• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ορθοδοντική - Σιδεράκια

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ θα σου έλεγα τώρα για να τελειώνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Παω δευτερα λυκειου και με απασχολει το εξης θεμα:ακομα δεν εχω βαλει σιδερακια διοτι μου ελεγε ο ορθοδοντικος, 2-3 χρονια πριν, οτι τα δοντια μου θα αλλαζαν μεχρι τα 16-17 .Πραγματι εγιναν καποιες αλλαγες και προσφατα που τον ξαναεπισκεφτηκα μου ειπε οτι μπορω να ξεκινησω ορθοδοντικη τωρα ή αφου τελιωσω το λυκειο.Το προβλημα μου ειναι κατα ποσο εφικτο θα ειναι στην διαρκεια της τριτης λυκειου να εχω και σιδερακια και κατα ποσο μπορει να μου επηρεασει το προγραμμα.:hmm:τι μου προτεινετε να κανω;;να ξεκινησω τωρα η να το αφησω μετα οταν θα ειμαι φοιτητης;;:worry:

εννοειτε πως ειναι καλυτερα για μενα να αρχισεις τωρα. ακομα κι αν μπορεις σημερα να πας να τα βαλεις να πας να τελειωνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
τεσσεράμισι χρόνια! τελειώνω όμως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Παιδια help..1) σε γενικες γραμμες ποιος ειναι ο μεσος ορος για να φοραμε το μασελακι μετα τα σιδερακια το βραδυ?? και 2) μου εχει σπασει το σιδερακι απο το μασελακι..πως πρεπει να κολησω?? ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδια help..1) σε γενικες γραμμες ποιος ειναι ο μεσος ορος για να φοραμε το μασελακι μετα τα σιδερακια το βραδυ?? και 2) μου εχει σπασει το σιδερακι απο το μασελακι..πως πρεπει να κολησω?? ευχαριστω!!
1.Να κάτσω να κάνω υπολογισμούς για το πόσο καιρό φοράω μασελάκια αποκλείεται.Εγώ μασελάκια έβαλα την περίοδο των εξετάσεων στην πρώτη γυμνασίου (τώρα είμαι 3η γυμν.).Θα σου πει να τα φοράς κάθε βράδυ και μετά σταδιακά θα αραιώνεις τις φορές που θα τα βάλεις.Προσωπικά,μου΄χει κλείσει ραντεβού τον επόμενο μήνα για την κάτω γνάθο για να βάλω μία μπάρα:confused:
Ένα σιδεράκι είναι,σταθεροποιητικό (παραπάνω δεν ξέρω):P
2.Μην τολμήσεις να πάρεις κόλλα να κολλήσεις το σιδεράκι πάρε τηλέφωνο στην ορθοδοντικό και πες της το. Θα σου πει εκείνη τι θα κάνεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Παιδια help..1) σε γενικες γραμμες ποιος ειναι ο μεσος ορος για να φοραμε το μασελακι μετα τα σιδερακια το βραδυ?? και 2) μου εχει σπασει το σιδερακι απο το μασελακι..πως πρεπει να κολησω?? ευχαριστω!!

Tον πρώτο μήνα αν θυμάμαι καλά μου είχε πει να το φοράω όλη μέρα σχεδόν ΚΑΙ το βράδυ σε όλη τη διάρκεια του ύπνου.
Μετά τους 2 μήνες, λίγες ώρες στη διάρκεια της ημέρας ΚΑΙ το βράδυ στον ύπνο.
Ε και μετά μόνο στον ύπνο.

