Θέλετε η γυναίκα σας να μην δουλεύει;

Θέλετε η γυναίκα σας να δουλεύει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 78)
  • Ναι, επειδή φοβάμαι ότι δεν θα την εκτιμώ αν δεν δουλεύει

    Ψήφοι: 9 11.5%
  • Ναι, επειδή δεν θέλω να της στερήσω την δημιουργία

    Ψήφοι: 27 34.6%
  • Ναι, επειδή αλλιώς θα υπάρξει οικονομικό πρόβλημα

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Ναι επειδή στο σπίτι σίγουρα είναι βαρετά και φοβάμαι ότι θα αποκτήσει νεύρα.

    Ψήφοι: 3 3.8%
  • Όχι, επειδή κάποιος πρέπει να καθαρίζει το σπίτι

    Ψήφοι: 4 5.1%
  • Όχι, επειδή τα λεφτά που βγάζω αρκούν.... γιατί να κουράζεται και αυτή;

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι δεν θα αντέχω τον ανταγωνισμό

    Ψήφοι: 1 1.3%
  • Όχι επειδή φοβάμαι το κέρατο

    Ψήφοι: 5 6.4%
  • Δεν με νοιάζει, ό,τι αποφασίσει....

    Ψήφοι: 25 32.1%

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Εγω προσωπικα θελω να δουλευει η γυναικα μου για πολλους και διαφορους λογους..Ο ενας ειναι γιατι αν καθεται καποια αλλη μερα σπιτι δεν παιρνει τα απαραιτητα ερεθισματα ωστε να εξελισεται σαν χαρακτηρας..Εκτος αν τα απαραιτητα ερεθισματα ειναι η Μενεγακη..Επισης με τα οικονομικα δεδομενα των δουλειων δεν γινεται να μην δουλευει εκτος αν ο αντρας ειναι καβατζομενος με καμια σουπερ-δουλεια απο τους γονεις..Και το σημαντικοτερο δεν πρεπει ποτε κανεις να ειναι οικονομικα εξαρτημενος απο τον αλλον..Δεν ξερεις τι γινεται στο μελλον.Αντε και ο αντρας βγαζει τα απειρα χρηματα..Αν μεθαυριο χωρισει η γυναικα τι θα κανει?Θα ζει με τα λεφτα των γονιων της??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα η γυναίκα να μη δουλεύει γιατί έχω βαρεθεί να δουλεύω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Εγώ δεν δουλεύω, βέβαια μου αρέσει να είμαι σπίτι με το μωράκι μου, είναι πάντα καθαρό το σπίτι μου, έχω έτοιμο φαγητό πάντα στη ώρα που πρέπει...

αλλά πολλές φορές πραγματικά σπάζουν τα νεύρα μου σπίτι και θέλω να πάω δουλειά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Εγώ θα ήθελα η γυναίκα να μη δουλεύει γιατί έχω βαρεθεί να δουλεύω :redface:

Με αυτη τη λογικη και εγω δεν θα ηθελα να δουλευω..:) Ή μαλλον θα ηθελα να εχω μια δουλεια διαρκειας 4 ωρων την ημερα,χωρις Σ/Κ με διακοπες Πασχα,Χριστουγεννα,καλοκαιρι και χωρις κανενα βλαμμενο απο πανω μου να μου τα σπαει..:D

