Ναζιάρες Γυναίκες

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
εγω παντως ειμαι ναζιαρα και σε ολους τους πρωην αρεσε αυτο.:redface:

οι δυο κολλητοι μου λενε πως μπορω να κανω οποιον αντρα θελω, οτι θελω μονο και μονο οταν μιλαω...:redface:

μη με κραξετε!!

Συμφωνώ οι γυναίκες πρέπει να είναι λίγο ναζιάρες αλλιώς δεν έχει νοστιμάδα
είναι σαν φαγητό χωρίς αλάτι! Τρώγεται?! Δεν τρώγεται!!! ;):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Προσωπικά, όσο με διαολίζουν οι άνθρωποι που πιστεύουν ότι οι γυναίκες πρέπει να είναι ναζιάρες επειδή είναι γυναίκες, άλλο τόσο με διαολίζουν και όσοι πιστεύουν ότι όποια χρησιμοποιήσει κάποια στιγμή νάζι είναι σαχλοκούδουνο.

Τι στο καλό, σας κάνουν να νιώθετε πιο ασφαλείς για τον κόσμο γύρω σας τέτοια ...θεωρήματα;

Οι περισσότεροι άνθρωποι — οι ενδιαφέροντες τουλάχιστον — είναι πολύπλευροι, και συνήθως αν πεις "πάντα" και "ποτέ" θα έρθει να σου δώσει η ζωή μια μεγαλοπρεπή ...μούτζα.
Για σχεδόν κάθε άνθρωπο (ναι, και για τους άντρες) υπάρχουν κάποια άτομα που του βγάζουν τον πιο ...ναζιάρικο εαυτό του, και άλλοι που του βγάζουν τον σοβαρό, ψυχρό και απόμακρο. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που είναι μόνο το ένα από τα δύο, ανεξαρτήτως ποιόν έχουν απέναντι τους, και αν υπάρχουν, σίγουρα δεν θέλω να τους γνωρίσω.

Θεωρήματα..δεν θα τα έλεγα έτσι. Απλά εμπειρικοί κανόνες.

Όταν μια γυναίκα σαχλαμαρίζει όλη την ώρα αυτό εκφράζει κάτι για εκείνη. Όχι οτι είναι 100% σαχλοκούδουνο , αλλά οτι έχει ένα διαφορετικό ύφος,μια καποια παρέκκλιση ιδιοσυγκρασίας, από μια που είναι σοφιστικέ, για παράδειγμα.

Φυσικά και στις σχέσεις είναι ένα ζητούμενο η ασφάλεια. Κάποιοι όταν βλέπουν μια ναζιάρα γυναίκα χτυπάει καμπανάκι μέσα τους. Όχι με την έννοια οτι η κοπέλα είναι τσούλα ντε και καλά, αλλά με την έννοια οτι αυτή η κοπέλα έχει μια ψυχοσύνθεση που δεν συνάδει με τα ζητούμενά τους. Μπορεί στο κάτω κάτω να μην αρέσει σε όλους μια γυναίκα που κάνει ''αααα ουουου'' όλη την ώρα. Δεν θα τη στείλουν στο εκτελεστικό απόσπασμα γι'αυτό, αλλά ούτε θα την επιλέξουν για σύντροφό τους. Δικαίωμά τους. Γιατί σε διαολίζει;

Πολύπλευροι; Ναι,το έχω δεί αυτό. Ξέρω κορίτσια απ'το φιλικό μου περιβάλλον που όταν είμαστε κοριτσοπαρέα είναι νορμάλ και όταν εμφανιστεί άντρας στην παρέα, ξαφνικά σηκώνουν τη φωνή τρείς οκτάβες και υιοθετούν ένα στύλ 180 μοίρες διαφορετικό από αυτό που είχαν μέχρι πρίν μισό λεπτό. Αυτό το πολύπλευρο δεν ξέρω κατά πόσο ενδιαφέρον είναι για τον καθένα. Προσωπικά το θεωρώ γελοίο. Τι καλύτερο απ'το να είσαι ο εαυτός σου όλες τις ώρες; Γιατί πρέπει να φοράς μια μάσκα ανάλογα με το ποιόν έχεις μπροστά σου; Δεν υπογράφω.

Μπορείς να είσαι τρυφερή με το αγόρι όταν είστε μαζί και φυσιολογική όταν είστε σε κόσμο. Αυτό είναι πολύπλευρο και νορμάλ και ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Θεωρήματα..δεν θα τα έλεγα έτσι. Απλά εμπειρικοί κανόνες.

