Nip/Tuck

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Την βλέπετε?
Ποιά η γνώμη σας για την εν λόγω σειρά?
Ξέρετε ποιός κύκλος επεισοδίων προβάλλεται τώρα εδώ, και ποιός στην αμερική?
Γενικά, πείτε οτιδήποτε σχετικό....;)

Χτες είδα το πρώτο μου επεισόδιο και εντυπωσιάστηκα ευχάριστα!
:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είναι πολύ κουλ σειρά, στην αμερική έχει τελιώσει ο 4ος κύκλος..από τον τρόπο βέβαια που τέλιωσε, συμπέρανα ότι δεν έχει άλλον:P

σε κρατάει σε ενδιαφέρον, ειδικά με τα τελευταία επεισόδια των σαιζόν. Ελπίζω να αντέχεις το τρίλεπτο σόου εγχείρησης (συνήθως στην αρχή του επεισοδίου). Εγώ έκλεινα τα μάτια μου πάντως:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
εγώ είχα δει μερικά επεισόδια στο filmnet αλλά παράλληλα έβλεπα και άλλες σειρές και δεν μπόρεσα να το συνεχίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
είναι πολύ κουλ σειρά, στην αμερική έχει τελιώσει ο 4ος κύκλος..από τον τρόπο βέβαια που τέλιωσε, συμπέρανα ότι δεν έχει άλλον:P

σε κρατάει σε ενδιαφέρον, ειδικά με τα τελευταία επεισόδια των σαιζόν. Ελπίζω να αντέχεις το τρίλεπτο σόου εγχείρησης (συνήθως στην αρχή του επεισοδίου). Εγώ έκλεινα τα μάτια μου πάντως:D


κοιτα, χτες ηταν το πρωτο επεισοδιο που ειδα...
και την εγχειρηση εννοειται την αντεξα, εδω δεν τεζαρα στις live καλε, αυτα τι φτουρανε? :P

ξερεις δλδ πως τελειωσε ο 4ος κυκλος?


επισης,ειδε κανεις το χτεσινο επεισοδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
Ιγώ το είδα!

Από την Παρασκευή που αντιλήφθηκα την ύπαρξη αυτής της σειράς έχω κολλήσει. Μόνο που προβάλλεται αρκετά αργα γαμώτο!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ξερεις δλδ πως τελειωσε ο 4ος κυκλος?
οφκορς. θες να σου πω?:P:P:P:P

αφού τα κατέβαζα και τα έβλεπα ρε, συστηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αααα! τελεια!!!!
θελω να μου πεις μονο αυτο...
αν εχει μεσα τρελο σεχ, οπως ειδα χτες!
με ενα περιεργο ..παρτυ... αν καταλαβαινεις τι σου λεω!! :P

και, χμ... αφου τα κατεβαζες αρα τα χεις, ε καταπληκτικο ντουλινι?? ε? εεεε?
και, θα μου τα δωσεις κι εμενα, εεεε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ιγώ το είδα!

Από την Παρασκευή που αντιλήφθηκα την ύπαρξη αυτής της σειράς έχω κολλήσει. Μόνο που προβάλλεται αρκετά αργα γαμώτο!:/:


αντεεεεε!!! τελειαααα!!!
καθημερινα προβαλλεται? δε το ξερα, νομιζα μονο χτες-αρα καθε τριτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
αααα! τελεια!!!!
θελω να μου πεις μονο αυτο...
αν εχει μεσα τρελο σεχ, οπως ειδα χτες!
με ενα περιεργο ..παρτυ... αν καταλαβαινεις τι σου λεω!! :P

και, χμ... αφου τα κατεβαζες αρα τα χεις, ε καταπληκτικο ντουλινι?? ε? εεεε?
και, θα μου τα δωσεις κι εμενα, εεεε???
κάθε επεισόδιο έχει σεχ, ξέχασα να στο ειπώ...πάει πακέτο με την εγχείρηση:P:P

η πιο φοβερή σκηνή ήταν πάντως που μια κοπέλα, μετά από λιποαναρρόφηση για να γίνει επιθυμητή, πήγε με τον σέξυ γιατρό για σεχ, και εκείνος της φόρεσε χαρτοσακούλα για να μην χρειάζεται να τη βλέπει..τρομερή σκηνή σου λέω. αλλά είναι σε μετέπειτα κύκλο:P
τα επεισόδια τα έχω δώσει σε συναδελφο που ήταν έγκυος για να βλέπει όταν θα έπαιρνε την άδειά της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αααα!!!!! αλλα οταν γεννησει η καλη συναδελφος.... ε καταπληκτικο ντουντουνι?????????


αυτο με το σεχ ειναι τελειο παντως...!!!

για το παρτυ, καταλαβες για τι πραγμα μιλαω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γιέα, όλο τέτοια είναι..

επειδή μιλάμε για καιρό μπροστά μας, να σου δώκω ότι μου φέρει πίσω, αλλά βάλε και κάποιον με dsl να κατεβάζει τίποτις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
xm κιεγω dsl εχω αλλα δεν ξερω απο που να κατεβασω.... δλδ δε ξερω τα κατατοπια..
ενας φιλος που ξερει, ανελαβε απο μονος του να μου κατεβασει την πρωτη σεζον..
αντε να δουμε.. :)


παντως τις υπολοιπες κατπληκτικο ντουλινι, μαλλον θα στις ζητησω..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*marouli*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία με τα κιτρινα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Κι εγω την βλέπω και εχω ξετρελαθει!!!
Φαντάσου ότι βγαίνω και προσπαθώ να εχω γυρίσει σπίτι ως τις 12 για να το δω!!!!!Εχω ψιλοκολλήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
καλέεεεε ... τι είναι αυτό?!??!? δώστε info και στους... αδαείς!!! :redface::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nana

Δραστήριο μέλος

Η Nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 602 μηνύματα.
Ποιά είναι καλέ αυτή η σειρά;;; Πότε παίζει;;; Τι ώρες;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
αντεεεεε!!! τελειαααα!!!
καθημερινα προβαλλεται? δε το ξερα, νομιζα μονο χτες-αρα καθε τριτη!