Ξερω,ξερω..Επρεπε να γινω καθηγητης..Αλλα που μυαλο τοτε στα 18..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Ναι η γυναίκα μου να εργάζεται, αλλά όχι 10ωρα. Το πολύ 8ωρο. Και λιγότερο πχ part time, ή ιδιαίτερα να κάνει δεν είναι άσχημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειλικρινά δε μπορώ να φανταστώ μία γυναίκα να μη δουλεύει... Εντάξει, θα είναι σπίτι, θα φροντίζει τον άνδρα της και τα παιδιά της, αλλά για τον εαυτό της τι θα κάνει; Θα εγκαταλείψει όλα της τα όνειρα και τος φιλοδοξίες; Στο τέλος θα νιώθει μισή, θα νιώθει ότι "ξόδεψε" τα πιο παραγωγικά χρόνια της ζωής της στην κουζίνα με μία ποδιά. Και το λυπηρό είναι ότι ίσως καταλήξει ενδόμυχα να "κατηγορεί" την οικογένειά της για όσα δεν μπόρεσε να ζήσει και να κάνει.
Για μένα, ο σωστός σύζυγος πρέπει να υποστηρίζει και να ενθαρρύνει τη γυναίκα του να κάνει πράγματα για εκείνη- για να αισθάνεται καλά με τον εαυτό της, για να μπορεί εκείνη να δει ότι αξίζει, ότι προσφέρει κάτι με τη δουλειά της και ότι δεν εξαρτάται από κανέναν. Το να κάθεται στο σπίτι, απλά θα φέρει νεύρα, τσακωμούς του στυλ ("Εγώ κάθομαι όλη μέρα; Έχεις ιδέα πόσο δύσκολο είναι να φέρεις βόλτα ένα σπίτι;" ) και γενικά τίποτα καλό, περα από το γεγονός ότι τα παιδιά θα έχουν τη μητέρα τους κοντά τους όποτε και για όσο τη χρειάζονται. Αλλά και πάλι, τι γίνεται όταν πάψουν να τη χρειάζονται; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Ειλικρινά δε μπορώ να φανταστώ μία γυναίκα να μη δουλεύει... Εντάξει, θα είναι σπίτι, θα φροντίζει τον άνδρα της και τα παιδιά της, αλλά για τον εαυτό της τι θα κάνει; Θα εγκαταλείψει όλα της τα όνειρα και τος φιλοδοξίες; Στο τέλος θα νιώθει μισή, θα νιώθει ότι "ξόδεψε" τα πιο παραγωγικά χρόνια της ζωής της στην κουζίνα με μία ποδιά. Και το λυπηρό είναι ότι ίσως καταλήξει ενδόμυχα να "κατηγορεί" την οικογένειά της για όσα δεν μπόρεσε να ζήσει και να κάνει.
Για μένα, ο σωστός σύζυγος πρέπει να υποστηρίζει και να ενθαρρύνει τη γυναίκα του να κάνει πράγματα για εκείνη- για να αισθάνεται καλά με τον εαυτό της, για να μπορεί εκείνη να δει ότι αξίζει, ότι προσφέρει κάτι με τη δουλειά της και ότι δεν εξαρτάται από κανέναν. Το να κάθεται στο σπίτι, απλά θα φέρει νεύρα, τσακωμούς του στυλ ("Εγώ κάθομαι όλη μέρα; Έχεις ιδέα πόσο δύσκολο είναι να φέρεις βόλτα ένα σπίτι;" ) και γενικά τίποτα καλό, περα από το γεγονός ότι τα παιδιά θα έχουν τη μητέρα τους κοντά τους όποτε και για όσο τη χρειάζονται. Αλλά και πάλι, τι γίνεται όταν πάψουν να τη χρειάζονται; :/:

εγώ Καλυψώ μου έπρεπε να πάω δουλειά όταν ήταν το μωρό μου 3 μηνών δεν μπορούσα να του το κάνω αυτό η απόφαση να σταματήσω από την δουλειά ήταν δική μου, αν είχα κάποιο άτομο της εμπιστοσύνης μου σπίτι πολύ ευχαρίστως να πάω δουλειά αλλά όταν είναι μόνο 3 μηνών δεν έχεις εμπιστοσύνη, τη σήμερον ημέρα ακούμε τόσα... όταν πάλι πάψει να με χρειάζεται θα πάω σίγουρα δουλειά ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Commie μου δεν το είπα ως "κατηγορώ"... Εννοείται αυτό...

Κι εγώ να ήμουν στη θέση σου, θα προτιμούσα να παραιτηθώ και να κάτσω 6-7 μήνες με το μωράκι μου, παρα να γυρίσω στη δουλειά και να έχω συνεχώς την έννοια αν θα είναι καλά και αν θα το προσέχουν αρκετά... Δεν το συζητώ αυτό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ναι αν τα πράγματα ήταν τόσο εύκολα και μπορούσαμε να πούμε "θα σταματήσω τη δουλειά όσο έχω μικρά παιδιά και θα ξαναρχίσω όταν πάνε σχολειο" μπορεί και να το σκεφτόμουν κι εγώ. Όμως με τις υπάρχουσες συνθήκες στην αγορά εργασίας κάτι τέτοιο μου φαίνεται ανέφικτο, φαντάζομαι συνεπώς ότι άμα κι όταν έρθει η ώρα θα την παλέψω όπως και όλες οι άλλες εργαζόμενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Commie μου δεν το είπα ως "κατηγορώ"... Εννοείται αυτό...

