Συζήτηση για... τρίχες!

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Πολύ καλή επιλογή το μακρύ καρέ + μπούκλες, το θεωρώ φοβερά σικάτο. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι θέλει περισσότερη περιποίηση και styling όταν είναι ίδιο μήκος όλα. Κάθε χειμώνα κόβω τα μαλλιά μου μακρύ καρέ και βρίσκω πολύ βοηθητικό το να μου βάλει μερικά απαλά και χωμένα μήκη περιμετρικά ώστε να να αποφεύγεται το φαινόμενο τρίγωνη βούρτσα, αλλά βέβαια παίζει ρόλο και η τρίχα του καθενός.

Προσωπικά λατρεύω τα χτενίσματα της Olivia Palermo. Στα αγγλικά το μακρύ καρέ λέγεται "Lob" (long bob), αν το γουγλάρεις θα βρεις πολλές ιδέες.



Ησουν κατατοπιστικοτατη!Σε ευχαριστω πολυ δεσποινις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πολύ καλή επιλογή το μακρύ καρέ + μπούκλες, το θεωρώ φοβερά σικάτο. Βέβαια οφείλω να ομολογήσω ότι θέλει περισσότερη περιποίηση και styling όταν είναι ίδιο μήκος όλα.
Είναι υπέεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεροχο.Κιούτ,όμορφο και δεν ξέρω τι άλλο.:P
Απλώς αν είσαι σγουρομάλλα θέλει φροντίδα γιατί φουντώνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιάααααααααααααααααααααααααααα.... :cry_x: Χθες μού έκαναν το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ κούρεμα, όλων τον εποχών (μου)... :cry_x:
Από τη μία είναι στο ύψος του αυτιού και από την άλλη είναι σχεδόν στον ώμο, και γενικά δε "δένει" καλά... Αυτή ήθελε να μου κάνει κάτι τέτοιο< μου έδειξε αυτήν ακριβώς την εικόνα:

Αλλά όταν με βλέπω είναι σα να έχω το πριν και το μετά, και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένηηηηηηηηηηηηηηηηη... :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παιδιάααααααααααααααααααααααααααα.... :cry_x: Χθες μού έκαναν το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ κούρεμα, όλων τον εποχών (μου)... :cry_x:
Από τη μία είναι στο ύψος του αυτιού και από την άλλη είναι σχεδόν στον ώμο, και γενικά δε "δένει" καλά... Αυτή ήθελε να μου κάνει κάτι τέτοιο< μου έδειξε αυτήν ακριβώς την εικόνα:

Αλλά όταν με βλέπω είναι σα να έχω το πριν και το μετά, και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένηηηηηηηηηηηηηηηηη... :cry_x:
Τι τύπο μαλλί έχεις;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σπαστά. Από τη μία έχει κάνει ένα πολύ ωραίο ντεγκραντέ, από την άλλη είναι πιο μονοκόματα... :cry_x: :mykses:

Επίσης αυτή φαντασιώθηκε όγκο, κι εμένα δε μου αρέσει το φουσκωτό μαλλί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Σπαστά. Από τη μία έχει κάνει ένα πολύ ωραίο ντεγκραντέ, από την άλλη είναι πιο μονοκόματα... :cry_x: :mykses:

