Εδώ κάνουμε δίαιτα!

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Συγγνωμη ρε συ Μανια τοτε, αλλα εσυ φταις που πηγαινεις και ψωνιζεις απο εκει...
Δηλαδη σου μαμαει την ψυχολογια,πιανει τα πραγματα με τα χερια της που δεν ξερεις τι "εξυνε" πριν,ειναι αγενεστατη και συνεχιζεις και πηγαινεις...
Τι παει να πει ειναι συμαθητη σου το μαγαζι?
Ελεος ρε συ αγαπη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν πάμε καλά:mad: πήγα απο κάτω να πάρω κριτσίνια και της ζητάω τα απλά με το σισαμάκι, πιάνει ένα διαίτης σακούλι με κριτσίνια και μου το δίνει, της λέω ότι δεν μπορώ τα σικάλεως με φρικάρουν, εκείνη εκεί, όχι αυτά θα φάς, σε βλέπω που περπατάς και χτές δεν περπάτησες, της λέω πήρα διάδρομο και περπατάω πολλή περισσότερη ώρα, της ξαναζητάω τα κριτσίνια μου, εκείνη εκεί"όχι δεν θα τα φάς σικάλεως θα φάς, έλα μου κάνει, όχι επέιδή πήρες διάδρομο να χλαπακιάζεις αβέρτα":confused:

Τσατήστηκα και της είπα ή θα μου δώσεις τα κριτσίνια μου ή θα γίνει της που**νας και μου λέει καλά πάρτα μου κάνει και καλή κατοστάρα, πρόβλημα μου της κάνω και φέυγω:mad: τρελαθήκαμε εδώ μέσα:mad:

Εδω σε ένα ψιλικατζίδικο είχα πάει για πρώτη φορά, με έβλεπαν που περπατούσα, μια μέρα πήγα να κάνω τον μισώ χρόνο και λαχάνιασα, ήταν το πιό κοντινό απο τα άλλα, πέρνω το νερό, πληρώνω και πάνω που πάω να φύγω μου πετάει αυτή την εξής ατάκα

"ότι και να κάνεις άδικα τυρανιέσε"
Γυρνάω την κοιτάζω και της λέω "παρακαλώ;" ναι μου λέει σε σένα μηλάω άστα κορίτσι μου, σε βλέπω να τυρανιέσε κάθε μέρα, παράτατα και η κόρη μου τα ίδια χάλια με σένα έχει και τα παράτησε, το ίδιο και εσύ, αυτό το χάλι δεν αλλάζει....
Ηταν γριά γυναίκα και είπα άστην, σε αυτήν δεν πρόκειτε να ξαναπατήσω που να με πληρώνουνε:mad::mad::mad:

Εδώ έχει κακούς ανθρώπους, κομπλεξικούς:mad:


Καλά mania δεν μιλάς σοβαρά :wall:!!! Πω, πω! Αντί να σου πουν μπράβο και να σε ενθαρρύνουν για να συνεχίσεις, σε ρίχνουν τόσο πολύ :mad:! Αναισθησία και πάλι αναισθησία, γιατί αλλιώς δεν σώζεσαι!!! Μην δίνεις σημασία σε κανεναν! Επικεντρώσου στο στόχο σου και ασε τους κομπλεξικούς ανθρώπους να στάζουν δηλητήριο και κακομοιρία γιατί πολύ απλά δεν είχαν την δύναμη να προσπαθούν για το καλύτερο και να παλέψουν για αυτο ;)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Εδώ έχει κακούς ανθρώπους, κομπλεξικούς:mad:

Νεράιδα αυτά τα άτομα άν είσαι λίγο αδύναμος σε ρίχνουν πιό χαμηλά απο πριν;)

μη νομίζεις.. και στην Αθήνα τα ίδια είναι..

εγώ τις προάλλες είχα βγει για χάζεμα σε μαγαζάκια και σε κάποια φάση, είδα ένα τέλειο βρακάκι (:redface:) και το'χα πάρει στα χέρια μου και το κοίταζα..

