Κριτική για τις φωτογραφίες μας

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Μάρω βλέπω αυτό που είδες... αλλά δν το νιώθω.
Δλδ κι εγώ θα έβγαζα την φωτογραφία, το θέμα σου μου αρέσει. Όμως δν μου το παρουσιάζεις έτσι ώστε να λειτουργήσει σε μένα...

Μου κάθεται κι το κάθετο κάδρο σε συνδιασμό με το κάθετο παράθυρο άτσαλα(αν κ δν νομίζω πως μια οριζόντια εκδοχή θα έδινε κάτι).
Δν έχω ιδέα τι σου την χαλάει...

Τέσπα μια άλλη εκδοχή- άλλη φωτογραφία που βλέπω είναι ένα τετράγωνο καρέ με μόνο το παράθυρο... κι κυρίως την αριστερή πλευρά... αν κι θα θύμιζε πολύ σε μια αγαπημένη μου φωτογραφία του Πλάτων Ριβέλλη(μετρημένες στην μια παλάμη είναι οι φωτογραφίες του που μου αρέσουν)

https://www.rivellis.gr/index.php?pa..._id=10&option=com_virtuemart&Itemid=3&lang=el

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.

Δεν είναι από τις καλύτερές μου, αλλά επειδή πάντα μου άρεσαν οι κόντρα στον ήλιο φωτογραφίες, και δεν ξέρω αν λέει και τίποτε, την βάζω να ακούσω γνώμες.
Την τράβηξα στο πλοίο το περασμένο Σάββατο, για το φακό, είναι με compact, και δεν ξέρω γιατί μου έβγαλε αυτές τις αντανακλάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Όμορφη Μάρω!
Βγάζει μια ηρεμία...και τι όμορφο φως που έχεις.... Φαίνεται μελαγχολική αλλά εμένα για χ ψ λόγους με γεμίζει αισιοδοξία.

Θα έχει γαμάτα δάση στην Ουγγαρία ε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Tι έχετε να πείτε για αυτή; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Tι έχετε να πείτε για αυτή; :redface:
Ζει;;;;
Θα ήθελα να φαίνονται μόνο τα χέρια ούτε μπούτι ούτε στήθος.....
Ναι είναι όμορφη...Μπράβο...!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δε ζει. =[
Ευχαριστώ για τα σχόλιά σου! ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Καλησπέρα, καλησπέρα...

Τι γίνεται ρε παιδιά; Πολύ ψόφιους σας βλέπω. Καμιά φωτογραφία;

Ρένια εδώ δεν βλέπω τίποτα. Ένα όμορφο μέρος δοσμένο επιοικός μέτρια ως προς την ρεαλιστική απεικόνιση(σαφώς δεν θα σε βοηθούσε κι το μέσο βέβαια σε αυτό το τομέα).

Απο την άλλη αν το δώ σαν μια καλλιτεχνική προσπάθεια. Δλδ αν οι προθέσεις σου ήταν καλλιτεχνικές τότε δεν υπάρχει ούτε κάποια ατμόσφαιρα, ούτε κάποια αφαίρεση που θα μπορούσαν να με κρατήσουν.

Κι επειδή πιο πολύ σαν ένα τυχαίο snapshot μου μοιάζει. Που τελευταία έχω αρχίσει κι πάλι να αγαπώ τα snapshot μου μοιάζει αρκετά κακοκτραβηγμένο κι χωρίς να έχει να μου δώσει αυτά που περιμένω απο ένα snapshot. Δλδ κάποιο σαρκασμό, κάποιο γέλιο, ένα μυδίαμα, ένα συναίσθημα... κάτι...

Ρένια εντελώς φιλικά.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ας βάλω κι εγώ 3 φωτογραφιούλες πού τράβηξα χτές, καθώς περίμενα την αδερφή μου απο την γυναικολόγο, τριγυρνώντας γύρω απο το αμάξι...


Κι ξαναζητάω συγνώμη για τις φωτογραφίες μου που διαγράφθηκαν. Αλλά δεν φταίω, δεν ρωτήθηκα καν, κι δεν προκάλεσα κάτι τέτοιο.
Όσοι τις σχολιάσατε πάντως να ξέρετε οτι τα σχόλια σας δεν χάθηκαν. Ο σκοπός τους που ήταν να με βοηθήσετε "εκπληρώθηκε" κι με το παραπάνω.

Ευχαριστώ

Υγ. Ελπίζω να δώ κάποιο σχόλιο κι απο την Μάρω που αγνοείται εις τα εξωτερικάς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

renia_1995

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Uranya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 812 μηνύματα.
Ρένια εδώ δεν βλέπω τίποτα. Ένα όμορφο μέρος δοσμένο επιοικός μέτρια ως προς την ρεαλιστική απεικόνιση(σαφώς δεν θα σε βοηθούσε κι το μέσο βέβαια σε αυτό το τομέα).