Όταν μια γυναίκα σαχλαμαρίζει όλη την ώρα αυτό εκφράζει κάτι για εκείνη. Όχι οτι είναι 100% σαχλοκούδουνο , αλλά οτι έχει ένα διαφορετικό ύφος,μια καποια παρέκκλιση ιδιοσυγκρασίας, από μια που είναι σοφιστικέ, για παράδειγμα.
Όταν ένας άνθρωπος σαχλαμαρίζει όλη την ώρα, τότε είναι στο άλλο άκρο αυτού που ανέφερα και μου είναι εξίσου αδιάφορος με κάποιον που είναι σοβαρός όλη την ώρα.
Φυσικά και στις σχέσεις είναι ένα ζητούμενο η ασφάλεια. Κάποιοι όταν βλέπουν μια ναζιάρα γυναίκα χτυπάει καμπανάκι μέσα τους. Όχι με την έννοια οτι η κοπέλα είναι τσούλα ντε και καλά, αλλά με την έννοια οτι αυτή η κοπέλα έχει μια ψυχοσύνθεση που δεν συνάδει με τα ζητούμενά τους. Μπορεί στο κάτω κάτω να μην αρέσει σε όλους μια γυναίκα που κάνει ''αααα ουουου'' όλη την ώρα. Δεν θα τη στείλουν στο εκτελεστικό απόσπασμα γι'αυτό, αλλά ούτε θα την επιλέξουν για σύντροφό τους. Δικαίωμά τους. Γιατί σε διαολίζει;
Πού ακριβώς ανέφερα ότι με διαολίζει αυτό;

Πολύπλευροι; Ναι,το έχω δεί αυτό. Ξέρω κορίτσια απ'το φιλικό μου περιβάλλον που όταν είμαστε κοριτσοπαρέα είναι νορμάλ και όταν εμφανιστεί άντρας στην παρέα, ξαφνικά σηκώνουν τη φωνή τρείς οκτάβες και υιοθετούν ένα στύλ 180 μοίρες διαφορετικό από αυτό που είχαν μέχρι πρίν μισό λεπτό. Αυτό το πολύπλευρο δεν ξέρω κατά πόσο ενδιαφέρον είναι για τον καθένα. Προσωπικά το θεωρώ γελοίο. Τι καλύτερο απ'το να είσαι ο εαυτός σου όλες τις ώρες; Γιατί πρέπει να φοράς μια μάσκα ανάλογα με το ποιόν έχεις μπροστά σου; Δεν υπογράφω.
Ποτέ δεν υποστήριξα να φοράς μάσκα, ίσα ίσα που η άποψη μου εκπορεύεται ακριβώς από το αντίθετο. Διότι όπως οι φίλες σου φορούν μια μάσκα όταν είναι με σένα ή όταν βλέπουν κάποιον άντρα (δεν ξέρουμε ποιό είναι το κανονικό τους και ποιά η μάσκα), έτσι και πολλές γυναίκες φορούν τη μάσκα της σοβαρότητας σε περιστάσεις που θα ήθελαν να είναι λίγο πιο χαλαρές, πιο παιχνιδιάρες, για να μην τις πουν σαχλοκούδουνα. Προσωπικά τις δύο περιπτώσεις αυτές τις βρίσκω εξίσου θλιβερές.
Μπορείς να είσαι τρυφερή με το αγόρι όταν είστε μαζί και φυσιολογική όταν είστε σε κόσμο. Αυτό είναι πολύπλευρο και νορμάλ και ενδιαφέρον.
Δεν διαφωνώ σε κάτι επ'αυτού. Τι σε κάνει όμως να πιστεύεις ότι λέγοντας για πολύπλευρους ανθρωπους αναφερόμουν σε αυτό με το οποίο διαφωνείς και όχι σε κάτι σαν το παραπάνω; (αν και εσύ το περιορίζεις πολύ)

Γενικά για τα παραπάνω, παρατηρώ ότι εξακολουθείς να μπερδεύεις το occasional νάζι, που θα σου το βγάλουν συγκεκριμένοι άνθρωποι (και λέγοντας "συγκεκριμένοι άνθρωποι" προφανώς δεν εννοώ όλους τους εκπροσώπους ενός φύλου :P), με την χαζοβιόλικη συμπεριφορά απέναντι σε όλο τον κόσμο. Επίσης το νάζι έχει πολλές εκφάνσεις, δεν είναι μόνο αυτό που έχεις στο μυαλό σου από τις φιλεναδίτσες σου. Βασικά αυτό που περιγράφεις προσωπικά δεν το εντάσσω καν στην κατηγορία "νάζι". Προσωπικά το "νάζι" το έχω στο μυαλό μου ως πιο γλυκιά και πιο παιχνιδιάρικη συμπεριφορά, γι'αυτό και ανέφερα ότι δεν είναι καν αμιγώς γυναικείο χαρακτηριστικό.
Και ναι, αν και τον πιο "ναζιάρικο" εαυτό μου μου τον βγάζουν άντρες που βρίσκω sexually attractive, γενικά το πόσο ψυχρή και σοβαρή θα είμαι εξαρτάται κατά μεγάλο βαθμό από το ποιόν/α έχω απέναντι μου (προφανώς όταν δεν πρόκειται για περίσταση που επιβάλλει σοβαρότητα). Και αν κάποιος με πει σαχλοκούδουνο το μόνο που θα καταφέρει είναι να γίνει γελοίος. Διότι το αν είσαι σαχλοκούδουνο, φαίνεται πρωτίστως από άλλα πράγματα. Η έλλειψη τους είναι που δημιουργεί την ανάγκη για σοβαροφανείς μάσκες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Όταν ένας άνθρωπος σαχλαμαρίζει όλη την ώρα, τότε είναι στο άλλο άκρο αυτού που ανέφερα και μου είναι εξίσου αδιάφορος με κάποιον που είναι σοβαρός όλη την ώρα.
Αυτό είναι άκρως υποκειμενικό βέβαια. Είναι αυτό που έλεγα, αν είναι η άλλη σαχλοκούδουνο,δεν θα τη στείλουμε και στο απόσπασμα. Προσωπικά δεν καταλαβαίνω ποιό το κόλλημα με τις ταμπέλες. Ναι, υπάρχει και άσπρο και μαύρο και γκρί στη ζωή. Κι εσύ τώρα λές πως όποιος δεν είναι γκρί είναι 'αδιάφορος'. Δεν συμφωνώ. Δεν χρειάζεται να είναι όλοι οι άνθρωποι στον μέσο όρο, και γλυκός και σοβαρός, πενήντα πενήντα, έτσι κι έτσι ,και γιουβέτσι. Καμμιά φορά και το ακραίο,το διαφορετικό είναι γοητευτικό. Είτε απ'την πλευρά του σαχλοκούδουνου είτε απ'την πλευρά της παγοκολώνας. Ό,τι κι αν είναι μόνο 'αδιάφορο' δεν είναι. Ας μην είμαστε ρατσιστές και με τους χαρακτήρες τώρα.

