Κριτική για τις φωτογραφίες μας

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Α εγώ δεν τραβούσα, πήγα για να ενοχλώ τον Ηλία που ήθελε ησυχία! :D :clapup:

Είχα αλλού τον νου μου.. :whistle:
















polυ μου αρέσουν οι 2 με τις γραμμές και η τελευταία... !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Εμ...πως να μην φοβηθώ?! Η κοπέλα είχε εξαφανιστεί τόσες μέρες!

Χριστιάννα μου τίποτις δεν τράβηξες? Τον Ηλία θαύμαζες? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
polυ μου αρέσουν οι 2 με τις γραμμές και η τελευταία... !

Να 'σαι καλά, κι εμένα αυτές οι 2 μ'αρέσουν! :D

Ευτυχώς έδωσες σημεία ζωής... η Μάρω φοβόταν οτι σε έφαγα κι δεν ερχόταν για φωτοβόλτα:P

Εμ...πως να μην φοβηθώ?! Η κοπέλα είχε εξαφανιστεί τόσες μέρες!

Χριστιάννα μου τίποτις δεν τράβηξες? Τον Ηλία θαύμαζες? :P

:loltooth:

Όχι και να με φάει. :D

Τίποτα δεν τράβηξα, ένιωθα πολύ μικρή πλάι στον Ηλία! (Μην κοροϊδεύεις, μια χαρά παλικάρι είναι, αξιοθαύμαστο! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι λείπουν σε διακοπές αυτόν τον καιρό, και δεν κινούνται ορισμένα θέματα, βάζω εδώ μία φωτογραφία, περισσότερο για να κινηθεί, και όταν γυρίσουν από τις διακοπές τους να γράψουν την γνώμη τους.

Αυτή λοιπόν η φωτογραφία, τραβήχτηκε στο πλοίο καθώς γυρνούσα από τις διακοπές μου από την Κω, και πλησίαζα στην Αμοργό.
Το πλοίο είχε καθυστέρηση μερικές ώρες, αλλά μου βγήκε σε καλό, γιατί έφτασα στην Αμοργό βραδάκι και μου χάρισε ωραίες φωτογραφίες.

Η συγκεκριμένη είναι για μένα στο "ναι μεν αλλά...".
Πότε μου αρέσει, και πότε δεν μου αρέσει, οπότε περιμένω τη γνώμη σας, αφού σε αυτό το τόπικ κάνουμε κριτική για τις φωτογραφίες μας, και είτε τώρα, είτε όταν θα γυρίσουν τα μέλη, περιμένω τις κριτικές σας.

Καλή επιστροφή να κινηθούν και λίγο τα θέματα... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • file.jpg
    file.jpg
    66.8 KB · Εμφανίσεις: 154

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Η συγκεκριμένη είναι για μένα στο "ναι μεν αλλά...".
Πότε μου αρέσει, και πότε δεν μου αρέσει, οπότε περιμένω τη γνώμη σας, αφού σε αυτό το τόπικ κάνουμε κριτική για τις φωτογραφίες μας, και είτε τώρα, είτε όταν θα γυρίσουν τα μέλη, περιμένω τις κριτικές σας.

Καλή επιστροφή να κινηθούν και λίγο τα θέματα... :whistle:

Μου αρέσουν τα χρώματα, η συμμετρία αλλά...
...το αλλά για μένα σε αυτή την φωτογραφία είναι ότι δεν υπάρχει ο D_G μέσα σε αυτή. Είναι μία εικόνα χιλιοειπωμένη.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Λοιπόν, θέλω την γνώμη σας για αυτή την φωτογραφία. Χθες την τράβηξα και μου αρέσει εξαιρετικά πολύ. Την έδειξα σε ένα άτομο που εμπιστεύομαι την γνώμη του και δεν άρεσε καθόλου. Εσεις τι λέτε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Φυσούσε; Δεν φυσούσε ε; Μου φαίνεται πως έχει μια κίνηση παλλόμενη κάπως, ενδιαφερουσα. Έχει μια δυναμική δηλαδή αλλά δεν ξέρω πως ακριβώς να το εκφράσω. Μπορώ να τη φανταστώ πάντως να στολίζει κάποιον χώρο που να κουβαλά μια αντίστοιχη υπόγεια ένταση. Σε ασημένιο κάδρο μάλλον.

Παραξέφυγα και δεν νομίζω να βγάζω άκρη, κανένας άλλος ρε παιδιά με νορμάλ σχόλια; *_*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Φωτογράφοι που είστε? Διακοπές όλοι?

Ελάτε δυναμικά με πολλές φωτογραφίες! :D

Φωτογραφίες από την Πάρο. Περιμένω απόψεις. :)






 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Μάρω, η δεύτερη μου αρέσει πάρα πολύ και αρκετά μ' αρέσει κι η πρώτη. Στις άλλες δύο με χαλάνε λίγο τα χρώματα και γενικά σαν θέμα μου μοιάζουν αδιάφορες (δεν ξέρω, βέβαια, αν έχουν κάποια φψτογραφική αξία που δεν μπορώ να καταλάβω. Μπορεί! :P).

