[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
granita εγώ ένα scrub σε μπλε συσκευασία της garnier χρησιμοποιούσα, αλλά αραιά και που... κάθε φορά που το έβαζα όμως και το ξέπλενα, μετά άφηνε κρύοοοοο...:cold::P

βασικά ψάχνω ένα για καθημερινή χρήση...αυτό που λες μπορείς να το βάζεις κάθε μέρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elinaki49

Νεοφερμένος

Η Ελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
αυτό έλεγε επάνω πως είναι για καθημερινή χρήση....δε σου το προτείνω όμως κάθε μέρα... θα μπορούσες να το συνδυάσεις με κάποιο σαπούνι της σειράς, αν πας στο σούπερ μάρκετ, μπορείς να διαλέξεις μόνη σου ότι σου φανεί χρησιμότερο για σένα.... ελπίζω να σε βοήθησα (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
αυτό έλεγε επάνω πως είναι για καθημερινή χρήση....δε σου το προτείνω όμως κάθε μέρα... θα μπορούσες να το συνδυάσεις με κάποιο σαπούνι της σειράς, αν πας στο σούπερ μάρκετ, μπορείς να διαλέξεις μόνη σου ότι σου φανεί χρησιμότερο για σένα.... ελπίζω να σε βοήθησα (:

θα το δοκιμάσω! ευχαριστωωωωωωωωω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Την Παρασκευη θα κανονίσω να παω για τριτη φορα στη ζωη μου για καθαρισμο προσωπου.
Κανω ενα καθε χρνο....;)

Θα ηθελα απο περιεργεια να ρωτησω ποσο σας εχουν παρει εσας ...
Γιατι εδω στην επαρχια οι τιμες ειναι 50-60 ευρω....


Στις μεγαλες πολεις τοσο εχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Στο νησί που μένω εγώ 50 ευρώ πάει πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
H μέση τιμή τόσο είναι. Σε πολυτελή κέντρα πάει μέχρι 130, ενώ σε κοπέλες που πάνε σε σπίτια η τιμή πάει το φθηνότερο 30 ευρώ. Εγώ μόνο μια φορά έχω κάνει και το θεώρησα κλεψιά γιατί μπορώ να το κάνω μόνη μου με σχεδόν μηδενικό κόστος. Αν βρω τίποτα μέχρι 15 ευρώ σε deals, ίσως πάω πάλι μόνο και μόνο για την αίσθηση της περιποίησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εχεις επαγγελματικές κρέμες και μάσκες καμπίνας; Ακόμα κι αν έχεις, είναι πρακτικά αδύνατο να δεις τόσο καλά κάθε σημείο του προσώπου σου όπως το κάνει η αισθητικός. Δεν λέω πως είναι σούπερ απαραίτητος ο καθαρισμός, αλλά όχι να λες πως μπορείς να κάνεις το ίδιο καλή δουλειά σε σχεδόν μηδενικό κόστος. Εκτός αν έπεσες σε αισθητικό λαμόγιο, αλλιώς πραγματικά δεν συγκρίνεται η αίσθηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι κάνει ο καθαρισμός δηλαδή; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Εγω παντως δεν θα επιχειρουσα να κανω μονη μου...
εδω ενα σπυρακι σπας και μενει το σημαδι ...

Ρε παιδιά τι κάνει ο καθαρισμός δηλαδή; :redface:

Βγαζει τους μαυρους πορους κατα βαση...
Εγω κατα βαση γι αυτο παω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ηρώ ο καθαρισμός κάνει αυτό που φαντάζεσαι. Καθαρίζει πολύ καλά το δέρμα του προσώπου και εν συνεχεία το απολυμαίνει, το ενυδατώνει και το περιποιείται. Δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες, πάντως η αίσθηση μετά είναι πολύ διαφορετική - μόνο αν δοκιμάσεις θα καταλάβεις τι εννοώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Οντως ειναι μοναδικη η αισθηση...
Γενικα πιστυω πως ο καθαρισμος του προσωπου και ολα αυτα που εχουν να κανουν με σημεια του σωματος που φαινονται πρεπει να τα προσεχουμε..
Η κολλητη μου ειχε καει καθαρισμο με βελονα στο προσωπο με αποτελεσμα το δερμα της να εχι καταστραφει...
Πρεπει να προσεχουμε πολυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Απολυμαίνει, καθαρίζει, ενυδατώνει, φωτίζει
Γίνεται χρήση προιόντων ανάλογα με το δέρμα της καθεμιάς και τις ανάγκες της και χρησιμοποιούνται εξειδικευμένα μηχανήματα
Τι να λέμε τώρα, δε συγκρίνεται με την ατομική δουλειά μας, όταν πρόκειται για επαγγελματία αισθητικό, που και η δική μας δουλειά χρειάζεται, αλλά το επαγγελματικό χέρι είναι απαραίτητο μια στο τόσο. Βλέπει αυτά που δε μπορούμε να δούμε εμείς, έχει άλλο μάτι πεπειραμένο κι αν μη τι άλλο ξέρει και 3 πράματα, έχει μελετήσει πάνω στο πρόσωπο. Αρκεί να είναι καλή η αιισθητικός-σχετικό για την καθεμιά μας- και ν'αγαπά τη δουλειά της.
Σα να πάμε σε οδοντίατρο - ναι μεν καθαρίζουμε και φροντίζουμε μόνοι μας τα δόντια μας, αλλά ο οδοντίατρος είναι απαραίτητος για καθαρισμό, τα ίδια κάνουμε με αυτά που κάνει εκείνος; Οχι
Και μεγαλώνοντας η γυναίκα έχει περίσσοτερη ανάγκη απο φροντίδα στο πρόσωπό της, δεν είναι το ίδιο το πρόσωπό μας στα18, δεν είναι το ίδιο στα 25 , δεν είναι το ίδιο στα 30, ούτε στα 45 κλπ. Δε μιλάμε για υπερβολές, αλλά όπως φρόντιζουμε την υγεία μας (γυναικολόγος ας πούμε, οδοντίατρος κοκ), το σώμα μας, τα μαλλιά μας (ακούρευτα τ΄αφήνει καμμία; )έτσι πρέπει να φροντίζουμε και το πρόσωπό μας