Δεν διαφωνώ σε κάτι επ'αυτού. Τι σε κάνει όμως να πιστεύεις ότι λέγοντας για πολύπλευρους ανθρωπους αναφερόμουν σε αυτό με το οποίο διαφωνείς και όχι σε κάτι σαν το παραπάνω; (αν και εσύ το περιορίζεις πολύ)

Όντως το περιόρισα αυθαίρετα. Με τη δεύτερη ανάγνωση το είδα κι εγώ.


Γενικά για τα παραπάνω, παρατηρώ ότι εξακολουθείς να μπερδεύεις το occasional νάζι, που θα σου το βγάλουν συγκεκριμένοι άνθρωποι. Επίσης το νάζι έχει πολλές εκφάνσεις, δεν είναι μόνο αυτό που έχεις στο μυαλό σου από τις φιλεναδίτσες σου. Βασικά αυτό που περιγράφεις προσωπικά δεν το εντάσσω καν στην κατηγορία "νάζι"..
Κατ'αρχήν το τράβηξα στα άκρα εφ'ενός παρασυρμένη από τον προηγούμενο ..συντάκτη που επίσης το τράβηξε απ'τα μαλλιά χρησιμοποιώντας τον όρο που*@#^ά για την ναζιάρικη συμπεριφορά, και αφ'ετέρου γιατί τραβώντας το στα άκρα έχει ενδιαφέρον και εμβαθύνει η συζήτηση.

Διότι το αν είσαι σαχλοκούδουνο, φαίνεται πρωτίστως από άλλα πράγματα. Η έλλειψη τους είναι που δημιουργεί την ανάγκη για σοβαροφανείς μάσκες. ;)
Κάπου εκεί θα κατέληγα κι εγώ. Γι'αυτό το χαρακτήρισα και γελοίο το νάζι ώς 'βιτρίνα'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
αν ειναι εκ του φυσικου σας,δεκτον...
αλλωστε οι γυναικες μοιαζουν στις γατες ,δε λενε?

[FONT=&quot]αν εννοεις τις "ανεξαρτητες δυναμικες επιτυχημενες"[/FONT][FONT=&quot] ΣΚΥΛΕΣ ευχαριστω δεν θελω..[/FONT]

[FONT=&quot]η γυναικα να ειναι θηλυκη τοσο ωστε να μην ειναι " κοτα "[/FONT]


Άγγελε , αυτή σου την μανία να παραλληλίζεις τις γυναίκες με τα διάφορα είδη
του ζωικού βασιλείου να την κοιτάξεις ....
Οι περισσότεροι άνθρωποι — οι ενδιαφέροντες τουλάχιστον — είναι πολύπλευροι, και συνήθως αν πεις "πάντα" και "ποτέ" θα έρθει να σου δώσει η ζωή μια μεγαλοπρεπή ...μούτζα.
Για σχεδόν κάθε άνθρωπο (ναι, και για τους άντρες) υπάρχουν κάποια άτομα που του βγάζουν τον πιο ...ναζιάρικο εαυτό του, και άλλοι που του βγάζουν τον σοβαρό, ψυχρό και απόμακρο. Δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολλοί που είναι μόνο το ένα από τα δύο, ανεξαρτήτως ποιόν έχουν απέναντι τους, και αν υπάρχουν, σίγουρα δεν θέλω να τους γνωρίσω.
Το αυτό !
Εγώ να δεις πόσο δεν θέλω να τους γνωρίσω μήτε ποτέ μου να τους απαντήσω :)

******

Όμως μπορείτε λιγάκι να μου εξηγήσετε τι εννοείτε όταν λέτε νάζι ? :hmm:
Φαντάζομαι δεν εννοείται αυτή εδώ την έκφραση του θεματοθέτη
σας αρεσουν οι ναζιαρες γυναικες ? να σας μιλανε με νάζι , να σας κανουν φλαπ-φλαπ τα ματακια τους , και να σας ριχνουν με αυτο ναζιαρικο βλεμματακι ... ατιμουτσικες ..
ειδικά αυτό το " ατιμούτσικες " με ισσοπέδωσε ...
Το νάζι στη γυναίκα σημαίνει "Το τσέκαρα το βιογραφικό σου, σ' έχω στα υπ' όψιν..."