Ας βάλω κι εγώ μία που δεν είμαι σίγουρη αν μου αρέσει:
DSCN2327.JPG

Πως σας φαίνεται; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ αδερφούλα για την κριτική! Είναι καλοδεχούμενη άλλωστε...!

Χμμ...για την φωτογραφία σου τώρα...μου αρέσει η σύνθεση της και το "παιχνίδι" με τα δύο επίπεδα. Ωστόσο, με ενοχλούν πολύ τα χρώματα. Είναι κάπως ξεπλυμένα. Δοκίμασε αν έχεις photoshop να παίξεις με τα Levels. Όχι πολύ. (και σε ένα αντίγραφο της εικόνας σου)

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ας βάλω κι εγώ μία που δεν είμαι σίγουρη αν μου αρέσει:
View attachment 39106

Πως σας φαίνεται; :hmm:
Εσύ να μας πεις.
Θα την έβαζες στον τοίχο του δωματίου σου, να την βλέπεις καθημερινά;
Αν όχι γιατί;
Αν ναι γιατί;
Σε πόσο καιρό θα την έβγαζες πιστεύεις;
(Πραγματικά είναι ο καλύτερος τρόπος ν' αξιολογήσεις μια φωτογραφία σου :yes:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.

Λοιπόν, θέλω την γνώμη σας για αυτή την φωτογραφία. Χθες την τράβηξα και μου αρέσει εξαιρετικά πολύ. Την έδειξα σε ένα άτομο που εμπιστεύομαι την γνώμη του και δεν άρεσε καθόλου. Εσεις τι λέτε; :)
Ειναι λιγο περιεργη....:/:Αυτο το σκοτεινο πανω μερος τη χαλαει νομιζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ειναι λιγο περιεργη....:/:Αυτο το σκοτεινο πανω μερος τη χαλαει νομιζω...
Δυστυχώς δεν βλέπουμε όλοι το ίδιο λόγω των οθονών μας. :/: Κι εγώ το βλέπω πολύ σκούρο αυτό το κομμάτι, αλλά δεν μπορώ να κρίνω συνολικά αυτή ειδικά τη φωτογραφία που βασίζεται στις τονικές διαφορές, επειδή ακριβώς δεν ξέρω πώς φαίνεται στο μόνιτορ της Μάρως. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ αδερφούλα για την κριτική! Είναι καλοδεχούμενη άλλωστε...!

Χμμ...για την φωτογραφία σου τώρα...μου αρέσει η σύνθεση της και το "παιχνίδι" με τα δύο επίπεδα. Ωστόσο, με ενοχλούν πολύ τα χρώματα. Είναι κάπως ξεπλυμένα. Δοκίμασε αν έχεις photoshop να παίξεις με τα Levels. Όχι πολύ. (και σε ένα αντίγραφο της εικόνας σου)

:)
Έχεις απόλυτο δίκιο! Τα χρώματα πρέπει να με χαλάνε κι εμένα. Λοιπόν δοκίμασα να την πειράξω λίγο! Για ρίξε μια ματιά!
Εσύ να μας πεις.
Θα την έβαζες στον τοίχο του δωματίου σου, να την βλέπεις καθημερινά;
Αν όχι γιατί;
Αν ναι γιατί;
Σε πόσο καιρό θα την έβγαζες πιστεύεις;
(Πραγματικά είναι ο καλύτερος τρόπος ν' αξιολογήσεις μια φωτογραφία σου :yes:)

Χμμμ... μου αρέσει πολύ το θέμα, γιατί συνδέει την πέτρα, χαρακτηριστικό της Μάνης, με λουλούδι και χρώμα. Θα την έβαζα στο δωμάτιό μου πιστεύω, αλλά με χαλάνε κι εμένα τα χρώματα, οπότε μάλλον θα την βαριόμουν γρήγορα... Μετά την επεξεργασία μ' αρέσει καλύτερα. Είχα το ποστ σου στο μυαλό μου, όταν την έφτιαχνα και σκεφτόμουν να την κάνω έτσι ώστε να μου αρέσει να την βλέπω κάθε μέρα στο δωμάτιό μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
[offtopic] Οι "φωτογράφοι" γεμίζουμε το σκληρό μας για τις ήσυχες βραδιές του χειμώνα... πρόταση πάντως να αφήνετε λίγο χρόνο στις φωτογραφίες, έτσι αποστασιοποιήστε απο αυτές κι επιτυχάνεται την αναδήπλωση του χρόνου[/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
... φυσικός από τα πλάγια.

Εεε εντάξει...φυσικό δεν τον λες, αφού είναι πίσσα σκοτάδι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η πρώτη τέλεια, η δεύτερη αδιάφορη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μου αρέσουν αυτού του είδους οι φωτογραφίες, δηλαδή τα φυσικά κάδρα, και την βρίσκω πολύ καλή, με μόνη παρατήρηση, στη θέση σου θα έκοβα λίγο αριστερά-δεξιά για να φαίνεται λιγότερο ο φωτισμένος τοίχος αριστερά, και ίσως λίγο από το πάτωμα, προσωπική βέβαια γνώμη, που δεν σημαίνει ότι είναι και σωστή.
Μου αρέσει όμως και έτσι, και έχει και πολύ σωστό φωτισμό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top