Απο την άλλη αν το δώ σαν μια καλλιτεχνική προσπάθεια. Δλδ αν οι προθέσεις σου ήταν καλλιτεχνικές τότε δεν υπάρχει ούτε κάποια ατμόσφαιρα, ούτε κάποια αφαίρεση που θα μπορούσαν να με κρατήσουν.

Κι επειδή πιο πολύ σαν ένα τυχαίο snapshot μου μοιάζει. Που τελευταία έχω αρχίσει κι πάλι να αγαπώ τα snapshot μου μοιάζει αρκετά κακοκτραβηγμένο κι χωρίς να έχει να μου δώσει αυτά που περιμένω απο ένα snapshot. Δλδ κάποιο σαρκασμό, κάποιο γέλιο, ένα μυδίαμα, ένα συναίσθημα... κάτι...

Ρένια εντελώς φιλικά.

Οταν λες το "δεν θα με βοηθουσε το μεσο"? Δεν ξερω ισως να εχεις δικιο.. Ισως να μην εχω προσπαθησει αρκετα και ισως να μην ξερω πως να χειριστω το θεμα. Σ'ευχαριστω παντως για την κριτικη σου. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Renia_1995:

Άργησα να μπω στο τόπικ, τώρα το είδα και σου λέω κι εγώ τη γνώμη μου:

Η φωτογραφία σου, είναι μία φωτογραφία τοπίου.
Έχει γράψει το χρώμα πολύ καλά, δεν την βρίσκω "κακή", οι μόνες παρατηρήσεις που έχω είναι ότι θα προτιμούσα να περίμενες να μπει και κάτι άλλο στο κάδρο, όπως π.χ. ένα καραβάκι, μία βάρκα, ή κάποιο ανθρώπινο στοιχείο, και τότε θα άλλαζε προς το πολύ καλύτερο.
Επίσης φεύγει λίγο ο ορίζοντας, αλλά αυτό είναι εύκολο να διορθωθεί με κάποιον επεξεργαστή.

Καλή η προσπάθειά σου, δεν συμφωνώ για το μέσο που γράφει ο Ηλίας, γιατί και με μία compact, μπορείς να τραβήξεις θαυμάσια τοπία (έχω 3 compact και μία dlsr), και πίστεψέ με, και με τις compact μπορείς να τραβήξεις άριστες φωτογραφίες.

Καλή συνέχεια, και περιμένουμε και άλλες δικές σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Κινητό είναι Δημήτρη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Κινητό είναι Δημήτρη
Οι φωτογραφίες της venividivici είναι με κινητό και όμως είναι ωραίες.
Αυτή είναι δική μου και είναι με το Nokia e66.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Κως1.jpg
    Κως1.jpg
    193.9 KB · Εμφανίσεις: 144

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Δημήτρη τραβάω συνέχεια με το κινητό μου. Κι γουστάρω μάλιστα αυτή την "lomo" ας πούμε διαδικασία αλλά κι την αθωότητα που σε μένα προσωπικά προσδίδει το να τραβάω με το κινητό μου.(γτ συνήθως το κάνω ως παιχνίδι όταν βρμ στη στάση του λεωφορείου, στην αναμονή σο γιατρό, στη σχολή, στο σπίτι κι δν έχω φωτγοραφική ή δν γουστάρω να τραβήξω με αυτή).

Όμως στο σχολιασμό ξεχώρισα νομίζω ξεκάθαρα τα πράγματα. Στο μέσο αναφέρθηκα στην περίπτωση που Ρένια προσπαθούσε κάποιου είδους ρεαλιστική αποτυπωση της στιγμής κι τοπίου.

Τέσπα έχω την εντύπωση πως αυτά που λέω παρανοούντε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλησπέρα, καλησπέρα...

Τι γίνεται ρε παιδιά; Πολύ ψόφιους σας βλέπω. Καμιά φωτογραφία;

Ρένια εδώ δεν βλέπω τίποτα. Ένα όμορφο μέρος δοσμένο επιοικός μέτρια ως προς την ρεαλιστική απεικόνιση(σαφώς δεν θα σε βοηθούσε κι το μέσο βέβαια σε αυτό το τομέα).

Απο την άλλη αν το δώ σαν μια καλλιτεχνική προσπάθεια. Δλδ αν οι προθέσεις σου ήταν καλλιτεχνικές τότε δεν υπάρχει ούτε κάποια ατμόσφαιρα, ούτε κάποια αφαίρεση που θα μπορούσαν να με κρατήσουν.

