Κριτική για τις φωτογραφίες μας

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Και άλλες 2 χτεσινές...





η δεύτερη μαρέσει περισσότερο... τι λέτε? Στην πρώτη έχουν πειραχτεί μόνο τα χρ΄ματα, στην δεύτερη έχω προσθέσει τα ανθρωπάκια !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Η δεύτερη μ' αρέσει κι εμένα πιο πολύ, γιατί μοιάζει να έχει κάποιο θέμα (αν και τα χρώματα ίσως να τα προτιμούσα λίγο πιο ζωντανά). Η πρώτη μου φαίνεται αδιάφορη.

Δεν έχω, βέβαια, καμιά ιδιαίτερη εμπειρία. Μιλάω απλά για την εντύπωση που μου κάνουν ως απλός παρατηρητής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Ναι, όντως... η δεύτερη κι εμένα κάι μου λέει... η άλλη πολύ μέτρια... σχεδόν τπτ...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
View attachment 38808

Μια φωτογραφία που υποπτεύομαι ότι μόνο σε μένα λέει κάτι. :worry:
Πρόκειται για το φως του φεγγαριού μέσα σε ένα μεταλλικό τάσι. :D
Εμένα, Isi, μου αρέσει γιατί μου θυμίζει ένα ποίημα που αγαπώ:
Σελήνη, να'ναι αλήθεια ότ' είσαι απο ασήμι;
Κι όλοι αυτοί που στο βελούδο της προθήκης στέκονται
Αρθρώνοντας ψιθύρους αισθημάτων
Άραγε
Σε ρίχνουνε στο τάσι του ματιού ζυγίζοντας
Βάρη κι αξίες;
Δε βρίσκω άλλη εξήγηση. Πώς μαγνητίζεις
Τον πόθο της απόκτησης και αλλοπαρμένοι
Ανοίγουν τις κουρτίνες βιαστικά ή απ' το μπαλκόνι
Ορμάνε να σε ιδούν. Ουράνια δόκανα
Στην έχουνε στημένη. Κι έχουνε στείλει δυο αρκούδες να
οσμίζονται

Τα βήματά σου. Πρόσεξε
Το βέλος του Τοξότη, φυλάξου απ' το φαρμάκι του Σκορπιού.
Σελήνη, θαναι αλήθεια ότ' είσαι απο ασήμι. Δέξου το
Πως μόνο εκείνο που μπορεί να πουληθεί έχει τιμή και είναι
Απ' όλους σεβαστό. Απ' όλους μας τιμώνται οι πουλημένοι.
Διάβολε
Δέκα χιλιάδες στίχοι έχουν γραφτεί για σένανε
Κι ούτε για δείγμα ένας που να πει
Τα στοιχειώδη. Ούτ' ένας αργυραμοιβός που να τολμήσει
Ξεκάθαρα μια προσφορά. Το απρόσιτο μένει συχνά στο ράφι
Κι ας το ορέγονται.
Κάνε λοιπόν εσύ το πρώτο βήμα
Τώρα που ολόκληρη σε βλέπω κι αυγωμένη
Γιατί απ' αύριο θα αρχίσεις να φυραίνεις κι έπειτα
Ποιος θα βρεθεί τα ωραία λεφτά του να πετάξει
Για το ασήμι σου
Το σώμα σου
Το εφήμερο
Το ελλιποβαρές.
Αντώνη Φωστιέρη, "Στην αργυρή Σελήνη"
Το Θα και το Να του Θανάτου (ποιητική συλλογή)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Για το feather δες εδώ.
Mου αρέσουν πάντως πολύ οι προσπάθειές σου, καθώς και το παιχνίδι με τις ασπρόμαυρες λεπτομέρειες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Για το feather δες εδώ.
Mου αρέσουν πάντως πολύ οι προσπάθειές σου, καθώς και το παιχνίδι με τις ασπρόμαυρες λεπτομέρειες. :)

ευχαριστώ πολύ !!! χμ... Δεν το είχα ανακαλύψει αυτό !!!;)

