Φωτογραφικός Διαγωνισμός - Βοηθητικό θέμα

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
μπορουμε να βαλουμε αυτες που εχουμε τραβηξει και να ψηφισουμε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
με τον φακό της φωτογραφικής μου

Κατατοπιστικότατος -_-
Δεν ξέρεις τι φακό έχει η μηχανή σου πάνω; Ενδιαφέρον...:hmm:

Με 200αρη ειναι, btw
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Κατατοπιστικότατος -_-
Δεν ξέρεις τι φακό έχει η μηχανή σου πάνω; Ενδιαφέρον...:hmm:

:hmm: να πω την αλήθεια δεν ξέρω (και δεν με ενδιαφέρει) πως λέγεται τον αγόρασα ξεχωριστά πάντως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
:hmm: να πω την αλήθεια δεν ξέρω πως λέγεται τον αγόρασα ξεχωριστά πάντως :P

Καλά και τι φακό αγόρασες; Τηλεφακός είναι προφανώς, αλλά πως τον ζήτησες;

Δεν με ενδιαφέρει λέει *passes out*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Καλά και τι φακό αγόρασες; Τηλεφακός είναι προφανώς, αλλά πως τον ζήτησες;

Δεν με ενδιαφέρει λέει *passes out*

:hmm: Βασικά την φωτογραφική την πουλούσαν χωρίς φακό (μεταχειρισμένη την πήρα) και αγόρασα έναν φακό που μου προτείναν σε ένα μαγαζί

δεν ήταν τηλεφακός που είπα (λάθος είπα πριν) απλώς έκανα zoom in στο full. Θα σου γράψω αύριο τα νούμερα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
μπορουμε να βαλουμε αυτες που εχουμε τραβηξει και να ψηφισουμε??

Ναι, Έμιλυ! Εδώ είναι ο διαγωνισμός. Μπορείς να ανεβάσεις μία φωτογραφία με θέμα "Ζωάκια" και στο τέλος θα βγει νικήτρια αυτή που έχει τις πιο πολλές ψήφους! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
venividivici την φοτογραφια απο το ροδινι ποτε την εβγαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
:hmm: Βασικά την φωτογραφική την πουλούσαν χωρίς φακό (μεταχειρισμένη την πήρα) και αγόρασα έναν φακό που μου προτείναν σε ένα μαγαζί

δεν ήταν τηλεφακός που είπα (λάθος είπα πριν) απλώς έκανα zoom in στο full. Θα σου γράψω αύριο τα νούμερα του.

:hmm: Μάλλον έχεις τον Nikkor 18 - 200 mm. Zoom είναι τότε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Δεν υπάρχει απευθείας ανταπόκριση από Αθήνα σε Γιοχάνεσμπουργκ. Έφυγα με τις Emirates το οποίο κάνει στάση στο dubai (thats all).




Όσο αφορά τον φακό ναι έχεις δίκιο είναι περίεργο που δεν ξέρω τον φακό αλλά πραγματικά αυτό που με νοιάζει είναι να τραβάω φωτογραφίας δεν ασχολούμαι επαγγελματικά. (εδώ έμαθα ότι το λουλουδάκι είναι το μακρο) στην αρχή φωτογράφιζα μόνο στο αυτόματο :redface:

Αν η ΟΔ δε μπορεί να πιστεί ότι είναι δικιά μου η φώτο μπορεί να αφαιρέσει.

:hmm: Μάλλον έχεις τον Nikkor 18 - 200 mm. Zoom είναι τότε.