και πετάγεται ξαφνικά μια γιαγιά και μου λέει γελώντας "Κοπελιάά,άστο δεν χωράς εσύ εκεί μέσα.. αυτά είναι για μοντέλα..!!!" :confused: :wall:

αλλά σαν καλός λαλάκας κι εγώ, απλά της χαμογέλασα, σκεφτόμενη "τι να πω τώρα..να πλακωθώ με τη γιαγιά..?" :(

και ναι, ισχύει το ότι λίγο ευαίσθητος να είσαι, αν ακούσεις τέτοιο σχόλιο, σε κάνει χάλια... και στην τελική, τι τους κόφτει κι ανακατεύονται ρε φούστη μου..?? ζητήσαμε τη γνώμη τους..? :knife: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Mania μου, αν πηγαίνεις για να κανεις χάρη στο συμμαθητή σου, και δε λες κάτι, για τα γαϊδούρια που έχει προσλάβει... sorry, αλλα τα θες. Μην ξαναπάς εκεί, δε σου αξίζει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
μη νομίζεις.. και στην Αθήνα τα ίδια είναι..

εγώ τις προάλλες είχα βγει για χάζεμα σε μαγαζάκια και σε κάποια φάση, είδα ένα τέλειο βρακάκι (:redface:) και το'χα πάρει στα χέρια μου και το κοίταζα..

και πετάγεται ξαφνικά μια γιαγιά και μου λέει γελώντας "Κοπελιάά,άστο δεν χωράς εσύ εκεί μέσα.. αυτά είναι για μοντέλα..!!!" :confused: :wall:

αλλά σαν καλός λαλάκας κι εγώ, απλά της χαμογέλασα, σκεφτόμενη "τι να πω τώρα..να πλακωθώ με τη γιαγιά..?" :(

και ναι, ισχύει το ότι λίγο ευαίσθητος να είσαι, αν ακούσεις τέτοιο σχόλιο, σε κάνει χάλια... και στην τελική, τι τους κόφτει κι ανακατεύονται ρε φούστη μου..?? ζητήσαμε τη γνώμη τους..? :knife: :P


Μην σκάς!!! Το πιο πιθανό είναι να ζήλεψε που δεν χωράει εκείνη σε αυτο :P:)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Μην σκάς!!! Το πιο πιθανό είναι να ζήλεψε που δεν χωράει εκείνη σε αυτο :P:)!

χαχαααααα.. δεν το σκέφτηκα αυτό..!! :slourp:
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Kαι παει στο καλο οι γιαγιαδες και οι παππουδες...με τα χρονια καπου βαραει tilt το μυαλο...κι εγω προσωπικα σπανια τους λαμβανω υποψην.
Οταν τ' ακους αυτα απο ατομα 35,45,50 κτλ ειναι που σου ερχεται να τους ριξεις κουτουλια.
Γιατι σε αυτη την ηλικια τουλαχιστον μπορεις να απαιτεις ο αλλος να εχει ενα τακτ και ενα "Α" μερος του μυαλου τους πηγμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
Kαι παει στο καλο οι γιαγιαδες και οι παππουδες...με τα χρονια καπου βαραει tilt το μυαλο...κι εγω προσωπικα σπανια τους λαμβανω υποψην.
Οταν τ' ακους αυτα απο ατομα 35,45,50 κτλ ειναι που σου ερχεται να τους ριξεις κουτουλια.
Γιατι σε αυτη την ηλικια τουλαχιστον μπορεις να απαιτεις ο αλλος να εχει ενα τακτ και ενα "Α" μερος του μυαλου τους πηγμενο.