χτες το σκέφτηκα αυτό με το ασπρόμαυρο κ το έγχρωμο... για αλλαγή ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Πάνω από την εικόνα, πατάς δίπλα από το εικονίδιο του Fb το βελάκι, πας εκεί που λέει Grab the HTML/BBCode, επιλέγεις μέγεθος και BBCode αντιγράφεις/επικολλάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Ισι μου! :)


Untitledhttps://www.flickr.com/people/ntrougiamaria/

Πως σας φαίνεται αυτή; Είναι η αγαπημένη μου από αυτή την σειρά...δεν ξέρω γιατί...και κανείς δεν έχει την ίδια άποψη με μένα! :hmm:
Τελικά, ποια είναι τα κριτήρια που ένας φωτογράφος επιλέγει μία εικόνα του ως "η αγαπημένη του"?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gaga.boy

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
τραγικες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ποιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ Ισι μου! :)


Untitled

Πως σας φαίνεται αυτή; Είναι η αγαπημένη μου από αυτή την σειρά...δεν ξέρω γιατί...και κανείς δεν έχει την ίδια άποψη με μένα! :hmm:
Τελικά, ποια είναι τα κριτήρια που ένας φωτογράφος επιλέγει μία εικόνα του ως "η αγαπημένη του"?
Μάρω μου για να είμαι ειλικρινής δεν θα διάλεγα αυτη ,από τη σειρα που έχεις ανεβασει.:redface:
Δεν ξέρω τι σε κάνει να την αγαπάς περισσότερο από τις άλλες...εικάζω προσωπικοί συναισθηματικοί λόγοι...χωρίς να αποκλείω το διαφορετικό αισθητικό κριτηριο.
Εμένα μ'αρεσει και δε μ'αρέσει...Δηλαδή μόλις πάω να σκεφτώ ''χμ..καλή φώτο..ησυχη με ιστοριούλες και καλή ατμοσφαιρα''..πεταγεται μια αναιδής φωνουλα και μου λέει ''πφφφφ..πηξαμε σε αυτο το στυλακι φωτος...πηγαινετε παρακατω ρεεε...'':P

Τα κριτήρια που επιλεγει ενας φωτογραφος ως αγαπημενη του νομίζω ποικιλουν αναλογως τον φωτογραφο .
Η ιδιοσυγκρασία του, οι ιδέες του, τα αισθητικά του κριτήρια ,προσωπικές εμπειρίες ειναι μερικοι παραγοντες νομιζω που επηρεαζουν την επιλογή του.
Αλλοι κρατανε ως αγαπημενη τους αυτη τη φωτο που ειναι πιο δημοφιλής, πιο αρεστη στο κόσμο γιατι νοιαζονται πολύ να είναι αποδεκτοί και αρεστοί.
Άλλοι έχουν επηρεαστεί από το τάδε φωτογραφικό ρευμα ,τον τάδε φωτογράφο..οπότε οταν φτιαξουν μια φώτο που να πλησιαζει στα παραπανω ,ενθουσιάζονται και της δειχνουν μια παραπάνω αδυναμια.:)
Άλλοι επιλέγουν καθαρα με το συναίσθημα και με εντελώς απροσδιοριστο σε τριτους τρόπο...(κι εγω μεσα αυτούς :Ρ)..Αλλοι...μπλα μπλα..:)
Προσωπικες εικασίες ολα τα παραπανω : )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μάρω μου για να είμαι ειλικρινής δεν θα διάλεγα αυτη ,από τη σειρα που έχεις ανεβασει.:redface:
Δεν ξέρω τι σε κάνει να την αγαπάς περισσότερο από τις άλλες...εικάζω προσωπικοί συναισθηματικοί λόγοι...χωρίς να αποκλείω το διαφορετικό αισθητικό κριτηριο.
Εμένα μ'αρεσει και δε μ'αρέσει...Δηλαδή μόλις πάω να σκεφτώ ''χμ..καλή φώτο..ησυχη με ιστοριούλες και καλή ατμοσφαιρα''..πεταγεται μια αναιδής φωνουλα και μου λέει ''πφφφφ..πηξαμε σε αυτο το στυλακι φωτος...πηγαινετε παρακατω ρεεε...'':P