................................................................. .......................................Κομφούκιος
Και ναι .. Εμένα αυτή η απάντηση μου έκανε σε ..ντανιά !
Ειδικά όταν ενισχύθηκε από το κάτωθι
Αν στο κάνει μεσα στη σχέση, εκεί δηλαδή που θεωρητικά δεν έχει λόγο να το κάνει γιατί απλά πιστεύει οτι σ' έχει υπό έλεγχο ήδη, προφανώς θέλει κάτι extra, για το οποίο γνωρίζει εκ των προτέρων οτι θα αντιδράσεις αρνητικά. Σου δίνει λοιπόν κάποιο... bonus, που θα σε κάνει να νοιώσεις πιο άρχοντας απ' ότι ήδη νοιώθεις, και σαν άρχοντας φυσικά θα της αρνηθείς εκείνο το τόσο ασήμαντο; (που δε θα σου το πει εκείνη τη στιγμή φυσικά).
Το οποίο και μου κάνει καθαρά συναλλαγή ή ανταλαγή ή ντανιά τεςπα
Μπορείτε να μου ορίσετε , παρακαλώ πολύ τι εννοείται όταν λέτε νάζι και ουχί ΝαζΙ για να
εξηγούμαστε μπας και
ξεμπερδέψουμε τον αισθησιασμό και τον ερωτισμό , από την τσαχλοκουδουνιά ,
το παιχνίδι και την ανεμελιά από την φτήνια
ενός δήθεν ανοιγοκλεισίματος των βλεφάρων μπας -και μου πάρεις το έξτρα -τυρογαριδάκι ακα
μονόπετρο - γούνα - ταξίδι που ποθεί το είναι μου .
Ευχαριστώ !:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οταν αναφερομαι σε ναζι παντα θυμαμαι μια κοπελα που γνωρισα παλια. βγαινουμε ενα βραδυ παρεα γυρως στα 5 ατομα και παμε πρωτα για καφε. η κοπελα λιγομιλητη εως απομακρη απο ολους. αμα ηθελε κατι το ψιθυριζε στο αυτι του φιλου της. στο τελος της βραδιας καταληξαμε καπου να φαμε.

εκει επαθα την πλακα μου. αντι να τρωω καθομουνα και τους εβλεπα λες και ηταν ουφο τα παιδια. :P η κοπελα να του μιλα οπως μιλανε τα μωρα:eek: πως να το εξηγησω ρε παιδια... αντι να μιλα κανονικα αλλαζε λιγο τις λεξεις πχ, αντι ναι νιε, θελω σελω δεν θυμαμαι κιολας και γενικως οτι ελεγε ηταν με ενα ναζι σαν να εβλεπα μπροστα μου ενα μωρο. ολα αυτα να διευκρινισω οτι γινονταν μονο προς τον φιλο. οταν μιλουσε σε μας ηταν κανονικα.

ο αλλος να λιωνει στη θεα αυτη και γενικως να δειχνουν προς τα εξω το τελειο ζευγαρι. πρωτη φορα εβλεπα γυναικα να μιλα ετσι και να κανει τον αλλο οτι θελει.:eek:

μεχρι τοτε δεν ειχα ιδεα εγω οτι οι γυναικες μιλανε ετσι. εγω ηξερα οτι οι ανθρωποι μιλανε κανονικα. αντε αμα ειναι μονοι να κανουν κανα ναζι αλλα οχι σε τετοιο βαθμο. καλα δεν το συζητω για μενα που ημουν το αλλο ακρο που δεν ηξερα τι εστι ναζι..:P στην αρχη μπορω να πω το θαυμασα. οταν ομως ειδα και την αλλη πλευρα του ζευγαριου τοτε ειπα μπα... αστο καλυτερα.

εκει που ολη μερα ηταν μες το ναζι ξεσπουσαν σε ομηρικους καβγαδες και ανταλλασαν πολυ βαρια λογια. λογια που εγω ποτε δεν θα ελεγα στον ανθρωπο μου και ας μην εκανα ποτε ναζι. οποτε κατεληξα παλι στην θεωρια μου που λεει τα παντα με μετρο και πιο καλη η ειλικρινεια παρα το ναζι. λιγο δεν βλαπτει αλλα οχι να γινεται για να καλυπτει αλλα χειροτερα.

στο τελος τα παιδια αυτα χωρισαν. ο λογος αγνωστος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Άγγελε , αυτή σου την μανία να παραλληλίζεις τις γυναίκες με τα διάφορα είδη
του ζωικού βασιλείου να την κοιτάξεις ....

χρησιμοποιησα ευρεως γνωστες εκφρασεις....το οτι το ειπα εγω πειραζει?ολος ο κοσμος τα λεει..
δεν ειναι κακο να παραλληλιζουμε τους ανθρωπους με τα αλλα ζωικα ειδη..
δε λεμε αυτος ο ανθρωπος ειναι γαιδουρι?
Εσεις οι γυναικες δε λετε συνεχια ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ πολλους ανδρες?


