Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Κερνάω απόψε εγώ, εσύ ή μισά μισά...;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 155)
  • Να κερνάει ο άντρας

    Ψήφοι: 37 23.9%
  • Να κερνάει η γυναίκα

    Ψήφοι: 3 1.9%
  • Ο καθένας να πληρώνει τα δικά του

    Ψήφοι: 60 38.7%
  • Μισά-μισά

    Ψήφοι: 9 5.8%
  • Να πληρώνει κάθε φορά ένας από τους δύο, εναλλάξ

    Ψήφοι: 44 28.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 2 1.3%

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
και η μια και η αλλη version δεν ειναι κακες :redface: καλο ειναι να υπαρχει ποικιλια...:P

θα χασεις ετσι ομως τη μαγεια τη λιτης βολτας....οπου μονο οι ψυχες σας παιζουν κι οχι φαγητα που δεν τρωγωνται (η φανατικος ΚΑΤΑ του γκουρμε...εχω φαει ναι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
σωστα..

το πιο ωραιο,,περπατημα,,παγκακι..:D

και κανα σουβλακι πιτα για χορταση..:P

Καὶ ὰπὸ ἕνα κουτάκι μπύρα ὁ καθένας καὶ μετὰ νὰ κάνετε διαγωνισμὸ ῥεψίματος:confused:

Δὲ βγαίνεις καὶ μὲ τὸ φίλο σου τὸ Μῆτσο ἀπ' τὸ στρατό, μὲ κοπέλα βγαίνεις:P

Ἐγὼ πάντως, σὲ πρῶτο ραντεβού, κὶ ἔνα σακουλάκι πασατέμπο νά πάρουμε (πρᾶγμα πολὺ πιθανὸ μὲ τὴν πεῖνα ποὺ ἔρχεται), δὲν ὑπάρχει περίπτωση νὰ μὴν τὸ κεράσω καὶ πέστε με ὅπως θέλετε οἱ «προοδευτικοί»!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
θα χασεις ετσι ομως τη μαγεια τη λιτης βολτας....οπου μονο οι ψυχες σας παιζουν κι οχι φαγητα που δεν τρωγωνται (η φανατικος ΚΑΤΑ του γκουρμε...εχω φαει ναι)
1.ειπα: και τις δυο version .....δεν χανω καμια μαγεια ...;)
2.η γαλλικη κουζινα δεν ειναι απαραιτητα γκουρμε (ουτε και μενα μ'αρεσει η γκουρμε κουζινα) ....Επισης στο τραπεζι δεν τρως απαραιτητως το φαγητο...τρως με τα ματια τον παρταινερ...αν ειναι καλυτερος απο το πιατο..:Pκι αυτο μαγεια ειναι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
1.ειπα: και τις δυο version .....δεν χανω καμια μαγεια ...;)
2.η γαλλικη κουζινα δεν ειναι απαραιτητα γκουρμε (ουτε και μενα μ'αρεσει η γκουρμε κουζινα) ....Επισης στο τραπεζι δεν τρως απαραιτητως το φαγητο...τρως με τα ματια τον παρταινερ...αν ειναι καλυτερος απο το πιατο..:Pκι αυτο μαγεια ειναι...:)

εγω λεω ή το ενα ή το αλλο....ενω στη βολτα δεν μπορεις να τον φας ε?:whistle: πφ δε λεει αλητικη βολτιτσα με γαλλικο, στη γαλι εαφαγα το χειροτερο φαι....δε ξερω, ισως δε ξερω να παραγγελνω, αλλα θελω να πω δεν μου αρεσουν πολυ αυτα βεβαια....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Καὶ ὰπὸ ἕνα κουτάκι μπύρα ὁ καθένας καὶ μετὰ νὰ κάνετε διαγωνισμὸ ῥεψίματος
καλη ιδεα.:D


Ἐγὼ πάντως, σὲ πρῶτο ραντεβού, κὶ ἔνα σακουλάκι πασατέμπο νά πάρουμε (πρᾶγμα πολὺ πιθανὸ μὲ τὴν πεῖνα ποὺ ἔρχεται), δὲν ὑπάρχει περίπτωση νὰ μὴν τὸ κεράσω καὶ πέστε με ὅπως θέλετε οἱ «προοδευτικοί»!
αφου θα την κερασω που θα την κερασω λουκανικο μετα..