Μην κάνεις το λάθος και δεν κάνεις αυτά που σε συμβουλεύει, γιατί εγώ χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο πλέον. Δεν άντεχα αυτή την αηδία στο στόμα μου και δεν το φόρεσα όσο έπρεπε, με συνέπεια τα δόντια μου από εκεί που ήταν ολόισια έγιναν πάλι μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα στραβά. Καλά όχι στο βαθμό που ήταν, αλλά στράβωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Tον πρώτο μήνα αν θυμάμαι καλά μου είχε πει να το φοράω όλη μέρα σχεδόν ΚΑΙ το βράδυ σε όλη τη διάρκεια του ύπνου.
Πλάκα μου κάνεις;
Εγώ τα δικά μου αν τα φοράω (άνω και κάτω γνάθο) το πρωί α) Δεν παίζει να καταλαβαίνουν τι θα λέω β)Θα ξεραθεί όποιος με ακούσει να μιλάω έτσι.
Απλώς της έχω πει ότι είμαι τεμπελόσκυλο και μου΄χει πει ότι αν δε τα βάλω το βράδυ την επόμενη μέρα όσην ώρα είμαι στο σπίτι να τα φοράω.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
1.Να κάτσω να κάνω υπολογισμούς για το πόσο καιρό φοράω μασελάκια αποκλείεται.Εγώ μασελάκια έβαλα την περίοδο των εξετάσεων στην πρώτη γυμνασίου (τώρα είμαι 3η γυμν.).Θα σου πει να τα φοράς κάθε βράδυ και μετά σταδιακά θα αραιώνεις τις φορές που θα τα βάλεις.Προσωπικά,μου΄χει κλείσει ραντεβού τον επόμενο μήνα για την κάτω γνάθο για να βάλω μία μπάρα:confused:
Ένα σιδεράκι είναι,σταθεροποιητικό (παραπάνω δεν ξέρω):P
2.Μην τολμήσεις να πάρεις κόλλα να κολλήσεις το σιδεράκι πάρε τηλέφωνο στην ορθοδοντικό και πες της το. Θα σου πει εκείνη τι θα κάνεις.;)

Μηπως ειναι καλυτερα να το παω σε εναν οδοντοτεχνητη για να μου το φτιαξει κατευθειαν?? παρεπιπτοντως τα μασελακια τα φορεσα πριν 7 χρονια αλλα τα βραδια συνεχιζω να τα φοραω..αν σταματησω τωρα θα υπαρξει προβλημα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Μηπως ειναι καλυτερα να το παω σε εναν οδοντοτεχνητη για να μου το φτιαξει κατευθειαν?? παρεπιπτοντως τα μασελακια τα φορεσα πριν 7 χρονια αλλα τα βραδια συνεχιζω να τα φοραω..αν σταματησω τωρα θα υπαρξει προβλημα??
Εμένα η γνώμη μου είναι να πάρεις τηλέφωνο την ορθοδοντικό να σου πει. Μπορεί και η ίδια να στο φτιάξει.Μην παίρνεις πρωτοβουλίες εκείνη θα σου πει. Εγώ δε τα φοράω τόσο. Το κάτω μασελάκι το βγάζω το Μάιο που θα μου βάλει ένα σταθεροποιητικό.
Μου κάνει εντύπωση που το φοράς τόσο καιρό.:redface:
Τέλος,μην τολμήσεις για κανέναν λόγο να πάψεις να τα φοράς χωρίς να έχει συμφωνήσει η ορθοδοντικός. Το πιθανότερο θα΄ναι ότι θα στραβώσουν ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Εμένα η γνώμη μου είναι να πάρεις τηλέφωνο την ορθοδοντικό να σου πει. Μπορεί και η ίδια να στο φτιάξει.Μην παίρνεις πρωτοβουλίες εκείνη θα σου πει. Εγώ δε τα φοράω τόσο. Το κάτω μασελάκι το βγάζω το Μάιο που θα μου βάλει ένα σταθεροποιητικό.
Μου κάνει εντύπωση που το φοράς τόσο καιρό.:redface:
Τέλος,μην τολμήσεις για κανέναν λόγο να πάψεις να τα φοράς χωρίς να έχει συμφωνήσει η ορθοδοντικός. Το πιθανότερο θα΄ναι ότι θα στραβώσουν ξανά.

Βασικα εχω χρονια να παω..παντως αν εχεις επικοινωνια με καποιον ορθοδοντικο ρωτα τον με ποιον τροπο πρεπει να επιδιορθωθει..ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδια help..1) σε γενικες γραμμες ποιος ειναι ο μεσος ορος για να φοραμε το μασελακι μετα τα σιδερακια το βραδυ?? και 2) μου εχει σπασει το σιδερακι απο το μασελακι..πως πρεπει να κολησω?? ευχαριστω!!

Τι εννοείς μέσος όρος; Φοράς το μασελάκι όλο το βράδυ, και για όσο καιρό σου πει ο γιατρός. Εξαρτάται από την περίπτωση. Εγώ τα φοράω 3 χρόνια τα μασελάκια, και ακόμα να μου πει να τα βγάλω. :(
Δεύτερον, νομίζω ότι έχεις πρόβλημα, γιατί δεν μπορείς να το κολλήσεις, στο φτιάχνει από την αρχή.
Επίσης, κανονικά πρέπει να πας κάθε 3 μήνες να σε βλέπει, μέχρι να σου πει αυτή να σταματήσεις να το φοράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Παιδια help..1) σε γενικες γραμμες ποιος ειναι ο μεσος ορος για να φοραμε το μασελακι μετα τα σιδερακια το βραδυ?? και 2) μου εχει σπασει το σιδερακι απο το μασελακι..πως πρεπει να κολησω?? ευχαριστω!!