ο αλλος να λιωνει στη θεα αυτη και γενικως να δειχνουν προς τα εξω το τελειο ζευγαρι. πρωτη φορα εβλεπα γυναικα να μιλα ετσι και να κανει τον αλλο οτι θελει
το παιδιαρισμα και χιουμορ + θηλυκοτητα εχουν αποτελεσμα πολλες φορες...:)
αυτο σημαινει ξαναμωραθηκε..:P

αλλα ειναι και αναλογα τον ανδρα...εγω αν μου μιλησει ετσι η γυναικα ,οσο υπερβολικα,,θα της δωσω μια πιπιλα και τελειωσε..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
νιάουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.......
είμαι αρκετά ναζιάρα;

;):P;):P;):P

Με τη λογική ότι η γυναίκα νιαουρίζει άρα γάτα και ο άντρας γκαρίζει άρα γάιδαρος;
Δηλαδή ερώτηση τύπου;
Γαιδουρινοί άντρες; Σας αρέσουν ή όχι;

Μα τον Τουτατίς........όπως έλεγε ο Αστερίξ
χα χα χα χα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

το νάζι δεν είναι ούτε συνώνυμο, ούτε ταυτόσημο με τη γάτα και τα νιαουρίσματα......και ότι έχει περάσει έως δεδομένο νάζι= γατούλα αποτελεί απλώς επίκτητο χαρακτηριστικό περιοδικών, χαζοπρογραμμάτων και χαζοαναλύσεων που περνά στον εγκέφαλο ως κληρονομικό χάρισμα......... όσο πιο πολύ γάτα είσαι και νιαουρίζεις τόσο πιο πολλές κατακτήσεις θα έχεις Cosmopolitan σελίδα 52......

όσο πιο αυθόρμητα συμπεριφέρεσαι τόσο πιο πολύ νάζι, τσαχπινιά και σκέρτσο δείχνεις....
εδώ μέχρι και τα μωράκια όταν δεν τους μιλάς φυσιολογικά αλλά αρχίζεις τα νιε σέλω κλπκλπ σε κοιτάνε λες και αναρωτιούνται
" καλε τι έχει πάθει αυτή;;;;; τζαζεψε;;;;"

Τώρα αν σώνει και καλά θελουν κάποιες να κανουν τις γατούλες ή θέλουν κάποιοι να έχουν γατούλες εγώ μια χαρά το βρίσκω......άλλωστε άλλος έχει τη φαγούρα εγώ γιατι να ξύνομαι;;;;; όπως λέει και ο σοφός λαός......

μετά τιμής
η γατούλα σας.... μιάουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
νιάουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.......
είμαι αρκετά ναζιάρα;
οχι..πρεπει να γουργουρησεις κιολας..:D

εχω εδω και 10 και χρονια 4-10 γατες στην πισω αυλη μου και τις βλεπω συνεχεια..
και δεν ειναι τυχαιο που μοιαζουν με τις γυναικες αρκετα...
σε ολες συτες τις γατες ποτέ δεν εχω δει γατο..

οι γατοι ειναι συντριπτικη μειοψηφεια(εχουν γεννθεια δεκαδες γατες στην αυλη μου και περασει,απο τις οποιες ουτε ενας γατος..αυτοι ερχονται -2 να ειναι ολοι και ολοι-καθε περιοδο ζευγαρωματος και μας πρηζουν με τις φωνες τους....οι γατες κοινως ειναι ενα σχεδον "θηλυκο " ειδος...γιαυτο και οι πολλες ομοιοτητες..

κατι που δε συμβαινει με τα σκυλια που ειναι εξισου περιπου αρσενικα και θηλυκα


για τον ιδιο λογο λεμε και κοτες...γιατι τα αρσενικα παλι εκει ειναι συντριπτικη μειοψηφεια..

κατι βεβαια που δεν συμβαινει στους ανθρωπους ,,οπου ειμαστε στα ισα...

τωρα μολις σας εκανα μια ζωολογικη αναλυση του φαινομενου του ναζίου:P των γυναικων..:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ναι, υπάρχει και άσπρο και μαύρο και γκρί στη ζωή. Κι εσύ τώρα λές πως όποιος δεν είναι γκρί είναι 'αδιάφορος'. Δεν συμφωνώ. Δεν χρειάζεται να είναι όλοι οι άνθρωποι στον μέσο όρο, και γλυκός και σοβαρός, πενήντα πενήντα, έτσι κι έτσι ,και γιουβέτσι. Καμμιά φορά και το ακραίο,το διαφορετικό είναι γοητευτικό.
Μα δεν τους χαρακτήρισα τους άσπρους και τους μαύρους. Εϊπα απλώς ότι δεν θα ήθελα να τους γνωρίσω. Μου αρέσουν οι άνθρωποι με αντιθέσεις, τους μονοδιάστατους, flat χαρακτήρες τους βρίσκω προβλέψιμους και βαρετούς. Δεν μου ταιριάζουν. :)
Συμφωνώ πάντως ότι το ακραίο είναι γοητευτικό, κάποιος που είναι "γκρι" όχι επειδή έχει αντιθέσεις σαν χαρακτήρας αλλά επειδή έχει μονίμως αδιάφορη συμπεριφορά, είναι μακράν χειρότερος από τους παραπάνω. Τους μονότονους ανθρώπους δεν αντέχω, ανεξαρτήτως "απόχρωσης".

