Windows XP Language Pack (MUI)

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση, βέβαια δεν ξέρω εαν γίνετε αυτό που ρωτάω αλλά για αυτό ρωτάω:D. Λοιπόν έχω Windows XP Home Edition και είναι στα Αγγλικά, υπάρχει κάποιο Language Pack για να τα κάνω στα Ελληνικά ή δεν γίνετε κάτι τέτοιο..

Ευχαριστώ.:bye:
-----------------------------------------
Το θέλω αυτό επειδή τα windows μου δεν αναγνωρίζουν ελληνικά τίποτα.. δηλαδή μπαίνω σε μία ιστοσελίδα και δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά και τα γράφει ακαταλαβίστικα... :'(


Σημείωση: Γενικό θέμα για τα Windows XP είναι αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Αυθεντικά windows έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ναι... Τα έχω αγοράσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giwrgos

Νεοφερμένος

Ο Giwrgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Γίνεται αλλα παράνομα και δεν ειναι και σίγουρο ότι θα δουλέψει σωστά μεταξύ μας.

Ωστόσο,
https://tinyurl.com/y88fk6q
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Μ'αρεσει παντως που στην υπογραφη σου προτεινεις Λινουξ :)))

Ενηγουεη, εφοσον τα εχεις αυθεντικα, νομιζω οτι και απο το ιδιο το site της microsoft μπορεις να βρεις για να κατεβασεις ενα language pack. Υποθεση κανω, δεν ειχα σχεδον ποτε αυθεντικα παραθυρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Μ'αρεσει παντως που στην υπογραφη σου προτεινεις Λινουξ :)))

Ενηγουεη, εφοσον τα εχεις αυθεντικα, νομιζω οτι και απο το ιδιο το site της microsoft μπορεις να βρεις για να κατεβασεις ενα language pack. Υποθεση κανω, δεν ειχα σχεδον ποτε αυθεντικα παραθυρια.

Windows χρησιμοποιώ στο Desktop, Λίνουξ στο λάπτοπ.

Οκ ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να σας κάνω μία ερώτηση, βέβαια δεν ξέρω εαν γίνετε αυτό που ρωτάω αλλά για αυτό ρωτάω:D. Λοιπόν έχω Windows XP Home Edition και είναι στα Αγγλικά, υπάρχει κάποιο Language Pack για να τα κάνω στα Ελληνικά ή δεν γίνετε κάτι τέτοιο..

Ευχαριστώ.:bye:
-----------------------------------------
Το θέλω αυτό επειδή τα windows μου δεν αναγνωρίζουν ελληνικά τίποτα.. δηλαδή μπαίνω σε μία ιστοσελίδα και δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά και τα γράφει ακαταλαβίστικα...


Δεν έχω ακούσει να υπάρχει κάτι τέτοιο, δε με απασχόλησε ποτέ η γλώσσα του λειτουργικού...


Το θέλω αυτό επειδή τα windows μου δεν αναγνωρίζουν ελληνικά τίποτα.. δηλαδή μπαίνω σε μία ιστοσελίδα και δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά και τα γράφει ακαταλαβίστικα...
Αυτό είναι ρύθμιση του browser και φτιάχνεται με δύο κλικ...Προβολή-Κωδικοποίηση-Unicode (UTF-8)/Greek (ISO/Windows). Δεν έχει να κάνει η γλώσσα των Windows...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Το θέλω αυτό επειδή τα windows μου δεν αναγνωρίζουν ελληνικά τίποτα.. δηλαδή μπαίνω σε μία ιστοσελίδα και δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά και τα γράφει ακαταλαβίστικα... :'(

Σε ποιά ιστοσελίδα αν επιτρέπεται; Δεν θα πρεπε να έχεις τετοιο πρόβλημα. Όπως είπε και ο miv, εκτός αν έχει πάει κάτι πάρα πολύ στραβά με την εγκατάσταση σου, δεν θα πρεπε να χεις πρόβλημα.

Είναι θέμα σελίδας.

Τι browser χρησιμοποιείς και σε ποια σελίδα πας να μπείς;

Καλού κακού όμως, αν δεν το έχεις ήδη κάνει πήγαινε:

Start -> Control Panel -> Regional and Language Options

Πάτα πάνω στην καρτέλα Advanced.

Στο Language που έχει εκεί επέλεξε Greek και πάτα Οk.

Αυτά τα γράφω απο εδώ: https://www.eclipsecrossword.com/help-system-locale-xp.html καθώς δεν έχω XP :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top