Να πας στον ορθοδοντικό σου.Αν η ζημιά δεν είναι πολύ μεγάλη δε κοστίζει τίποτα.Αν όμως χρειαστείς καινούργιο τότε είναι γύρω στα 50 ευρώ.Και εγώ το είχα σπάσει(στα 2 μάλιστα) αλλά όταν το πήγα δεν πλήρωσα τίποτα γιατί από ότι φαίνεται δεν ήταν μεγάλη η ζημιά.Το μασελάκι όσο περνάει ο καιρός θα το φοράς και πιο λίγο.Μπορεί στην αρχή κάθε βράδυ και μετά από ένα διάστημα ,έστω 3 μήνες, 3-4 φορές την εβδομάδας.Και όσο περνάει ο καιρός θα μειώνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Τι εννοείς μέσος όρος; Φοράς το μασελάκι όλο το βράδυ, και για όσο καιρό σου πει ο γιατρός. Εξαρτάται από την περίπτωση. Εγώ τα φοράω 3 χρόνια τα μασελάκια, και ακόμα να μου πει να τα βγάλω. :(
Δεύτερον, νομίζω ότι έχεις πρόβλημα, γιατί δεν μπορείς να το κολλήσεις, στο φτιάχνει από την αρχή.
Επίσης, κανονικά πρέπει να πας κάθε 3 μήνες να σε βλέπει, μέχρι να σου πει αυτή να σταματήσεις να το φοράς.

Γενικοτερα απο αλλες περιπτωσεις αν εχετε ακουσει ποσα χρονια μετα τα σιδερακια φοραμε τα μασελακια?? για την πλειοψηφια μιλαω..

Να πας στον ορθοδοντικό σου.Αν η ζημιά δεν είναι πολύ μεγάλη δε κοστίζει τίποτα.Αν όμως χρειαστείς καινούργιο τότε είναι γύρω στα 50 ευρώ.Και εγώ το είχα σπάσει(στα 2 μάλιστα) αλλά όταν το πήγα δεν πλήρωσα τίποτα γιατί από ότι φαίνεται δεν ήταν μεγάλη η ζημιά.Το μασελάκι όσο περνάει ο καιρός θα το φοράς και πιο λίγο.Μπορεί στην αρχή κάθε βράδυ και μετά από ένα διάστημα ,έστω 3 μήνες, 3-4 φορές την εβδομάδας.Και όσο περνάει ο καιρός θα μειώνεται.

Ο ορθοδοντικος που πηγαινα δεν το εχει πια το ιατρειο..οποτε τι να κανω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γενικοτερα απο αλλες περιπτωσεις αν εχετε ακουσει ποσα χρονια μετα τα σιδερακια φοραμε τα μασελακια?? για την πλειοψηφια μιλαω..
Ο ορθοδοντικος που πηγαινα δεν το εχει πια το ιατρειο..οποτε τι να κανω??
Εγώ έχω σιδεράκια πέντε χρόνια περίπου, αν είναι να βάλω και μασελάκια μετά θα κόψω φλέβα:P


Να πας σε άλλον ορθοδοντικό τότε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Να μαντέψω οτι μέσα σε όοοοοοοολο αυτό το ευχάριστο παρεάκι, μόνο εγώ θέλω να βάλω τα σιδεράκια να ξεμπερδεύω; :look:

Πάντως κ εμένα μου έχουν πει να βάλω αυτό το πραγματάκι για τον ουρανίσκο[αν εννοείτε αυτό]. Απ'όσο ξέρω δεν πονάει πολύ, μόνο τις 2 πρώτες μέρες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο! Εγώ τα έβαλα τώρα (στα 21) και βαράω το κεφάλι μου που δε τα έβαλα μικρός :Ρ. Πέρα απ' ό,τι ξεμπερδεύεις από νωρίς, επειδή το κόκκαλο σκληραίνει όσο μεγαλώνεις, αυξάνεται και ο χρόνος θεραπείας. Και ότι και αν σου πει να βάλεις ή να βγάλεις (εγώ έβγαλα 3 δόντια!) κάντο, αφού γίνει δε θα σε νοιάζει καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο! Εγώ τα έβαλα τώρα (στα 21) και βαράω το κεφάλι μου που δε τα έβαλα μικρός :Ρ. Πέρα απ' ό,τι ξεμπερδεύεις από νωρίς, επειδή το κόκκαλο σκληραίνει όσο μεγαλώνεις, αυξάνεται και ο χρόνος θεραπείας. Και ότι και αν σου πει να βάλεις ή να βγάλεις (εγώ έβγαλα 3 δόντια!) κάντο, αφού γίνει δε θα σε νοιάζει καν.