Όμως μπορείτε λιγάκι να μου εξηγήσετε τι εννοείτε όταν λέτε νάζι ? :hmm:
Φαντάζομαι δεν εννοείται αυτή εδώ την έκφραση του θεματοθέτη
ειδικά αυτό το " ατιμούτσικες " με ισσοπέδωσε ...
Και ναι .. Εμένα αυτή η απάντηση μου έκανε σε ..ντανιά !
Ειδικά όταν ενισχύθηκε από το κάτωθι
Το οποίο και μου κάνει καθαρά συναλλαγή ή ανταλαγή ή ντανιά τεςπα
Μπορείτε να μου ορίσετε , παρακαλώ πολύ τι εννοείται όταν λέτε νάζι και ουχί ΝαζΙ για να
εξηγούμαστε μπας και
ξεμπερδέψουμε τον αισθησιασμό και τον ερωτισμό , από την τσαχλοκουδουνιά ,
το παιχνίδι και την ανεμελιά από την φτήνια
ενός δήθεν ανοιγοκλεισίματος των βλεφάρων μπας -και μου πάρεις το έξτρα -τυρογαριδάκι ακα
μονόπετρο - γούνα - ταξίδι που ποθεί το είναι μου .
Ευχαριστώ !:)

Εγώ πάντως Μελιώ μου, επειδή αντελήφθην ότι υπάρχει σύγχυση για τον όρο, το διευκρίνισα στο προηγούμενο ποστ μου:
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Προσωπικά το "νάζι" το έχω στο μυαλό μου ως πιο γλυκιά και πιο παιχνιδιάρικη συμπεριφορά, γι'αυτό και ανέφερα ότι δεν είναι καν αμιγώς γυναικείο χαρακτηριστικό.

οχι..πρεπει να γουργουρησεις κιολας..:D

εχω εδω και 10 και χρονια 4-10 γατες στην πισω αυλη μου και τις βλεπω συνεχεια..
και δεν ειναι τυχαιο που μοιαζουν με τις γυναικες αρκετα...
σε ολες συτες τις γατες ποτέ δεν εχω δει γατο..

οι γατοι ειναι συντριπτικη μειοψηφεια(εχουν γεννθεια δεκαδες γατες στην αυλη μου και περασει,απο τις οποιες ουτε ενας γατος..αυτοι ερχονται -2 να ειναι ολοι και ολοι-καθε περιοδο ζευγαρωματος και μας πρηζουν με τις φωνες τους....οι γατες κοινως ειναι ενα σχεδον "θηλυκο " ειδος...γιαυτο και οι πολλες ομοιοτητες..

κατι που δε συμβαινει με τα σκυλια που ειναι εξισου περιπου αρσενικα και θηλυκα


για τον ιδιο λογο λεμε και κοτες...γιατι τα αρσενικα παλι εκει ειναι συντριπτικη μειοψηφεια..

κατι βεβαια που δεν συμβαινει στους ανθρωπους ,,οπου ειμαστε στα ισα...

τωρα μολις σας εκανα μια ζωολογικη αναλυση του φαινομενου του ναζίου:P των γυναικων..:P:D
Άγγελε, τι λες;;;; Με τον ίδιο τρόπο διαμορφώνεται και στις γάτες το φύλο, τις ίδιες πιθανότητες έχει να γονιμοποιήσει τη θηλυκιά χρωμόσωμα Υ με το χρωμόσωμα Χ!
Ξέρω τόσους ανθρώπους που οι γάτες είναι η ζωή τους και ακούω για αρσενικά και θηλυκά γατιά εξίσου.
Ίσως απλά οι αρσενικοί γάτοι δεν κάθονται τόσο στην αυλή σου, γι'αυτό δεν τους έχεις προσέξει. Αν και μου φαίνεται πολύ περίεργο να κάθεσαι να κοιτάς κάθε γάτα στην αυλή σου αν έχει από πίσω μπαλάκια. Αλλά ποιά είμαι εγώ να κρίνω τα χόμπι του καθενός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pote ksana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Μα δεν τους χαρακτήρισα τους άσπρους και τους μαύρους. Εϊπα απλώς ότι δεν θα ήθελα να τους γνωρίσω. Μου αρέσουν οι άνθρωποι με αντιθέσεις, τους μονοδιάστατους, flat χαρακτήρες τους βρίσκω προβλέψιμους και βαρετούς. Δεν μου ταιριάζουν. :) Τους μονότονους ανθρώπους δεν αντέχω

Δεν ξέρω, δεν ξερω. Δυσκολεύομαι να φανταστώ οτι υπάρχει στον κόσμο άνθρωπος με flat χαρακτήρα. Όλοι έχουνε τις ξεχωριστές τους πλευρές, αρκεί να τις ανακαλύψεις στον άλλο και βέβαια αρκεί να σου κάνουν κλίκ. Έλεγα πρίν οτι ακόμα και οι 'παγοκολώνες' έχουν κάποιο ενδιαφέρον μέχρι να λιώσει ο πάγος. Για όποιον ξέρει πως να τις χειριστεί ίσως.. δεν ξέρω. Είναι και θέμα προτιμήσεων, ιδιοσυγκρασίας, μαζοχισμού, οτιδήποτε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
χρησιμοποιησα ευρεως γνωστες εκφρασεις....το οτι το ειπα εγω πειραζει?