Κι επειδή πιο πολύ σαν ένα τυχαίο snapshot μου μοιάζει. Που τελευταία έχω αρχίσει κι πάλι να αγαπώ τα snapshot μου μοιάζει αρκετά κακοκτραβηγμένο κι χωρίς να έχει να μου δώσει αυτά που περιμένω απο ένα snapshot. Δλδ κάποιο σαρκασμό, κάποιο γέλιο, ένα μυδίαμα, ένα συναίσθημα... κάτι...

Ρένια εντελώς φιλικά.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ας βάλω κι εγώ 3 φωτογραφιούλες πού τράβηξα χτές, καθώς περίμενα την αδερφή μου απο την γυναικολόγο, τριγυρνώντας γύρω απο το αμάξι...


Κι ξαναζητάω συγνώμη για τις φωτογραφίες μου που διαγράφθηκαν. Αλλά δεν φταίω, δεν ρωτήθηκα καν, κι δεν προκάλεσα κάτι τέτοιο.
Όσοι τις σχολιάσατε πάντως να ξέρετε οτι τα σχόλια σας δεν χάθηκαν. Ο σκοπός τους που ήταν να με βοηθήσετε "εκπληρώθηκε" κι με το παραπάνω.

Ευχαριστώ

Υγ. Ελπίζω να δώ κάποιο σχόλιο κι απο την Μάρω που αγνοείται εις τα εξωτερικάς :D
Επειδή το ζήτησες δεν μπορώ να σου αρνηθώ...
Νομίζω πως και οι 3 φωτογραφίες που μας παρουσίασες έχουν ως κοινό παρονομαστή το φως που δημιουργεί μία μυσταγωγική ατμόσφαιρα. Όμως ούτε σαν σύνθεση, ούτε σαν θέμα μου λένε κάτι. Ίσως η 2η κάτι πάει να πει αλλά και πάλι η σύνθεση της δεν με βοηθάει καθόλου στο να μου το πει.
Αυτά τα ολίγα από μένα.

Καλή καλλιτεχνική παραγωγή σε όλους εύχομαι! Θα επανέλθω σύντομα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μάρω σε περιμένουμε σύντομα ξανά !
Δύο κοντινές από εμένα (το μάκρο είναι η αδυναμία μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Closeup.jpg
    Closeup.jpg
    49.3 KB · Εμφανίσεις: 148
  • Πεταλουδίτσα~1.jpg
    Πεταλουδίτσα~1.jpg
    78.6 KB · Εμφανίσεις: 141

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
elia.jpg
Προς σχολιασμό....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Liakouras

Δραστήριο μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
venividivici πέρα απο το θέμα της φωτογραφίας σου που προσωπικά δεν μου είναι αδιάφορο δεν βλέπω κάτι άλλο...

Φόρμα πρόχειρότατη, περιεχόμενο δεν μου γεννα... ατμόσφαιρα που θα μπορούσε να έχει δεν έχει.

Εν κατακλείδη καλή ματιά αλλά κακή-προχειρη υλοποίηση.

Αυτά απο εμένα.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------









Προς σχολιασμό. Πιθανότατα κάποιες να τις έχω ξαναπαρουσιάσει παλιότερα, αλλά χωρίς την θέληση μου διαγράφθηκαν κι ξαναζητώ συγνώμη

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Μιας και μονοπωλείται σχεδόν η επικαιρότητα αυτές τις μέρες, για να αλλάξουμε και λίγο θέμα, προσθέτω αυτή προς σχολιασμό.
(Σε όλα τα συνημμένα, αν πατήσουμε επάνω στην μικρογραφία της φωτογραφίας, αυτή μεγαλώνει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • Περίπατος στη θάλασσα.JPG
    Περίπατος στη θάλασσα.JPG
    140 KB · Εμφανίσεις: 161

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Πολύ καλή φωτογραφία D_G θα την ήθελα καθαρή χωρις το ζευγαρι και τον ογκο στη μέση..... (κάδος απορριμάτων είναι;;;; ) ;):P
Με το ζευγάρι μου θυμίζει έντονα, σκηνές από ρομάντζο δεκαετίας 70.... Έλενα Ναθαναήλ και Λάκη Κομνηνό..... από την ταινία Εκείνο το καλοκαίρι.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Τον όγκο στη μέση προσπαθούσα αρκετή ώρα να τον αφαιρέσω, αλλά όλο και κάτι φαινόταν στην επεξεργασία, και αποφάσισα τελικά να τον αφήσω έτσι.
Thanks !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top