Γάμος: Ο προορισμός του ανθρώπου;

Είναι ο γάμος προορισμός του ανθρώπου;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Είμαι άντρας και θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι γυναίκα και θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • Είμαι γυναίκα και ΔΕΝ θεωρώ το γάμο προορισμό του ανθρώπου

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Ο γαμος δεν ειναι ο προορισμος του καθε ανθρωπου...Δεν μπορεις να ζεις μονο για να παντρευτεις επειδη αυτο προβαλλει η κοινωνια!!:/: Υπαρχουν πολλα σημαντικοτερα γεγονοτα απο ενα γαμο,ο οποιος δεν θεωρω οτι προσδιδει τιποτα το ιδιαιτερο παρα μονο εναν τιτλο!!! :ermm:
Προσωπικα ειμαι κατα του γαμου προς το παρον...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adele

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η adele αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 313 μηνύματα.
Θεωρω οτι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος! Για αλλον μπορει να ειναι αυτοσκοπος να παντρευτει, να φερει στον κοσμο τους καρπους του ερωτα του, να "νοικοκυρευτει", που λεμε. Για αλλον μπορει να ειναι αυτοσκοπος το να αξιωθει στην δουλεια του και να φτασει πολυ υψηλα ως στελεχος λαμβανοντας τα αναλογα εισοδηματα. Ισως πιο σωστο απ'ολα θα ηταν να υπαρχει ισορροπια. Να επιθυμει δηλαδη κανεις να τα κανει ολα. Τα κανω ολα και συμφερω, ενα πραγμα. Αλλα και παλι θα ερθουν μερικοι και θα σου πουν "Δηλαδη εγω που δεν θελω ποτε να κανω οικογενεια, δεν ειμαι ισορροπημενος?" Αντε βγαλε ακρη.. Παντως το μονο σιγουρο ειναι πως η κοινωνια προωθει -εως επιβαλλει- με πολυ ασχημο τροπο το θεσμο της οικογενειας και γενικοτερα του γαμου με αποτελεσμα πολλα ατομο να τους αποφευγουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άλλο Φρούτο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σήψη,κατάντια,παρακμή. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ταύρος (Αττική). Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Του ανθρώπου δεν ξέρω,δικός μου πάντως όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Apep

Νεοφερμένος

Ο Apep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Είμαι κατά του γάμου, καθώς για εμένα είναι ένας άχρηστος,χαζός κοινωνικός θεσμός..
Τι λε ρε φίλε;;;;; :confused:
O γάμος, ήταν είναι και θα είναι αποκατάσταση! Μπορεί (πολύ) παλιά να σήμαινε προίκα και καθαρό πουκάμισο αλλά σήμερα μεταφράζεται σε διπλό (παίζεται αυτό) εισόδημα, πάγια τέλη ΔΕΗ-ΟΤΕ-ΙΝΤΕΡΝΕΤ-ΕΥΔΑΠ που πληρώνεις ΜΙΑ φορά, επιδόματα, μόρια, απαλλαγές από εφορία, δώρα γάμου και μηδενισμός αποστάσεων για να βρεθείς δίπλα στον...συνεταίρο σου! :D

Όσο γα την πιστότητα, ε...πλέον υπάρχει η λεγόμενη συλλογική πιστότητα, που αντικατέστησε την παραδοσιακή! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
ο προορισμος του ανθρωπου ειναι κατι εντελως υποκειμενικο και διαφερει τον καθενα...για μενα ο προορισμος του ανθρωπου ειναι το να ειναι ευτυχισμενος οπως εκεινος επιλεξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
ο προορισμος του ανθρωπου ειναι κατι εντελως υποκειμενικο και διαφερει τον καθενα...για μενα ο προορισμος του ανθρωπου ειναι το να ειναι ευτυχισμενος οπως εκεινος επιλεξει...

