Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά;

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Eγω παντως σιγουρα ΝΑΙ!
ερωτευμενος εδω και χρονια και δε μπορω να την βγαλω απο το κεφαλι μου!!!!!! γαμωτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
σιγουρα γινεται με ματιά.....τωρα αν ειναι η πρωτη...
Με την πρώτη ματιά όχι. Με το πρώτο μπουκάλι όμως κάτι γίνεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria17

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
ναι!μολις τον ειδα 3ετρελαθηκα!:D μετα τον αγαπησα γνωριζοντας τον γτ την πρωτη φορα απλως μου ρθε η κεραμιδα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aυτο που μας ερχεται με την 1η ματια, δεν ειναι ερωτας παντως. Ειναι χημεια, ειναι κλικ, ειναι ωραιο, ειναι ανεξηγητο, ειναι οτι θελετε. Ερωτας παντως δεν ειναι (ακομα). Αν ειμαστε τυχεροι, θα γινει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Αντιθετα εγω πιστευω στον ερωτα με την πρωτη ματια ...ναι ειναι χημεια....ειναι ομως destiny...ειναι πεπρωμενο και προσωπικα το εχω βιωσει!!!!!!!!!coup de foudre:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Δεν νομιζω οτι υπαρχει ερωτας με την πρωτη ματια......Πρεπει να γνωρισεις τον αλλον καλα ετσι ωστε να τον ερωτευτεις!!! Χρειαζεται αρκετος χρονος και οχι απλα ενα κοιταγμα!!! :blink::hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Αυτο μαλλον καλυτερα, δεν ειναι τοσο ερωτας οσο ενθουσιασμος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
yes I do :inlove: δεν ξέρω αν είναι ακριβώς αυτό που λέμε έρωτας, πάντως είναι κάτι πολύ έντονο που τείνει προς τον ενθουσιασμό ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Aυτο που μας ερχεται με την 1η ματια, δεν ειναι ερωτας παντως. Ειναι χημεια, ειναι κλικ, ειναι ωραιο, ειναι ανεξηγητο, ειναι οτι θελετε. Ερωτας παντως δεν ειναι (ακομα). Αν ειμαστε τυχεροι, θα γινει.
''coup de foudre'':inlove: Lorien...δεν σου εχει τυχει.;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ..

ελειψα καιρο αλλα απο οτι ειδα .,...παλι αφελεστατα θεματα ..

αν δεν πιστευουμε και στον ερωτα καηκαμε ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLena danZa

Νεοφερμένος

Η eLena danZa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη...επειδί ερώτευτικα πραγματικα.....οποτέ ναι υπαρχεί έρωτας με την πρώτη ματία και εγώ τον ζω εδά και 1 χρόνο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Kαλά όλα ρε σεις...
Τρελή και υπερβολικά έντονη έλξη, την καταλαβαίνω και είναι και πολύ λογικό να συμβεί... Μου έχει τύχει κι εμένα...
Αλλά και έρωτας??? Με την μία??? Unlikely...
Σίγουρα μπορεί να εξελιχθεί σε έρωτα πάρα πολύ γρήγορα, αλλά όχι και έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω θα ελεγα να μαθουμε για αρχη τι ειναι ερωτας...
Μετα ας αναρωτηθουμε, εαν τον εχουμε ποτε πραγματικα νοιωσει, βιωσει και ας αφησουμε τις πρωτες, δευτερες κ.ο.κ ματιες...
Εν ολιγοις, ας σοβαρευτουμε καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ΝΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ..
ελειψα καιρο αλλα απο οτι ειδα .,...παλι αφελεστατα θεματα ..
αν δεν πιστευουμε και στον ερωτα καηκαμε ..
λολ
Το αφελες ειναι να πιστευουν καποιοι στον ερωτα με την 1η ματια βασικα...
Και επισης δεν μιλαμε για το αν πιστευουμε στον ερωτα, αλλά στον ερωτα της 1ης ματιας. Biiiiig difference.

παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη...επειδί ερώτευτικα πραγματικα.....οποτέ ναι υπαρχεί έρωτας με την πρώτη ματία και εγώ τον ζω εδά και 1 χρόνο :)
Στα 16 σου ; Καλα. Τα ξαναλεμε σε μερικα χρονια, οπου θα λες μια παραλλαγη αυτου που ειπες τωρα , ητοι :

"παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη..."