τι να το κανει πριν το πασατεμπο?:hehe::hehe::jumpy::hypno::hypno::lol::shifty::bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
αν δε μενουμε σε κανα νησι ή σε κανα χωριουδακι ομορφο να κανουμε καμια βολτα στη θαλασσα ή στο ποταμι να το βρασω το παγκακι. να παω στην αθηνα στην ομονοια στο παγκακι και να κοιταζω γυρω γυρω μη μου κλεψουν την τσαντα μου! :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Α, όχι, εγώ πάντα κερνώ με την καρδιά μου, είναι θέμα όπως έγραψα χαρακτήρα !

Δηλαδή αν βγεις με κάποια και ανακαλύψεις ότι έχει πολλά χαρακτηριστικά που δεν σου αρέσουν, σε σημείο που να μην θέλεις να την ξαναδείς, και πάλι με την καρδιά σου θα κεράσεις ή λόγω των κοινωνικών συμβάσεων; Ή μήπως δεν θα κεράσεις; Είναι δυνατό να κερνάμε με την καρδιά μας κάποιον που δεν εκτιμάμε;

Έχω βγει πάρα πολλά πρώτα ραντεβού και νομίζω πως μπορώ να καταλάβω πότε ο άλλος πληρώνει επειδή θέλει και πότε επειδή νιώθει πως έτσι πρέπει. Αλλά ακόμα κι αν το κάνει γιατί αυτό θεωρεί πως είναι το σωστό, και πάλι δεν μπορώ να αισθανθώ άσχημα που πλήρωσε δέκα ευρώ για μένα - ούτε να αισθανθώ πως με πληρώνει ή γίνεται χορηγός ή δεν ξέρω τι άλλο υπερβολικό ακούστηκε εδώ μέσα! Πέρα από αυτό μου έχει τύχει δύο φορές να βγάλει ο άλλος πεντάευρω και τελικά πλήρωσα εγώ (δεν έχω χειρότερο από το μισά - μισά). Και τέλος πάντων ο Φαντασμένος νομίζω με καλύπτει απόλυτα:
Καταρχάς δεν αμφισβήτησα την πείρα σου. Από εκεί και πέρα εγώ στάθηκα στο ότι η κίνηση του να πληρώσει ο άντρας στο 1ο ραντεβού δεν σημαίνει τίποτα. Είναι απλά κοινωνική σύμβαση και όχι κίνηση φροντίδας. Δεν σου δείχνει το συγκεκριμένο ότι ο χ άντρας σε φροντίζει καθώς είναι κάτι που κάνουν όλοι, ή at least το 99%. Σε μένα έχει τύχει να βγω ραντεβού στο οποίο περάσαμε χάλια και μολαταύτα ο συνοδός ήθελε να πληρώσει. Βέβαια το δέχτηκα επειδή μου φάνηκε ηλίθιο να αρχίσω να φιλοσοφώ για την υποκρισία της πράξης, αλλά γεγονός είναι ότι δεν αισθάνθηκα καθόλου ωραία.

Επίσης εγώ δεν ανέφερα πουθενά ότι αν αφήσεις τον άλλο να πληρώσει στο 1ο ραντεβού γίνεται και χορηγός σου. Ξέρω όμως πάρα πολλές κοπέλες που απαιτούν από τον συνοδό τους να τις κερνάει πάντα (ακόμα και ταξίδια), αλλιώς δε νοούνται να είναι μαζί του. Προς Θεού, δεν λέω ότι είναι κακό να σου κάνει δώρο ο αγαπημένος σου διακοπές, αλλά δεν το θεωρώ υποχρέωσή του, όπως επίσης δεν θεωρώ υποτιμητικό το να κάνει η γυναίκα το συγκεκριμένο δώρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
η κίνηση του να πληρώσει ο άντρας στο 1ο ραντεβού δεν σημαίνει τίποτα. Είναι απλά κοινωνική σύμβαση και όχι κίνηση φροντίδας. Δεν σου δείχνει το συγκεκριμένο ότι ο χ άντρας σε φροντίζει καθώς είναι κάτι που κάνουν όλοι, ή at least το 99%.