αυτό ακριβώς..! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι?
οι αποξηραμενες μπανανες (που ειναι κομμενες σε φετουλες..) τι θρεπτικη αξια εχουν και τι θερμιδικη? ξερουμε?
τις τρωω με το τσουβαλι.. αλλα ...μηπως παχαινου
ν τοσο πολυ οσο και οι αλλη ξηροι καρποι? χαθηκα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι?
οι αποξηραμενες μπανανες (που ειναι κομμενες σε φετουλες..) τι θρεπτικη αξια εχουν και τι θερμιδικη? ξερουμε?
τις τρωω με το τσουβαλι.. αλλα ...μηπως παχαινου
ν τοσο πολυ οσο και οι αλλη ξηροι καρποι? χαθηκα:P
Απλό: βλέπεις θετική ή αρνητική διαφορά στη ζυγαριά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι?
οι αποξηραμενες μπανανες (που ειναι κομμενες σε φετουλες..) τι θρεπτικη αξια εχουν και τι θερμιδικη? ξερουμε?
τις τρωω με το τσουβαλι.. αλλα ...μηπως παχαινου
ν τοσο πολυ οσο και οι αλλη ξηροι καρποι? χαθηκα:P

χμ...δεν ξερω πως και τι...αλλα σιγουρα θα εχουν θερμιδες...η μπανανα ειναι απο τα φρουτα με τις περισσοτερες, 120 μια μεγαλη...οι αποξηραμενες στο πηγαδι κατ...ρησαν?!!:P
τα δαμασκηνα ξερω οτι δεν εχουν πολλες και κανουν καλο και στο μεταβολισμο και στο εντερο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
που μπορω να βρω ινφο αραγε? με μια πρωτη ματια στο γουγλη, δε βρηκα κατι ιδιαιτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ένα ενδιαφέρον άρθρο για μύθους και αλήθειες στη δίαιτα.
(Κάτι λέει και για τις μπανάνες :P)


Κι ένα άλλο που βρήκα για αποξηραμένες μπανάνες (dried bananas) αλλά δεν κατάλαβα πολλά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
EXERCISE REQUIRED
To burn the calories in this food you could do any of the following:​
  • 60 mins of walking
  • 25 mins of jogging
  • 18 mins of swimming
  • 33 mins of cycling
ρε σεις, λεω να τις κοψω τις ατιμες.


Η ΜΠΑΝΑΝΑ ΠΑΧΑΙΝΕΙ (ΜΥΘΟΣ)
Η μπανάνα είναι πλούσια σε βιταμίνες A, B και C, καθώς και σε κάλιο, ασβέστιο, φώσφορο, υδατάνθρακα, και φυσικά σε σάκχαρα, που αφομοιώνονται, διατηρώντας σταθερό το επίπεδο του σακχάρου στο αίμα. Η μπανάνα θεωρείται ο σπουδαιότερος προμηθευτής ενέργειας του εγκεφάλου. Επιπλέον, συμβάλλει στη ρύθμιση της πίεσης του αίματος και του ισοζυγίου του νερού στον οργανισμό. Mια μέτρια μπανάνα (100 γραμμαρίων) έχει 98 θερμίδες και η διαφορά της με τα άλλα φρούτα είναι ότι περιέχει περισσότερα σάκχαρα και όχι λίπος. Για αυτό λοιπόν μη φοβάστε και φάτε μια μπανάνες, πάντα βέβαια με μέτρο.

η μαλλον, θα τς συνεχισω τωρα με τα εξαμς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ρε παιδια να ρωτησω κατι?
οι αποξηραμενες μπανανες (που ειναι κομμενες σε φετουλες..) τι θρεπτικη αξια εχουν και τι θερμιδικη? ξερουμε?
τις τρωω με το τσουβαλι.. αλλα ...μηπως παχαινου
ν τοσο πολυ οσο και οι αλλη ξηροι καρποι? χαθηκα:P



Κατ' αρχήν, οι θερμίδες και τα λιπαρά που έχουν τα τσιπς μπανάνας.
Κι επειδή σε αντίθεση με τα άλλα αποξηραμένα φρούτα, δεν είναι όντως αποξηραμένες, αλλά τηγανητές, να και πώς παρασκευάζονται:
Συνταγή 1
Συνταγή 2

