Εκτίμηση αποτελεσμάτων εκλογών Οκτωβρίου 2009

Ποιο κομμα θα νικήσει τις εκλογες???
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 0)
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΛΑΟΣ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Κουμπάκιας (aka Δεν απαντώ)

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Και μιλάει σωστά ελληνικά. Και χρησιμοποιεί σωστά τις ξένες λέξεις στα ελληνικά. π.χ λέει "σταζ" όταν αναφέρεται στα προγράμματα πρακτικής εξάσκησης του ΟΑΕΔ. Βέβαια δεν ψήφισα Συνασπισμό αλλά τελευταία τον παρακολουθώ και με αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Αυτός δεν ήταν για τον οποίον το Έθνος είχε βγάλει πρωτοσέλιδο ότι δήθεν ήταν τρομοκράτης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιθανότατα υπουργός παιδείας θα είναι η Διαμαντοπούλου.

To μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχω αριστεία από 3 διαφορετικούς υπουργούς:PΟι γεννημένοι το 90 είχαν από 4 αν θυμάμαι καλά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Θέλεις κομπλιμέντα ε;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Αυτός δεν ήταν για τον οποίον το Έθνος είχε βγάλει πρωτοσέλιδο ότι δήθεν ήταν τρομοκράτης;
ναι.αλλα αποδειχτηκε οτι δεν ηταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Κι από τότε το Έθνος έπεσε περισσότερο στην εκτίμησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ υποστηρίζω ΠΑΣΟΚ και ήξερα από την αρχή ότι θα βγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Πιθανότατα υπουργός παιδείας θα είναι η Διαμαντοπούλου.


Τι έχει σπουδάσει αυτή είπαμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πυροσβέστης. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Πιθανότατα υπουργός παιδείας θα είναι η Διαμαντοπούλου.

Μετά το φιάσκο της δεύτερης επίσημης γλώσσας στην Ελλάδα, τα Αγγλικά, θα την ορίσουμε και υπουργό παιδείας.

:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kansas Rocks!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 1,237 μηνύματα.
Εγώ υποστηρίζω ΠΑΣΟΚ και ήξερα από την αρχή ότι θα βγει


Μπράβο... Συγχαρητήρια, και καλή πρόοδο σου εύχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πιθανότατα υπουργός παιδείας θα είναι η Διαμαντοπούλου.

Θέλεις κομπλιμέντα ε;:P

Ε είμαι συλλεκτικός:P Τι να κάνουμε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A propos

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φυσικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,664 μηνύματα.
Εγώ υποστηρίζω ΠΑΣΟΚ και ήξερα από την αρχή ότι θα βγει

Οι περισσότεροι το ξέραμε αλλά δεν μπορούσαμε να συλλάβουμε την έκταση της νίκης. Ξεπερνάει τα όρια της φαντασίας. Ειδικά για το έτος 2009 με τα πολλά γκάλοπ.

Γιατί όταν είσαι σίγουρος ότι θα βγει ένα κόμμα μπορείς πιο εύκολα να ψηφίσεις ένα μικρότερο.

Κάτι που όχι μόνο δεν έγινε αλλά είναι η μεγαλύτερη διαφορά που παίρνει ένα κόμμα μετά τη μεταπολίτευση. Τώρα όλοι μιλάνε με δέος για τον Γ. Παπανδρέου. Ελπίζω να μη καβαλήσει το καλάμι.

Βέβαια αν αναλογιστεί κανείς τα σκάνδαλα της Ν.Δ https://diktyon.wordpress.com/2008/09/20/54-%CE%BC%CE%AE%CE%BD%CE%B5%CF%82-%CE%BD%CE%B5%CE%B1-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CF%81%CE%B1%CF%84%CE%B9%CE%B1-45-%CF%83%CE%BA%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CE%B1%CE%BB%CE%B1/