Ακριβώς. Πέρα από όλα τα υπόλοιπα είναι τελικά κι υποκρισία.

Ερώτηση προς άντρες: Είστε ραντεβού με μια κοπέλα που όσο περνάει η ώρα καταλαβαίνετε οτι καλή χρυσή, αλλά δε σας κάνει. Τι θα κάνετε όταν έρθει ο λογαριασμός;

α) Θα πληρώσετε γιατί είστε τζέντλεμαν και έτσι προστάζει η κοινωνική ηθική - θα σας κακοφανεί όμως.
β) Θα πληρώσετε με ευχαρίστηση γιατί είστε λαρτζ τύπος και δεν έχει σημασία που δε θα γίνει κάτι μεταξύ σας, περάσατε δυο ωραίες ώρες.
γ) Θα ζητήσετε να πληρώσετε μισά μισά αφού δε θα γίνει τίποτα και τυπικά είστε γνωστοί ή φίλοι.
δ) Κάποια άσχετη επιλογή που σίγουρα κάποιος καλοθελητής θα συμπληρώσει εδώ (εκτός αν είναι ο Σιντ που για χάρη του βάζω κι άλλες επιλογές :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δηλαδή αν βγεις με κάποια και ανακαλύψεις ότι έχει πολλά χαρακτηριστικά που δεν σου αρέσουν, σε σημείο που να μην θέλεις να την ξαναδείς, και πάλι με την καρδιά σου θα κεράσεις ή λόγω των κοινωνικών συμβάσεων; Ή μήπως δεν θα κεράσεις; Είναι δυνατό να κερνάμε με την καρδιά μας κάποιον που δεν εκτιμάμε;
Ερώτηση προς άντρες: Είστε ραντεβού με μια κοπέλα που όσο περνάει η ώρα καταλαβαίνετε οτι καλή χρυσή, αλλά δε σας κάνει. Τι θα κάνετε όταν έρθει ο λογαριασμός;
No problem, πάλι θα πλήρωνα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,857 μηνύματα.
Ερώτηση προς άντρες: Είστε ραντεβού με μια κοπέλα που όσο περνάει η ώρα καταλαβαίνετε οτι καλή χρυσή, αλλά δε σας κάνει. Τι θα κάνετε όταν έρθει ο λογαριασμός;

To β) 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
το β κι εγώ.
Εξάλλου πόσο στοιχίζει ένας καφές και το έχουμε κάνει θέμα λες και θα αγοράσουμε χρυσαφικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μισα μισα...εγω δεν αισθανομαι καθολου ασχημα με αυτο...αντιθετως...ενταξει αν θελει να πληρωσει ε δεν θα τον σκοτωσω κιολας....αλλα νιωθω περιεργα να μου πληρωνει ο αλλος πχ τον καφε....1-2 φορες οκ αλλα να πληρωνει συνεχεια ο ενας νομιζω ειναι εκμεταλλευση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως πραγματικά νιώθω λες και είμαι από άλλο πλανήτη. Έχω κεράσει καφέ μέχρι και εντελώς άσχετα άτομα, απλώς επειδή έτυχε ή επειδή δεν είχαν ψιλά ή επειδή βιαζόντουσαν ή επειδή δεν ξέρω κι εγώ τι. Για φίλες/φίλους και γκόμενους δε είναι αμέτρητες οι φορές. Μήπως εσείς πίνετε καφέ με φύλλα χρυσού μέσα και γι' αυτό σας φαίνεται τόσο πολύ λαρτζ να κεράσετε; :ermm: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
το β κι εγώ.
Εξάλλου πόσο στοιχίζει ένας καφές και το έχουμε κάνει θέμα λες και θα αγοράσουμε χρυσαφικά;
Δεν είναι θέμα κόστους, είναι θέμα νοοτροπίας. Εγώ δεν το κάνω με κάποια που δεν την ξέρω. ΟΚ, το έχω κάνει και θα το ξανακάνω, αλλά μου φαίνεται άσχημα. Δηλαδή με μία που γνώρισα χθες κάπου τυχαία, και βγούμε την άλλη μέρα δεν ξέρω...Δεν είναι τα 2,3,5-10 € αλλά το ότι δεν βγάζουν οι περισσότερες το χέρι στην τσέπη. Δηλαδή το έχουν δεδομένο ότι θα κεράσει ο άντρας...
Πριν μερικά χρόνια κυνηγούσα μία...είχε τον καλύτερο κώλο που έχω δει και έχω πιάσει ποτέ...Βγήκαμε, μου λεγε ότι βγαίνει κάθε μέρα για ποτό, της λεω πώς έβγαινες οικονομικά, ε λέει, να είχα γκομενάκι...χορηγό δηλαδή...Και προφανώς έψαχνε για τον επόμενο...Πλήρωσα ή πληρώσαμε, δεν θυμάμαι και δεςν ξαναασχολήθηκα.
Αυτό που θέλω να πω, είναι ότι τους φίλους μου, τις φίλες μου, θα τους κεράσω, θα με κεράσουν. Με κάποια που βγαίνω πρώτη φορά, δεν ξέρω, μου κάθεται κάπως. Δεν την ξέρω καθόλου, πώς θα κεράσω μια άγνωστη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Πριν μερικά χρόνια κυνηγούσα μία...είχε τον καλύτερο κώλο που έχω δει και έχω πιάσει ποτέ...Βγήκαμε, μου λεγε ότι βγαίνει κάθε μέρα για ποτό, της λεω πώς έβγαινες οικονομικά, ε λέει, να είχα γκομενάκι...χορηγό δηλαδή...Και προφανώς έψαχνε για τον επόμενο...Πλήρωσα ή πληρώσαμε, δεν θυμάμαι και δεςν ξαναασχολήθηκα.