Θα κοιτάξω και θα ποστάρω τα γράμματα. Πάντως πρέπει να είναι πολύ καλή φωτογραφική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
venividivici την φοτογραφια απο το ροδινι ποτε την εβγαλες;
Αυτό το καλοκαιρι.... Αυγουστο 2011;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αυτή είναι με Olympus ρε :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αυτό το καλοκαιρι.... Αυγουστο 2011;)

Χμμ... Μαλλον εχω καιρο να παω... το θυμαμε πολυ πιο βρωμικο..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Χμμ... Μαλλον εχω καιρο να παω... το θυμαμε πολυ πιο βρωμικο..:P

Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα με την καθαριότητα αλλά έμενα δίπλα στο πάρκο Ροδίνι και άκουγα τα νερά και ήταν καταπληκτικά...κρίμα που είχε τόσο πολύ θόρυβο ο δρόμος...
Αλλά μου άρεσε που ήταν γεμάτο ψαρακια, χελωνιτσες, παγώνια, χήνες και πάπιες....μου είπαν οι ντόπιοι ότι κάποτε έβλεπες και ελάφια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ναι, μεχρι και προσφατα υπηρχαν 3-4 σε εναν ελενχομενο χορο μεσα στο παρκο. Ισως να πεθαναν και αυτα βεβαια και να μην εμεινε τιποτα. Γενικα το παρκο πριν πολλα χρονια ηταν επολυ ομορφο και περιποιημενο, μετα απλα το παρατισαν ολοι και καταστραφικε. Πριν 4-5 χρονια γινανε καπιες προσπαθιες αλλα τιποτα αρκετα καλο ωστε να συμεζευτει οντως το παρκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Μια άλλη απόδειξη πως ο fockos πήγε νότια Αφρική είναι η παρακάτω photo. Το μπουλουκάκι αυτό το πήρα από τη Νότια Αφρική μισό χρόνο πριν γίνει το μουντιάλ. Αν είχα κλέψει την φωτογραφία από κάπου να είστε σίγουροι πως η Ο.Δ. θα το καταλάβαινε και θα έβγαζε τη συμμετοχή μου.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πάντως, (χωρίς να υποστηρίζω Φόκο), επειδή μου έχει τύχει να μου πουν "και καλά εσύ την έβγαλες αυτή τώρα;" και παρόμοια, είναι ΑΠΑΙΣΙΟ να σου λένε ότι κοροιδεύεις τον κόσμο ενω είναι δουλειά σου, το ξέρεις, και είσαι περήφανος για αυτή (και η φωτό και οτιδήποτε). Και ναι, θα προσπαθήσεις να αποδείξεις ότι πράγματι είναι δουλειά σου για να πάρεις και το θαυμασμό και την ικανοποίηση ότι έβγαλες μία φωτογραφία που αρέσει σε τόσο πολύ κόσμο. I know I would.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Πάντως, (χωρίς να υποστηρίζω Φόκο), επειδή μου έχει τύχει να μου πουν "και καλά εσύ την έβγαλες αυτή τώρα;" και παρόμοια, είναι ΑΠΑΙΣΙΟ να σου λένε ότι κοροιδεύεις τον κόσμο ενω είναι δουλειά σου, το ξέρεις, και είσαι περήφανος για αυτή (και η φωτό και οτιδήποτε). Και ναι, θα προσπαθήσεις να αποδείξεις ότι πράγματι είναι δουλειά σου για να πάρεις και το θαυμασμό και την ικανοποίηση ότι έβγαλες μία φωτογραφία που αρέσει σε τόσο πολύ κόσμο. I know I would.

Είναι όμως πιο απαίσιο να χρησιμοποιείς δουλειά η οποία δεν σου ανήκει, να την παρουσιάζεις ως δική σου και να νιώθεις περηφάνη/ος για αυτήν. Δεν λέω, ούτε υποννοώ ότι οι φώτος του fockos δεν είναι δικές του, απλά το λέω γιατί ουκ ολίγες φορές έχουν ποστάρει άτομα φωτογραφίες που δεν είχαν τα πνευματικά δικαιώματα. Αν μου έλεγαν ότι η φώτο δεν είναι δική μου, θα έδειχνα το raw αρχείο ή κάτι άλλο που να δείχνει ότι όντως η φώτο είναι δική μου, και θα έληγε το θέμα εκεί. Δεν το βρίσκω και τόσο δα τραγικό να ζητήσεις από κάποιο άτομο στοιχεία ότι η φώτο του ανήκει. Εμένα δηλαδή δεν θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο.