Kαι εγώ αυτό θεωρώ καλύτερο, όσο νωρίτερα γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βασικα εχω χρονια να παω..παντως αν εχεις επικοινωνια με καποιον ορθοδοντικο ρωτα τον με ποιον τροπο πρεπει να επιδιορθωθει..ευχαριστω!!
Τότε να ψάξεις για κάποιον άλλον ορθοδοντικό στην περιοχή σου.Αυτός/-ή θα ξέρει αν χρειάζεται οδοντοτεχνίτη.
Τι εννοείς μέσος όρος; Φοράς το μασελάκι όλο το βράδυ, και για όσο καιρό σου πει ο γιατρός. Εξαρτάται από την περίπτωση. Εγώ τα φοράω 3 χρόνια τα μασελάκια, και ακόμα να μου πει να τα βγάλω. :(
Δεύτερον, νομίζω ότι έχεις πρόβλημα, γιατί δεν μπορείς να το κολλήσεις, στο φτιάχνει από την αρχή.
Επίσης, κανονικά πρέπει να πας κάθε 3 μήνες να σε βλέπει, μέχρι να σου πει αυτή να σταματήσεις να το φοράς.
Λόρε,εγώ πάω κάθε 6μηνο.:PΔεν είναι απόλυτο το 3μηνο.:confused:
Γενικοτερα απο αλλες περιπτωσεις αν εχετε ακουσει ποσα χρονια μετα τα σιδερακια φοραμε τα μασελακια?? για την πλειοψηφια μιλαω..
Ο ορθοδοντικος που πηγαινα δεν το εχει πια το ιατρειο..οποτε τι να κανω??
Δεν έχει πλειοψηφία στα σιδεράκια είναι ανάλογα το πρόβλημα. Εγώ χρειάστηκα 3,5 χρόνια η αδερφή μου θα τα φοράει 4-5..
Εγώ έχω σιδεράκια πέντε χρόνια περίπου, αν είναι να βάλω και μασελάκια μετά θα κόψω φλέβα:P
Να πας σε άλλον ορθοδοντικό τότε:worry:
Πσσσσσσσσσσσσσσσσ τόσο πολύ;:confused:
Να μαντέψω οτι μέσα σε όοοοοοοολο αυτό το ευχάριστο παρεάκι, μόνο εγώ θέλω να βάλω τα σιδεράκια να ξεμπερδεύω; :look:
Πάντως κ εμένα μου έχουν πει να βάλω αυτό το πραγματάκι για τον ουρανίσκο[αν εννοείτε αυτό]. Απ'όσο ξέρω δεν πονάει πολύ, μόνο τις 2 πρώτες μέρες..
Όσες φίλες μου το΄βαλαν τις πρώτες 3 μέρες έτρωγαν μωρουδίστικη κρέμα.:whistle:
Όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο! Εγώ τα έβαλα τώρα (στα 21) και βαράω το κεφάλι μου που δε τα έβαλα μικρός :Ρ. Πέρα απ' ό,τι ξεμπερδεύεις από νωρίς, επειδή το κόκκαλο σκληραίνει όσο μεγαλώνεις, αυξάνεται και ο χρόνος θεραπείας. Και ότι και αν σου πει να βάλεις ή να βγάλεις (εγώ έβγαλα 3 δόντια!) κάντο, αφού γίνει δε θα σε νοιάζει καν.
Σοβαρά; Η μεγαλύτερη αδερφή μου έχασε για αυτό το λόγο ένα δόντι χωρίς λόγο.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Φαιρυ το ξερω, απλα το ειπα χωρις να το σκεφτω επειδη παω καθε 3 μηνες. :P
Για τα δοντια που λετε, εγω εβγαλα παλαιοτερα τους κυνοδοντες, και πριν τις γιορτες τον εναν φρονιμητη και εχω αλλους 3..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όσες φίλες μου το΄βαλαν τις πρώτες 3 μέρες έτρωγαν μωρουδίστικη κρέμα.:whistle:

Εμένα απο αυτό θα εξαρτηθεί το αν βάλω σιδεράκια. Απο τις δύο μέρες μέχρι τη πρώτη βδομάδα κρατάει ο πόνος. Εγώ που δεν καταλαβαίνω Χριστό κιόλας..:whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top