Έλα μωλλέ Αγγελούνο μου γούτσου – γούτσου νιαρρρ , νιαρρρ μη μου κλάψεις νιαρρρ νιαρρρ ,
όσσσιιι βέβαιααα , φυσικά και δεν πειλλλάζει που το είπες εσύ μωλλλέ μου .. γούτσου – γούτσου
απλώς ήμουνα σχεδόν σίγουρη πως θα τα έλεγες ( μόνο ? ) εσύ μωλλλέ μου , νιαρ νιαρ ,
Εντάτσσσει τώλλλα ? νιαρρρ !:P

ολος ο κοσμος τα λεει..
δεν ειναι κακο να παραλληλιζουμε τους ανθρωπους με τα αλλα ζωικα ειδη..
δε λεμε αυτος ο ανθρωπος ειναι γαιδουρι?
Εσεις οι γυναικες δε λετε συνεχια ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ πολλους ανδρες?
Άσε τον παλιόκοσμο να λέειιιιιιιιιιι !
Το γεγονός πως αρκετός κόσμος αναμασά φράσεις και βάζει ετικέτες δεν σημαίνει πως είναι αυτόματα
και καλό , το καλό θα ήταν να καταφέρουμε να ξεκολλήσουμε ελαφρώς τον εγκεφαλό μας
από ταμπέλες που μόνο κακό έχουν κάνει στις σχέσεις των δύο φύλων .
Προσωπικά δεν έχω πει ποτέ μου έναν άντρα γουρούνι , τι μου φταίνε τα δόλια
τα γουρούνια άλλωστε ? ( :P καφρίλα )
Προτιμώ να τον πω μπεκατσουλίνο μου νιαρρρ , λιονταρίνο μου νιαρρρ , αρκουδίνο ,
μοσχαρίνο , .....κομοδίνο
φέρτε μου ένα μαντολίνο …..
εχω εδω και 10 και χρονια 4-10 γατες στην πισω αυλη μου και τις βλεπω συνεχεια..
και δεν ειναι τυχαιο που μοιαζουν με τις γυναικες αρκετα...
σε ολες συτες τις γατες ποτέ δεν εχω δει γατο..
οι γατοι ειναι συντριπτικη μειοψηφεια(εχουν γεννθεια δεκαδες γατες στην αυλη μου και περασει,απο τις οποιες ουτε ενας γατος..αυτοι ερχονται -2 να ειναι ολοι και ολοι-καθε περιοδο ζευγαρωματος και μας πρηζουν με τις φωνες τους....οι γατες κοινως ειναι ενα σχεδον "θηλυκο " ειδος...γιαυτο και οι πολλες ομοιοτητες..
κατι που δε συμβαινει με τα σκυλια που ειναι εξισου περιπου αρσενικα και θηλυκα
για τον ιδιο λογο λεμε και κοτες...γιατι τα αρσενικα παλι εκει ειναι συντριπτικη μειοψηφεια..
κατι βεβαια που δεν συμβαινει στους ανθρωπους ,,οπου ειμαστε στα ισα...
τωρα μολις σας εκανα μια ζωολογικη αναλυση του φαινομενου του ναζίου των γυναικων
Μούμπλε - μούμπλε ....
Η ανθρωπολογικο-ζωολογική σου μελέτη γύρω από τις γάτες βρίθει όχι μόνο από ανακρίβειες αλλά και
από αδυναμία να συνδεθεί κάθε αναφορά σου με το .." νάζι " το οποίο και συζητάμε .
Τεςπα ....
δεν θα μπω σε ανάλυση για το πόσα παιδιά και πόσα ...κορίτσια γεννά μια γάτα σε κάθε της
γέννα πρώτον διότι δεν έχω καμιά τεκμηριωμένη μελέτη επί του θέματος να παραθέσω
και δεύτερον γιατί από την εμπειρία μου τουλάχιστον οι γάτες μου γεννούσαν πάντα πιο
πολλά ' ρσενικά
Μπορεί να ήταν και αγορομάνες τι να πω …
Προσωπικά το "νάζι" το έχω στο μυαλό μου ως πιο γλυκιά και πιο παιχνιδιάρικη συμπεριφορά, γι'αυτό και ανέφερα ότι δεν είναι καν αμιγώς γυναικείο χαρακτηριστικό.

Χμμ , άρα μιλάμε για μια διάθεση ερωτισμού και παιχνιδίσματος , φιληδονίας με ελαφρώς πιο αθώο
τρόπο έκφρασης … χμ , αυτή η άποψη του ναζιού με καλύπτει , και ναι θα συμφωνήσω απόλυτα πως σαφώς και συναντιέται , και στα δύο φύλα !
Και εντέλει άλλο ένας υφέρπον ερωτισμός με τόνους αθωότητας και αυθόρμητης γλυκύτητας
κι άλλο η πασίδηλη ντανιά που φωνάζει από χιλιόμετρα ...
Νομίζω ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
αν εννοεις τις "ανεξαρτητες δυναμικες επιτυχημενες":whistle: ΣΚΥΛΕΣ ευχαριστω δεν θελω..;):hmm:
οπως ειπα οι γυναικες ειναι εκ φυσεως πιο ναζιαρες απο τους ανδρες..απλα πρεπει να διατηρειται το μετρο,αναμεσα στη σοβαροτητα και τη θηλυκοτητα...Εγω ζητω τη σοβαρη θηλυκοτητα! :D