Το να μοιραζεσαι την ζωη σου με εναν ανθρωπο δεν ειναι η ευτυχια; Ευτυχια δεν ειναι να φερεις στον κοσμο παιδια; Αλλιως ποιο το νοημα να αγωνιζεσαι συνεχως για κατι; Αν εισαι μονος, ζεις μποεμικη ζωη, λογαριασμους δε δινεις. Ειναι αποψη και πολλες φορες ποιοτική. Μπορει και καλυτερη καποιες φορες, εφοσον η οικογενεια απαιτει αγωνα και προσωπικες θυσιες. Ειναι αλλιως να ενδιαφερεσαι για την καλοπεραση σου κι αλλιως για την καλοπεραση αλλων.
Αλλα εξακολουθω να αναρωτιεμαι, το να μοιραζεσαι δεν ειναι η ευτυχια τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Το να μοιραζεσαι την ζωη σου με εναν ανθρωπο δεν ειναι η ευτυχια; Ευτυχια δεν ειναι να φερεις στον κοσμο παιδια; Αλλιως ποιο το νοημα να αγωνιζεσαι συνεχως για κατι; Αν εισαι μονος, ζεις μποεμικη ζωη, λογαριασμους δε δινεις. Ειναι αποψη και πολλες φορες ποιοτική. Μπορει και καλυτερη καποιες φορες, εφοσον η οικογενεια απαιτει αγωνα και προσωπικες θυσιες. Ειναι αλλιως να ενδιαφερεσαι για την καλοπεραση σου κι αλλιως για την καλοπεραση αλλων.
Αλλα εξακολουθω να αναρωτιεμαι, το να μοιραζεσαι δεν ειναι η ευτυχια τελικα;

Δεν εννουσα οτι δεν ειναι ευτυχια το να μοιραζεσαι τη ζωη σου με εναν ανθρωπο κτλ κτλ. Για καποιους ναι για καποιους οχι! εντελως υποκειμενικο! Δεν το θεωρω ομως προορισμο για ολους τους ανθρωπους. Ειναι διαφορετικο για το καθενα. Δηλαδη δεν θα θεωρουσα εναν ανθρωπο δυστυχισμενο επειδη δεν εχει κανει οικογενεια.. και πιστεψε με δεν εχει να κανει με το να δινεις λογαριασμο η οχι αλλα κυριως και με το να εισαι ικανος να ανταποκριθεις στις υποχρεωσεις και στις ευθυνες οταν μιλαμε για γαμο και οικογενεια, πολλοι απλα δεν μπορουν, με το ζορι θα μπει καποιος σε αυτο το τρυπακι λεγοντας του οτι αυτος ειναι ο προορισμος σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Σε αυτό το ερώτημα η απάντηση για μένα είναι ναι και όχι..
Δηλαδή για κάποιους η συμβίωση με τον άνθρωπο τους και η δημιουργία οικογένειας είναι ένας σκοπός στη ζωή τους (τώρα o γάμος που είναι μόνο δέσμευση στα χαρτιά είναι άλλο θέμα) ,οπότε αυτοί το θεωρούν ότι τους ολοκληρώνει κάτι τέτοιο..
Όμως είναι και άλλοι άνθρωποι που δεν θέλουν παντρειές και άλλα τέτοια οπότε για αυτούς δεν είναι προορισμός o γάμος.
Το θέμα είναι τελείως υποκειμενικό και εξαρτάται από το τι θέλει o καθένας από τη ζωή του και τι προτεραιότητες έχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Πιστευω οτι δεν υπαρχει γενικος κανονας . Ο καθε ανθρωπος εχει τα δικα του ονειρα ,τους δικους του στοχους . Για πολλους ονειρο ζωης ειναι ο γαμος , η οικογενεια κλπ.
Προσωπικα θεωρω το γαμο ως μια τελειως τυπικη διαδικασια...Σημασια για εμενα εχει ο συντροφος που βρισκεται διπλα σου να ειναι ο ιδανικος για εσενα (οσο για το "ιδανικος" ειναι κατι τελειως υποκειμενικο)...Ειναι το ατομο που θα μπορουσες (αν και δεν ειναι απαραιτητο παντα) να δημιουργησεις μαζι του οικογενεια...Τωρα αν προκυψει και ο γαμος καλως αλλα τονιζω ξανα πως δεν ειναι το κυριο μελημα μου....Ελπιζω στο μελλον να μην αλλαξω γνωμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Δεν εννουσα οτι δεν ειναι ευτυχια το να μοιραζεσαι τη ζωη σου με εναν ανθρωπο κτλ κτλ. Για καποιους ναι για καποιους οχι! εντελως υποκειμενικο! Δεν το θεωρω ομως προορισμο για ολους τους ανθρωπους. Ειναι διαφορετικο για το καθενα. Δηλαδη δεν θα θεωρουσα εναν ανθρωπο δυστυχισμενο επειδη δεν εχει κανει οικογενεια.. και πιστεψε με δεν εχει να κανει με το να δινεις λογαριασμο η οχι αλλα κυριως και με το να εισαι ικανος να ανταποκριθεις στις υποχρεωσεις και στις ευθυνες οταν μιλαμε για γαμο και οικογενεια, πολλοι απλα δεν μπορουν, με το ζορι θα μπει καποιος σε αυτο το τρυπακι λεγοντας του οτι αυτος ειναι ο προορισμος σου;