Επίσης αυτή φαντασιώθηκε όγκο, κι εμένα δε μου αρέσει το φουσκωτό μαλλί
Μήπως να πας σε κάποια άλλη που να γνωρίζεις πως σίγουρα είναι καλύτερα ώστε να το διορθώσεις(εκτός και αν έχεις υπομονή να περιμένεις να περάσει καιρός);:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μωρέ το σκέφτηκα, απλά είναι εδώ τόσο δύσκολο να βρω μία της προκοπής, και επιπλέον είναι ακριβά, που λυπάμαι τα λεφτά μου... Λέω να περιμένω μερικές μέρες να δω πώς θα μου κάτσει και αν θα ανακαλύψω κάποια πτυχή του, αλλά είναι η δεύτερη τραγωδία που μου συμβαίνει σερί, και είχα κάνει πώς κι αμάν να τα μακρύνω λίγο μετά την καταστροφή του Απριλίου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Πάντως αυτό το κούρεμα, δηλαδή να είναι κοντό από την μία μεριά και να καταλήγει μακρύ(σχετικά) στην άλλη το είχε κάνει η μαμά μου και μία γνωστή μας(είχαν ολόισια μαλλιά) και ήταν από τα καλύτερα κουρέματα που έχω δεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Έχεις δίκιο, γενικά είμαι όμορφο, και το έχω δει κι εγώ σε πολλές κοπέλες και μου άρεσε. Το πρόβλημα είναι ότι έχω στρογγυλό πρόσωπο, και τα φουντωτά κουρέματα με κάνουν πολύ... "μπουμπού"... και το δικό μου παραείναι κοντό. Γι'αυτό λογικά θα περιμένω να δω πώς θα εξελιχθεί...
Αλλά ενδιάμεσα δεν μπορώ ούτε αλογοουρά να τα πιάσω!
Υπάρχουν άραγε κόλπα, πιασίματα ή άλλα σκέρτσα που μπορώ να κάνω; Σκέφτηκα να κάνω πλεξούδα στην κοντή μεριά, αλλά όπως και να το δω, η ασυμμετρία πάνω μου με κάνει να με βλέπω μόνο σαν πριν-μετά. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδιάααααααααααααααααααααααααααα.... :cry_x: Χθες μού έκαναν το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ κούρεμα, όλων τον εποχών (μου)... :cry_x:
Από τη μία είναι στο ύψος του αυτιού και από την άλλη είναι σχεδόν στον ώμο, και γενικά δε "δένει" καλά... Αυτή ήθελε να μου κάνει κάτι τέτοιο< μου έδειξε αυτήν ακριβώς την εικόνα:
Αλλά όταν με βλέπω είναι σα να έχω το πριν και το μετά, και δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένηηηηηηηηηηηηηηηηη... :cry_x:
Είναι ο λόγος που δεν κάνω πειράματα με τα μαλλιά μου.
Μέχρι τους ώμους; Μέχρι τους ώμους.Απαγορεύεται να φύγει παραπάνω από 2 δάχτυλα τρίχα.:P
Γιδάκι,υπομονή μέχρι να μακρύνει... Κάνε κότσους αν δεν μπορείς να το βλέπεις καθόλου και πάρε και καμία σειρά σαμπουάν που μακραίνουν τα μαλλιά πιο γρήγορα..:/:
Ααα,έχουμε και ίδιο πρόβλημα στο πρόσωπο.:hehe:
Μα τι όμορφα..:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι... :kissing:
Αυτό που μερικές τα κολλάνε από τη μία και τα έχουν μακριά από την άλλη, ή η πλεξούδα αυτή... μπα;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι... :kissing:
Αυτό που μερικές τα κολλάνε από τη μία και τα έχουν μακριά από την άλλη, ή η πλεξούδα αυτή... μπα;