εγώ ζητώ την θηλυκή σοβαρότητα : πιο εύκολο , όπως λέει και το λεξικό είναι : η σοβαρότητα

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Έλα μωλλέ Αγγελούνο μου γούτσου – γούτσου νιαρρρ , νιαρρρ μη μου κλάψεις νιαρρρ νιαρρρ ,
όσσσιιι βέβαιααα , φυσικά και δεν πειλλλάζει που το είπες εσύ μωλλλέ μου .. γούτσου – γούτσου
απλώς ήμουνα σχεδόν σίγουρη πως θα τα έλεγες ( μόνο ? ) εσύ μωλλλέ μου , νιαρ νιαρ ,
Εντάτσσσει τώλλλα ? νιαρρρ !
Αν σου πω οτι μου αρεσε αυτο που γραφεις θα με πιστεψεις? :PΟλοι οι ανδρες ιδιοι ειμαστε..:P


δεύτερον γιατί από την εμπειρία μου τουλάχιστον οι γάτες μου γεννούσαν πάντα πιο
πολλά ' ρσενικά
ναι?να ειχα την τυχη σου..ουτε ενα γατο δεν εχω δει να γεννιεται εδω και 10 χρονια..θεμα τυχης?τι να πω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Αν σου πω οτι μου αρεσε αυτο που γραφεις θα με πιστεψεις? :PΟλοι οι ανδρες ιδιοι ειμαστε..:P

Εμενα δεν μου αρεσε..

Ουφ..ευτυχως δεν ειμαστε ολοι οι αντρες ιδιοι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
:hmm:Ερωτηση νουμερο... 2?!

Ωρε Μελιω τι ειναι η ντανια που της λες συχνα??:rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εμενα δεν μου αρεσε..
να σε πιστεψω?;):whistle::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Να σου πω κάτι Άγγελε, το οποίο μπορεί να θεωρηθεί και εκτός θέματος, αλλά πιστεύω έχει σημασία για τον τρόπο που γίνεται η συζήτηση.Τελείως φιλικά θα σου έλεγα να ξεκολλήσεις λίγο από τις απόλυτες αυτές κατηγοριοποιήσεις. Δεν είναι τα πράγματα άσπρο-μαύρο. Τέτοιου είδους κατηγοριοποιήσεις τις κάναμε όταν ήμαστε στο Λύκειο... Μπορεί να υπάρχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά που διαφοροποιούν τα φύλλα, αλλά δεν μπαίνουν όλοι (και όλες) στο ίδιο τσουβάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Μπορεί να υπάρχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά που διαφοροποιούν τα φύλλα, αλλά δεν μπαίνουν όλοι (και όλες) στο ίδιο τσουβάλι...
και εγω με αυτο συμφωνω ,δεν διαφωνουμε ...
κατι ειναι κοινο,κατι ειναι διαφορετικο;)απλα εγω προσπαθω να περιγραψω αυτο το κοινο σημειο χαρακτηριστικα κλπ..δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν και τα διαφορετικα στοιχεια..
θα ελεγα οτι με εχετε καπως παρεξηγησει..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
[FONT=&quot]
Αν σου πω οτι μου αρεσε αυτο που γραφεις θα με πιστεψεις? Ολοι οι ανδρες ιδιοι ειμαστε..
[/FONT]
( Αχχ , μόνο πότε θα πεθάνω δεν ξέρω ...)
Γι αυτό και το έγραψα ντάρλινγκ ! :P
Παρόλο που ενώ το έγραφα είχα έντονες στομαχικές διαταραχές και ισχυρή τάση προς έμετο .
Εξκιούσμι Άγγελε αλλά το δικό μου νάζι είναι πολύ πιο διαφορετικό και κίνκυ από το να αντικαθιστώ
τα σύμφωνα …
Εμενα δεν μου αρεσε..

Ουφ..ευτυχως δεν ειμαστε ολοι οι αντρες ιδιοι..
Ευτυχώς δεν λες τίποτα ! Το σημαντικότερο όμως είναι πως .. ευτυχώς που αρκετοί δεν είναι και τόσο
βαρετά αναμενόμενοι . Ευτυχώς και για κείνους αλλά και για εμάς τις γυναίκες ;):)
[FONT=&quot]
[/FONT]
Ωρε Μελιω τι ειναι η ντανια που της λες συχνα??

Εκ του προσωπικού μου λεξικού ακα Μπαρμπινιωτίδης λεξικόν για ιδιαζόντως ιδεχθείς τύπους

…διαβάζω

Ντανιά : εκ του πΟτανιά , δηθενιά θηλυκότητας που μυρικάζει ευκολοχώνευτες στερεοτυπικές φράσεις και χειρονομίες , με σκοπό οφέλη κυρίως ανευ σημασίας όπως στιγμιαία προσοχή , θαυμασμό που αγγίζει την περιοχή πλησίον της ηβικής χώρας των αρσενικών , κ.α.
Απαντάται σε ένα ευτυχώς πλέον υπο εξαφάνιση είδος θηλαστικών με απουσία εγκεφάλου .
Ουδεμία σχέση έχει με το αρχαιότερο των επαγγελμάτων , και η συχνή σύγχυση που παρατηρείται λογω της κοντινής ηχητικής ομοιότητας των λέξεων δεν τιμά καθόλου τις συγκεκριμένες επαγγελματίες .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top