Ναι μα πως αλλιως θα βρουμε την ευτυχια χωρις ευθυνες; Πιστευω η οικογενεια ειναι ευλογια. Οσοι δεν εκαναν ποτε τους, πιστευω το εχουν καημο... χωρισ αυτο να σημαινει πως δεν ειναι ικανοποιημενοι απο την ζωη τους! Απο την αλλη υπαρχουν ορισμενοι που εκαναν οικογενεια και οντας πλεον αργα, το σκυλομετανιωσαν. Προφανως και δεν ειναι ολοι φτιαγμενοι για οικογενεια, ομως το μοιρασμα και την αγαπη την επιζητουν ολοι ανεξαιρετως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Διαιτητής. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Το να μοιραζεσαι την ζωη σου με εναν ανθρωπο δεν ειναι η ευτυχια; Ευτυχια δεν ειναι να φερεις στον κοσμο παιδια; Αλλιως ποιο το νοημα να αγωνιζεσαι συνεχως για κατι; Αν εισαι μονος, ζεις μποεμικη ζωη, λογαριασμους δε δινεις. Ειναι αποψη και πολλες φορες ποιοτική. Μπορει και καλυτερη καποιες φορες, εφοσον η οικογενεια απαιτει αγωνα και προσωπικες θυσιες. Ειναι αλλιως να ενδιαφερεσαι για την καλοπεραση σου κι αλλιως για την καλοπεραση αλλων.
Αλλα εξακολουθω να αναρωτιεμαι, το να μοιραζεσαι δεν ειναι η ευτυχια τελικα;

1)Μπορείς να μοιράζεσαι την ζωή σου χωρίς γάμο και κυρίως
2)Μπορεί κάποιος να είναι επιστήμονας και να αγωνίζεται για το καλό της ανθρωπότητας, ξέρω γω να προσπαθεί να ανακαλύψει θεραπεία για τον καρκίνο, πράγμα που απομιζεί το μεγαλύτερο μέρος της ζωής του, οπότε αυτό που λες είναι μάλλον λάθος.
Δεν σημαίνει απαραίτητα ότι όποιος δεν είναι παντρεμένος ζει μόνο για πάρτη του

Ναι μα πως αλλιως θα βρουμε την ευτυχια χωρις ευθυνες; Πιστευω η οικογενεια ειναι ευλογια. Οσοι δεν εκαναν ποτε τους, πιστευω το εχουν καημο... Χωρις αυτο να σημαινει πως δεν ειναι ικανοποιημενοι απο την ζωη τους!

Δεν νομίζω. Κάποια άτομα είναι πλασμένα να γίνουν γονείς, κάποια όχι. Η πλειοψηφία ανήκει στην πρώτη κατηγορία, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι τα άτομα που ανήκουν στην μειοψηφία "το χουν καημό" όπως λες. Σίγουρα απ'όλους τους ανθρώπους περνάει η σκέψη "τι θα γινόταν αν…", όμως όποιος είναι χαρούμενος απ'την ζωή του δεν νομίζω ότι αποζητά την άλλη κατάσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τι να σας πω, μπορει να εχετε δικιο, δεν το εχω ψαξει πιο βαθια. Ουτε και για μενα δηλαδη το εχω φιλοσοφησει. Συμφωνω πως δεν ειναι ολοι φτιαγμενοι για ευθυνες, αλλα πειτε μου υπαρχει κοσμος που δε θελει εναν συντροφο πλαι του; Αφηνοντας το τυπικο μερος του γαμου. Εγω πιστευω οχι. Και η σκεψη μου συνεχιζει: εφοσον ολοι θελουν εναν ανθρωπο πλαι τους, δεν επιζητουν και το δημιουργημα τους (παιδια) ;
Μηπως η ευθυνοφοβια ειναι κατι αλλο και το εχουμε ερμηνευσει ως "δεν ειμαι για οικογενεια";
Δεν ξερω αν γινομαι καταννοητη.. Κι εγω με μπερδεψα λιγο τωρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ συμφωνώ απόλυτα με τη mind!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Προσωπικά πιστεύω ότι οι γάμοι, όπως και τα παιδιά, πρέπει να γίνονται προς το τέλος της 20ετίας του ανθρώπου, 28+ ,για να κάνει ότι θέλει να κάνει στην αρχή, και μετά με βάση όλα αυτά, να ανοίξει και σπιτικό...

