αλλο και μπες στο bios να δεις αν βλεπει τη καρτα ηχου..

αν δεν τη βλεπει..τοτε ειναι προβλημα υλικου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πώς καθαρίζουμε το πληκτρολόγιο του laptop χωρίς να το πάμε σε τεχνικό;
Έχω το ειδικό σφουγγαράκι αλλά είναι για κανονικά πληκτρολόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
το γυριζεις αναποδα και το χτυπας στην πλατη να ρευτει πρωτα(να φυγουν τιποτα χοντρα εννοω)..:worry:
μετα το καθαριζεις με ενα πινελο,,αντε και λιγο οινοπνευμα -εγω ετσι καθαριζω το δικο μου μεγαλο πληκτρολογιο ..
το σπρευ αερα βασικα δεν λειτουργει τοσο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Με το πιστολάκι για τα μαλλιά δεν κάνει ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
το γυριζεις αναποδα και το χτυπας στην πλατη να ρευτει πρωτα(να φυγουν τιποτα χοντρα εννοω)..:worry:
μετα το καθαριζεις με ενα πινελο,,αντε και λιγο οινοπνευμα -εγω ετσι καθαριζω το δικο μου μεγαλο πληκτρολογιο ..
το σπρευ αερα βασικα δεν λειτουργει τοσο..
Αν βάλεις οινόπνευμα, θέλει προσοχή, να μην τρίψεις δυνατά τα πλήκτρα, αλλά απαλά, γιατί σβήνουν τα γράμματα από τα πλήκτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Με το πιστολάκι για τα μαλλιά δεν κάνει ε;

αν εχει πολυ μαλλι μπορει να κανει..:worry:

γιατι οχι?αλλα ειναι πολυ φαρδυς αερας,,και δεν θα κανει δουλεια..χωρις πινελο δεν γινεται δουλεια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ πάντως για το κανονικό πληκτρολόγιο καλύτερο καθάρισμα από το να βγάλω ένα- ένα όλα τα πλήκτρα και να τα καθαρίσω και φυσικά και το υπόλοιπο μετά δεν έχω καταφέρει να κάνω...
Αλλά θέλει προσοχή να μην κάνεις ζημιά στα πλήκτρα και να θυμάσαι καλά τις θέσεις τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top