Τα κριτήρια που επιλεγει ενας φωτογραφος ως αγαπημενη του νομίζω ποικιλουν αναλογως τον φωτογραφο .
Η ιδιοσυγκρασία του, οι ιδέες του, τα αισθητικά του κριτήρια ,προσωπικές εμπειρίες ειναι μερικοι παραγοντες νομιζω που επηρεαζουν την επιλογή του.
Αλλοι κρατανε ως αγαπημενη τους αυτη τη φωτο που ειναι πιο δημοφιλής, πιο αρεστη στο κόσμο γιατι νοιαζονται πολύ να είναι αποδεκτοί και αρεστοί.
Άλλοι έχουν επηρεαστεί από το τάδε φωτογραφικό ρευμα ,τον τάδε φωτογράφο..οπότε οταν φτιαξουν μια φώτο που να πλησιαζει στα παραπανω ,ενθουσιάζονται και της δειχνουν μια παραπάνω αδυναμια.:)
Άλλοι επιλέγουν καθαρα με το συναίσθημα και με εντελώς απροσδιοριστο σε τριτους τρόπο...(κι εγω μεσα αυτούς :Ρ)..Αλλοι...μπλα μπλα..:)
Προσωπικες εικασίες ολα τα παραπανω : )

domenica μου σ'ευχαριστώ καταρχάς που ξέθαψες αυτό το post μου. Έπειτα ευχαριστώ για τα σχόλια σου. Και τα θετικά αλλά κυρίως τα αρνητικά! ;)
Για να με βοηθήσεις ακόμα παραπάνω...όταν εννοείς "αυτό το στυλάκι" τι εννοείς ακριβώς;

Νομίζω πως αυτό που μου αρέσει σε αυτή την φωτογραφία είναι το αισθητικό της κομμάτι και τίποτα παραπάνω. Οι φόρμες, οι γραμμές, το χρώμα (!) και η αντίθεση. Μικρές λεπτομέρειες αλλά και μεγάλες επιφάνειες.

Όσο για το ζήτημα που έθεσα...οι εικασίες σου συμφωνούν σε μεγάλο βαθμό με τις δικές μου. Η τελευταία περίπτωση που ανέφερες είναι αυτή που με προβληματίζει. Και ίσως να μην μπορεί να εξηγηθεί... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
domenica μου σ'ευχαριστώ καταρχάς που ξέθαψες αυτό το post μου. Έπειτα ευχαριστώ για τα σχόλια σου. Και τα θετικά αλλά κυρίως τα αρνητικά! ;)
Για να με βοηθήσεις ακόμα παραπάνω...όταν εννοείς "αυτό το στυλάκι" τι εννοείς ακριβώς;

Νομίζω πως αυτό που μου αρέσει σε αυτή την φωτογραφία είναι το αισθητικό της κομμάτι και τίποτα παραπάνω. Οι φόρμες, οι γραμμές, το χρώμα (!) και η αντίθεση. Μικρές λεπτομέρειες αλλά και μεγάλες επιφάνειες.
Μμμ...δεν έχεις κι αδικο όσον αφορα το αισθητικό κομμάτι.Είναι όμορφα αλλά δε με κρατανε για πολύ.:redface::)
Αναφέρομαι κυρίως στις φωτογραφίες που(πάντα συμφωνα με τη δικη μου αντιληψη) φέρνουν λίγο eggleston.Παίζουν με καθημερινές σκηνές-απλά αντικειμενα με μια ιδιαιτερη ματιά.Συχνά τις βοηθάει μια δυνατη φόρμα ή τα όμορφα χρώματα .Παρατηρώ πολλούς που ασχολουνται με τη φωτογραφία να έχουν τετοια ψήγματα στις φώτο τους..Προσωπικά μ'αρεσει η ματια του eggleston ...αλλά ωρες ωρες με εκνευρίζουν μερικές egglestonιστικες φωτογραφίες!:PΤι εννοώ;
Νιώθω οτι μετα από κάποια σημειο ίσως να παρασυρονται κάποιοι και να μανιερίζουν(κι εγω μεσα σ'αυτους).Τυποποιημένα πραματα...δεν ξερω.. :hmm:
Παραθέτω μερικές φώτο από dpgr που κατ' εμε φέρνουν σ'αυτο το ''στυλάκι-υφος''.
:: ::