Γενικά,ο συνδυασμός: άσπρη σα γάλα επιδερμίδα,καστανόξανθα,σγουρά μαλλιά και στρογγυλό πρόσωπο είναι ο εφιάλτης που ζω.:|
Για τα χτενίσματα στις φωτογραφίες μπορείς να τα δοκιμάσεις αν έχεις τόσο μαλλί αλλά εγώ με τέτοιο πρόσωπο δεν το κάνω ποτέ γιατί δεν έχω και τις τρομερές γωνίες στο πρόσωπο..
Πλεξούδα στο πλάι κάνε.Την έχω απωθημένο. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα συνεχίσω τα πειράματα, γιατί η πλεξούδα δε μου κάθεται... Πφφφφφφφφφφφφφφφφ πού έμπλεξααααααααα....... Και η πλάκα είναι ότι στην αρχη έδειχνε πολύ ωραίο, γιατί η κοντή πλευρά έκανε κάτι ωραία "ξεμαλλιάσματα" όσο είχε ένα ντεγκραντέ. Μετά το "έφαγε", και το διέλυσε...
Προς το παρόν κάνω τη χωρίστρα από την άλλη, να έρχονται τα μακριά μπροστινά τσουλούφια της αριστερής μεριάς στα δεξιά... και με λίγο τζελ στις μύτες το ξεμαλλιάζω.
Θα γελάσουμε την Τρίτη στη δουλειά :wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ πέρσι τον Ιούλιο τα έκοψα αντρικό απο την μία και γαλλικό καρέ απο την άλλη (μέχρι το σαγόνι).
Φέτος τον Ιούλιο τα έκανα ίσια με φυλλάρισμα που έφτασαν μέχρι τον ώμο.
Και εγώ σπαστά μαλλιά είχα και δεν μ'άρεσε καθόλου.
Τι να πω, υπομονή..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Θα συνεχίσω τα πειράματα, γιατί η πλεξούδα δε μου κάθεται... Πφφφφφφφφφφφφφφφφ πού έμπλεξααααααααα....... Και η πλάκα είναι ότι στην αρχη έδειχνε πολύ ωραίο, γιατί η κοντή πλευρά έκανε κάτι ωραία "ξεμαλλιάσματα" όσο είχε ένα ντεγκραντέ. Μετά το "έφαγε", και το διέλυσε...
Προς το παρόν κάνω τη χωρίστρα από την άλλη, να έρχονται τα μακριά μπροστινά τσουλούφια της αριστερής μεριάς στα δεξιά... και με λίγο τζελ στις μύτες το ξεμαλλιάζω.
Θα γελάσουμε την Τρίτη στη δουλειά :wall:
Πφ. Πες μου ότι έχεις και σγουρό μαλλί και δεν κάθεται;:P
Κότσο.Το ξέρω ότι δεν είναι και τρομερό ιν σε στρογγυλό πρόσωπο αλλά...:/:

Εγώ πέρσι τον Ιούλιο τα έκοψα αντρικό απο την μία και γαλλικό καρέ απο την άλλη (μέχρι το σαγόνι).
Φέτος τον Ιούλιο τα έκανα ίσια με φυλλάρισμα που έφτασαν μέχρι τον ώμο.
Και εγώ σπαστά μαλλιά είχα και δεν μ'άρεσε καθόλου.
Τι να πω, υπομονή..
Εσύ Κουίν,έχεις γωνιάρες στο πρόσωπο.
Γενικά,σε ζηλεύω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βασικά, να ξέρεις οτι και να τα ξυρίσω (που σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω απο την μία τουλάχιστον μεριά) πάλι θα μου λένε οτι μου πάει.
Γενικά στο δικό μου το πρόσωπο πάνε όλα τα κουρέματα αλλά πιο πολύ οι μύτες. Ίσια ολόισια χωρίς καθόλου φυλλάρισμα, μόνο μια χρονιά είχα κάνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Βασικά, να ξέρεις οτι και να τα ξυρίσω (που σκέφτομαι σοβαρά να το κάνω απο την μία τουλάχιστον μεριά) πάλι θα μου λένε οτι μου πάει.
Γενικά στο δικό μου το πρόσωπο πάνε όλα τα κουρέματα αλλά πιο πολύ οι μύτες. Ίσια ολόισια χωρίς καθόλου φυλλάρισμα, μόνο μια χρονιά είχα κάνει.
Αναμένω.Όχι τίποτε άλλο,έχω καιρό να σε βρίσω για καμία βλακεία.
Μη κάνεις τις βλακείες της μάνας μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Θέλω πολύ να τα ξυρίσω, όπως προείπα, αλλά το ξυρισμένο μαλλί θα αργήσει πολύ να μακρύνει. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πλάκα πλάκα είχα πάντα αυτήν την απορία με το μισο-ξυρισμένο. Τι κάνεις ενδιάμεσα;; Γιατί αν έχεις όντως γωνίρες, θα σου πάει πολύυυυ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μια γνωστή μου που το έχει κάνει, το ξαναξύρισε πρόσφατα. Ήθελα να ξυρίσω τα πίσω κάποια δόση. Δεν ξέρω, εγώ θα τα άφηνα να φτάσουν σε ένα μήκος και θα τα έκοβα όλα το ίδιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top