Ελξη απο την αρχη, ναι. Αλλά οποιον ακουω να λεει για "κεραυνοβολο ερωτα" κλπ, καταλαβαινω οτι ειτε δε ξερει τι θα πει ερωτας, ειτε ειναι πολυ παρορμητικο ατομο και προσγειωνεται αποτομα στη συνεχεια, ειτε οτι εχει παραμυθιαστει ετσι, γιατι υποσυνειδητα το χει αναγκη...(και μπορει να ναι κι αλλοι λογοι που μου διαφευγουν τωρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eLena danZa

Νεοφερμένος

Η eLena danZa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
λολ
Το αφελες ειναι να πιστευουν καποιοι στον ερωτα με την 1η ματια βασικα...
Και επισης δεν μιλαμε για το αν πιστευουμε στον ερωτα, αλλά στον ερωτα της 1ης ματιας. Biiiiig difference.

Στα 16 σου ; Καλα. Τα ξαναλεμε σε μερικα χρονια, οπου θα λες μια παραλλαγη αυτου που ειπες τωρα , ητοι :

"παλια αν με ρωτούσες θα σου έλεγα ότι είναι απλά ένα παιχνίδι του μυάλου μας τπτ παραπάνο τπτ λιγότερο....τωρα ομώς αλλάξα γνώμη..."

Ελξη απο την αρχη, ναι. Αλλά οποιον ακουω να λεει για "κεραυνοβολο ερωτα" κλπ, καταλαβαινω οτι ειτε δε ξερει τι θα πει ερωτας, ειτε ειναι πολυ παρορμητικο ατομο και προσγειωνεται αποτομα στη συνεχεια, ειτε οτι εχει παραμυθιαστει ετσι, γιατι υποσυνειδητα το χει αναγκη...(και μπορει να ναι κι αλλοι λογοι που μου διαφευγουν τωρα).


κοίτα σ'αυτο έχεις δικίο ίσως είναι έτσι όμως με αυτο το παιδι ειμουν και παλία γι'αυτο μπωρο ν μιλαω για έρωτα με την πρωτη ματια...αν σκεύτεις ότι με πέρναει 4 χρόνια και έχουμε ζησει καταστάσεις που τις περνάς συνήθως μέτα απο πολυ καιρο...τοτε ναι είναι έρωτας...όταν τον πρωτοείδα περσι μου κοπηκε η ανασα...οτν χανεις τον σινιρμο των σκεψεων σου ή όταν χάνεσαι μέσα στα μάτια του ή όταν δεν μπορεις να αρθρωσεις σωστα μια λεξη τοτε αυτοσ είναι έρωτας...μολις τον είδα τον ένιωσα μπορει όντος να κάνω λάθοσ επειδή είμαι 16 ομώσ ποτε δεν ξέρεισ...:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ana...

Νεοφερμένος

Η Ana... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
ερωτα με την πρωτη ματια δεν μου εχει τυχει...

Αλλα ελξη με την πρωτη ματια, πολλες φορες... και το 99% απο αυτες δεν εξελιχθηκε σε ερωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Πιστεύετε στον έρωτα με την πρώτη ματιά?

Καινουργια θρησκεια ειναι αυτη?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Strange Brew

Νεοφερμένος

Η Strange Brew αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
δεν ειναι ερωτας αυτο, ειναι απλα υπερβολικος ενθουσιασμος, ελξη και "να σε βαλω κατω να σ'αρχισω". Δεν πιστευω, το θεωρω ανυπαρκτο και στη μορφη που εμφανιζεται/περγραφεται ρηχο, γιατι πρεπει να γνωρισεις τον αλλον, η μαπα του μονο δε λεει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Οχι πιστευω στον ενθουσιασμο και στο κλικ που θα μου κανει ο αλλος με την πρωτη ματια,αλλα οχι στον ερωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πινεζα

Νεοφερμένος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κεραμειές (Κεφαλλονιά). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δεν πιστευω οτι υπαρχει ερωτας με τη πρωτη ματια. Ενθουσιασμος μονο ειναι που μετα μπορει να εξελιχθει σε ερωτα! Με το αγορι μου τωρα ειμαστε περιπου 3 μηνες μαζι απο την πρωτη στιγμη που μιλησαμε μου εκανε το κλικ, υποτιθεται ειμασταν φιλοι για ενα διαστημα πριν τα φτιαξουμε αλλα καθε φορα που μεναμε οι 2 μας ερχονταν τα πανω κατω τα πανω κατω.. γινομουν χωρις να το θελω αλλος ανθρωπος, δεν μπορουσα να αρθρωσω λεξη, πραγμα ασυνηθισστι για μενα.. Τωρα περναμε απειρες ωρες μαζι, τον εχω γνωρισει καλυτερα, με καταλαβαινει και νιωθω πολυ ομορφα κοντα του αλλα και παλι δε βιαζομαι να το βαφτισω ολο αυτο ''ερωτας'' ειναι ακομα νωρις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top