::

::

::


Από αυτες αλλές μ'αρεσουν πάρα πολύ (1,2,4,6,8 ) αλλές λιγότερο και άλλες μου τι ψιλοδίνουν πχ η τελευταία και αυτη του eggleston.:PΔεν μπορω να εξηγησω όμως με σαφηνεια γιατι..​

Σόρρυ για το σεντόνι...μπορεί να είναι εντελως βλακειες αυτα που λέω και μπορει αυριο να εχω άλλη αποψη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Τώρα πέτυχες φλέβα! :P
Ο αγαπημένος μου φωτογράφος! Αχ Eggleston! Αχ!

Ίσως αυτός ο egglestονικός όπως τον χαρακτήρισες τρόπος απεικόνισης να δίνει μία διαφορετική αίσθηση των καθημερινών και χιλιοειδωμένων πραγμάτων. Δημιουργεί την αίσθηση της απόστασης από το θέμα αλλά πιστεύω πως είναι καθαρά εικονική και καθόλου πραγματική. Δίνεται η αίσθηση της ακριβής καταγραφής χωρίς πραγματικά να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ουσιαστικά, σου δίνεται η ευκαιρία να πλάσεις στο μυαλό σου μία ιστορία, να "διαβάσεις" τις εικόνες με πολλούς τρόπους και αυτό επιτυγχάνεται μέσω αυτού του "egglestonικού" ύφους (από εδώ και πέρα μπορούμε να το πούμε post-doc).

Δες εικόνες του Burtynsky, όπως τα "Ορυχεία". «Οι εικόνες αυτές προορίζονται ως μεταφορές με το δίλημμα της σύγχρονης ύπαρξής, ψάχνουν για έναν διάλογο μεταξύ έλξης και απώθησης, αποπλάνησης και φόβου.»

Δες εικόνες του Norfolk, εικόνες με ύφος ντοκουμέντου που δίνουν την αίσθηση ότι κάτι έχει γίνει εκεί (και όντως κάτι έχει γίνει).

(Δες ακόμα...Vladimir Michukov, Κατερίνα Μουρατίδη, Ανδρέας Τσονίδης, Παύλος Παυλίδης κ.α)

Προσωπικά, όλοι αυτοί είναι οι "δάσκαλοι". Τους θαυμάζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχετε καμία συμβουλή σχετικά με αυτήν εδώ?
https://www.flickr.com/photos/itsallatrick/5933890946/sizes/l/in/photostream/
Χμ..έχει περιεργο κορεσμό-θερμοκρασία χρωμάτων νομίζω..εχεις πειράξει κάτι;
Όμορφη η Κέρκυρα!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Ίσως να μην είναι το καταλληλο θέμα αλλά ζητώ την βοηθεια σας...έχω αναλαβει να φτιαξω την ετικέτα για το μέλι του αδελφού μου και η αλήθεια είναι οτι τα έχω ψιλοθαλασσώσει.
Τα κάτω γραμματακια τα μικρουλικα έχουν κολλήσει με τα πιο πάνω. Δεν ξέρω πως τα κατάφερα...αλλά δεν μπορώ να μετακινησω λίγο πιο πάνω τα άλλα για να χωρέσουν κι αυτά πιο άνετα.:(:redface:
Βοήθεια κανείς;
Επίσης πείτε και καμιά γνώμη αν σας αρέσει ή όχι...τι να αλλάξω( η μελισσούλα δεν φεύγει,ειναι φωτο που την τραβηξε ο αδελφός μου και τη θέλει σώνει κ καλά στο ταμπελάκι)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_daemon_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,537 μηνύματα.
Καλησπέρα, έχετε καμία συμβουλή σχετικά με αυτήν εδώ?
https://www.flickr.com/photos/itsallatrick/5933890946/sizes/l/in/photostream/

Συμβουλές δίνουν οι.... συμβουλάτορες, εμείς εδώ (μέσα) είμεθα ορμηνευτές του σωστού! Έχει διαφορά.... :D
Ερμηνεύω λοιπόν, μετά από μια...πρόχειρη ματιά :P