Δεν ξανασχολήθηκες, αλλά, όλα κι όλα, το κωλαράκι της το έπιασες (συγγνώμη, δεν κρατήθηκα!:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Δεν ξανασχολήθηκες, αλλά, όλα κι όλα, το κωλαράκι της το έπιασες (συγγνώμη, δεν κρατήθηκα!:P).
αλλο το να,αλλο το αλλο..

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Δεν ξανασχολήθηκες, αλλά, όλα κι όλα, το κωλαράκι της το έπιασες (συγγνώμη, δεν κρατήθηκα!:P).
Ε να βγουν τα έξοδα...Η πλάκα ποια είναι, σόρρυ για το off topic, ότι είχαμε δώσει ραντεβού πχ 5 το απόγευμα και με πήρε τηλ. γιατί είχε πάει 5.30 και εγώ κοιμόμουνα...Εφαγε και στήσιμο καμιά ώρα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mixalhs kotsian

Νεοφερμένος

Ο Mixalhs kotsian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
καλησπερα σε ολη την παρεα,φυσικα και θα πληρωσουμε εμεις οι αντρες στο πρωτο ραντεβου,ενταξει απο το δευτερο και υστερα εννοειται φυσικα οτι ο καθενας θα πληρωνει τα δικα του,αυτο το κανουμε για να δειξουμε σε μιαν γυναικα τους καλους μας τροπους αρχικα,αλλα αμα το εξακολουθησουμε να πληρωνουμε εμεις στο τελος θα μας περασει και πολυ σωστα βεβαια για μαλακες και εκεινη θα κοιταζει να σκαρφιζεται διαρκως διαφορα πραγματα για να μας τα αρπαζει χοντρα σε καθε ευκαιρια,στην περιπτωση μιλαω που η κοπελα ειναι πολυ του χρηματος και εκμεταλλευτρια ............καμια σωστη δεν τα φορτωνει ολα συνεχως στον αντρα,σε μια σωστη σχεση πρεπει να υπαρχει φιλοτιμο,σεβασμος ο ενας στον αλλο και αλληλοκατανοηση,αυτα τα συστατικα πρεπει να εχει μια υγιείς και ισσοροπημενη σχεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
φυσικα και θα πληρωσουμε εμεις οι αντρες στο πρωτο ραντεβου
Γιατι?Το γραφει πουθενα αυτο που λες?Επειδη ετσι κανεις εσυ δεν σημαινει οτι ειναι δεδομενο και πρεπει να το κανουμε ολοι μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top