Ποιο λειτουργικό προτιμάτε;

Διαβάζοντας την παρακάτω υποθετική κατάστση ποιο λειτουργικό θα διαλέγατε
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 42)

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Linux και δεν είμαι καλά!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

makis1984

Νεοφερμένος

Ο makis1984 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ηχολήπτης και μας γράφει απο Πεύκη (Αττική). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Ψήφισα windows και μάλιστα αναφέρομαι στα xp.

Ευκολία, αξιοπιστία και ταχύτητα.-

.......Μη φας....

Αν η υπόθεση που γίνεται στην αρχή ίσχυε τότε δε θα μιλούσαμε για διαφορετικά λειτουργικά αλλά για διαφορετικές διανομές...
Δε νομίζω ότι μπορούμε έστω να υποθέσουμε κάτι τέτοιο άρα και η επιλογή δεν έχει νόημα.. Θα μιλάμε για έναν ίδιο πυρήνα που ο καθένας θα χτίζει πάνω του όπως θέλει αυτός όπως γίνεται με τα διάφορα linux distros. Να βγούν όλα τα *nix προγράμματα σε macos/win/etc και τουμπαλίν δεν υπάρχει περίπτωση. Η ευχρηστία και το GUI βασίζονται σε προγράμματα άρα συζητάμε μόνο για τον πυρήνα που ακόμη και αν κάνουμε την υπόθεση ότι μπορεί να είναι διαφορετικός πάλι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι ίδιο.
Αυτό που γίνεται εδώ είναι λάθος! Λυπάμαι :(

Πολύ σωστα..

'Εγω ψήφισα linux, γιατί μου αρέσει το περιβάλλον τους, τα θεωρώ πιο εύχρηστα, πιο γρήγορα και δεν κρασάρουν ποτέ, αλλά στο pc μου δεν τα έχω σκέτα, τα έχω μαζί με windows γιατί χρησιμοποιώ visual studio...

Όλα crashάρουν.. Ακόμα και ο ανθρώπινος εγκέφαλος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
γιατί να έχουμε μόνο μια επιλογή??? τεσπά εγώ τα τα v(r)ista έχω και δεν με βλέπω να τα αλλάζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KingFox

Δραστήριο μέλος

Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Τα Windows...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top