Η κολλητη μου ειχε καει καθαρισμο με βελονα στο προσωπο με αποτελεσμα το δερμα της να εχι καταστραφει...
Πρεπει να προσεχουμε πολυ...


Γιατί της έβαλε βελόνα; Μήπως είχε κύστες και μολύνθηκε μετά; Κάτι τέτοιο οσμίζομαι. Αλλά και πάλι, δεν ξέρεις αν φταίει η αισθητικός ή η ίδια η κοπέλα. Μπορεί τα εργαλεία να μην ήταν αποστειρωμένα ή μπορεί η κοπέλα να τα πείραξε και να παθε τη ζημιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Η φιλη μου εκανε με βελονα καθε δυο μηνες περιπου...Σαν αποτελεσμα δημιουργηθηκαν πολλες πληγες μου εχουν αφησει κοκκινιλες...
Ειναι σε πολυ ασχημη κατασταση το προσωπο της δυστυχως...
Αλλα δεν νομιζω να το πειραξε...Μαλλον η βελονα εκανε την ζημια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η φιλη μου εκανε με βελονα καθε δυο μηνες περιπου...Σαν αποτελεσμα δημιουργηθηκαν πολλες πληγες μου εχουν αφησει κοκκινιλες...
Ειναι σε πολυ ασχημη κατασταση το προσωπο της δυστυχως...
Αλλα δεν νομιζω να το πειραξε...Μαλλον η βελονα εκανε την ζημια


Μάλλον, αλλά γιατί έβαζε βελόνα και τόσο συχνά;:hmm: Συνήθως, στα μεγάλα προβλήματα, όταν δηλαδή μπεί εργαλείο στο δέρμα, οχι απαραιτητα πρόσωπο - γενικά-, είναι απαραίτητη και η αντιβίωση. Το γνώριζε αυτό η φίλη σου πριν πάει; Ηταν καλά ενημερωμένη; Η αισθητικός της πως δικαιολόγησε τη ζημιά; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά μου κάνει εντύπωση. Βασικά δε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση πως πολλές απο μας πάμε στα τυφλά κάπου και δεν ενημερωνόμαστε προηγουμένως. Σε πολλές μπορεί να τύχει βέβαια, αλλά η ενημέρωση γι'αυτό υπάρχει. Αν δηλαδή εμένα ερχόταν μία και μου λεγε θα σου βάλω βελόνα στο σπυρί, θα της έλεγα ''όχι, αστε με να σιγουρευτώ, επειδή φοβάμαι, κι αν είναι την επόμενη φορά'' Εν τω μεταξύ θα είχα επισκεφτεί και δερματολογό. Καταλαβαίνω πως πολλές βαριούνται, όμως όταν πρόκειται για την υγεία μας, πρέπει να μαστε προσεχτικές, όπως πολύ καλά είπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Η μια φορά που πήγα ήταν σε αρκετά γνωστό ιατρο-αισθητικό κέντρο του Κολωνακίου, κι αυτό επειδή ήταν δώρο. Κανονικά η τιμή ήταν πάνω από 100 ευρώ. Συμφωνώ ότι είναι πολύ ωραία αίσθηση του μασαζ και όντως χαλάρωσα και μου άρεσε, αλλά δεν θα πλήρωνα τόσα λεφτά για 45 λεπτά περιποίησης.
Το αποτέλεσμα δεν ήταν κάτι σπουδαίο, εγώ έτσι κι αλλιώς έχω πολύ λιπαρό δέρμα και αρκετά μαύρα στίγματα και μπορώ να πω ότι καλύτερα έχω μάθει με τα χρόνια να τα βγάζω μόνη μου πάρα η έμπειρη αισθητικός-δερματολόγος που με ανέλαβε. Στην ουσία η διάρκεια του αποτελέσματος ήταν 2-3 μέρες παραπάνω από το να το έκανα μόνη μου στο μισό χρόνο (δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω πάνω από 20 λεπτά να κάνω καθαρισμό μόνη μου). Σίγουρα μου έβαλαν πιό ακριβές/εξειδικευμένες κρέμες από ο,τι βάζω μόνη μου και σίγουρα τα μηχανήματά τους είναι πιό εξελιγμένα από τον ατμό του νερού που βράζει σε κατσαρόλα που χρησιμοποιώ σπίτι. Αλλά δεν με νοιάζει και πολύ αυτό αφού το αποτέλεσμα δεν έχει μεγάλη διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggi92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Angeliiiiiique ^^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
ευτυχως δεν ειχα ποτε θεμα με σπυρακια κτλ προς το παρον αλλα και να ειχα φοβαμαι πολυ τις αισθητικους και δεν ξερω κατα ποσο θα αφηνα καποια να πειραξει το προσωπο μου.εχω ακουσει απιστευτες περιπτωσεις με μολυνσεις απο αισθητικο,με εργαλεια που δεν εχουν απολυμανθει κτλ και δεν θα το ρισκαρα ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Μάλλον, αλλά γιατί έβαζε βελόνα και τόσο συχνά;:hmm: Συνήθως, στα μεγάλα προβλήματα, όταν δηλαδή μπεί εργαλείο στο δέρμα, οχι απαραιτητα πρόσωπο - γενικά-, είναι απαραίτητη και η αντιβίωση. Το γνώριζε αυτό η φίλη σου πριν πάει; Ηταν καλά ενημερωμένη; Η αισθητικός της πως δικαιολόγησε τη ζημιά; Sorry για τις πολλές ερωτήσεις, αλλά μου κάνει εντύπωση. Βασικά δε μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, μου κάνει εντύπωση πως πολλές απο μας πάμε στα τυφλά κάπου και δεν ενημερωνόμαστε προηγουμένως. Σε πολλές μπορεί να τύχει βέβαια, αλλά η ενημέρωση γι'αυτό υπάρχει. Αν δηλαδή εμένα ερχόταν μία και μου λεγε θα σου βάλω βελόνα στο σπυρί, θα της έλεγα ''όχι, αστε με να σιγουρευτώ, επειδή φοβάμαι, κι αν είναι την επόμενη φορά'' Εν τω μεταξύ θα είχα επισκεφτεί και δερματολογό. Καταλαβαίνω πως πολλές βαριούνται, όμως όταν πρόκειται για την υγεία μας, πρέπει να μαστε προσεχτικές, όπως πολύ καλά είπες.

Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες να σου πω την αληθεια..Δεν θελω να την ρωταω και γι αυτα γιατι ειναι δυσκολη και η θεση μου..:worry:
Δεν πρεπει να ειχε ενημερωθει καθολου ομως.
Αυτο ηταν το μεγαλο λαθος της.Αντιβιωση παντως σιγουρα δεν πηρε εκεινο το διαστημα...
Οχι...Οχι..Εχεις δικιο..Πρεπει να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι και να πηγαινουμε σε αισθητικους που ειναι γνωστοι/ες που ειναι για την δουλεια τους.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Ηρώ ο καθαρισμός κάνει αυτό που φαντάζεσαι. Καθαρίζει πολύ καλά το δέρμα του προσώπου και εν συνεχεία το απολυμαίνει, το ενυδατώνει και το περιποιείται. Δεν ξέρω να σου πω λεπτομέρειες, πάντως η αίσθηση μετά είναι πολύ διαφορετική - μόνο αν δοκιμάσεις θα καταλάβεις τι εννοώ :)

Νόμιζα ότι ο καθαρισμός είναι για αυτούς που έχουν μαύρα στίγματα και ακμή και σε είδα που απάντησες και με μπέρδεψες γιατί τίποτα από αυτά δεν έχεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfool

Νεοφερμένος

Η wonderfool αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Δεν ξερω πολλες λεπτομερειες να σου πω την αληθεια..Δεν θελω να την ρωταω και γι αυτα γιατι ειναι δυσκολη και η θεση μου..:worry:
Δεν πρεπει να ειχε ενημερωθει καθολου ομως.
Αυτο ηταν το μεγαλο λαθος της.Αντιβιωση παντως σιγουρα δεν πηρε εκεινο το διαστημα...
Οχι...Οχι..Εχεις δικιο..Πρεπει να ειμαστε πληρως ενημερωμενοι και να πηγαινουμε σε αισθητικους που ειναι γνωστοι/ες που ειναι για την δουλεια τους.:)

Να της πεις να πάει σε δερματολόγο να κάνει δερμοαπόξεση, πιστεύω πως θα βελτιωθεί αρκετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Κοριτσία, είχα κάνει μία φορά καθαρισμό σε αισθητικό και ο πόνος που τράβηξα κατα την διάρκεια ήταν τραγικός. Δεν θα το ξανακανα ποτέ, τουλάχιστον όχι σε αισθητικό. Σε δερματολόγο μπορεί. Ίσως να έφταιγαν τα ΑΠΕΙΡΑ σπυράκια που είχα τότε και πόνεσα τόσο πολύ. Εσείς δεν πονάτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top