Και κάτι τελευταίο...
οι 2 φώτος είναι λίγες :P Δεν γίνεται να αυξηθεί το όριο στις 3;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Είναι όμως πιο απαίσιο να χρησιμοποιείς δουλειά η οποία δεν σου ανήκει, να την παρουσιάζεις ως δική σου και να νιώθεις περηφάνη/ος για αυτήν. Δεν λέω, ούτε υποννοώ ότι οι φώτος του fockos δεν είναι δικές του, απλά το λέω γιατί ουκ ολίγες φορές έχουν ποστάρει άτομα φωτογραφίες που δεν είχαν τα πνευματικά δικαιώματα. Αν μου έλεγαν ότι η φώτο δεν είναι δική μου, θα έδειχνα το raw αρχείο ή κάτι άλλο που να δείχνει ότι όντως η φώτο είναι δική μου, και θα έληγε το θέμα εκεί. Δεν το βρίσκω και τόσο δα τραγικό να ζητήσεις από κάποιο άτομο στοιχεία ότι η φώτο του ανήκει. Εμένα δηλαδή δεν θα με ενοχλούσε κάτι τέτοιο.

Συμφωνώ, ούτε κι εμένα θα με ενοχλούσε να δώσω αποδείξεις.


Να πω κι εγώ κάτι, θα ήταν προτιμότερο να μαζευτούν οι φωτογραφίες και να μπουν σε δημοσκόπηση για να βγει νικητής. Ο λόγος, ότι ένα άτομο που έχει ποστάρει στις πρώτες σελίδες, μπορεί να μην πάρει τις ψήφους που θα έπαιρνε, διότι κάποιοι δεν κάθονται να διαβάσουν ολόκληρα τα θέματα, αλλά κοιτάνε μόνο τις τελευταίες σελίδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Συμφωνώ, ούτε κι εμένα θα με ενοχλούσε να δώσω αποδείξεις.


Να πω κι εγώ κάτι, θα ήταν προτιμότερο να μαζευτούν οι φωτογραφίες και να μπουν σε δημοσκόπηση για να βγει νικητής. Ο λόγος, ότι ένα άτομο που έχει ποστάρει στις πρώτες σελίδες, μπορεί να μην πάρει τις ψήφους που θα έπαιρνε, διότι κάποιοι δεν κάθονται να διαβάσουν ολόκληρα τα θέματα, αλλά κοιτάνε μόνο τις τελευταίες σελίδες.

Συμφωνώ απόλυτα. Συνήθως οι φωτος στην πρώτη σελίδα συγκεντρώνουν τις περισσότερες ψήφους :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τεχνικά δεν γίνεται να μπαίνει δημοσκόπηση, αφού οι περισσότεροι βάζουν περισσότερες από μία φώτο, οπότε δεν θα ξέρουμε ποια φώτο ακριβώς εννοούν. Επιπλέον η δημοσκόπηση είναι ακόμα λιγότερο έγκυρος τρόπος αφού θα μένει μόνο για μία ημέρα ας πούμε ή κάτι λίγο τέλος πάντων, οπότε πολλά μέλη ίσως δεν την προλάβουν καν. Σε κάθε περίπτωση θα το σκεφτούμε και αν βρεθεί κάποιος τρόπος ίσως εφαρμοστεί - πάντως στους προηγούμενους διαγωνισμούς κέρδισε η καλύτερη φώτο "αντικειμενικά" αν δείτε όλες τις φώτο που συμμετέχουν και δεν είχε σημασία ποια σειρά είχε γιατί συνήθως τα μέλη θέλουν να δουν όλες τις φώτο όπως είναι λογικό, αφού πρόκειται για διαγωνισμό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top