παιδες τι να σας πω! χτες το πετυχα καπου 12-1.15 στο σταρ. πρωτη φορα τοειδα. δε ξερω αν ειναι καθημερινο, κι εγω αυτο ρωταω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fairytale

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fairytale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος. Έχει γράψει 881 μηνύματα.
12 και τέταρτο κάθε βράδυ εκτός Σαββάτου και Κυριακής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
xaxa!!! μαντεψτε τι θα κανω σημερα το βραδυ δλδ.
οποιος κερδισει, κερδιζει λουκουμακι!
η μηπως θετε κοτοπουλο σβησμενο με κοκκινο κρασι, που θα ναι ετοιμο σε λιγο?


εμ... οποιος ξερει καλα τι παιζει με τη σειρα, δε το γραφει κι εδω γιαυτους που δε ξερουν?
εγω δε ξερω καλα, ενα επεισοδιο ειδα μονο το καημενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Ο Σον Μακναμάρα και ο Κρίστιαν Τρόι είναι δύο μεσήλικες πλαστικοί χειρουργοί και φίλοι, που έχουν δημιουργήσει τη δική τους κερδοφόρα επιχείρηση αισθητικών επεμβάσεων στο κοσμοπολίτικο Μαϊάμι. Σε μια πόλη όπου η ωραία εμφάνιση ξεκλειδώνει την πόρτα της επιτυχίας, οι άνθρωποι καταδιώκονται από τη σκιά της πλεονεξίας σε κάθε τους βήμα. Η βιομηχανία της ομορφιάς επιβιώνει χάρις την ανικανοποίητη φύση γυναικών και ανδρών, που επιθυμούν να αντικρίσουν τη «βελτιωμένη» εικόνα τους στον καθρέπτη. Οι δύο γιατροί - ήρωες λατρεύονται σαν θεοί, κερδίζουν χρήματα και αναγνώριση, όμως αντιμετωπίζουν προσωπικά προβλήματα, υπαρξιακές αγωνίες και το άγχος του επαγγελματικού και ερωτικού ανταγωνισμού, χάνοντας τον έλεγχο και την αυτοκυριαρχία τους.

Σε έναν κόσμο όπου η ομορφιά είναι επιδερμική και τα φώτα της ματαιοδοξίας τυφλώνουν, οι μόνες ουλές που δεν εξαλείφονται είναι αυτές της ψυχής. Φθόνος, λαγνεία, αμοραλισμός και απληστία αποπροσανατολίζουν τους πρωταγωνιστές. Όταν το νυστέρι της επιστήμης αδυνατεί να κάνει θαύματα, γιατροί και ασθενείς ψάχνουν την προσωπική τους διέξοδο. Το σενάριο φτάνει στο συμπέρασμα ότι η ευτυχία δεν χαρακτηρίζει αυτούς που τα έχουν όλα, αλλά εκείνους που αγωνίζονται και βρίσκουν νόημα στις μικρές χαρές. Για τους προνομιούχους του “Nip/Tuck”, η λαμπερή εμφάνιση είναι απλώς η μάσκα που κρύβει επώδυνες ανασφάλειες και ευάλωτους χαρακτήρες.


* Η σειρά έκανε πρεμιέρα στις ΗΠΑ στις 22 Ιουλίου του 2003 και κατέκτησε από την πρώτη στιγμή τους τηλεθεατές των ηλικιών 18-49 και 25-54, συγκεντρώνοντας κατά μέσο όρο 3.25 εκατομμύρια τηλεθεατές ανά επεισόδιο για τον 1ο κύκλο. Το τελευταίο επεισόδιο του 2ου κύκλου της σειράς καθήλωσε περισσότερους από 5 εκατομμύρια τηλεθεατές στην άλλη όχθη του Ατλαντικού.

Δεν είναι υπερβολή να πούμε ότι το “Nip/Tuck” «σαρώνει» σε όλο τον κόσμο. Μεταξύ των χωρών που προβάλλεται είναι: Αυστραλία, Αργεντινή, Αυστρία, Βέλγιο, Βραζιλία, Χιλή, Κολομβία, Δανία, Φινλανδία, Γερμανία, Ινδία, Ιταλία, Ιαπωνία, Νορβηγία, Ισπανία, Πορτογαλία, Ελβετία, Σουηδία, Καναδάς, Γαλλία, Ιρλανδία, Ισραήλ, Μεξικό, Ολλανδία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ρωσία και Τουρκία.

Διακρίσεις Βραβεύτηκε:
2005 Χρυσή Σφαίρα Καλύτερης Δραματικής Σειράς. 2005 Golden Satellite Καλύτερης Δραματικής Σειράς
2004 ΕΜΜΥ καλύτερου μέικ απ τηλεοπτικής σειράς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poniro Ksotikouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Allstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Χα, το βλέπω κάθε μέρα! Βέβαια έχασα το πρώτο, αλλά μου είπαν τι έγινε.

Πάντως είναι γαμάτος συνδιασμός:

Λεσβίες και σεκς γενικά? Check!
Φρικιάρικα ιατρικά περιστατικά? Check!
Black Humor? Check!
Τεράστια μεταλλικά ρομπότ? Όχι, δυστυχώς, αλλά αύριο θα δω το Transformers οπότε np.

Σύνολο: 3/4

Σε κάθε περίπτωση, ένα ΠΟΛΥ καλό σκορ για σειρά.

Thumbs up!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top