Οι περισσότεροι γάμοι σε πιο μικρές ηλικίες, καταλήγουν σε διαζύγια "δεν ήταν αυτός/αυτή που έψαχνα"...

+ Το ζευγάρι σκοτώνει το γάμο, δεν μπορώ να καταλάβω το αντίστροφο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Μα εαν αισθανεσαι ανεπαρκης για οικογενεια θα αισθανεσαι για καποιο λογο.
Οι ευθυνες που εχει ενα παιδι ειναι αγαπη αγαπη αγαπη.Ολα τα αλλα εκπαιδευονται
Επισης το χρημα...εκει ειναι η ανεπαρκεια στην Ελλαδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ζητώ συγνώμη για την κάπως αντικομφορμιστική μου θέση, αλλά δεν αποδέχομαι την άποψη ότι ο γάμος είναι ο προορισμός του ανθρώπου. Ο κάθε άνθρωπος διαμορφώνει τον προορισμό της ζωής του κάνοντας τις προσωπικές του επιλογές και λειτουργώντας αυτοκαθοριζόμενα και όχι με βάσει τα κατεστημένα κοινωνικά προστάγματα.
Αν και είμαι κατά του γάμου βέβαια, θαυμάζω τους ανθρώπους που είναι παντρεμένοι γνωρίζοντας ότι υπόκεινται σε προσωπικές θυσίες. Θα ήμουν άδικη αν δεν το παραδεχόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukimanster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Είμαι 27 και δε θέλω να κάνω παιδιά. Προς το παρόν κλίνω στο "ποτέ" αλλά για να το παίξω χαλαρή θα πω "για 10 χρόνια ακόμα". Δε μου αρέσει καθόλου η ιδέα του να έχω οικογένεια, δεν έχω τα χρήματα να κάνω οικογένεια, μένω στο ενοίκιο σε διαμέρισμα στο εξωτερικό, το στατους μου αυτή τη στιγμή είναι "υποτροφία" και το 2016 το στατους μου θα είναι"???" και με καταπλακώνει ψυχολογικά η ιδέα του να έχω έναν άνθρωπο υπό την πλήρη ευθύνη μου. Δε μου αρέσει, δε θέλω, δε με τραβάει καθόλου, δε μου κάνει όρεξη, πώς το λένε. Η μάνα μου έχει ήδη αρχίσει να ονειρεύεται εγγονάκια λολ!

Ο γάμος μου είναι αδιάφορος για το όποιο "μεταφυσικό" κομμάτι του (προορισμός, ανάγκη και δεν ξέρω τι) αλλά νομικά είναι πολύ οκ γιατί σου λύνει τα χέρια τρομερά σε πολλά πράγματα. Αν δεν ίσχυε αυτό, τότε δε θα έκανα καν τον κόπο. Στο εξωτερικό αν δηλώσεις ότι ο τάδε είναι partner σου είσαι οκ ούτως ή άλλως οπότε προς το παρόν έβαλα και την ιδέα του γάμου/συμφώνου στην άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crooked

Νεοφερμένος

Ο Crooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Ο γάμος ουσιαστικά αποτελεί ένα χαρτί το οποίο δίνει κάποια προνόμια πχ φορολογικά. Δεν αποτελεί τον προορισμό του ανθρώπου. Γενικά δεν πιστεύω πως υπάρχει κάποιος προορισμός στην ζωή. Απλά την ζεις όπως θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosAsi

Δραστήριο μέλος

Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 781 μηνύματα.
Προσωπικα θελω να κανω οικογενεια με καποια που μου μοιαζει
Ολα τα αλλα μου φαινονται μικρα και ποταπα στα 29 μου
Στα 18 μου ηθελα να γυρισω ολο το κοσμο με μια ducati
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Το λάθος των περισσοτέρων είναι πως παντρεύονται απλά και μόνο για να κάνουν οικογένεια και να αποκτήσουν παιδιά.... Λάθος...ειδικά στις εποχές αυτές που διανύουμε. Προσωπικά δεν παντρεύομαι...εγώ δε νοικοκυρεύομαι....αν δε θες τόσο τα παιδιά δεν είναι και αναγκαία συνθήκη το να παντρευτείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top