Κι εγώ να ήμουν στη θέση σου, θα προτιμούσα να παραιτηθώ και να κάτσω 6-7 μήνες με το μωράκι μου, παρα να γυρίσω στη δουλειά και να έχω συνεχώς την έννοια αν θα είναι καλά και αν θα το προσέχουν αρκετά... Δεν το συζητώ αυτό :)
δεν είπα ότι με κατηγόρησες απλά είπα να εξηγήσω το λόγο που σταμάτησα από την δουλεία

Idril μου αν πιάνεις 500 λίρες και θες 350 για να σου προσέχουν το μωρό και εσύ θα σταματήσεις όσο δύσκολα και αν είναι τα οικονομικά σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
δεν είπα ότι με κατηγόρησες απλά είπα να εξηγήσω το λόγο που σταμάτησα από την δουλεία

Καλέ δεν έβαλα εγώ το -1 στο ποστ σου :confused:

Εγώ έκανα ένα γενικό ποστ και το ότι δεν το είπα σαν "κατηγορώ" πήγαινε γενικά στις γυναίκες που έκαναν μία τέτοια επιλογή :)
Απλά απευθύνθηκα σε εσένα, γιατί είχες κάνει σχετικό ποστ :redface:

Συγγνώμη αν φάνηκε κάπως :redface::(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Μιας και είδα αυτό το θέμα θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα!!!
Όταν ο άντρας δουλεύει τις πρωινές ώρες και η γυναίκα τις απογευματινές αυτό δεν θα έφερνε σε ρήξη το ζευγάρι δηλαδή εγώ αν ήμουν στη θέση του άντρα αυτού δεν θα άφηνα την γυναίκα μου να εργάζεται τις ώρες που εγώ είμαι παρών... εσείς τι λέτε;:hmm: Εγώ πιστεύω πως μια τέτοια σχέση δεν έχει μέλλον! Όσο για το αν θα είχα πρόβλημα να δουλεύει η γυναίκα μου κανένα πρόβλημα εάν αυτό την ευχαριστεί ανεβαίνει και στα μάτια μου!:) Αρκεί βέβαια να ταιριάζουν οι ώρες μας.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Φανταζομαι οτι το εννοεις απο την αποψη οτι θα θελεις να περνας χρονο μαζι της και οχι για καποιον αλλο εγωιστικο λογο...σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Φανταζομαι οτι το εννοεις απο την αποψη οτι θα θελεις να περνας χρονο μαζι της και οχι για καποιον αλλο εγωιστικο λογο...σωστα?

Ακριβώς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Μιας και είδα αυτό το θέμα θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα!!!
Όταν ο άντρας δουλεύει τις πρωινές ώρες και η γυναίκα τις απογευματινές αυτό δεν θα έφερνε σε ρήξη το ζευγάρι δηλαδή εγώ αν ήμουν στη θέση του άντρα αυτού δεν θα άφηνα την γυναίκα μου να εργάζεται τις ώρες που εγώ είμαι παρών... εσείς τι λέτε;:hmm: Εγώ πιστεύω πως μια τέτοια σχέση δεν έχει μέλλον!

η μητερα μου πιανει δουλεια καθε μερα στις 2 το μεσημερι και γυρναει στις 12 το βραδυ.
ο πατερας μου λειπει παντα 7 με 4-5.
οταν γυρναει η μητερα μου το βραδυ τις περισσοτερες φορες ο μπαμπας κοιμαται.
επικοινωνια, ουσιαστικα μηδεν, μονο στις διακοπες.

Όσο για το αν θα είχα πρόβλημα να δουλεύει η γυναίκα μου κανένα πρόβλημα εάν αυτό την ευχαριστεί ανεβαίνει και στα μάτια μου!:) Αρκεί βέβαια να ταιριάζουν οι ώρες μας.!

με θυμωνει οταν το ακουω αυτο ως επιχειρημα.
οταν η γυναικα δεν εχει καποιο πτυχιο και η μονη δουλεια που μπορει να βρει ειναι σε κανα εργοστασιο ή καθαριστρια ή κατι τετοιο, και ουσιαστικα δεν υπαρχει οικονομικη αναγκη στο σπιτι ετσι ωστε να χρειαζεται να συνεισφερει, εσυ θα προτιμησεις να δουλευει σε μια ''βρωμικη'' δουλεια που δε τις αρεσει για ανεβει στα ματια σου?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lost_Prophet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Lost_Prophet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
η μητερα μου πιανει δουλεια καθε μερα στις 2 το μεσημερι και γυρναει στις 12 το βραδυ.
ο πατερας μου λειπει παντα 7 με 4-5.
οταν γυρναει η μητερα μου το βραδυ τις περισσοτερες φορες ο μπαμπας κοιμαται.
επικοινωνια, ουσιαστικα μηδεν, μονο στις διακοπες.