Ε είμαι συλλεκτικός:P Τι να κάνουμε;:D
Αριστεία σε τριπλή υπουργική κολεξιόν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ευχαριστώ το 80% των Ελλήνων συμπολιτών μου για το μήνυμα που έδωσε στον δικομματισμό. Να είστε καλά και για να μην ξεχνιόμαστε. Πέρα από το αν είναι καλό ή κακό η αποχή κανείς δεν θα μιλήσει τώρα πια για αυτή. Η αποχή τελείωσε κανείς δεν θα θυμάται το ποσοσστό σε 10 μέρες και όσες φιλοσοφικές μπαρούφες και να πουν όσοι την υποστηρίζουν το πράγμα δεν αλλάζει. Στην βουλή είναι 250+ εκπρόσωποι των δύο μεγάλων κομμάτων και είδα μεγάλο αριθμό των συμπολιτών μου να τους δίνουν λευκη επιταγή, τους έδωσαν δηλαδή την δυνατότητα να συνεχίσουν το πελατειακό σύστημα που με τόσο ζήλο κρατούν και ελεύθερο πεδίο να ασκήσουν την ευχάριστη πολιτική που τόσο πολύ αγαπάμε όλοι μας. Μην ξεχάσετε την βαζελίνη.

Υ.Γ. Ακούω ότι δεν είναι μόνο η ψήφος διέξοδος. Με ποιους άλλους τρόπους μπορούμε να επηρεάσουμε τους πολιτικούς και ένα άλλο ερώτημα που ήθελα να κάνω όσοι δεν ψήφισαν είχαν καμία ακτιβιστική παρουσία στην Ελλάδα; Να ξέρω μόνο εγώ είμαι ο κολλημένος;

Μας κατηγορήσατε ότι κλαιγόμαστε για την πολιτική κατάσταση και πριν λαλήσει τρεις ο πετεινός κάνετε ακριβώς αυτό!! Δείχνεις πικρία για την επιλογή του ελληνικού λαού, ο οποίος για άλλη μια φορά απέδειξε ότι τα κριτήρια με τα οποία ψηφίζει, μόνο πολιτικά δεν είναι. Δεν μπορώ παρά να συμφωνώ μαζί σου, όμως ξέρεις κάτι; Από τη στιγμή που συμμετέχεις σ' όλο αυτό το σκηνικό, νομιμοποιείς εμπράκτως το αποτέλεσμα των εκλογών, θεωρώντας ότι η κρίση του συνόλου μέσα στο οποίο κι εσύ συμμετέχεις, είναι σεβαστή και θα πρέπει να είναι αυτή που ορίζει τις εξελίξεις. Ως εκ τούτου, μάλλον δεν δικαιούσαι να γκρινιάζεις εκ των υστέρων, γιατί κάτι τέτοιο υποδεικνύει ότι σέβεσαι την κρίση του κυρίαρχου λαού, μόνο όταν συνάδει με τις δικές σου απόψεις. Δηλαδή, με λίγα λόγια, έχεις εγλωβιστεί σε μια κατάσταση, όπου ενώ γνωρίζεις, όπως γνωρίζουμε όλοι μας λίγο ως πολύ, ότι κάτι είναι σάπιο στο βασίλειο της Γρεκολανδίας, δεν μπορείς πια ούτε να το σχολιάσεις, ούτε να το κατακρίνεις, αφού το έχεις κι εσύ προσυπογράψει.

Το πρόβλημα στην πολιτική μας ζωή, δεν είναι ότι οι φιλοσοφικές μπαρούφες κάποιων, δεν δύνανται να αλλάξουν τίποτε, αλλά ότι οι πραγματιστικές μπαρούφες κάποιων άλλων, έχουν ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα. Άλλωστε, είναι αναμενόμενο από τη φιλοσοφία να μπαρουφολογεί, ενώ αντιθέτως υποτίθεται πως το κυριότερο πλεονέκτημα του πραγματισμού είναι ακριβώς ότι έχει αποτέλεσμα στην πράξη. Όταν κάτι τέτοιο δεν συμβαίνει, η απλή και άκακη μπαρούφα, μετατρέπεται σε βόμβα μεγατόνων, ακιζόμενη τον αδιέξοδο ρεαλισμό της, ως ο αλχημιστικός Ουροβόρος Όφις.
Κατανοώ πόσο δυσάρεστο είναι να παλεύει κάποιος να κρατήσει ζωντανή κάποια ελπίδα, έστω και δίχως όραμα και η σκληρή πραγματικότητα να έρχεται ως κόλαφος για ν' αποδείξει αποστομωτικά το δίκαιον των θέσεων εκείνων των φιλοσοφούντων μπουρδολόγων. Το ν' αποδεικνύονται οι μπούρδες σαφώς ορθότερες των δικών σου θέσεων, είναι ό,τι πιο σκληρό μπορώ να φανταστώ.