:hmm:Μεταφορική φωτογραφική έκφραση, που κρύβει νοήματα διαφορετικά από εκείνα που δηλώνουν τα.....pixel της!
Σε στενό πέρασμα, ο πολυάριθμος εσμός είναι ένα....τίποτα θα την ερμήνευα εγώ, το (ακριβώς) αντίθετο μιας "πλατειάς" (ιστιοσελίδας) και του στίφου της αγέλης που χρειάζεται.....άπλα (επάρκεια χώρου) για να ευδοκιμήσει το πνευματικό υπόστρωμα της μέγκλας, σε επεισόδια αλά Φώσκολος αλλά και της...αντιγραφικής έρευνας ενός ψωνισμένου (πρώην) περιπτερά! :hehe:

Νομίζω πως θα αρχίσω να γίνομαι (πραγματικά) κακός, και ο λόγος είναι ότι τολμάς και ποστάρεις φωτογραφίες με μηχανή αρκετών χιλιάδων ευλώ, που από μόνη της είναι ικανή να παράξει οπτικές εντυπώσεις σαν παραστατική περιγραφή μεγαλοφάνταστων γεγονότων, σε ....miserosokakia με παραθυρόφυλλα! :warn:

Αλήθεια, έπαιξες με....κάτι ή η φαντασία μου τα φταίει; (που σε έπλασε όπως ήθελε αυτή) :rolleyes:

.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
Χμ..έχει περιεργο κορεσμό-θερμοκρασία χρωμάτων νομίζω..εχεις πειράξει κάτι;
Όμορφη η Κέρκυρα!
Η φωτό δεν έχει πειραχτεί καθόλου, είναι λόγω κάμερας! Χρησιμοποίησα μια Canon EOS 7D.

Συμβουλές δίνουν οι.... συμβουλάτορες, εμείς εδώ (μέσα) είμεθα ορμηνευτές του σωστού! Έχει διαφορά.... :D
Ερμηνεύω λοιπόν, μετά από μια...πρόχειρη ματιά :P

:hmm:Μεταφορική φωτογραφική έκφραση, που κρύβει νοήματα διαφορετικά από εκείνα που δηλώνουν τα.....pixel της!
Σε στενό πέρασμα, ο πολυάριθμος εσμός είναι ένα....τίποτα θα την ερμήνευα εγώ, το (ακριβώς) αντίθετο μιας "πλατειάς" (ιστιοσελίδας) και του στίφου της αγέλης που χρειάζεται.....άπλα (επάρκεια χώρου) για να ευδοκιμήσει το πνευματικό υπόστρωμα της μέγκλας, σε επεισόδια αλά Φώσκολος αλλά και της...αντιγραφικής έρευνας ενός ψωνισμένου (πρώην) περιπτερά! :hehe:

Νομίζω πως θα αρχίσω να γίνομαι (πραγματικά) κακός, και ο λόγος είναι ότι τολμάς και ποστάρεις φωτογραφίες με μηχανή αρκετών χιλιάδων ευλώ, που από μόνη της είναι ικανή να παράξει οπτικές εντυπώσεις σαν παραστατική περιγραφή μεγαλοφάνταστων γεγονότων, σε ....miserosokakia με παραθυρόφυλλα! :warn:

Αλήθεια, έπαιξες με....κάτι ή η φαντασία μου τα φταίει; (που σε έπλασε όπως ήθελε αυτή) :rolleyes:

.

Τα στίφη θέλουν...χώρο! ;)
Αλλά λόγω της επικινδυνότητας -της χαζομάρας- τους προτείνω να τους κλείσουμε σε καραντίνα! Να ένα υποψήφιο κατάλυμα: το παλαιό φρούριο στην Κέρκυρα... οι ακραίες περιπτώσεις θα ρίχνονται στη θάλασσα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ η δεύτερη και η πρότελευταία (φάτσα ο παππούς!).

Χριστιάννα περιμένουμε και τις δικές σου εικόνες!!! :D


υγ: Λάθος ώρα πήγατε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Μαρίες(φαντάζομαι) σας ευχαριστώ...

Μάρω περιμένω τις δικές σου φωτογραφίες απο την φωτοβόλτα...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top