Κοινώς, καλύτερα να "εθιστείς" σε κάποιο άλλο ξερό φρούτο, ή καλύτερα, σε φρέσκο! Οι σταφίδες, τα σύκα, τα μήλα... Έχουν πολλούς υδατάνθρακες και θερμίδες, αλλά είναι πιο υγιεινά...
(σκέψου ότι έτσι κι αλλιώς, αν μία μικρή μπανάνα έχει 100 θερμίδες, μία μεγάλη 200... άρα ένα σακουλάκι είναι μία μεγάλη τουλάχιστον, συν το τηγάνισμα... ίσον ανθυγιεινό!!)

Κόβε τες, τρώγε τες έτσι... ή συνδύασέ τες με κάτι! :)
Πχ λίγο μέλι από πάνω, πάνω σε κράκερ...;
Αφού έτσι κι αλλιώς με το τηγάνισμα χάνουν πολλά πολύτιμα θρεπτικά συστατικά... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
δε ξανατρωω. θα τελειωσω ομως το ενα κιλο που εχω εδω στο σπιτι,ε? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Οκ, αλλά τελείωσέ το με κάτι υγιεινό μαζί, σε γιαούρτι πχ, ανάμικτα με φρέσκια μπανάνα, ή απλά λίγο...

Γιατί ένα κιλό από αυτά είναι 5190 θερμίδες και 336 γραμμάρια λιπαρά!!! Θερμίδες δηλαδή2-3 ημερών και λίπος 5!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Λοιπόν ακουστε γέυματα 2 ημερών.

Πρωί κριτσινάκια, δεν έφαγα διαίτης κανονικά
Μεσημέρι μίξ βραστά κολοκιθάκια με κουνουπιδάκι μόνο με λεμόνι, τίποτε άλλο, όχι αλάτια τίποτα, ένα γεμ'άτο πιάτο.΄μετά σταφιλάκια
Απόγευμα πάλι κριτσινάκια μιας που στο γραφείο είναι δύσκολο
Βράδυ κριτσίνια με τυρί 11 θερμίδες η φέτα, είναι διαίτης έβαλα 2 πάν στα κριτσινάκια το βράδυ και ζέσταμα, μετά τα άγησα να παγώσουν και έγινε ένα γευστικό σνάκ και ελαφρυ.
4-5 λιτρα νερό

3 χλμ περπάτημα στο διάδρομο στέπ καθόλου, ξεθεώθηκα:redface:

2 μέρες τα ίδια και έχασα το πρώτο κιλό σήμερα το πρωί.

Ακούω τα λάθοι που έκανα,είχα έλειψη απο κάτι; ή πάω καλά; λίγα γέυματα μέσα στην μέρα σωστά;:worry:
σήμερα αλλάζω πάλι, πήρα ένα γιαουρτάκι για το πρωί, μπρόκολο για βράσιμο το μεσημέρι μου και πηηρα σταφυλλι και πορτοκαλάκια για το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
κανά αυγό? καμιά μπριζολίτσα? μην αφήνεις τις πρωτεϊνες, γιατί θα νιώσεις εξάντληση!!!

αντικατέστησε τα κριτσινάκια με φρυγανιές ολικής αλέσεως με λίγο τυρί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
κανά αυγό? καμιά μπριζολίτσα? μην αφήνεις τις πρωτεϊνες, γιατί θα νιώσεις εξάντληση!!!

αντικατέστησε τα κριτσινάκια με φρυγανιές ολικής αλέσεως με λίγο τυρί.

Δεν μπορώ τα ολικής αλέσεως, με φρικάρουν, δεν μου αρέσουν καθόλου:redface: γιαυτό τρώω κανονικά:redface:

φρυγανιές λάιτ όμως παίζει;

αυγό; τι αυγό; βραστό; κάνει; αν είναι να βράσω κανένα σήμερα, πόσα πρέπει την ημέρα; να ξέρω επειδή είμαι της υπερβολής:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top