Ωστόσο, το υστερόγραφό σου περιέχει μια σπίθα ελπίδας. Όπως είπε και ο Μπαγκς, η όποια επανάσταση ξεκινάει πρωτίστως από το μυαλό και η δική μας στάση απόρριψης έχει απλά και μόνο το συμβολικό χαρακτήρα της κατάρριψης των έως σήμερα κατεστημένων αντιλήψεων, ένα καθάρισμα του μαυροπίνακα των πολιτικών μας αδιεξόδων, με το σφουγγάρι της εκτός πλαισίων σκέψης (out of the box thinking). Ο μόνος λόγος τελικά που δικαιώνει τη στάση μας της προς στιγμήν μη συμμετοχής στο πανηγύρι των εκλογών, είναι η πρόθεσή μας να απορρίψουμε το παλιό, αναζητώντας επιτακτικά το καινούριο. Σε αντίθετη περίπτωση, ό,τι έχετε μέχρι τώρα πει για τις απόψεις μας, θα ήταν πέρα για πέρα αληθές και αυταπόδεικτο.

Πέρα από τις προσωπικές μας αντιθέσεις, οι οποίες έχουν ξεκάθαρα πολιτικό υπόβαθρο, με το παρόν σου ποστ αναγνωρίζεις κι εσύ, όπως ήδη έχω κι εγώ αναγνωρίσει, ότι η υπάρχουσα πολιτική κατάσταση είναι ένας φαύλος κύκλος, από τον οποίο όλοι έχουμε συμφέρον να διαφύγουμε. Θα ήταν ίσως αποδοτικότερο από την πλευρά μας, μεταξύ όλων των συνομιλητών που έχουν εκφράσει την αγωνία και τις ενστάσεις τους, να δουλέψουμε μέσα εδώ με σκοπό να βρούμε φρέσκες ιδέες, που να μπορούν να δώσουν μια εναλλακτική οπτική στο γκρίζο τοπίο της καθημερινότητάς μας. Ας καταθέσουμε ο καθένας από μία καλή ιδέα. Όπως γράφει άλλωστε και στο site στο οποίο μας παρέπεμψε ο jrot, "Το πιο επαναστατικό πράγμα που μπορείς να κάνεις, είναι να λες με δυνατή φωνή αυτό που συμβαίνει". Αυτό έχουμε κάνει έως τώρα. Για μένα, ακόμη πιο επαναστατικό είναι το να λες με δυνατή φωνή αυτό που μπορεί ν' αλλάξει εκείνο που συμβαίνει...

Οι δημοσκοπήσεις αποτελούν προβλέψεις και όσο πιο επιστημονικά μελετημένες είναι τόσο πιο ακριβή είναι τα αποτελέσματα τους. Ίσως θα έπρεπε να καταργηθούν οι εκλογές αλλά ευτυχώς για τώρα δεν θα γίνει κάτι τέτοιο όσο και αν είναι τρέντι επαναστατικό να το κρυφοϋποστηρίζουμε

Το ξέρεις πολύ καλά, ότι οι εκλογές θα καταργηθούν, μόνο όταν το σύστημα νιώσει ότι αυτές μπορούν ν' αλλάξουν την κατάσταση, ή όταν νιώσει πως δεν τις έχει ανάγκη πλέον ως εργαλείο χειραγώγησης των πολιτικών μας συνειδήσεων, πράγμα που υπονοώ στο σχετικό μου ποστ. Εάν συνεχίσουμε να εναποθέτουμε τις ελπίδες μας γι' αλλαγή στην μεθεπόμενη γενιά, όταν η γενιά εκείνη φτάσει να έχει ηλικιακά το δικαίωμα ψήφου, οι εκλογές θα έχουν πια καταργηθεί και να είστε σίγουροι ότι δεν θα είμαι εγώ εκείνος ο οποίος θα έχει εισηγηθεί την κατάργησή τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
chaos μη δινεις ιδεες στα μΜΕ για καταργηση των εγλογων..αφου ετσι και αλλιως οτι πουνε αυτα αυτο παει και ψηφιζει ο κοσμος..ζομπι..................................................:D:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.

anna_md

Δραστήριο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 414 μηνύματα.
πρεπει να εχει σπουδασει κατι?

