3-way OS War (Linux vs Mac vs Windows)

3 way OS War (Linux vs Mac vs Windows)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)
  • Άλλο λειτουργικό / Είμαι ο κουμπάκιας και τρέχω VMS για να σας τη σπάσω

    Ψήφοι: 0 0.0%

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αν καταφέρει κάποιος να μου σετάρει το belkin usb wifi που έχω σε λίνουξ θα ψηφίσω και εγώ λίνουξ,
προς το παρόν βάζω γουίντοουζ και δη εξπί!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
σωστοος..

για τα πιο αυτονητα πραγματα τραβας ζορι με το λινουξ..

εγω χ δεν μπορω να βγαλω τις ρυθμισεις του ηχου ,λογω καποιας ασυμβατοτητας ..

τριχες..

ας αφησει το λινουξ τις πολλες ελευθεριες λιγο πιο περα και ας γινει πιο αξιοπιστο και κυριως να εχει υποστηριξη και φροντιδα για τον καθε απλο χρηστη..

οχι να κανουν οτι τους κατεβει και να περιμενουν να γινεις μαντης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Ρε Άγγελε με ξαφνιάζεις.
Το belkin usb πράμα που δε παίζει, παίζει στα windows επειδή η belkin έβγαλε driver για windows. Δεν είναι δουλειά του λειτουργικού να υποστιρίξει το κάθε μαρτζαφλάρι που υπάρχει στην αγορά, είναι δουλειά αυτού που το έφτιαξε. Τέτοια προβλήματα υπάρχουν επειδή οι κατασκευαστές υλικού δεν ενδιαφέρονται. Και εγώ θεωρώ υπερπροσπάθεια αυτο που κάνει η κοινότητα και υποστηρίζει τόοοσα πράγματα.

Μόνο το γεγονός οτι τα windows έχουν λίγο καλύτερο driver model και άρα είναι πιο βολικά να βάλεις θα δεχτώ σαν φταίξιμο του linux..

(Η λύση του mac os σε αυτό το πρόβλημα είναι "εγώ έχω μια λίστα υλικού που παίζει με το OS μου και άμα θες να παίξει κάτι άλλο να βάλεις άλλο os").
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
καλες οι θεωριες..αλλα για τις πιο αυτονοητες ρυθμισεις στα win,,στα λινουξ πρεπει να τρεξεις σε φορουμ και να παιδευτεις πολυ..
εγω εχω την υπομονη και βρηκα πολλα,αλλα ποιος την εχει..
οι ρυθμισεις του ηχου μπορεις να μου πεις πως θα βγουν?
γιατι εχει κατι bug το pulseaudio και τριχες κατσαρες..

να σοβορεψει το λινουξ,,αλλιως δεν θα παει μπροστα..και σοβαροτητα με τελειως τσαμπα πραμα δεν υπαρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top