με θυμωνει οταν το ακουω αυτο ως επιχειρημα.
οταν η γυναικα δεν εχει καποιο πτυχιο και η μονη δουλεια που μπορει να βρει ειναι σε κανα εργοστασιο ή καθαριστρια ή κατι τετοιο, και ουσιαστικα δεν υπαρχει οικονομικη αναγκη στο σπιτι ετσι ωστε να χρειαζεται να συνεισφερει, εσυ θα προτιμησεις να δουλευει σε μια ''βρωμικη'' δουλεια που δε τις αρεσει για ανεβει στα ματια σου?:confused:

Εγώ μιλούσα για κάτι που την ευχαριστεί εάν την ευχαριστεί να δουλεύει σε εργοστάσιο ή σε "βρώμικη" όπως λες δουλειά (που δεν νομίζω να υπάρχει τέτοιου είδους γυναίκα) ναι και πάλι θα ανέβαινε στα μάτια μου. Όλοι από κάπου ξεκινάνε...:) Αλλιώς μη σου πω ότι θα την έπαιρνα και για ολίγον τεμπέλα...!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
με θυμωνει οταν το ακουω αυτο ως επιχειρημα.
οταν η γυναικα δεν εχει καποιο πτυχιο και η μονη δουλεια που μπορει να βρει ειναι σε κανα εργοστασιο ή καθαριστρια ή κατι τετοιο, και ουσιαστικα δεν υπαρχει οικονομικη αναγκη στο σπιτι ετσι ωστε να χρειαζεται να συνεισφερει, εσυ θα προτιμησεις να δουλευει σε μια ''βρωμικη'' δουλεια που δε τις αρεσει για ανεβει στα ματια σου?:confused:

Βικ, νομιζω πως δεν το εννοει ως αναγκαια συνθηκη, ωστε να ανεβει στα ματια του, αλλα οτι ειναι ενα πλας και αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Όλοι από κάπου ξεκινάνε...:)

... και μενουνε στα ιδια σκ@τ@ οταν δεν εχουν καποιο πτυχιο ή εστω καποιο μεσο.


Αλλιώς μη σου πω ότι θα την έπαιρνα και για ολίγον τεμπέλα...!:whistle:

τεμπελα????:eek::eek:
μεγαλωνει τα παιδια, κραταει ενα σπιτι και ειναι τεμπελα?
προσωπικα αν δεν ειχα στη παιδικη μου ηλικια τη μητερα μου διπλα εως τη τεταρτη δημοτικου, να με διαβαζει και να με μεγαλωνει εκεινη και οχι καποιος παιδικος σταθμος ή καποια γιαγια δε θα μαρεσε καθολου. χαιρομαι που ειχα τη τυχη να μεγαλωσω σε οικογενεια οπου η μαμα βρισκοταν στο σπιτι οποτε τη χρειαζομουν. και που ο πατερας μου ποτε δε γυρισε να της πει οτι τη ζει. ισα ισα, ποσες φορες που εχει αδεια η μαμα και ειναι ολη μερα σπιτι, πως το χαιρεται και της ζηταει να σταματησει δε λεγεται.
και οχι η μητερα μου δεν αγαπαει τη δουλεια της, και οχι δεν ειναι τεμπελα.
και αν δε τιθοταν το θεμα των ενσημων μολις γυρναγα σπιτι εγω και επιανα δουλεια θα τις ζηταγα να σταματησει και οτι θα βοηθαω εγω πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'

Να δουλεύει.

Να δουλεύει για να είναι ανεξάρτητη.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
απίστευτο!!!!!!!
προχτες τσακωνόμουν με τους θείους μου στην κέρκυρα για το συγκεκριμένο ζήτημα.... που παρεμπίπτοντος και των 2 οι γυναίκες δεν δουλεύουν για να μεγαλώσουν σωστά τα παιδιά τους :confused:

λένε πως τους δίνουν απλόχερα όσα λεφτά επιθυμούν χωρίς να τους τα στερήσουν... κάτι που ισχύει... και πως εφόσων αυτοί δουλεύουν αρκετές ώρες δεν έχουν την δύναμη- όρεξη να βοηθήσουν τις γυναικες στο σπίτι και στα παιδια

όταν τους είπα πως πολλές γυναίκες θέλουν πολύ να δουλέψουν για να νιώσουν ανέξάρτητες... τότε είπαν πως αυτές είναι - άσχετο αν είναι όλη μέρα κλεισμένες στο σπίτι για να μεγαλώσουν τα μικρά- ..... σε αυτό το σημείο της κουβέντας πάνος η μία θεία μου εξεφρασε το παραπονό της στον άντρα της πως θα ήθελε να δουλέψει και του το έχει πει κανα 2 φορές παλιά

ακόμα και όταν τους είπα πως έαν χωρίσουν αυτές δεν θα έχουν φράγκο, μου απάντησαν πως πια οι νέες γενιές χωρίζουν με το παραμικρό και πως αυτοί δεν θα χωρίζαν

και πολλά άλλα............


μμ ακόμα συμφωνώ με αυτό που είχα γράψει κάποτε, απλά πιστεύω πως η ανατροφή των παιδιών είναι πολύ σημαντικη. καλό θα ήταν, ένας από τους 2 γονείς να βρίσκεται περισσότερο σπίτι τα πρώτα χρόνια των παιδιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top