Για να γινεις υπουργος, μη σου πω και βουλευτης,ολο και κατι πρεπει να'χεις σπουδασει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,964 μηνύματα.
Μια απορία έχω;Εφόσον πολλοί εδω μέσα είναι κατά όλων των κομμάτων,γιατί δεν φτιάχνετε ένα κόμμα e-steki ;:hmm: Κόσμος μπαίνει ,βγαίνει ,διαγράφεται,συντονιστική επιτροπή υπάρχει,νομίζω στα βασικά έχουμε καλυφθεί.Κάνουμε και ψηφοφορία για πρόεδρο κλπ.και τσουπ έτοιμο.:clapup:
Εκτός αν θέλετε μόνο να γκρινιάζετε.:whistle::P

Μη με ψήνεις κι άλλο.... Θα ιδρύσω Καπιταλιστικό Κεντροαριστερό κόμμα με σκοπό να μεταμορφώσω όλη τη χώρα σε ένα απέραντο οίκο ανοχής (και με Ουκρανέζες για τους άντρες και με Αφρικάνους για τις κυρίες). Θα είμαι ο μοναδικός μέτοχος και θα έχω 11 εκατομμύρια πελάτες που τουλάχιστον θα πληρώνουν για να ζούνε σε χώρα μπ....λο και επιχείρηση, αλλά τουλάχιστον θα βγάζουν τις ορμές τους κάπου, αντί να τις βγάζουν άλλοι 300 επάνω τους.

Προφανώς και ΔΕΝ κάνω πλάκα. Είμαι τόσο απρόβλεπτος που αν με δείτε σε 4 χρόνια σε πανό, μην απορήσετε...

ΥΓ: Εξάλλου όπως κάθε ψώνιο που οφείλει να σέβεται τον εαυτό του, δηλώνω ως ο μόνος κατάλληλος για την πρωθυπουργία. Αυτή η χώρα από εμένα θα κυβερνηθεί μια μέρα. Να το θυμάστε! Ας φάω ένα παστίτσιο τώρα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μπουρ@λο ειμαστε ετσι και αλλιως...ας γινουμε και με τη βουλα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Μια απορία έχω;Εφόσον πολλοί εδω μέσα είναι κατά όλων των κομμάτων,γιατί δεν φτιάχνετε ένα κόμμα e-steki ;:hmm: ...

Ενδιαφέρουσα κατ' αρχήν, η απορία (προτροπή;) σου!



...
Τωρα για κομμα του e-steki, ειναι πολυ περιπλοκο το θεμα... Στην τελικη αν θελουν καπια ατομα απο εδω μεσα να γινει αυτο, μπορουν να κανουν ενα δικο τους κομμα, που απλος να προηλθε λογο της γνωριμιας εδω μεσα... Και αλλωστε, το e-steki αποτελειτε απο εκατονταδες ατομα (για αυτα που ειναι ενεργα μιλαω), εκ των οπιων καπιοι συμφωνουν και αλοι εχουν εντελος αντιθετες αποψης σε πολλα πολιτικα θεματα, δεν θα μπορουσε λοιπον να προελθει ενα κομμα απο το ιδιο το forum.

Θα μπορούσε ίσως όμως, να προκύψει ένας "Δήμος"! Και μήπως ήρθε ο καιρός, να αντικατασταθούν πια τα πολιτικά κατασκευάσματα 19ου-20ου αιών., τα κόμματα, με μία διεύρυνσή τους και με αναγέννηση του θεσμού του Δήμου; Θαρρώ, πως η σύγχρονη τεχνολογική μας επιδεξιότητα, το ευνοεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top